Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Zażyłem sowitą dawkę snu, wracam na foro i dalej widzę niekonsekwencję w działaniu drugiego Wiesława /jednym działa, innym nie.../. Oby teraz było już tylko lepiej, chwalcie się uruchomieniem /screeny, peany pochwalne wzorowane na kunszcie Jaskra i Essi Daven :x/ i zakopcie ten topór dwuręczny rębacza, bo złość piękności szkodzi ^^

Dla mnie to obojętne, że gra nie chodzi od 00:01, nawet jestem trochę zadowolony, bo jeśli jeszcze dojdzie Wiesiek to naprawdę nie będę wiedział w co mam ręce włożyć /a to mimo wszystko nie jest dobre dla spokoju ducha/ :P

Kolekcjonerkę kupiłem nie dla grania o ten nędzny 1 dzień wcześniej (czekałem tyle miesięcy to poczekam i te kilkanaście godzin dłużej), a dla jej zawartości i ze świadomością, że później jej zdobycie będzie niezmiernie trudne i drogie. Nie narzekajcie tak kolekcjonerzy, macie w domach srogie pudło, element prestiżu w naszej growej braci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba posiadacze niekolekcjonerek muszą poczekać do jutra z graniem, ponieważ serwer mi osobiście odrzuca żądanie aktywacji. Chyba, że ktoś inny nie ma problemu?

@edit

W sumie nie wiem tez czy w moim kluczu są 0 czy O. Gdy wpisuje 0 to wyskakuje, ze klucza nie ma w bazie danych, gdy O- żądanie nie może być wykonane. Więc chyba opcja z O jest prawidłowa.

Edytowano przez kruzd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to dzisiaj nie planuję dłuższej sesji z najnowszymi przygodami jedynego w swoim rodzaju mutanta Wiesława, ale pomyślałem, że warto jednak aktywować grę dla świętego spokoju, bo jutro będzie prawdziwy shitstorm (kocham to słowo!) i armageddon jak reszta rzuci się na serwery aktywacyjne (chociaż chciałbym się tutaj mylić). Nawet nie chcę myśleć, do czego jutro (prawdopodobnie również od 00:01) dojdzie :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kruzd

było wyraźnie mówione, że kolekcjonerki startują 16 a edycje premium 17. Uff, dostałem maila z Empiku, że mogę odebrać swoją kopię gry. Cieszę się, że koledzy z EK wkońcu uruchomili Wiedźmina. Mogę się założyć, żę ta wtopa CDP odejdzie w niepamięć :wink: Mówi się trudno, idzie sie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki raport z pewnych problemów technicznych i jak im zaradzić:

Dźwięku brak w konfiguracji 8 kanałowej (7.1)

solucja - ustawić 5.1 (lub 6 kanałów na dźwiękówkach Asusa)

Skalowanie CrossFireX nie działa - mimo, że RadeonPro pokazuje, że gra korzysta z 2 kart.

Solucja - czekać na odpowiedni profil od AMD, a solucja tymczasowa to w RadeonPro wymusić profil Crysisa (w mojej konfiguracji, Ultra, Vsync i uberpróbkowanie wyłączone - 80-100fps[przy jednej karcie lub bez wymuszonego profilu 40-60fps]).

Edytowano przez Samaelvonhell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrażenia po prologu bardzo pozytywne

Fabuła była w nim świetna, od razu dostajemy prawdziwe trzęsienie ziemi.

Kapitalne dialogi, np podczas ataku

smoka

pytanie do wiedźmina:

Jak z tym walczyć? Uciekać

:)

i świetnie przedstawieni bohaterowie.

Sama walka ciekawsza od tej z jedynki, po kilkukrotnej śmierci zaczynam jakoś sobie radzić, szczególnie często używając znaków, bez nich w jedynce na średnim nie miałem większych problemów, tutaj bez nich (również na średnim poziomie) nie jestem w stanie długo przetrwać.

gra w pełni zasługuje na +18, obok przekleństw, które padają wyjątkowo często, twórcy nie mają większych oporów z pokazywaniem nagości

warto było czekać.

Edytowano przez Evil Duo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak na razie jestem zawiedziony. Nie mogę przyzwyczaić się do mechaniki walki, często ginę :) Poza tym jakoś tak wygląda mi nowy Wiedźmin na rąbaninkę... ale nie ma co się zrażać po pierwszej godzince. Optymalizacja leży, przynajmniej u mnie - gram w 1280 x 1024 (mam czarne pasy mimo windy 7) i na niskich trochę chrupie, a na PC z 3 GB RAM, Radkiem 5770 512 MB i Athlonem x2 2,7 GHz powinno w okolicach medium ładnie śmigać.

Fabuły jak na razie nie oceniam, jednak spodziewałem się czegoś naprawdę niesamowitego (tak wynikało z zapowiedzi) a jest hmmm... normalnie :)

W każdym bądź razie importowałem sobie sejwa i mam trochę ponad 400 orenów oraz miecze, zbroję Kruka i 3 eliksiry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się importować nieukończonego save'a?

Wiedźmin pierwszy odmawia posłuszeństwa na moim kompie i mi się wykrzacza co moment. Nie mam siły się z nim bić (w końcu to wiedźmin!) i robić sobie save'a pod dwójkę. : (

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam zagwozdkę, czy brać jutro Wiedźmina 2, czy też nie. Do czasu aż sytuacja się wyklaruje i będzie można pograć, pewnie zdążę jeszcze przejść sobie ponownie 1. Jestem w 3 rozdziale a w zasadzie już go kończę. 1-2 dni i będzie po sprawie :) Jednego jestem pewien SecuRom to wtopa. Mam nadzieję, że rychło 2 dostanie swój odpowiednik patcha 1.5 i nie będzie trzeba się z tym użerać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Alaknar - tak, jest lista wszystkich, które posiadasz. Ja miałem z lodowych pustkowi i zaimportowało bez problemu.

Co do samej gry, działa w porządku, choć nie udało mi się zarejestrować (błędny key - wpisywałem kilak razy i to samo), natomiast sama gra wygląda olśniewająco, ale tnie się nawet na sprzęcie z górnej półki (i5 760 + GTX470). Na razie jak najbardziej pozytywne wrażenia, na szczęście ta "obsuwa" nie była aż tak długa (jakieś 12 godzin) i ma być rekompensata - co dokładnie jeszcze nie wiadomo. Jak pogram parę godzin, mam nadzieję, że będę mógł się szerzej o samej rozgrywce wypowiedzieć.

@ Wosq - skoro obecnie gra działa bez problemu, to chyba możesz brać. SecuROM to rzeczywiście okropieństwo, które więcej szkód przynosi niż korzyści i raczej CDP Red wyciągnie wnioski z przeszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że wszyscy posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 mogą już aktywować i zarejestrować grę. Wszystkie niedogodności związane z uruchomieniem gry zostały usunięte. Opóźnienie wyniknęło z błędu w mechanizmie odpowiedzialnym za automatyczną aktywację gry. Ze względu na złożoność całego systemu (kilkanaście serwerów rozproszonych na całym świecie) naprawienie nawet drobnego błędu oraz ponowne przetestowanie poprawności działania procesu zajęło nam kilkanaście godzin. Zapewniamy, że sam błąd nie był związany z kodem gry, ani zabezpieczeniem SecuROM. Zdajemy sobie sprawę, że występuje jeszcze problem z aktywowaniem niektórych kodów DLC. Zapewniamy, że intensywnie pracujemy nad jego rozwiązaniem i będziemy na bieżąco informować o postępie prac. Cały zespół CD Projekt RED i CD Projekt bardzo przeprasza wszystkich posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej, którzy nie mogli wcześniej aktywować gry. Dla wszystkich posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej, którzy mieli problem z aktywacją gry wyprodukujemy unikalny wiedźmiński upominek. Więcej szczegółów podamy już w najbliższym czasie.

No cóż, oby uczyli się na błędach... bo toto zalatuje mi najzwyklejszym w świecie olaniem testów mechanizmu który się tutaj wysypał.

Ciekawe czy nie będzie wtopy numer 2, jutro, kiedy kilkaset tysięcy ludzi w jednym czasie zechce ściągać/aktywować grę/dodatki....

Przyznam się jednak szczerze, że dobrze było, że do pracy musiałem iść. Zająłem się robotą /no, prawie :)/, nie było takiego ciśnienia, jak w domu, gdybym czekał i przeklinał każdą minutę bez możliwości aktywacji gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI wiesiek działa trochę słabawo mimo że gram na minimalnych... wygląda nieźle ale płynności rewelacyjnej nie ma. Sejwów niestety z pierwszej części nie mam już a szkoda...

Za to odkryłem pierwszy z żartów w Wieśku...

Zgadniecie z czego to?

witcher2201105161413048.th.jpg

Gdy to znalazłem Wiedźmin powiedział: "Nigdy się nie nauczą" :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może to pytanie będzie i głupie i w nieodpowiednim dzialem ale chcialem sie zorientować od której częsci lepiej zacząc swoją przygodę z wiedzminem czy naprzyklad jak zagram na początek w 2 to wiele rzeczy będzie dla mnie niezrozumialych jakieś smaczki czy cuś xD Pieniądze na gre mam odlozone tylko wlasnie ten dylemat od ktorej czesci rozpocząć swą przygodę :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko chce wsiąknąć sobie w swiat wiedzmin tylko nie wiem od której części zacząć swą przygodę nie ukrywam że podniecenie nową częścią jest ogromne ale czy jesli zaczne grać najpierw w Wiedzmina 2 to niebedzie tak że jakieś rzeczy fakty bendą dla mnie poprostu niezrozumiale czy może nie bedzie z tym zadnych problemów?:) Mamona już odlozona tylko wlasnie nie wiem od której czesci zaczac poradzi ktoś?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolog "zaliczony". Nie będę się jak na razie rozpisywał. Gra jest bardzo dynamiczna. System walki jest intuicyjny i prosty. Głosy postaci są świetne, grafika też prezentuje się dobrze. Mam tylko problem... Gram na 1024x768 i mam takie panoramiczne pasy na górze i dole, tylko, gdy były wskazówki co do gry, a także opis zadania pod minimapką, to za nic nie potrafiłem tego rozczytać bez zbliżenia się do monitora. I nie jest to spowodowane moją wadą wzroku :D Odczuliście podobny dyskomfort?

Edytowano przez Janos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grających,

czy pomogliście tym ludziom co to ich już chcieli zadźgać temerczycy? Jak to zrobiliście? Bo ja próbuję rozmawiać z żołnierzami ale oni tylko po zdaniu mówią...

A gra zyskuje przy bliższym poznaniu, grafa nawet na minimalnych może się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możliwość porównania optymalizacji gry na Win7 i XP? Słyszałem ,że na 7 chodzi koszmarnie ( i w sumie mogę to potwierdzić ), jednak czy na XPku sprawa wygląda ciekawiej , czy to rzeczywiście tak sprzętożerna gra ?

Mój PC to przede wszystkim Radeon 4870, Intel Core 2 Quad Q6600 i 2 gb ramu. 10 klatek na rozdzielczości FULL HD i wysokich detalach... zobaczymy na minimalnych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mój pc = AMD 64X2 6000+ 4G ramu GTX 260 Palit na Win 7 = LOW po przestawieniu na medium w porywach do 10 fps...

Właśnie przeinstalowałem system z powrotem na XP i mam nadzieję że będzie lepiej, jeśli nie no cóz czekamy na patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ? Mi jest po prostu szkoda REDów. Chcieli aby wszystko było idealnie a tu taka wpadka :/

Ja mam nadzieje że gram.pl stanie na wysokości zadania i jutro mój Wiedźin 2 bedzie na mnie czekał w domu po przyjściu ze szkoły :)

A co optymalizacji - czytałem na gram.pl że w beta testach był problem z wydajnościa z kartami nvidia i Windowsem 7, a twórcy zapewnieja że wiedzą w czym jest problem i to poprawią - chyba o tym zapomnieli :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, ,jestem po okolo 2 godzinach bardzo niespiesznej gry, jeszcze nawet nie skonczylem 2 z 4 czesci prologu wiec co do fabuly nie bede sie wypowiadal bo i za duzo jej nie poznalem i spojlerowac niczego nie chce nawet jakbym mial mozliwosc. Co do samej rozgrywki, gra si ebardoz przyjemnie, nie ma zadnych problemow z obsluga pada od x360, walka wydaje sie trudna dosyc, ale pewnie to kwestia wprawy, a i lepiej jak gra sie sama nie przechodzi, gra w kosci lepiej zrealizowana niz w jedynce, silowanie sie na reke tez niezgorsze, nie zaluje wydanej kasy absolutnie.

Co do wydajnosci i optymalizacji tez narzekac nie moge, dla tych ktorzy interesuja sie jak gra dziala na konkretnych kompach to na moim:

C2D E8400@3GHz

GTX260 Core 216 896MB

4GB Ram

Gra dziala jak na razie praktycznie idealnie na ustawieniach ultra (z wylaczeniem ubersamplingu, z wlaczonym tnie sie strasznie) w rozdzielczosci 1440x900 na Windowsie 7 x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...