Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Menez, ja też często kupuję edycję kolekcjonerską, której nawet nie otwieram z folii, nie dlatego, żeby zaczekac kilka miesięcy czy lat aż zdrożeje, tylko dlatego, że świadomośc posiadania takiego cennego, nowego egzemplarza gry, z którą wiąże mnie wiele wspomnień, czy którą darzę szczególnym umiłowaniem, daje mi dużo satysfakcji. Dlatego też czasami kupuję po 2 egzemplarze, aby nacieszyc się zawartością jednego, a drugi postawic na półce nienaruszony(World of Warcraft). W takim wypadku mimo tego, że posiadam więcej niż 1 egzemplarz, a w tym jeden nowy, nie sądzę, żeby to było coś złego, a wiadomo, że prędzej czy później grę tę sprzedam z zyskiem, a jak nie ja, to moje dzieci.

Bleub, też mi się udało wczoraj zaklepac :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

189zł to cena genialna, patrząc że wszędzie jest od 260 w górę. Spekulować można jakie było ich działanie, ale promocja im się udała:) Szkoda że nie wrzucili innych kolekcjonerek na sprzedaż, i mowa tutaj szczególnie o dwóch tytułach na który jest mocne zapotrzebowanie i duża dyskusja, może się jeszcze pojawia, bo jakoś nie wierzę że tylko jeden sklep może je tylko mieć.

Wracając do EK Hitmana, to jestem ciekawa na jaką kwotę muve wyceni figurkę. I czy empik też będzie tą edycje posiadał. Jeśli figurka będzie miała 10" to bym się zastanowiła nad zakupem tej EK. Więc jak gdzieś się pojawi pre-order to proszę o informację na PW:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten, który chce opchnąć unikatowy towar za większą kasiorę wykorzystuje to, że nie tylko "zabrał" szansę innemu graczowi na tę kolekcjonerkę (bo czytałem nawet tutaj, że są okazy, które kupują dwie - na półeczkę i na sprzedaż), ale i chce się obłowić.

Mylisz handlowanie z kolekcjonowaniem. Tak jak przykładowo kupujesz mocno limitowane wydanie okolicznościowe Ferrari FF tylko po to by stało w garażu, cieszyło oczy i ducha tak kupując kolekcjonerkę masz fun z jej posiadania przez ileś tam lat. Należy odróżnić chęć zarobku w przypadku handlu i sprzedaży preordera a stojącą na pierwszym miejscu radość z posiadania unikatu przez tyle lat i ewentualnego jego późniejszego odsprzedania. Jest wiele innych, lepszych możliwości zainwestowania kasiorki, już fakt tego że ktoś inwestuje akurat w kolekcjonerki jest wystarczający do stwierdzenia u tej osoby odczuwania przyjemności z jej posiadania.

Osobiście nic nie mam do tego że część osób kupuje gry tylko po to by trzymać je na półce zafoliowane, cieszyć się ich posiadaniem a w przypływie znudzenia wystawić po x latach na allegro - dzięki nim mam możliwość dorwania np. takiego zafoliowanego Diablo II. I ja jestem zadowolony, i niewspółmiernie więcej radości miała ta osoba która trzymała grę przez tyle lat u siebie. Trzeba też przyznać że to nisza nieporównywalnie mniejsza do obecnej w tej chwili fali spekulantów. Nisza która zaspokaja niszę.

Temat Wiedźmina i jego kolekcjonerki bijącej rekordy cenowe na allegro poruszyliśmy z Yaperem i Lobo w podcaście Co-Relacja. Wierz mi - to nie wina naciągania tylko samo nakręcającego się hype. Polecam posłuchać ;)

@Prometheus

Mimo wszystko podoba mi się idea wrzucania do tematu preorderów tego czy innego tytułu. Choćby dzięki temu miałem możliwość zaklepania sobie wczoraj wieczorem egzemplarza Mists of Pandaria za śmieszne 189zł za co serdecznie użytkownikowi Rafi dziękuję :) Fakt, linki do licytacji z allegro to przegięcie, natomiast preordery? Jeśli naprawdę czujesz hype na jakąś EK i czekasz na start preorderów to i tak przyuważysz na sklepie wrzutkę produktu i zaklepiesz swoją kolekcjonerkę. Ja osobiście znacznie częściej wchodzę do tego tematu niż obczajam ceny EK w sklepach wysyłkowych i gdyby nie Rafi lub ktoś inny podlinkowujący Empika to prawdopodobnie nigdy nie natrafiłbym na tą ofertę. Przypadki Darksiders 2 czy Borderlands 2 są odosobnionymi - ta informacja o tej pierwszej miała miejsce na głównej CD-A kiedy masa ludzi wstawała z łóżek i czytała newsy, Borderlands 2 natomiast miało baaardzo limitowany nakład, ciśnienie na preordery też było bardzo odczuwalne. W przypadku wspomnianego przeze mnie WoWa nakład jest spory co widać po dostępności.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bleub - ja jednak dalej stoję na swoim. Gdybym wiedział, że chciałeś zaklepać tą EK, to podesłałbym Ci linka, bo zobaczyłem przez przypadek i podrzuciłem info Yaperowi, oczywiście w temacie nie pisząc, bo wiem, co się od jakiegoś czasu tutaj dzieje. Problem zaczyna się wtedy, gdy pojawia się sytuacja z Darksiders II. Godzina 9 rano z minutami - pojawia się EK na stronie Muve. Godzina 10 z kawałkiem - po kolekcjonerkach ani śladu. Teraz są wakacje, więc młodzi ludzie oblegują strony sklepów kiedy się da, ale jak człowiek pracuje albo się uczy, to jak ma sprawdzać co chwilę, kiedy na to znaleźć czas? Jego problem, bo miał teraz zlecenie od szefa? Nie, to problem handlarzy, który zacierali ręce z udanego dealu (a i po części wydawcy, który dostał na Polskę tak niewielką partię kolekcjonerek). A może spraw z Darksiders II była jednorazowa? Nie, jestem przekonany, że podobnych sytuacji będzie coraz więcej i nakłady kolekcjonerskie będą "wyczyszczone" w ciągu niecałego dnia, góra kilku. Teraz jużsię nie składa pre-ordera na kolekcjonerkę; teraz się na nią poluje i rzuca z łapami w odpowiedniej chwili, by przypadkiem ktoś nam z wirtualnych rąk nie wydarł. Czy o to w tym wszystkim chodzi? Tak czy inaczej zdania nie zmienię.

EDIT: @ Kaczek - kolekcjonerki Wiedźmina 2 leżały dobre kilka miesięcy na gramie, a to wszystko przez dużą ich ilość (10k). Z Wiedźminem 1 było tylko odrobinę gorzej, ale każdy kto chciał, to kupił i to za bardzo atrakcyjną kwotę (chyba też koło 230 zł?), więc fail z twojej strony.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Wcale nie staram się wyjść z twarzą bo nie uważam że zrobiłem coś czego powinienem się wstydzić.

Jeśli już mowa o Wiedźminie to może wszyscy którzy teraz sprzedają tą EK za 800-1000zł powinni czuć się winni że wykorzystali jakiegoś biednego fana, który mógł kiedyś się nie załapać na nią po premierowej cenie. Powinni mu ją dać za darmo i jeszcze dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie staram się wyjść z twarzą bo nie uważam że zrobiłem coś czego powinienem się wstydzić.

Jeśli już mowa o Wiedźminie to może wszyscy którzy teraz sprzedają tą EK za 800-1000zł powinni czuć się winni że wykorzystali jakiegoś biednego fana, który mógł kiedyś się nie załapać na nią po premierowej cenie. Powinni mu ją dać za darmo i jeszcze dopłacić.

Nie wiem czy Ty tylko udajesz, czy na prawdę jesteś taki naiwny, i kompletnie nie rozumiesz co jest napisane w postach powyżej. Miarą podaży jest popyt. Osoby kupujące kilka lat temu wieśka nie wiedziały, że cena tej edycji w przyszłości zostanie wywindowana tak wysoko. To kupujący licytują, płacą i ustalają cenę za produkt. Ty natomiast zakupiłeś pre-ordera w jednym celu, z zamiarem natychmiastowego odsprzedania go z zyskiem. Nadal chcesz porównywać te 2 przypadki ?

Sam fakt, że próbujesz odsprzedać może i jest druzgocący, ale to, że wchodzisz na forum o takiej tematyce a nie innej, i jeszcze perfidnie wklejasz linka do SWOJEJ aukcji, jest po prostu chamskie. Jeżeli uważasz, że nie robisz nic złego, to żyj dalej w tym przekonaniu, a ja mam nadzieję, że kiedyś będziesz po drugiej stronie barykady.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może z Wiedźminem to był zły przykład. Mój błąd.

A nie wszedłem tu specjalnie tylko po to aby wkleić linka do aukcji bo gdyby tak było byłby to jedyny mój post w tym temacie, a pisałem tutaj od czasu do czasu już dużo wcześniej.

Teraz określę to tak: "każdy orze jak może". Nie każdemu rodzice kupili komputer/konsolę i nie każdy dostaje co miesiąc kieszonkowe. Niektórzy muszą w ten czy inny sposób zarobić na swoje małe wydatki tudzież głupoty.

Rozumiałbym waszą bulwersację jeśli z pazerności wziąłbym 3 kolekcjonerki i żadnej nie zostawiłbym dla siebie, tylko wszystkie sprzedał.

Wszyscy nagle stają się wielkimi obrońcami moralności, tak jakbyście na co dzień przez całe życie byli w stu procentach uczciwi.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - A niby czemu ? Co teraz jest za darmo ? Skoro ktoś jest chętny na taki zakup i stać go, to czemu nie ?

EDIT. - Wyprzedzony post confused_prosty.gif

A nie wszedłem tu specjalnie tylko po to aby wkleić linka do aukcj

Nie że coś, ale raczej nigdy wcześniej cię tutaj nie widziałem confused_prosty.gif

Edytowano przez Maliniorz
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniorz

Słabo patrzyłeś :)

Ja chciałbym zakończyć dyskusję z mojej strony. Mam swoje zdanie, inni mają swoje a taka wymiana postów przeważnie do niczego nie prowadzi.

No chyba że do minus 10 punktów reputacji, które nagle się pojawiło na moim profilu. Zapewne większość od ludzi, którzy tylko to czytają a sami nie raczą się wypowiedzieć. (Tych samych anonimowych, którzy tylko czają się na jakieś linki tutaj i póki sami coś sprzedają jest spoko ale gdy zrobi to ktoś inny to już jest źle?). Ktoś sobie może to zinterpretować że odpuszczam bo brakuje mi argumentów ale jak tam sobie chcecie.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zakończyć tę dyskusję, bo odeszliście dość daleko od tematu. Jak ktoś łamie prawo czy regulamin jakiegoś serwisu to zgłoście to odpowiednim osobom/instytucjom i tyle. Nie mam teraz ochoty czytać regulaminu Allegro i sklepów internetowych, tym bardziej że nigdy z nich nie korzystałem, więc po prostu proszę o zakończenie dyskusji, a administracja nie wyciągnie żadnych konsekwencji. Jak zdarzy się sytuacja, w której ktoś reklamuje swoje aukcje - raportujcie. Temat nie służy do oceniania moralności innych forumowiczów, tylko do dyskusji o kolekcjonerkach. Tym bardziej, że zaczęło się robić nieprzyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenędza (naprawdę przypadło mi to określenie do gustu :) ) wodzi za nos niesamowicie. Od kilku dni odwiedzam ich stronę w poszukiwaniu wersji Deluxe najnowszego Hitmana, ale najwidoczniej stwierdzenie "ukaże się na dniach" to bardzo szeroki pod względem czasowym termin. Obym tylko nie przestrzelił, jak i przy okazji drugiego z Darksidersów (no, chyba że Orchi znów będzie miał jakieś lewe funciaki na wydaniu ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do linkow do preorderow i wyprzedaży EK

nie dajmy się zwariować sam skorzystałem z kilku linków i jestem bardzo wdzięczny za ich wklejanie, kupiłem kilka gier na półkę ale nie na sprzedaż, zdjąłem folię, powąchałem papier i tyle :)

jak ktoś wspomniał z tego też jest fun

@bleub

gratuluje tego D2 ET, sam niedawno upolowałem za 100 niemal idealny egzemplarz oczywiście bez folii

jeśli ktoś postanowił nie wklejać linkw w temacie to proszę mnie dodać jako subskrybenta takich niusów (prometheus i każdy pozostały - będę wdzięczny)

a co do sprzedaży spekulacyjnych jest na to lepszy sposób, za drogo - nie kupujmy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej kochanej Ultimie znalazłem pre-ordera na Forza Horizon - Edycja Kolekcjonerska (a w zasadzie, to powinna się nazywać Edycja Limitowana) w cenie... 299.90 zł. Przed podaniem linka uspokajam wszystkich, że to będzie odnośnik do sklepu internetowego, a nie do prywatnej aukcji, a ów przedmiot jest niszowy, nie jest przeznaczony na wiodącą platformę w kraju i raczej "hype-u" na niego nie będzie. Link: http://www.ultima.pl/forza_horizon_pl_edycja_kolekcjonerska/i12207/ .

Co do samej oferty, to wydaje mi się, że cena jest "troszkę" wygórowana, ponieważ z tego, co pamiętam, to Forza Motorsport 4 w edycji limitowanej, chodziła w dniu swojej premiery po 220 - 230 zł. Gdyby dali jakiś model samochodu, czy coś bardziej namacalnego, to byłoby OK, a w tym przypadku, to trzeba się jeszcze wstrzymać i poczekać na inne sklepy.

Jak narazie jest to jedyna oferta u polskich handlowców na tą wersję, także nie ma zbytniego punktu odniesienia oraz możliwości porównania cen, choć przypuszczam, że znajdzie się niższe. Liczę w tym momencie na ruch Gram.pl (który obecnie ma tylko wersję zwykłą) oraz Cenegi z ich flagowym sklepem Muve.pl na czele.

Pozostaje czekać do jesieni...

P.S. Mam nadzieję, że napisałem post na temat, merytorycznie, wnoszący coś do dyskusji i nie dostanę kolejnego ostrzeżenia za spam, stats i off-topic. Dziękuję.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ na gramie ta edycja też jest dostępna, jednakże również w niezwykle przystępnej cenie 299zł :trollface:

3 stówki za grę w steelbooku to kwota z czapy, żeby nie określić tego dosadniej. Nie rozumiem co MS chciał osiągnąć wyskakując z taką ceną premierową, sugerowana przez dystrybutora to nawet nie 300 a 320zł. Wydaje mi się że komuś mogły się zwyczajnie trójka z dwójką pomylić bo dodatkowe 100zł za metalowe pudełko to rozbój w biały dzień. Byłem mocno podjarany limitką Forzy Horizon ale w tej sytuacji odpuszczam. 250zł byłoby być może do przełknięcia choć i to w bólach i po dłuuuższym zastanowieniu, idealne byłoby jednak 199zł. Forza 4 w limitowanym wydaniu ze steelbookiem i artbookiem kosztowała właśnie 199zł co czyni sytuację jeszcze bardziej chorą.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Forzy Horizon, to wydaje mi się, aczkolwiek mogę się mylić, że tak wysoka cena tej limitki może wynikać z zamieszczonego w niej kodu VIP, który według opisu jest czymś w rodzaju Season Passa.

Myślę, że nakład tej edycji szybko się nie rozejdzie, i z łatwością będzie można ją kupić po premierze. Jeśli faktycznie to będzie rodzaj Season Passa to zawsze można taki kod z łatwością odsprzedać biggrin_prosty.gif

@EDIT

Sprawdziłem na oficjalnej stronie Forzy, i jest tam informacja, że niedługo zostaną podane dokładne informacje na temat tego członkostwa VIP, więc pozostaje tylko czekać.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć możliwość zakupu Season Passa po premierze a nie razem z limitką przed premierą kiedy nawet niewiele wiemy o samej grze :>. A wspomniany przez Ciebie Season Pass to na pewno nie będzie tak jak w FM4 6 darmowych paczek z samochodami wydanych po premierze a jakieś szity w stylu podwójnego punktowania w multi, dostępu do DLC dzień wcześniej czy tego typu pierdoły. Ja DLC nie traktuję jako element zestawu - dla mnie jedynym dodatkiem do tej limitki jest steelbook.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek będzie ten kod dawał, to w zupełności się z Tobą zgadzam. Idealnym dodatkiem byłby model tego pięknego Vipera SRT z okładki, bo na przykładzie Drivera SF widać, że można dodać ładny model. Jeżeli nic się nie zmieni w tej edycji, to sobie ze spokojem poczekam i spróbuję wyrwać używkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, jeśli chodzi o samochodówki to na Drivera mam sporą chrapkę, lecz niestety pomimo już ponad roku Ubi wciąż nie chce obniżyć cen kolekcjonerki. W tej chwili oscylują one w granicach 160zł i za edycję PC i konsolową. Osobiście wziąłby nie ważne na jaką platformę, byleby za te 80-100zł. Ceny 160zł można było spotkać na allegro już i przed ostatnią gwiazdką więc pomimo okazji allegrowych w granicach 140zł wciąż imho wołają sobie za niego zbyt dużo. Tym bardziej, że sama gra średnio się sprzedaje i premierówkę można wyrwać tanio. Jak ten głupi odkąd pamiętam zerkam co parę dni na oferty kolekcjonerki San Francisco w poszukiwaniu jakiejś promocji - bez skutku. Co raz to powtarzam sobie że przecież zalega toto praktycznie w każdym magazynie i w końcu któryś ze sklepów musi polecieć po kosztach. Może w końcu moje modły zostaną wysłuchane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, kogoś zdrowo pokiełbasiło z tą ceną Forzy. Drzewiej Yaper wspomniał chyba o 230 zł max i podpisywałem się pod tymi rozmyślaniami oburącz. Niech i tak będzie - na grę jaram się ostro, ale jeśli nie ma dobrego EK do złowienia, zapoluję na nią w późniejszym czasie.

Orchi - dzięki za przeliczenie ceny Hitmana. Jeśli faktycznie tak to cenowo wypada, ja na to jak na lato. Gdyby z muve nie do końca się udało, możemy się jeszcze raz pobawić razem w zabawę z zakupami zza granicy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uda się nam złowić, to nie ma sprawy biggrin_prosty.gif Plusem na brytyjskim amazonie jest darmowa wysyłka, więc jest to bardzo opłacalne. Najtańszym amazonem zdecydowanie jest włoski, porównując ceny tam a tu w Polsce to różnice są ogromne, np kolekcjonerka Skyrima za 300 zł, wspomnianego Drivera za 100. Ale koszty wysyłki nie są już takie fajne confused_prosty.gif ( 10 Euro + 3 za każdy kg )

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepare to Die Edition jest standardową edycją na całą Europę, tylko Cenega postanowiła wydać także uboższą wersję, a więc sądzę, a wręcz jestem pewien, że będzie dostępna bez problemu. Poza tym po wielu szczegółach, które twórcy udostępnili, a które mówią, że gra nawet grafikę będzie miała rodem z konsol, a wręcz gorszą, zbytniego hype'u nie stwierdzono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...