Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja póki co buszuję po Wyzimie klasztornej i bagnach. Bestię pokonałem za 3 podejściem, gdy postanowiłem nie ratować Abigail. Gram na 2 poziomie trudności z kamerą TPP. Jest to dla mnie ścisła czołówka wśród RPG z ostatnich lat. Klimat, grywalność, dialogi, dubbing, system walki, wielowątkowa fabuła. Po prostu miodzio. Wieśka ER dostałem za free z efektu serii II od CDP. Wydanie jest mega bogate opowiadanie, instrukcja, 3 boxy: z grą, dwie z dodatkami( patche i video), z muzyą ( soundtrack+ muzyka inspirowana grą), mapa, poradnik. W zasadzie brakowało jedynie patcha 1.5. Po ściągnięciu 350 MB gra odpala się bez płyty( znika DRM) i wzbogaca się o kilka dodatkowych przygód( w sumie jest ich 7). Stoi sobie na honorowym miejscu obok Bioshocka, Obliviona i CoD 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, według mnie żadna z walk nie była trudna, zawsze dawałem sobie radę za pierwszym lub drugim podejściem. Bez eliksirów.

Proponuję za to burzę mózgów: Co z książkowej wersji Wiedźmina przenieślibyście do gry?

Moim zdaniem można by dodać charakterystyczne postacie np. Bonhart i Ciri (Wiedźmin bez Ciri!?), a może i przenieść część akcji w miejsca znane z książki, jednak takie, w których to nie ludzie są głównymi postaciami (np. lasy driad) - to budowałoby klimat inny niż "średniowieczny, prawie klasyczny + potwory".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt o kochanym Zeuglu w kanałach nie wspomni!? :smile:

Zeugl to chyba najsłabszy wróg w Wiedźminie. Walka z nim mnie nudziła. Newet nie korzystałem z eliksirów. Jagby był trochę wcześniej w grze , a nie tak późno to może sprawiał by jakiekolwiek problemy.

Edytowano przez mrkATana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję za to burzę mózgów: Co z książkowej wersji Wiedźmina przenieślibyście do gry?

Moim zdaniem można by dodać charakterystyczne postacie np. Bonhart i Ciri

Ja tylko przypomnę, że

Bonhart (zgodnie z chronologią wydarzeń, tzn akcja gry tocząca się po historii z sagi) został przez Ciri zabity, a więc raczej nie powinien się pojawiać w sequelu (no chyba, że będzie to prequel, w sumie o drugiej części Wiedźmina nic nie wiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Bonhart został zabity

" - z jednej strony prawda, ale z drugiej: Geralt żyje. Jeśli w centrum wydarzeń ustawimy Ciri, to Bonhart był jedną z trzech najbardziej z Ciri związanych postaci. Zależy od tego, jak twórcy potraktują śmierć/zniknięcie. Na pewno Bonhart byłby bardziej klimatyczny niż taki Berengar. I wreszcie byłaby postać, której można by przyporządkować statystyki "łowcy nagród" (tego,

co przychodził, gdy się urządziło rzeź

).

Jeśli druga część miałaby być prequelem, to sprawdziłby się motyw wielkiej wojny z Nilfgaardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że te pytania były zadawane pewnie tysiące razy ale czy żeby grać na VISCIE trzeba mieć ściągnięte aktualizacje?

Wiesz co to jest google? Zapewne tak. Wystarczy wpisać ,,Wiedźmin a Vista'' i poszukać. :tongue:

Ja na 1 lepszym forum sprawdziłem i gościa się pytali czy ma ściągnięte aktualizacje. Tak więc chyba trzeba mieć ściągnięte aktualizacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy skończyłem czytać 7 część wiedźmina nie miałem co czytać. Bo myślałem ,że nic nie zastąpi wiedźmina no ale znalazłem lepszą ,,ZWIADOWCY,, John-a Flanag-ana. Bardzo polecam. Ale i tak wiedźmin to bardzo bardzo fajna książka a gra jest super. Witcher for ever

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bonharta - to może przydałoby się włożyć postać typu: syn Bonharta z nieprawego łoża, czy coś podobnego. Bo według mnie to nadal jedna z najlepszych postaci z książki.

Wracając do tematu książki - faktycznie, świetna, jednak mi osobiście bardziej przypadła do gustu seria "Diuna" (gatunek nie do końca ten sam, ale jednak) - polecam.

I jeszcze jedno pytanie: czy nie dobrze byłoby gdyby twórcy dali do gry ("Wiedźmina 2") jakąś wielką bitwę, na skalę tych z "Mount and Blade"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić jakąś wielką bitwę, ale jeśli Geralt musiałby brać w niej czynny udział ( w szeregach z żołnierzami w królewskich barwach ) to wtedy stanowczo odpowiadam : NIE ! Natomiast gdyby tylko subtelnie wkręcili Geralta w tą zawieruchę to może, może

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artemis podzielam twoje zdanie, ale nie sądze żeby coś takiego pojawiło się w grze, bo to by było całkowicie sprzeczne z Geraltem i ogólnie z wiedźminem.

Za to mógłby wystąpić wątek w którym np. wywieramy wpływ na przebieg/wynik bitwy. Co przecież nie znaczy że wskoczymy w mundur z liliami i jak głupi pobiegniemy na wroga.

Aha... zresztą gdyby to był prequel o jakies 5-7lat to wręcz dziwny byłby brak wielkiej bitwy. Z Nilfgaardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuj spoilery, bo psujesz innym odkrywanie fabuły.

Na moim kompie Wiedźmin chodził bardzo dobrze na najwyższych detalach. Grafika może nie najlepsza, ale ma swój urok i jest bardzo ładna.

Wątpię, aby Wiedźmin 2 osiągnął sukces taki jak poprzednich, bo tego tworzyli 6 lat, drugiego robią 2 lata (ale nigdy nie wiadomo, kiedy gra wyjdzie). System walki mało się zmienił, a mechanika jest podobna.

Choć i tak pewnie będzie się świetnie grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (chyba nie patchowałem):

-Cena Neutralności

-Wesele

-Szlag by trafił te bagna

-Wiedźminkołaj

-Upiór w Cichej Wólce

I coś tam jeszcze, ale nie pamiętam co...

Aha, z tego co wyczytałem z Twojego posta to chcesz znależć przygody dodatkowe tak?

http://www.thewitcher.com/community/pl/adventures/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...