Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

@Orchi

Masz w 100% rację.

Co do Darksiders 2 to tam niestety nie można było sobie zarezerwować wcześniej EK więc tylko ci co mieli kasę (sporo) mogli sobie ją kupić sad_prosty.gif

Odnośnie całej tej sprawy to aż mi się przypomniało zeszłoroczne PGA. Mianowicie całe to zajście gdy gimby rzuciły się na pudełka z grami CDP a później sprzedawali gry na Allergo. Prawo rynku? To samo mamy z W3. Rozdarli kolekcjonerki bo były "za darmo" (rezerwacja) a teraz je sprzedają żeby na nich zarobić...

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie chce mi sie tego wszystkiego czytac, co powyzej naprodukowaliscie (przeczytalem tylko wiekszosc), bo zakrawa to na niezdrowa pyskowke. Pozostaje mi stanac po stronie obroncow ucisnionych i krytykowac jakakolwiek opcje handlowania na szeroka skale. Racja, niektorym przez ostatnie kilkanascie miesiecy sie poglady zmienily - kiedys wytykanie palcami tzw. 'cfaniaczkow z Allegro', dzis dumne sypanie podrecznikowymi regulkami o zasadzie wolnego rynku, tak jakby wczoraj zakuwali to na klasowke z przedsiebiorczosci, zenua.

Jestem ultra maniakiem gier i traktuje je jako cos wiecej niz hobby, seriously. A wyglada na to, ze bylem pod kamieniem, bo o preorderze W3 nie wiedzialem i podczas wieczornego przegladania Internetu trafilem na to przypadkiem i szczesliwie zalapalem sie na dwie sztuki - jedna na PC, druga na PS4 (niestety trzeba bylo zakladac drugie konto, bo nie dalo sie obu zamowic za jednym zamachem). Czy uda mi sie zgromadzic srodki na obie? Nie wiem, ale w razie czego moge zrezygnowac. Zamowilem wiecej niz jedna, poniewaz mam taka potrzebe zwiazana z pasja, a nie mysle o szybkim wzbogaceniu sie. Zycie mnie nauczylo, ze nawet postepujac ostroznie, nie z wlasnej winy mozna doczekac sie nieoczekiwanych wydatkow i wszystkie zaskorniaki szlag trafia. Rozumiem ludzi, ktorzy nie przesiaduja przed kompem 24/7, bo czesto sie zdarza, ze jestem poza domem za wiele godzin, bez zadnej opcji dostepu do Sieci. To frustruje, a dla takich ludzi CDP powinno miec drugie drzwi. Dlaczego nie sprzedawano preorderow rzutami niczym bilety na wielkie imprezy sportowe? Niby wielka firma, ale tegich glow tam malo i organizacja delikatnie mowiac lezy. Lepszy wielki marketingowy rozmach i rekordowe cyferki do mediow, niz rzeczywista troska o zapalonych graczy / fanow.

Konkludujac, niedobrze mi sie robi patrzac na takie zachowania i przyzwalanie na nie. Gdyby latwym bylo wskazywanie cwaniaczkow po adresach mailowych to na pewno pobawilbym sie w krzyzowca i zglaszal tych oszolomow. Dziekuje i pozdrawiam, trzezwo patrzcie na sprawe i robcie z siebie medrcow, bo cierpia na tym najbardziej zainteresowani.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 EK - 350 zł, AC Unity Notre Dame - 370 zł hue hue. Jak bardzo mnie irytuje fakt, że sklepy doliczając sobie krocie do wydań na PS4/X1. Muve dodało do oferty"]oferty edycję Bastylii i Notre Dame. Jeśli Empik nie zejdzie z ceną, to chyba w tym roku podziękuję kolekcjonerce AC. Cena wersji PCtowej akceptowalna i pewnie po kilku miesiącach bez problemowo będzie można ją dostać za dużo niższą cenę.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mnie pamiec nie myli, to Bukanier premierowo stal na podobym poziomie. Patrzac na ceny wydan nextgenowych, to do kolekcjonerki doplacamy 100 zl, czyli standard i nie taki zly poziom. Oczywiscie, czekam na ruch Empiku, bo moze uda sie jeszcze z tego uciac jakies 30-40 zl, wtedy bedzie naprawde dobrze. Sama kolekcjonerka wyglada neutralnie, a jesli nakrece sie ostro na gre, co jest wielce mozliwe, to bede chcial na premiere cos extra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Bukanier na PS4 stał po 300-320 zł w zależności od sklepu i za taką cenę brałbym bez marudzenia. Boli właśnie, że sklepy tak strasznie żerują na wydaniach na PS4/X1. Miało zostać po staremu 60$/50 Euro a u nas ceny brane z kapelusza, ale to temat rzeka i lepiej go przemilczeć. Też liczę, że Empik coś ugryzie, choćby te 2-3 dyszki, bo choć tak jak piszesz kolekcjonerka bez rewelacji to na samą grę mam chrapkę straszną.

Mam także nadzieję, że wzorem z lat poprzednim na allegro pojawią się pudełka z edycji Bastylii :D

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwi na pewno najwięcej zyskają. Bukaniery 6-7 miesięcy po premierze można było dostać za śmieszne pieniądzory - same gadżety z figurką na czele wychodziły po raptem 50 złotych... Tylko trzeba być cierpliwym, a przy premierowym poziomie hype'u jest o to ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nówka w folii Bukanier był już po 100 zł na PC na konsoleigry (teraz jest za 20GBP na konsole, ale gamestop.co.uk nie wysyła poza Wielką Brytanię, więc jak ktoś ma kontakty w UK, to może mieć same gadżety dość tanio). Co do Bastyli to też mam nadzieję, że będą pudełka na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski wydawca przygodówki Memoria szykuje limitowane wydanie kolekcjonerskie - będzie 100 sztuk. Przedsprzedaż wystartowała dzisiaj i potrwa do 28 czerwca. Koszt to 79,90 zł + 9,90 zł przesyłki kurierskiej.

Zawartość kolekcjonerki to:

  • lakierowany kartonowy boks zbiorczy,
  • zwykłe wydanie pudełkowe Memorii (tutaj można zobaczyć jak to wygląda - nie jest to zwykłe pudełko DVD: http://forum.przygod...?p=25754#p25754),
  • soundtrack na osobnej płycie w osobnym pudełku,
  • plakat,
  • artbook,
  • 6 kartonowych lakierowanych kart z wizerunkami i opisem postaci z gry.

Teraz dlaczego ja to w ogóle reklamuję :E

Sprawa wygląda tak, że w te 10 dni wszystkie 100 pudełek musi znaleźć kupców. Jeżeli się to nie uda, to cała akcja zostaje odwołana, 29 czerwca kasa wraca na konta, a w ramach przeprosin niedoszli kupcy dostaną za darmo klucz do pobrania Memorii w wersji elektronicznej bez DRM z platformy cyfrowej wydawcy.

Ja już zamówiłem - mam nadzieję, że reszta pudełek też sięsprzeda i kolekcjonerka zostanie wyprodukowana.

Na koniec jak to będzie wyglądało - wg wydawcy będzie to wydanie takie jak niemiecka kolekcjonerka Memorii ( http://www.allvatar.com/rex/files/dsa_memoria_beautyshot.jpg ) z dwiema różnicami. Po poerwsze w polskiej kolekcjonerce nie będzie podkładki pod myszkę. Po drugie polskie wydanie będzie kosztowało 80 zł - niemieckie kosztuje obecnie na niemieckim amazonie 60 euro biggrin_prosty.gif

Zamówienie można złożyć na stronie wydawcy: http://www.playshop.pl/public/

Edytowano przez twig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma w tym nic złego, jakiegoś braku kultury (LOLOLOL) czy niecnych praktyk. Tak działa rynek, i w tym wypadku korzystają Ci, którzy posiadali odpowiednią w temacie wiedzę i przygotowani byli na otwarcie zamówień przedpremierowych. Wiedza = $$$$, handlujta z tym

Ciekawe. Kiedyś wszyscy, na czele z Tobą krytykowali Crixa, że ten nabrał stuffu z Kompanii Graczy w wiadomym celu, ale teraz spekulanci, którzy zaklepali kolekcjonerki Wieśka w celu łatwego i szybkiego zarobku to prawo rynku.

~Ano, ogląd na pewne kwestie z czasem zmienia się każdemu z nas. To chyba normalne wink_prosty.gif

Jeżeli natomiast ktoś oburza się na taki stan rzeczy, iż kolekcjonerki nie zdążył kupić w ciągu tych 3 dni, przez które były one dostępne - dlaczego nie zamówić z drugiej ręki? Jedni nazwą to gapiostwem, drudzy niewiedzą w temacie - to nie ma znaczenia, trzeba się z tym pogodzić i zapłacić odpowiednią cenę.

Gdybym jakimś cudem nie zamówił swojego egzemplarza, to wolałbym zapłacić Redom te 5 stów niż cwaniakowi, który zaklepał kilka-kilkanaście sztuk. Co on takiego zrobił, że należy mu tyle płacić ?

~Zakręcił się w temacie lepiej od Ciebie. Wina leżałaby po Twojej stronie.

Wybaczcie, bez urazy, ale radziłbym zejść nieco na ziemię, schylić głowę i rozejrzeć dookoła - nie jesteśmy (mam na myśli kolekcjonerów limitowanych wydań gier) collector's master race, której należą się specjalne prawa i przywileje.

Od kiedy to normalne kupowanie, pre-orderowanie kolekcjonerek w sklepach to jakiś "specjalny przywilej" ? Niech w takim razie cwaniaczki wykupują całe nakłady a my potem bijmy się na allegro, ebayu, bo przecież nam taki przywilej w postaci zakupu po normalnej cenie w sklepie się nie należy. rozpacz.gif

~Wyjaśnię raz jeszcze. Cena Wieśka była atrakcyjna, więc zainteresowanych znalazło się sporo. Jedni zdążyli zaklepać w terminie, zyskując dobry zestaw po niskiej cenie (to ten przywilej, bonus o którym pisałem), inni zainteresowani zmuszeni są kupić po wyższej cenie. Jakby cwaniaczki wykupili cały nakład to musieliby zejść do akceptowalnego dla zainteresowanych poziomu cenowego, gdzie i tak wszyscy byliby zadowoleni. Bo decydujesz się na zakup jeżeli uznajesz cenę przedmiotu za wystarczająco niską, wałkowaliśmy ten temat wielokrotnie. Cena zeszłaby do 4 stówek, kupiłbyś, byłoby git. Przecież istniała możliwość kupna za 299 złotych, tak samo jak teraz, po wyczerpaniu nakładu nikt nikogo nie zmusza do kupna po zawyżonej cenie, "bo muszę mieć".

Dużo się tutaj zmieniło. Kiedyś takie zachowanie było tu ostro krytykowane, a teraz mamy to spokojnie akceptować, bo "prawa rynku", widać podejście niczym wiatr zawieje.

~??? Toć wyjaśniłem że sam nie zdążyłem zaklepać swojego egzemplarza, z czym przyszło mi się pogodzić. I nie mam przy tym bólu tyłka o fakt, że ktoś okazał się zwyczajnie sprytniejszy i bardziej przedsiębiorczy ode mnie.

Chlopaki (i dziewczyny - pozdro dla pewnej brunetki wink_prosty.gif) tworza solidne gry, maja przyjazne podejscie do graczy, napracowali sie nad W3, wiec czemu nie dac im zarobic? Jednak placic komus te 100-150% wartosci samej kolekcjonerki tylko za to, ze udalo mu sie na czas wbic na stronke CDP i zlozyc pre-order? Nic z tego - imho troche za duza ta marza za usluge, a nie za przedmiot kolekcjonerski.

This. CDP mogłoby wywalić wyższą cenę, ale raz - może chcieli szybko opchnąć cały nakład, dwa - dział PR powinien dostać solidną podwyżkę. Cena 299 za ten zestaw była nader atrakcyjna robiąc pozytywny wizerunek firmie. Marża u handlarzy w tym momencie jest za duża, ale te ceny spadną. I jak teraz znajdzie się jeleni na może 5% kolekcjonerek będących w posiadaniu handlarzy, to ceny prędzej czy później spadną stając się bardziej atrakcyjne. Wtedy cena za gapiostwo będzie odpowiednio mniejsza, akceptowalna dla większej ilości osób.

W ogóle to chyba wyszedłem w Waszych oczach na jakiegoś zdrajcę stanu i cezarowego Brutusa, lecz prawda jest taka iż ja dalej lubię zbierać te wszystkie bibeloty dołączane do gier video wink_prosty.gif

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś jednak chciał zaryzykować i Far Cry 4 w wersji Kyrat jednak zamierzał zamówić, to ta edycja trafiła także do oferty Muve. Ceny są podobne jak w przypadku ACU Notre Dame, więc jak ktoś czuje ciśnienie zarówno na grę jak i chce dostać coś więcej, to może zaryzykować. Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sniper Elite

co takiego jest w tym zestawie że warto dać za to 600 pln?

NIC

żeby choć gra miała super renomę i grono fanatyków to może te 1000 egz. brzmiałoby naprawdę "kolekcjonersko" a tak cóż czekajmy na przeceny, proponuję aż do pułapu minus 80-90% smile_prosty.gif

@FC4

cena bardziej do rzeczy ale i tu proponuję oczekiwanie na ceny w okolicach 150 pln smile_prosty.gif

nie spodziewałbym się wielkiego hype'u

@W3

jedna kwestia, niektórzy proponowali ograniczenie do 1 IP max 2 szt. imho idea zupełnie od czapy

mam net z sieci w której jest 100 kompów a 1 IP widoczne na zewnątrz, czyli miałbym nie mieć możliwości zakupu bo ktoś z pozostałej setki już kupił? to dopiero by były afery na forach bo "moja" sieć nie jest chyba wyjątkiem w skali kraju smile_prosty.gif

jest jedno banalne rozwiązanie nie dawać zarabiać spekulantom, nie kupować za 500.600. czy 900 PLN

poczekać na czasy aż będzie taniej (bo będzie, W1 jeszcze 3 lata temu w folii widziałem na allegro za 180 PLN ! czyli ładny czas po premierze)

a odnośnie każdego z trzech wątków:

- póki ludzie nie zaczną myśleć (jako ogół) i analizować na zasadzie cena/jakość(zawartość); póty wydawcy/dystrybutorzy/spekulanci będą żerować na naiwności (czyli realnie oceniając: do końca świata i jeden dzień dłużej* :D)

*by JO

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robart

Ta kolekcjonerka Sniper Elite III to smiech na sali patrzac na jej zawartosc i cene. Rozumiem, ze naklad jest ograniczony tylko do 1000 sztuk, ale mimo to cena wzieta z ksiezyca. Zreszta to dosc niszowy tytul, nie wiaze sie z nim zaden hype i podejrzewam, ze tworcy moga miec problem ze sprzedaza tej limitowanej edycji jesli drastycznie nie zjada z ceny. Sam nie jestem nia zainteresowany, nawet gdybym zobaczyl ja w sklepie za 49 zl - mam inne, bardziej interesujace mnie tytuly do ogrania, a kupowac limitke dla samego jej kupna, po to tylko zeby stala i sie kurzyla, to nie dla mnie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie kolekcjonerkę dla gry na Androida :)

http://vividgames.com/store/games/8-godfire-rise-of-prometheus-titan-edition.html#.U6gHw_l_sWg

jest do wygrania na FB - http://on.fb.me/1poQnpH

a co do Snipera 3 to chyba podaż przewyższy popyt i będą obniżki tym bardziej że sam gra zapowiada się na średniaka https://www.youtube.com/watch?v=J1yg9jffjxI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Na budżetowy? Wygląda jak Ken w stringach...

Widzę że kolekcjonerka do snipera to kupa papierów i metalowe pudło... nic o co warto było by zabiegać. Wychodzi że bardziej opłaca się kupić edycję premium, przynajmniej rozsądna cena i całkiem fajne dodatki

Edytowano przez Buranchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...