Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

@up - Za ile poszła ? Wg. mnie to IMO średnie wydanie nie jest warte tej kaski. Egzemplarz pierwszego Diablo mam w Antologii Blizzard (razem z SC i WC2), drugiego natomiast niedawno kupiłem w najnowszym wydaniu CD-Projekt i mogę z czystym sumieniem polecić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub, Maliniorz

ale to w najlepszym razie kosztowałoby go ok 100 pln za gry plus poczta, jak dołożysz do tego koszt poradnika plus dodatkowy wysyłki (bo nie sądzę żeby trafiła się jedna osoba z premierowkami w tak niskiej cenie i poradnikiem) to wyjdzie niemal na to samo

a ten battlechest bardzo fajny, mogli jeszcze do niego dodać jakąś podkładkę albo ze sierrą się dogadać i dać hellfire'a wtedy to już byłby wypas, ale i tak uważam że to fajny zestaw i choć cena niska nie jest warto zwrócić uwagę że premierowo kosztowała 199 ta edycja, a jakoś allegro ostatnio nie jest zawalone nią :) więc kosztować musi

a co do posiadania D1-2 w innych (tańszych) wydaniach to no cóż rzecz gustu, ale jeśli ktoś jest fanem serii to warto się postarać o fajne wydania takie jak to :) (IMHO)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło od EK Borderlands 2 jest fajne, nie wygląda jakoś specjalnie tandetnie, ale szkoda, że te zielone miejsca nie świecą się (chociaż kto wie...).

Nie mam premierówek Diablo II i I, dopiero mam zamiar kupić ew. zamiast Battle Chest w przyszłym miesiącu lub za dwa miesiące, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was chłopaki pytanie. Czy zamawiając przez Amazon.uk dalej przy zamówieniach powyżej 25 funtów, przesyłka jest darmowa? ( I czy ta przesyłka obejmuje Polskę ) Jeszcze zauważyłem używane gry na Amazonie, jak włożę ileś tam rzeczy do koszyka i też tą używaną grę, to dostanę jedną paczkę, czy za każdym razem płacę osobno za przesyłkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clexane

Troche chyba nie ten temat, ale Ci odpowiem.

Co do darmowej przesyłki, to nadal jest powyżej 25 funtów, obejmuje tylko produkty, przy których jest "this item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery", pakowanie jest różne, czasem jedna duża paczka, a jak czas oczekiwania był by za długi to rozbijają na kilka.

Gry używane są sprzedawane za pośrednictwem amazona jednak z reguły ich nie objemuje darmowa wysyłka, i nie ważne ile zamawiasz od jednego sprzedawcy, to zwykłe wysyłka kosztuje koło 4funtów za 1 standardowego DVD Boxa. Te gry nie są, włączane do paczki z amazona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clexane

Z tego co wiem, to darmową wysyłką powyżej 25 funciaków objęte są rzeczy tylko z opcją "Super Save Delivery".

Edit. chemikKKS mnie wyprzedził ;) Dodać jeszcze można, że każdy zakup objęty jest określonym podatkiem, na gry np. wynosi on 23% i doliczany jest do ceny końcowej.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem się odrobinę i udało mi się wgrać mój unboxing Risen 2 EK. Wg mnie wyszedł on cóż, niezbyt dobrze(chyba robienie re-unboxingów nie jest mi pisane, bo ten z ME3 przy tym z R2 to cudo :D). Swoją drogą jest kilka momentów gdzie definitywnie powinno być cięcie, których postanowiłem nie robić. No i poza tym moje wady wymowy, dały o sobie znać w tym filmiku bardziej niż w poprzednim, ale liczę, że uda wam się wszystko jako tako zrozumieć, gdyż chyba będziecie się mniej więcej spodziewać tego co zaraz powiem. :) Resztę zostawiam dla waszej oceny, ostatni unbxoing został zalany pozytywnymi opiniami, których się wręcz nie spodziewałem, więc może i teraz będzie przeciętnie dobrze. :)

Tak więc zapraszam do obejrzenia mojego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96

obejrzałem (jako jedyny ostatnio bo czasu mało - skusiły mnie Twoje narzekania ;P)

za bardzo narzekasz

minusem jest nierówna praca kamery i że Ciebie słabo momentami słychać (zwłaszcza jak coś z pudła wyciągasz)

myślę że rozwiązaniem mogłoby być postawienie kamery na biurku i żebyś bliżej niej się znajdował (wiem że wtedy trudniej pokazać plakat ale za to masz lepszą kontrolę nad stabilnością obrazu i jakością dźwięku)

poza tym uważam było naprawdę ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clexane

Z tego co wiem, to darmową wysyłką powyżej 25 funciaków objęte są rzeczy tylko z opcją "Super Save Delivery".

Edit. chemikKKS mnie wyprzedził ;) Dodać jeszcze można, że każdy zakup objęty jest określonym podatkiem, na gry np. wynosi on 23% i doliczany jest do ceny końcowej.

Z tego co wiem podatek w UK wynosi 20% i doliczają tylko 3% aby się wyrównało z naszym ale mogę się mylić. Co do Risena 2 jeśli stanieje pewnie kupię bo i gra dobra i kolekcjonerka fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clexane

Z tego co wiem, to darmową wysyłką powyżej 25 funciaków objęte są rzeczy tylko z opcją "Super Save Delivery".

Edit. chemikKKS mnie wyprzedził ;) Dodać jeszcze można, że każdy zakup objęty jest określonym podatkiem, na gry np. wynosi on 23% i doliczany jest do ceny końcowej.

Z tego co wiem podatek w UK wynosi 20% i doliczają tylko 3% aby się wyrównało z naszym ale mogę się mylić. Co do Risena 2 jeśli stanieje pewnie kupię bo i gra dobra i kolekcjonerka fajna.

No to krótka piłka, opłaca się, jeśli mam zamiar kupić 4-5 gier ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krótka piłka, opłaca się, jeśli mam zamiar kupić 4-5 gier ?

Amazon to akurat taki fajny sklep, że jest tam wszystko i często w świetnych cenach. Z tego co wiem za kilka rzeczy płacisz raz za wysyłkę, ale głowy nie dam. W przypadku darmowej wysyłki do PL powyżej 25?, każdy przedmiot musi mieć opcję "Super Saver Delivery". Tak czy inaczej chyba warto, co do podatku, fakt, parę złotych dopłacasz, jednak nie jest to duża kwota.

@ TTTr96 - niestety, jeśli mam być szczery, wyszło słabo. Jest nudnie, nie za bardzo potrafisz zaciekawić widza, nie bardzo wiesz co mówić, momentami słabo Cię słychać, a obraz (w tym cyfrowy zoom) woła o pomstę do nieba. Jeżeli chcesz się za to wziąć porządnie, radzę zainwestować w prawdziwą kamerę HD (wydatek nieprzesadnie duży, jeśli się wie czego szukać) i poćwiczyć przed lustrem prezentację. Pełen spontan musi być, ale trzeba wiedzieć jak się za to zabrać i "mieć gadane". Ktoś tu zarzucił prezentację EK "Tera". Gościu zanudzał wyjątkowo, mówił cichutko jakby się sam siebie bał, już lepiej by to wyglądało w formie zdjęć kolekcjonerki.

UPDATE

@ Ferrou - musiałem trochę żółci wylać, tak dla odmiany. :P Na niektórych to działa motywująco.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96 - a mi się Twoja prezentacja podobała. Wcale nie było nudno, nie odniosłem wrażenia, że nie wiedziałeś co masz mówić. Tutaj też Tobie radzę: nie baw się w zoomy i innego pierdoły. Postaw kamerkę, przysuń się do niej i nawijaj. Wprawdzie wówczas kadr stanie się węższy ale obraz stanie się ostrzejszy a dźwięk bardziej wyrazisty. Zauważ, że prezentowane elementy zestawu, szczególnie figurka (małpki?) przez zbliżenie stała się kompletnie niewyraźna. Tak nie powinno się robić. Przecież to te bajery z gry graja w tym wszystkim, w tym nagrywaniu, pierwsze skrzypce. To również się wiąże z tłem. Błagam: nie kręć nagrania z łóżka, tym bardziej niezasłanego... Niech to będzie biurko, stół, blat kuchenny, sofa, narożnik ale nie wyro z poduszką i kołdrą ;)

Nie piszę tego by Tobie dowalić i Ciebie zniechęcić. Przeciwnie. Kręć dalej, postaraj się pozmieniać to i owo a będzie naprawdę super. Aha, nie mów jak na przesłuchaniu: staraj się patrzeć widzom "w oczy".

Czekam na kolejny Twój materiał. :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie TTTr96

Ferrou rusza ważną kwestię, to łóżko, miałem wspomnieć ale zapomniałem o nim, wprowadza "senną atmosferę"

może dlatego Prometheus mówił że się nudził, może patrząc na łóżko myślał o drzemce :)

wg mnie nudno nie było tylko raczej trochę sennie

i jeszcze jedna ważna rzecz mów pewnie i zdecydowanie i jak pisze Ferrou mów do widza a nie w kolana wtedy efekt będzie o niebo lepszy

PS chciałem coś dodać ale nie umiem tego sensownie ująć

PPS jak pisze Ferrou pracuj dalej, wg mnie jest w tym potencjał

PPPS a niektórym majowe słoneczko nieźle grzeje

http://allegro.pl/diablo-3-iii-pl-box-od-r...2358712411.html

i nie mówię o sprzedawcy ale kupujących podziwiam

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96,

Zgadzam się z poprzednikami, unboxing w porządku jednak ma swoje kardynalne, naprawdę uwierające bolączki. Do usprawnienia przede wszystkim:

- Zmiana scenerii, w której prezentujesz. Łoże się do tego nie nadaje, najlepsze byłoby biurko / ława / stół, gdzie można idealnie eksponować elementy zestawu. Ewentualnie zaściel łóżko kocem (kraven, pozdrawiam :trollface:) bądź inną narzutą w neutralnym kolorze.

- Kontakt wzrokowy z kamerą. Wiem, że pierwsze razy mogą deprymować, ale naprawdę warto puścić oko do kamery. W końcu nie nagrywasz na żywo i zawsze możesz zrezygnować z publikacji. To dodatkowy walor motywujący i jednocześnie uspokajający.

Poza tym wszystko OK. Kamera oczywiście kuleje i wymiana jest wskazana, ale i taką można nakręcić przyzwoite filmiki. Lepsze to niż nic. Zoom do anulowania, przy tej klasie sprzętu to kaleczenie, nie usprawniający zabieg z korzyścią dla widza. Cieszy, że w końcu zrezygnowałeś z podkładu muzycznego, bo przy okazji ME3 wyszło to fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie mam innego dobrego miejsca na tego typu prezentacje niż moje łóżko. Na biurku mam dość pokaźny bałagan, którego nidgy nie sprzątam, bo zawsze znajduję to co muszę... Poza tym w innych pomieszczaniach nie czuję się tak pewnie jak w moim pokoiku, a na robienie unboxingów w innym miejscu niż łóżko z pewnych powodów muszę poczekać do nawet lipca(przy odrobinie szczęścia czerwca, czyli czerwiec nawet niedaleko), a jest taka opcja, że niedługo kupię DE HR EK i chciałbym nagrać unboxing. Co do zbliżeń etc miało już tego nie być, ale kamerzystka się nie posłuchała, więc były... Zresztą, łóżko w takim stanie, w jakim nagrywałem popularnie uważam za pościelane, chociaż może to wynikać z tego, że rzadko kiedy ktoś do mnie przychodzi i nie mam potrzeby przykrywać kołdry i poduszeczek. :) W każdym razie dziękuję za miłe słowo, liczę, że z każdym kolejnym unboxingiem będzie mi szło coraz lepiej i kiedyś osiągnę wymarzony poziom. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyrzuć pościel i zrób tak żeby kamera kadrowała łóżko od góry i powinno być sporo lepiej (a może nie trzeba by się przekonać)

i offtop mały

przed chwilą Chelsea wygrała ligę mistrzów czego nie zrobił "cudotwórca" za miliony to osiągnął szczypiorek z mniej znanymi nazwiskami w kadrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już parę dni temu zdjęcia standardowej edycji D3, sama gra jednak wciągnęła mnie na tyle że zaniedbałem spoooro obowiązków i nie miałem również czasu na wrzucenie ww. fotek. A nóż kogoś zainteresuje wygląd standardowego, rozkładanego pudełka - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Pogoda tego dnia była fatalna stąd zdjęcia dosyć ciemne. Rozkładany kartonik prezentuje sie bardzo fajnie i szkoda, że nie jest to standardem u innych wydawców.

Miałem też zrobić unboxing Diablo 3 w kolekcjonerce, jednak z braku laku a raczej sprzętu pomysł spalił na panewce. Mam jednak parę spostrzeżeń co do tej edycji. Zaczynając od pudełka zbiorczego jest bardzo dobrze, górna i dolna część są z lekko gumowego kartonu i są przyjemne w dotyku. Ciekawy system otwarcia pudła i jego wzmocniona konstrukcja również na plus. Sama zawartość trzyma świetny poziom. Artbook nieco inny niż większość albumów Blizzarda, więcej obrazków na każdej stronie - trudno powiedzieć, czy to wada, czy też zaleta. Ja osobiście wolę większe arty, jednak te zamieszczone w artbooku Diablo 3 są najwyższej próby. Soundtrack to poezja sama w sobie i w formie mp3 znalazł się już na mojej karcie pamięci telefonu. Chybionym według mnie pomysłem jest natomiast zrezygnowanie z oddzielnego CD-case'a i zastąpienie go digipackiem. Jest on mniej wytrzymały i bardziej podatny na otarcia/wgniecenia/złamania. Imho bez sensu. Filmu making-off jeszcze nie oglądałem, nadrobię zaległości po przejściu całego "normala". Czaszka robi świetne wrażenie, jest dobrze wykonana i odpowiedniej wagi - super sprawa. Na pendrive również nie narzekam, choć w moim przypadku jest sklejony dosyć niedokładnie, tak jego zabrudzenia i ogólne wrażenie wizualne jest dobre. Ze starcraftowym nie ma co konkurować, ale w tej kolekcjonerce mamy w końcu czaszkę.

Unikatowość wydania stanowi dodatkowy smaczek - ciekawe, czy Edycja Kolekcjonerska Diablo 3 będzie jeszcze dostępna w normalnej dystrybucji.

Kończąc wypociny - zaskakująco wysoka cena końcowa kolekcjonerki Baldur's Gate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EK Baldur's Gate: widziałem ją jeszcze na godzinę przed końcem i nie było żadnej oferty.

Jeszcze co do allegro: pojawiła się oferta dosyć mocno unikatowej kolekcjonerki. Kto ciekaw niech poszuka.

IMHO całkiem ciekawa oferta, nawet jeśli niekompletna i jak na razie niska cena. No i Big - Box jako rekompensata.

EDIT: Patrzę na sprzedającego, a to CriX :blink:

EDIT 2: Dobra, wyciąłem linka, ale z tego co pamiętam, nie podjęliśmy do końca decyzji dot. allegro i linków.

Edytowano przez matrix312
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Maliniorz masz chrapkę ? :)

wg mnie drogo kompletne ostatnio były za mniej niż 200

a co do wklejania trochę byłem zły że ktoś wkleił tego baldura może to zawyżyło cenę, ale cóż nie ma się co wkurzać, takie życie równie dobrze mogła być taka bez zalinkowania tu

@bleub

chciałem zalicytować parę sekund przed końcem i rzuciłem bardzo dużą kwotę (w mojej opinii) ale dostałem info że oferuje za mało no i patrzę 326 zł

szok nie spodziewałem się tego choć wydanie naprawdę ekstra i w świetnym stanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a co do wklejania trochę byłem zły że ktoś wkleił tego baldura może to zawyżyło cenę, ale cóż nie ma się co wkurzać, takie życie równie dobrze mogła być taka bez zalinkowania tu

To chyba byłem ja :trollface: . Ale fakt - nie spodziewałem się, że pójdzie za ponad trzy stówy. Jak widać Baldur's Gate (w wydaniu premierowym), to pozycja kultowa i kolekcjonerzy doskonale sobie z tego zdają sprawę.

Jak już tak jesteśmy przy tej "kultowości", to nie sposób nie wspomnieć o... Diablo III i jego kolekcjonerce. Bleub pytał się o ponowne rzucenie jej na rynek - niestety - nigdy to już nie nastąpi. Kolejna sprawa, to jej cena na przestrzeni nadchodzących miesięcy i lat. Chyba tu nie muszę wiele tłumaczyć :trollface: . Zaryzykuję jedynie stwierdzenie, że jej cena będzie się niepokojąco zbliżać do wartości czterocyfrowych...

Blizzard Entertainment zapewniał, że starczy dla każdego, CriX zapewniał, że starczy dla każdego i ceny będą niskie, ja liczyłem, że bez problemu kupię zwykłą wersję pudełkową w pierwszym lepszym hipermarkecie. Wszyscy byliśmy w błędzie :trollface: .

Wiadomość dla CD Projekt:

Załatwiajcie grę na nasz rynek, bo ludzie czekają z odłożoną kasiorką, a ich cierpliwość też ma swoje granice.

Społeczność fanów z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...