Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja chciałem sobie ostatnio odświeżyć Wiedźmina 2 ale sobie przypomniałem że mam jakieś dziwne problemy z dźwiękiem z gry. Pisałem już do Redów kiedyś i odpowiedzieli mi że nic nie da się z tym zrobić a granie. A szkoda bo miałem ochotę sobie jeszcze pograć ;/. Co do Wiedźmina 3 to optymalizacja może się jeszcze poprawić mają jeszcze trochę czasu ale nie wiem czy Redzi będą chcieli aż tak obcinać swoje dzieło ze wszystkiego. Jestem ciekawy ile będzie ważył patch na start biorąc pod uwagę że gra jest ogromna i pewnie miała(i nadal ma) masę błędów to patch będzie sporo ważył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciekawych informacji z ostatniego streama który był bodajże dzisiaj.

Tłumaczenie informacji z Gamestara:

Najnowsze wiadomości z niemieckiego magazynu Gamestar, którego redaktor miał okazję grać w Wiedźmina 3 przez całe 2 dni:

1) Od stycznia walka uległa zdecydowanej poprawie, jest bardziej płynna, dokładna i responsywna. Wersja K+M nie działa jeszcze zbyt dobrze, ale do premiery ma to ulec zmianie.

2) Myszki łatwiej jest używać w menu, za to pad świetnie sprawuje się w walce/eksploracji

3) Poziom trudności można zawsze zmieniać, do wyboru jest poziom łatwy,średni, trudny i dark. Każdy poziom zmienia A.I. potworów i przeciwników, nie zmienia ich poziomu życia.

4) Wiele elementów można dostosować, włączając w to dezaktywację "quest markers". Można grać w grę bez żadnego elementu HUD.

5) Można licytować się z ludźmi o cenę za zabicie potwora - będzie to rozwiązane w formie mini-gry. Będzie oddzielne okienko, w którym wpisujemy kwotę jakiej oczekujemy, a w tym samym momencie możemy zobaczyć jak zmienia się poziom zdenerwowania NPC. Jeżeli przekroczymy pewien próg "dobrego smaku" to negocjacje się zakończą powrotem do minimalnej kwoty, którą Geralt będzie musiał przyjąć.

6) Kaer Morhen i okolice są tak wielkie jak prolog (4-5 godzin gry)

7) Przedmioty dla Płotki: juki (zwiększają pojemność), klapki dla konia (mniejsza szansa na zrzucenie z konia), siodło (określa poziom staminy)

Duża możliwość użycia przedmiotów z otoczenia. Redaktor na swojej drodze spotkał przeciwnika z symbolem czaszki (zbyt trudny żeby walczyć). W pobliżu znajdował się ul, którego redaktor zestrzelił kuszą. Przeciwnik został zaatakowany przez pszczoły i uciekł. Ogólnie zachwycająca jest szczegółowość tak małych detali. Geralt może przewracać butelki, niszczyć płoty lub sprawić, że żaluzje zaczną kołysać się na wietrze (użycie znaku Aard). Pisze, jak był pod wrażeniem, kiedy Płotka całkowicie przypadkowo zjadła jabłko z koszyka.

10) Łódka może być uszkodzona

11) Dużo wyborów z mnóstwem konsekwencji

12 ) Spędzimy około 5-10 godzin grając Ciri (skupienie na historii, brak rozwoju postaci), Ciri może teleportowac się na małe odległości, więcej potężnych umiejętności w przyszłości

13 ) Będzie 5-6 małych, linearnych, zamkniętych lokacji w trakcie gry. Redaktor widział dwa z tych regionów (nie chodzi o Kaer Morhen), ale nie będzie zdradzał o co chodzi, ponieważ znacznie różnią się wizualnie od głównych obszarów i wydaja się być dużymi spoilerami

14 ) Tylko trzy bugi podczas 2-dniowej sesji

Wniosek: "Moje dwa dni spędzone razem z Geraltem to były jedne z najpiękniejszych, najbardziej ekscytujących i przytłaczających (w pozytywnym znaczeniu) doświadczeń w mojej 33 letniej historii z grami."

PS. Nie ja tłumaczyłem jakby coś.

Do tego pokazano również drzewko rozwoju według mnie prezentuje się raczej średnio. https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/11082309_883900041632778_4396785626907893800_o.jpg

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NieMy

70 umiejek, plus 4 znaki po 3 upgrady dla każdego to mało?! Wygląda również dobrze, w przeciwieństwie do tego chaosu z 2.

Co do wymagań to nie uwierzę w nie tak długo jak gra będzie działała płynnie na konsolach :) A poza tym jak uczy nas historia miesiąc, dwa po premierze, jak nabiją preordery wypuszczą kolejnego patcha poprawiającego płynność gry.

Jak dla mnie, jak gra wymaga zakup jednego podzespołu o koszcie ps4 to wolę sobie kupić te ps4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven Umiejętności ma być chyba bodajże 125 ogólnie i będzie je jeszcze można rozwijać(bodajże 3 poziomy na umiejętność). Mnie się to nie podoba jedynie ze względów estetycznych ale to tylko gusta i jednemu będzie się podobać a innemu już nie. Co do wymagań to Redanczycy lecą w zaparte że gra na rekomendowanych(czyli na ustawieniach wysokich) gra ma chodzić w 30 fpsach. Czy to prawda okażę się na premierę, gra jest dalej optymalizowana ale Redzi nie będą też obkrajać gry cały czas. Pożyjemy zobaczymy do premiery zostało jeszcze trochę czasu.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście, ale są nowe info o Geraldzie

http://www.witchersi...edzminie-3.html

http://www.gry-onlin...018.asp?ID=1147

i

Moim zdaniem jedna z lepszych wiadomości że będzie można kontynuować grę po jej ukończeniu.biggrin_prosty.gif

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się było tego spodziewać - gra z otwartym światem prosi się o możliwość grania po epilogu. Nie mniej, bardzo się z tego cieszę. Z podanych przez Ciebie linków można wyczytać wiele ciekawych informacji np. modyfikowalny HUD. Polecam każdemu zapoznanie się z nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na głównej stronie CD-A jak nie było nowego info o Wiedźminie 3 tak niema. nauka.gifkrecka_dostal.gif

Co oni śpią czy jak?aniolek.gif

Do redakcji: Halo, jest tam ktoś na górze. Czemu niema nowego info o Wiedźminie 3 na stronię???

Edytowano przez darkdarius
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mapa z gry. To (o ile się nie mylę), mapa dołączana do edycji kolekcjonerskiej XO. Jest źle ze skalowana i raczej poglądowa. (wystarczy spojrzeć chociażby na Wiedźmińskie Siedliszcze, jak jest blisko (w "rzeczywistości" to drugi koniec królestw północy) i jaki duży obszar mapy zajmuje (w rzeczywistości będzie to o wiele mniejszy HUB niż Ziemie Niczyje, a mapa pokazuje na proporcje ok. 1 do 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paku93, @NieMy Sorry za te mapę, ale jak wczoraj spostrzegłem na necie, to myślałem że dali screena mapy z gry. Przyznam że wydała mi się dziwna, ale pomyślałem że inni by chcieli zobaczyć i dałem linka. Następnym razem dokładniej sprawdzę, zanim wrzucę linka. smile_prosty.gif

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale coś mi się wydaje, że ktoś pisał już o tym w tym temacie. Ale ręki za to nie oddam ;)

Najbardziej interesujące wydaje mi się to:

Na Ziemi Niczyjej znajduje się 25 wiosek, z których niektóre są większe od Flotsam z Wiedźmina 2

Oby tylko nie okazało się, że jest przerost formy nad treścią jak w Skyrim. Chciałbym, żeby każda z tych wiosek miała swoją własną historię tak jak Flotsam, a nie standardowe questy typu "ubij 10 wilków" czy "Przynieś jądra skolopendromorfa". Co jak co, ale zarówno jedynka, jak i dwójka stawiały na jakość questów, a nie ich ilość. Oby tak pozostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie w dwójce darowałam questy typu "zabij i przynieś", więc mam ogólnie o misjach lepsze wspomnienia smile_prosty.gif. Cóż, twórcy chwalą się wysoką jakością fabularną w questach, więc trzeba trzymać kciuki. Ciekawi mnie natomiast dynamicznie rosnąca broda, a zwłaszcza jej golenie. Geralt będzie robił to samodzielnie, czy będzie dostępny fryzjer podobny do tego w San Andreas? wink_prosty.gif

Edytowano przez Xazy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Czyli stało się - doczekałem chwili, gdy "ficzerem" gry będą rosnące bohaterowi paznokcie/broda/włosy na plecach. Nie żebym miał coś przeciwko - jeśli gameplay będzie dobry (czyt. lepszy od W2 wystarczy), to wszystko w porządku, niech mu się nawet spodnie na tyłku wycierają od siodła i pęcherze robią na stopach od łażenia w niewygodnych butach. Po prostu ciekawi mnie, czy to w ogóle jest do czegoś potrzebne.

Swoją drogą, im bliżej premiery, tym większą mam chęć wrócić do dwójki i w końcu ją przejść - nigdy poza drugi akt nie wyszedłem, bo mnie po prostu nudziła. Ale w końcu jest okazja, więc kto wie? Mam już edycję rozszerzoną, a to nie dość, że lepiej działała, to jeszcze poprawiła parę drobiazgów, więc może warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może już widzieliście te screeny, ale ja niektórych nie ( są już u mnie na h.d.d.) więc postanowiłem dać linka.

http://www.gry-onlin...12072&GRA=20436

Edit Kolejna kropelka robi kap,kap,kap http://www.witchersi...ym-obrazku.html

I koleina informacja choć całkiem nie potwierdzona. http://www.witchersite.pl/component/content/article/26-news-wiedzmin-3/1170-wiedzmin-3-szczegolowe-wymagania-sprzetowe-i-nowa-grafika.html

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z powyższej strony:

W grze pojawią się trzy waluty: korony, oreny i floreny. W banku będzie opcja wymiany waluty i zaciągnięcia pożyczki.
. To mnie ciekawi bardziej niż wszystkie inne opublikowane wcześniej wiadomości, które oczywiście cieszą, ale na pewno nie są zaskoczeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z powyższej strony:

W grze pojawią się trzy waluty: korony, oreny i floreny. W banku będzie opcja wymiany waluty i zaciągnięcia pożyczki.
. To mnie ciekawi bardziej niż wszystkie inne opublikowane wcześniej wiadomości, które oczywiście cieszą, ale na pewno nie są zaskoczeniem.

W Falloucie NV też były 3 waluty, podejrzewam że będzie działać podobnie, z możliwością wymiany po być może zmiennym kursie zależącym od jakichś losowych czynników i postępów w fabule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie zadał pytania, czy Geralt w przerwach między zadaniami będzie mógł przepuszczać całą kasę na chędożenie, czy będzie ono tylko w ramach fabuły. XD

Co do pożyczki- ciekawe kto będzie chciał przypomnieć Wiedźminowi o tym, ze pożyczki trzeba spłacać? Takiego delikwenta potraktuje się mieczem i co? Z drugiej strony, jeśli się ociągniemy, naślą kogoś i będzie cutscenka jak spuszczają nam łomot, a my budzimy się później pozbawieni kasy, bądź jakichś przedmiotów?

A strona zamówień cdp na Wieśka dalej leży, podobnie jak info o wielkości 1D Patch, który ma być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...