Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Ja i tak będę musiał odsprzedać klucz bo na PC nie gram, a choć gra mnie interesuje to jest o wiele kilka tytułów które są bardziej "hot" niż Evil Within. Lubię tego typu gadżety i raczej warto. Koszulka jest taka sama jak te, które rozdawali na Gamescomie, zresztą na tej aukcji możecie zobaczyć realne zdjęcie i wygląda to całkiem przyjemnie.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kupić edycję kolekcjonerską Risen 2?

Zapomnij smile_prosty.gif Sam bym chciał. Ale może ktoś ci odsprzeda, ale nie licz na to. Mimo wszystko kto wie, kto wie wink_prosty.gif

Może za granicą? wink_prosty.gif Szukajcie a znajdziecie smile_prosty.gif Może gdzieś taka edycja sobie leży i czeka na chętnego :)

Edytowano przez Borys333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona wczoraj na muve.pl kolekcjonerka gry Batman: Arkham Origins, dojechała dziś do mnie w okolicach południa, jeśli jesteś ciekawy moich pierwszych wrażeń, zapraszam do "lektury".

Ogólnie rzecz biorąc, to po ostatniej kolekcjonerce Assassina IV (Buccaneer Edtion), byłem trochę sceptycznie nastawiony do jakości elementów zawartych w kolektorce Batmana (figurka E. Kenway'a była malowana chyba po ciemku...). Tak czy inaczej otworzyłem paczkę (czego miałbym tego nie zrobić? o.0) i zostałem... pozytywnie zaskoczony - wszystkie papierowe dodatki (akta jak i sama koperta) zostały wydrukowane na wysokiej jakości papierze kredowym, a zawartość tej koperty jest wg. mnie fajnym dopełnieniem samej gry. Kolejna rzecz do wyjęcia z pudełka - Art book, ten faktycznie jest nietypowych rozmiarów, gdyż jest dwa razy większy (jego długość jest zbliżona do kartki A4) niż przeciętny Art book (np. ten z Edycji Bukaniera), 80 stron wypełnionych po brzegi przeróżnymi obrazkami jak i opisami będzie idealnym materiałem by lepiej zapamiętać Gotham City. W pudle zostały 2 rzeczy - Steelbook oraz figurka, metalowe pudełko jak ktoś ładnie powiedział: "Robi doskonały użytek z głównej grafiki koncepcyjnej nowego Batman'a...", wyraźnie widać wypukłości w miejscach grafiki, lecz jego "majestatyczność" wychodzi dopiero po rozłożeniu (wystarczy spojrzeć na zdj. z zawartością edycji, by wiedzieć o co chodzi.).

Oddzielny akapit należy się daniu głównemu - figurce Batman'a trzymającego "za fraki" Jokera. Panowie, czapki z głów... Wykonana jest naprawdę solidnie, elem. takie jak peleryna, czy części uzbrojenia mają odpowiednią kolorystykę (niektóre elem. są matowe, a inne lekko błyszczące - lecz nie wygląda to jak tandetny plastik). Co się tu będę rozpisywał... 9/10 (dałbym 11, gdyby nie fakt lekko gorzej odwzorowanej głowy Batmana, ALE wciąż wygląda wystarczająco dobrze).

PS. Jeśli ktoś by chciał, to mogę zrobić sesje zdjęciową elementów znajdujących się w tej Edycji Kolekcjonerskiej dla ew. namysłu, jednakże z ręką na sercu mogę napisać, że za 200zł na prawdę warto! ok.gif

Edytowano przez Friedrich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolekcjonerów steelbooków - do edycji limitowanej Śródziemie: Cień Mordoru empik dodaje steebooka (i 4 DLC). Edycja limitowana jest w tej samej cenie co normalna (PC - 112,99 zł, stare konsole - 179,99 zł, nowe konsole - 259,99 zł). Dobrze by było jakby można zamówienie z empik.com łączyć ze zniżką z preorder packa, ale pewnie nie ma takiej możliwości (jeszcze dzisiaj wyślę maila z zapytaniem do empika, więc jutro napiszę co odpisali).

Co do steelbooka to pewnie będzie to ten: https://content.ebga...7_detail_v3.jpg

http://www.empik.com...qtype=basicForm

I niestety zniżka nie zadziała:

Uprzejmie informuję, iż zakupiony prepaid upoważnia jedynie do zniżki

promocyjnego nakładu gry w tym salonie empik, w którym zakupił Pan

prepaid. Tym samym nie dotyczy zamówień złożonych w sklepie

internetowym. Z doświadczenia, z racji, że sam też jestem graczem,

wiem, iż nakład promocyjny jest niewielki i ograniczony. Zazwyczaj

rozchodzi się on w dniu premiery w pierwszych godzinach po otwarciu

salonu. Po wyczerpaniu nakładu promocyjnego zniżka prepaid nie będzie

obowiązywać. Mam nadzieję, że informacje te pomogą Panu w nabyciu

promocyjnej wersji tej gry :)

Edytowano przez sergeron
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Z tego co widziałem na kilku zagranicznych stronach to w edycji limitowanej będzie tylko steelbook zamiast zwykłego pudełka z grą. Tak samo zresztą było w przypadku Batmana AO w limitce i kolekcjonerce. Imo wersja na PC to must have, bo steelbooki gier od WB zawsze się świetnie prezentują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem jedyną osobą, która specjalnie nie jara się edycjami kolekcjonerskimi? Fajne są te wszystkie gadżety, które się dostaje, ale uważam, że nie są warte kasy, którą ludzie na nie wydają.

Weźmy na przykład taką edycję kolekcjonerską wiedźmina 3:

- Figurka - będzie stać i się kurzyć. Tylko trzeba będzie ją wycierać od czasu do czasu.

- Artbook - Wszystkie obrazki zamieszczone w nim można znaleźć w internecie.

- Kompendium gry - To jak granie w przygodówki z solucją w rękach. Jak byłem mały i głupi to tak robiłem.

- Steelbook - To jest jedna z niewielu fajnych rzeczy, ale można się bez niej obejść. Wystarczy dbać o pudełko :P

- Naklejki - Można je dostać po parę złociszy za sztukę, ew. zamówić lub samemu sobie zrobić.

- Medalion - I tu jest rzecz, która mnie najbardziej z całego tego majdanu interesuje, ale wydawać 250 złotych więcej za błyskotkę?

Zdaję sobie sprawę z tego, że ludziom się to podoba, jarają się tym i że pieniądze są po to, żeby je wydawać jak sprawia Ci to radochę. Ale czemu sprawia to komuś radochę jest niepojęte dla mnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amasuke

Kwestia poruszona przez Ciebie jest tutaj co jakiś czas poruszana przez Tobie podobnych. W tym temacie nie kwestionujemy kolekcjonerstwa samego w sobie, dla każdego z nas opłacalność zakupu poszczególnych edycji to kwestia inwidualna. Dla jednych, zakup jakiejś kolekcjonerki zaraz po premierze to żaden problem, inni będą czekać aż spadnie cena, natomiast trafiają się też tacy, którzy kupują limitowane gadżety, dużo drożej niż pierwotnie kosztowały, bo nie zdążyli ich na czas kupić. Ty po prostu postrzegasz kolekcjonerstwo jako coś nieopłacalnego, nie mam zamiaru z tym dyskutować, gdyż moja opinia jest całkiem inna i inaczej postrzegam chociażby figurki - u mnie są częścią wnętrza, niektórzy stawiają zdjęcia na półkach, tak ja stawiam figurki, artbooki czy inne książki kolekcjonerskie również się pięknie prezentują w gablocie. Wszystko ma swój sens, jeśli chce się temu nadać jakiś wygląd, ma się gdzie poszczególne elementy wystawić i co najważniejsze, żyjemy w środowisku, które nie potraktuje nas jak dziecko, które zbiera papierki po lizakach, bo są różnych kolorów.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem jedyną osobą, która specjalnie nie jara się edycjami kolekcjonerskimi?

Nie, nie jestes jedyna osoba. Kolekcjonerki nie sa dla wszystkich graczy, powstaja z mysla o fanach danego tytulu, ktorzy chca miec cos wiecej niz sama gre i sa gotowi zaplacic za to wyzsza cene. A czy jest to oplacalne? Coz, to juz zalezy od sybiektywnej oceny. Sa fani terenowek, ktorzy jezdza nimi tylko po miescie, fani high-endowych kompow i overclockingu, ktorzy na takim sprzecie graja tylko w Counter-Strike czy World of Warcraft oraz fani markowej odziezy, ktorzy sa gotowi wydac wiecej kasy na majtki i skarpety tylko dlatego, ze jest na nich firmowe logo. Nikt nie powinien sie interesowac, na co Ty wydajesz swoje pieniadze, tak samo jak i Ty nie powinienes kwestionowac sensu wydawania kasy na kolekcjonerki przez osobe, ktora lubi je sobie kupowac.

- Figurka - będzie stać i się kurzyć.

Taki juz urok figurek. To samo mozna powiedziec o roznych bibelotach, ktore ludzie trzymaja w domach i ktore tez "tylko" sie kurza. Mozemy od razu zaczac wyrzucac z domow obrazy, ramki ze zdjeciami, nieuzywane sprzety itd, przeciez tez przez wiekszosc czasu ich glowna funkcja jest zbieranie kurzu. No i mala uwaga - zeby utrzymac czystosc w domu kurz nalezy regularnie sprzatac. To, ze nie masz figurki, nie oznacza, ze kurz Ci sie nie zbiera. ;)

- Artbook - Wszystkie obrazki zamieszczone w nim można znaleźć w internecie.

To samo mozna powiedziec o komiksach, ksiazkach, recenzjach itd. Po co kupowac i czytac ksiazki, skoro mozna znalezc ebooki w necie? Po co kupowac komiksy, skoro tez sa w necie. No i po co kupowac CDA, skoro w necie tez sa recki? A mimo to fajnie jest wziac cos namacalnego do reki, przewertowac strony, popatrzec na grafiki wydrukowane na wysokiej jakosci papierze (jak chociazby te z kolekcjonerek gier Blizzarda), poczytac notki od tworcow gier o zrodlach ich inspiracji oraz o ewolucji pomyslu na dana postac/lokacje (jak np. w artbookach do Mass Effect).

- Kompendium gry - To jak granie w przygodówki z solucją w rękach. Jak byłem mały i głupi to tak robiłem

Kompendium to nie solucja ani poradnik. Kompendium ma za zadanie wprowadzic gracza w swiat gry, w jej realia i klimat w niej panujacy bez odsloniecia fabuly, podania rozwiazania zagadek, ujawnienia lokacji znajdziek itd. Jesli mylisz kompendium z poradnikiem/solucja to udowadniasz, ze ie wiesz o czym mowisz.

- Naklejki - Można je dostać po parę złociszy za sztukę, ew. zamówić lub samemu sobie zrobić.

Pomysl "kolekcjonerskich" naklejek nigdy do mnie nie przemawial, uwazam je za zwykla zapchaj dziure, ale skoro daja, to narzekac nie bede.

Zdaję sobie sprawę z tego, że ludziom się to podoba, jarają się tym i że pieniądze są po to, żeby je wydawać jak sprawia Ci to radochę. Ale czemu sprawia to komuś radochę jest niepojęte dla mnie tongue_prosty.gif

Niektorzy lubia kolekcjonowac dla samego kolekcjonowania, niezaleznie od tego, czy dana gre lubia, czy tez nie. Inni kupuja kolekcjonerki, bo sa fanami serii badz sa pewni, ze dana gra im sie spodoba. A jeszcze inni traktuja to poniekad jak inwestycje. Zobacz po ile teraz chodza kolekcjonerki pierwszych dwoch Wiedzminow. Albo nawet lepiej - wejdz sobie na ebay i zobacz, po ile chodza wciaz oryginalnie zafoliowane podstawki edycji kolekcjonerskiej World of Warcraft albo chociaz kody na pety z tej kolekcjonerki. Jesli ktos te prawie 10 lat temu kupil sobie kolekcjonerke WoWa za niecale 60 euro i do tej pory ma nieotwarty egzemplarz, to moze go teraz odsprzedac za kilka tysiecy euro. Jak dla mnie to niezly deal.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego istnieje na tym forum oddzielny temat, żeby ten 1% graczy, którzy są jednocześnie kolekcjonerami, mogło dać upust swojej pasji i wymieniło poglądy na jej temat. To oczywiste, że kolekcjonerstwo to nisza, ale tyczy się to wielu dziedzin życia. Chłopaki wyżej doskonale to wyjaśnili. Sam za wiele przedmiotów / usług nie dałbym złamanego grosza, bo uważam je za bezużyteczne dla mojej osoby, ale szanuję fakt, że wielu ludziom są one potrzebne, aby realizować swoje cele. Nawet w środowisku kolekcjonerów można rozróżnić podgrupy, które mają inne preferencje dot. selekcjonowania, kompletowania, otwierania / nieotwierania.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kompendium gry - To jak granie w przygodówki z solucją w rękach. Jak byłem mały i głupi to tak robiłem.

Oprócz samego pomylenia kompendium z poradnikiem, to jest też druga rzecz. Powiedz takim firmom jak BradyGames, że poradniki są dla dzieci, to cię wyśmieją, bo najwyraźniej jest z tego naprawdę niezły biznes skoro ciągle tworzą nowe poradniki. W Polsce się to nie przyjęło i oficjalnych poradników wyszło mało (GTA IV od BradyGames, Wiedźmin 2 i Heroes VI od Axela i jeszcze chyba coś było) a akurat ja lubię grać z poradnikiem i nie ma to nic wspólnego z tym, że nie umiem grać bez niego.

Co do reszty twoich argumentów, to zobacz tytuł tematu do którego wszedłeś. Ja nie wchodzę na forum filatelistów i nie wytykam im tego, że głupie jest zbieranie znaczków, bo po prostu mnie to nie interesuje.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl dodaje fartuch do pre-ordera The Evil Within. Gadżet bardzo ciekawy, ale gra mnie nie interesuje. :)

http://www.gram.pl/news/2014/08/26/the-evil-within-fartuch-gratis-do-zamowien-przedpremierowych-w-sklepie-gram-pl.shtml

Edytowano przez futufutu
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...