Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Wracając do sprawy kupowanie 2 egzemplarzy... Nie obrażając nikogo ale jak DLA MNIE to trochę głupota. Po co mi egzemplarz do grania i stawiania na półce skoro ten na którym gram mogę postawić...? Jak DLA MNIE jest to najzwyklejsze wywalanie kasy w błoto i zupełna rozrzutność. Niektóre gry kupuję 2x tylko dlatego ze mają multi żebym mógł z bratem zagrać, lub jak np są na Steam więc wolę mieć swoją wersję niż grać na koncie brata. Nie będę nikogo namawiał do zrezygnowania z tego co robi jednak ja aż tak szaleć nie będę bo DLA MNIE to nie ma najmniejszego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas jest inny, zatem nie wyzywajcie kogoś od głupka jeśli nie rozumiecie jego pasji. Jestem maniakalnym fanem serii Heroes, a zwłaszcza 'trójki' i jak nadarzyła się okazja to kupiłem sobie drugi egzemplarz premierowy z 1999 roku, zafoliowany, tejże gry i traktuję go jak relikwię grając z płyty, którą mam od lat. Ponadto przez te lata zapodziałem gdzieś pudełko i instrukcję, tym bardziej byłem zdeterminowany nabyć grę drugi raz. Ponadto, to wydanie jest już 'białym krukiem' wśród gier i jeśli miałbym więcej kasy zbędnej to nabyłbym jeszcze i jeden taki egzemplarz, proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolekcjonerka Cartela jest przebogata i prześwietna. Jej największymi atutami jest duża ilość gadżetów i niska cena, jaką sobie Techland zażyczył. Gdyby Nowy CoJ był osadzony w tych czasach, co dwaj poprzednicy, zastanowił bym się nad zakupem. ,,Dziki Zachód XXI wieku" jednak mnie odrzuca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten problem. Kolekcjonera ok, ale nie wiem, co będzie z grą. Cały czas się cieszę, że odmówiłem pre-ordera kolekcjonerki Duke Nukem Forever. Z całym szacunkiem dla legendy, ale ta gra to średniak. Wystarczająco w przeszłości już się ponacinałem na zakupach (jak w przypadku Dead Space'a 2 i jego żenującego Plasma Cutter Guna) i koniec z kupowaniem w stylu "woa, kolekcjonerka, biorę!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupno EK Cartel'a jest nie tylko frajdą i przyjemnością, ale również całkiem sensowną inwestycją. 1000 egzemplarzy to bardzo niewiele w stosunku do nakładu innych gier tego typu, czy chociażby innych kolekcjonerek. A patrząc dzisiaj na dostępność i ewentualne ceny używanych CoJ Więzy Krwii aż żal przegapić taką okazję jak EK Cartel :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas jest inny, zatem nie wyzywajcie kogoś od głupka jeśli nie rozumiecie jego pasji.

Nie wyzywamy nikogo jeśli tak jak w twoim wypadku jest to uzasadnione. Jednak są ludzie którzy kupują po dwie sztuki tylko po to żeby jak już wspominałeś - na jednej grać a drugą trzymać na wystawie. Sam powiedziałeś że zgubiłeś kilka części zestawu więc nie dziwię ci się że kupiłeś jeszcze raz. Mi chodziło bardziej o coś typu - kupię sobie Starcrafta 2x. Na jednym będę grał a drugie na półkę... Ty kupiłeś bo chciałeś mieć kompletne wydanie, niektórzy kupują żeby mieć więcej... ale po co. No chyba że kupujesz 2x KAŻDĄ grę... wtedy to jednak jest głupota. Ja np Bioshocka 1 mam normalną wersję a potem dokupiłem EK. Tak więc mam 2x.

@Hellspawn

*FACEPALM*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Prawdę rzekłeś

Kto nie kupi jej teraz później może mieć z tym problem. Choć zastanawiam się czy faktycznie cały tysiączek trafi do sprzedażny. EK z numerkiem 0001 lub 1000 może być ozdobą biura Techlandu.

@używanie gadżetów z EK

Nigdy w życiu! Np taką koszulkę można przypadkowo zaplamić lub zniszczyć w inny sposób. Tym samym wartość takiej EK spada i oczywiście jest niekompletna. Więc wszystkie dodatki (nawet figurki choć te głównie z braku miejsca w pokoju) znajdują się w pudełkach.

@kupowanie 2 egzemplarzy gier

Owszem kupuję ale nie w takich samych wydaniach.Np mam kolekcjonerkę Batmana AA i wydanie z Premium Games, Fallouta 3 EK i w wydaniu GOTY. Dla mojej kolekcji to zupełnie dwa różne okazy.

Edytowano przez adzan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaper?

Ty i Twoje Heroes Of Might And Magic III w dwóch egzemplarzach, to jeszcze nic :wink: . Ja mam Baldur's Gate x 3:

- premierówka + dodatek

- Saga Baldur's Gate

- Baldur's Gate w Extra Klasyce Gold (całość na jednej płycie DVD)

Dla takiej gry... warto :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 egzemplarze tej samej gry? Nie ma mowy. Nie stać mnie nawet na połowę wychodzących, dobrych gier, a co dopiero kupować po dwa tej samej gry, nawet w różnych edycjach, które i tak prawie niczym się nie różnią. Mój wujek nie może uwierzyć, że "głupia gra" może kosztować 60zł, a co dopiero po 2 premierowe egzemplarze lub edycje kolekcjonerskie po paręset złotych. :P

@UP: A ja miałem Sagę Baldur's Gate. Zmusiłem się i pograłem dwie godziny, znudziło mi się i sprzedałem. :D

Edytowano przez Shortyy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaper?

Ty i Twoje Heroes Of Might And Magic III w dwóch egzemplarzach, to jeszcze nic :wink: . Ja mam Baldur's Gate x 3:

- premierówka + dodatek

- Saga Baldur's Gate

- Baldur's Gate w Extra Klasyce Gold (całość na jednej płycie DVD)

Dla takiej gry... warto :cool: .

Widać, że mamy swoje ulubione marki i nie szczędzimy grosza za ich róznorakie edycje. Pierwszego Baldura posiadam jedynie w wersji z gazetki Extra Gra - to taka prawie premierówka, bo pudełko było do złożenia i pięć płytek jest :) Co do Heroes of Might & Magic jako serii to moja kolekcja jest jeszcze większa:

- Heroes of Might & Magic 1 [z CDA]

- Heroes of Might & Magic 3 [premierówka, sama płyta CD]

- Heroes of Might & Magic 3 [premierówka z 1999, nowa w folii, nie mylić z pseudo-premierówką z logo Ubisoftu]

- Heroes of Might & Magic 3 [edycja z Extra Gry z kartonowym boxem do złożenia, zawierająca również dodatek Armageddon's Blade]

- Heroes of Might & Magic 4 [premierówka kompletna zawierająca Heroes 1 i 2]

- Heroes of Might & Magic 4 [Złota Edycja w DVD Boxie zawierająca wszystkie dodatki]

- Heroes of Might & Magic 5 [premierowa edycja kolekcjonerska w gustownym kuferku zawierająca również Heroes 3]

- Heroes of Might & Magic Kolekcja Wszechczasów [wszystkie dotychczas wydane części plus kolekcjonerskie gadżety]

... a już niebawem EK Might & Magic: Heroes VI ;)

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co znalazłem... Kolekcjonerka Lord of the Rings: War in the North

z9897944X.jpg

Kolekcjonerska edycja dziejącej się w świecie Władcy Pierścieni nawalanki będzie za oceanem kosztowała 130 dolarów, a jej najbardziej rzucającym się w oczy elementem będzie elficki kołczan z dwiema strzałami. Wygląda naprawdę fajnie i zakładam, że będzie świetnie prezentował się na ścianie. Szkoda tylko, że pozostałe dodatki nie do końca usprawiedliwiają pułap cenowy.

W zestawie znajdą się jeszcze:

art book

materiał o tworzeniu muzyki z trzema darmowymi utworami

awatar/temat XMB w zależności od wersji

@Yaper

Co jak co ale nic nie zmieni faktu że Heroes IV to shit jakich mało. Nie byłem w stanie dłużej w niego pograć bo dokładnie WSZYSTKO mnie od niego odpychało. To dowód na to jak NIE NALEŻY robić gier. Już o wiele lepiej się grało w część 1 i 2 ale 4 to G***o jakich mało...

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-premierówkę z wielkiej brytani

Pokaż! :) Bardzo interesuje mnie to wydanie, bo nigdy takowego nie widziałem. Ja generalnie mam Heroes 3 w sześciu wersjach patrząc na mojego wcześniejszego posta [idę go zaktualizować, bo przypomniałem sobie jeszcze o Heroes 3 + Armageddons Blade z Extra Gry :P].

----

Kolekcjonerka War In The North całkiem oryginalna, ale stosunek cena-jakość póki co nie powala. PC-towa edycja w granicach 250zł byłaby najlepszą opcją, ale pewnie gra nie doczeka się polskiej EK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Mam:

Morrowind w wersji big box i oba dodatki do niego tez w wersji big box, a takze Morrowind Zlota Edycja z dodatkami w dvd box.

Operation Flashpoint Cold War Crisis big box i dodatek Resistance big box oraz Operation Flashpoint Cold War Crisis razem z dodatkiem w dvd box jako Game of the Year edition

Warcraft Orcs & Humans w premierowym big box w trzech egzemplarzach

Jakos tak wyszlo... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszcze jak juz sie rozpakuje (wlasnie sie przeprowadzilem). Wolisz zdjecia wersji "napoczetej" czy jeszcze zafoliowanej bo mam i taka i taka?

EDIT: Kartelowa walizeczka tez juz zostala zamowiona. :D

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare newsy Patro, ale jeśli już nawiązałeś do obu kolekcjonerek to śpieszę informować, że do końca roku zamierzam zaopatrzyć się w obie. Polska cena kolekcjonerki GoW3 nie jest znowu taka zaporowa jak premierowe ceny kolekcjonerek exclusive'ów Sony. Figurka Marcusa Fenixa robi wrażenie dbałością wykonania - zawsze chciałem taką mieć, a jakoś do tej pory nie kupiłem takowej osobno (ale to dobrze, bo ich jakość w zderzeniu z tą z EK jest marna).

Co do EK Black Opsa - ich ceny spadają w szybkim tempie, a ten RC mnie strasznie pociąga i jest w pełni funkcjonalny. Świetny gadżet kolekcjonerski!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tylko kilka edycji kolekcjonerskich:

-Bataman Arkham Asylum (trochę słabe i żałuję delikatnie, no ale Batrang fajnie się na biurku prezentuje :D)

-Wiedźmin 2 (kolekcjonerki 1 niestety dla mnie nie starczyło :()

no i rzekomą edycję kolekcjonerską PoP zwaną "The world of Prince of Persia".

Miałem ochotę na MMH VI, ale pograłem w betę... rozbudowa zamku to jakaś masakra totalna no i lewy górny róg. Poczekam, kupię w jakiejś tańszej z dodatkami Jak HoMM V w złotej edycji (warty swojej ceny).

Mam ochotę nabyć Disciples 3 resurrection, bo za 50 zł :D Zastanawim się nad kupnem Sacred 2 w EK warto, czy lepiej poczekać na Kings Bounty GOTY?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...