Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Tym że wy nie kupicie - nie ukarzecie nikogo, a już na pewno nie Cenegę. Na wasz egzemplarz czeka masa fanów. Żeby komuś pokazać, że się nie godzimy na takie ceny - wszyscy musieli by nie kupować, a jak wiecie to się nie stanie.

Bzdury po stokroć. Może nie powinienem już roztrząsać tematu, bo praktycznie został wyczerpany, ale w chwili, gdy piszę tego posta obie kolekcjonerki są dostępne na muve (zresztą wchodziłem dziś na muve kilka razy w różnych odstępach czasu i zawsze były). Najwyraźniej fani doszli do wniosku, że nie dadzą sobie w kaszę dmuchać, a obie figurki i pełną wersję artbooka kupić można osobno bez ograniczeń. Zaś handlarze przekalkulowali, że im się nie opłaca. trollface.gif

Odpowiadam wam na jutro unboxing EK Neverwinter KWC?

Z chęcią obejrzę, bo jeszcze nie widziałem.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury po stokroć.

Sad but true.

Tym że wy nie kupicie - nie ukarzecie nikogo, a już na pewno nie Cenegę.

Nie sprzeda im się -> dostaną nauczkę -> następnym razem zastanowią się nad sugerowaną przedpremierowo ceną. W tej chwili wydania na wszystkie 3 platformy są dostępne. Coś jest nie tak.

Nikt nie sprowadzi czegoś dla was za darmo, tylko dlatego, że byście tak chcieli - każdy lubi rzeczy za free - jednak to tak nie działa.

No właśnie nie bardzo. Często gęsto sklepy sprzedają dany towar po kosztach, by zarobić czy to na akcesoriach, czy na innym towarze. Marketing, Panie!

@TTT

Błądzisz, młodzieńcze trollface.gif

@Wuwu

Nawiązując jeszcze do tego Twojego filmiku z press kitem Horizona - piękny i dobrze przemyślany zestawik. Pudełeczko zbiorcze aż ugina się od z jednej strony interesujących elementów, z drugiej zaś cienkiego użytego do jego stworzenia kartonu, niemniej taką kolekcjonerkę chętnie za ~350zł bym łyknął.

Edytowano przez bleub
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej fani doszli do wniosku, że nie dadzą sobie w kaszę dmuchać, a obie figurki i pełną wersję artbooka kupić można osobno bez ograniczeń. Zaś handlarze przekalkulowali, że im się nie opłaca.

Tak, wy się zbulwersowaliście więc wszyscy zrezygnowali. A może Cenega wreszcie dała jakąś potwierdzoną ilość kopi EK? W ten sposób doszło kilka sztuk. Wczoraj pojawiło się nagle więc wrzucili ilość na którą mogli by sobie pozwolić, a którą można by było w razie czego cofnąć (anulować).

Nawiązując jeszcze do tego Twojego filmiku z press kitem Horizona - piękny i dobrze przemyślany zestawik. Pudełeczko zbiorcze aż ugina się od z jednej strony interesujących elementów, z drugiej zaś cienkiego użytego do jego stworzenia kartonu, niemniej taką kolekcjonerkę chętnie za ~350zł bym łyknął.

Skoro EK BI taka słaba to co mam powiedzieć gdy ktoś jest skłonny wywalić ponad 350 zł na śmieci jakie zostały zaprezentowane w Press kit Forzy...? Idealny przykład na to, że fan kupiłby prawie wszystko, bez znaczenia na cenę.

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dlaczego piszesz o Cartelu skoro dyskusja jest o BI?

Cartel to inna półka cenowa.

Ciekaw jestem który z tych elementów jest tak drogi żeby dopłacać te 150 zł... Już lepiej jak by dali jakiś fajny model samochodu - przynajmniej by pasowało do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blaz

Fajny steel. Teraz to nabrałem na niego ochotę :D Nie ma to w końcu jak real photo. Z dostępnością nie ma na szczęście problemu. Ile za niego + wysyłka dałeś?

@DOWN

No może trochę pasuję... Ale tylko dlatego że użyłeś słowa "festiwalowe".

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem który z tych elementów jest tak drogi żeby dopłacać te 150 zł... Już lepiej jak by dali jakiś fajny model samochodu - przynajmniej by pasowało do gry.

[offtop mode on] Tak jakby opaska festiwalowa, okulary przeciwsłoneczne i słuchawki nie pasowały do klimatu Horizona... [offtop mode off]

Ładny steelbuczek, blazercruel.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steel za 8,60$ + $3,90 za wysyłkę ( zarejestrowaną ) z... Singapuru:) Wysłana 10.10 a dotarła dziś. Całkiem szybko:)

Poluję na kolekcjonerską skrzynkę pierwszego Port Royale, ale jakoś upolowac nie mogę:/

Może ma ktoś na sprzedanie/wymianę owy tytuł?

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No chyba nie bardzo... Cena ta sama. Tyle lepiej na Muve, że mają wysyłkę za darmo.

Muve - inny sklep

1:0

@Marek

Oby sie wydarzyło... I to na lepsze - liczę jednak na poprawę cen a już na pewno zawartości Ek - oby zrobili coś z tym demem Artbooka...

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Z tym 1:0 dla Muve nie za bardzo.

Cena na Pc może i ta sama, ale na konsole taniej o 30 zł. Do tego przy płatności powyżej 400 zł, a przy tej edycji tak jest przesyłka jest darmowa, także 1:0, ale dla sklepu grymel.pl

Można ciut taniej ? Jak widać można. Wstyd, że inne sklepy mają taniej choćby o 30 zł niż w sklepie wydawcy, w tym wypadku Cenegi. Jako wydawca powinni przedstawić najbardziej korzystną dla graczy ofertę, tak jak wczoraj ich broniłem tak dziś już bym tego nie uczynił.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie akurat artbook to nie jest jakieś tam demo (jak demo gry np.) tylko taka wersja mini (niestety IMHO bez przełożenia na cenę)

w ME2 był mały artbook, w ME3 chyba też a potem wydali to "kompendium" (jakkolwiek ono się zwało) ME Universe? czy jakoś tak

i w B:I chyba idą tym tropem, dla mnie mimo wszystko największą siarą jest soundtrack do ściągnięcia

szkoda że nie plakat do wydrukowania, płócienna mapa do wyhaftowania i duży kartonowy box do samodzielnego sklejenia

a co do cenegi, nie wiem jaki mają "upust" ale stawiam że nie mniej niż 40%, czyli jakieś 280 pln (przeliczając te 40% z USD) ich kosztowały w "hurcie" te B:I więc byłoby z czego opuścić, gdyby tylko zechcieli

bo przecież skoro cenega jest dystrybutorem na PL to grymel i inni muszą mieć od nich, no i też musieli dostać ze 20% upustu bo inaczej nie wzięliby tego do sprzedaży skoro mieliby nie zarobić (a takie tuzy jak empik czy choćby wirtus mogą mieć jeszcze większe rabaty niż mały w sumie grymel)

Edytowano przez marek79
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie są ceny z granicą - w przeliczeniu na złotówki nie ma wielkich różnic. Wiem, że to Polska ale cena nie może się wiele różnić bo inaczej były by zamówienia u nas zza granicy... Ciekaw jestem skąd wziąłeś te 40%. Po za tym jakie są koszty transportu "całej palety" EK, cła itp.

Napisz do nich - zapytaj się.

Demo - tutaj chodzi o wersję skróconą, taka raczej próbka mająca na celu zachęcenie do zakupu właściwego artbooka.

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek

Użycie słowa "demo" w przypadku artbooka jest niestety w zupełności słuszne. Na głównej stronie tej kolekcjonerki jest jasno napisane, że "artbook" dołączony do gry jest tylko wersją poglądową tego co będzie można potem kupić. Jak można coś takiego napisać, sami sobie tym wpisem strzelają w stopę.

A co do tych upustów, masz racje. Niby 30 zł, ale różnica jest. Wcześniej się nad tym nie zastanawiałem, ale przecież DjAndzia wklejała tu linki z Empiku odnośnie kolekcjonerki Hitmana i jest tam dokładnie taka sama sytuacja. 400 zł na Muve.pl, 360/PS3 i 370/Xbox360 w Empiku. Jakim cudem ?

@CriX

Co do tych 40 % to faktycznie bym się nie zgodził, bo jest to zdecydowanie za duży %. Ale Cenega jako wydawca na pewno ma podpisaną umowę i jakieś upusty ma na pewno. Jakim cudem przytoczony prze zemnie wcześniej Hitman w wielu miejscach za granicą jest tańszy w przeliczeniu na zł o około 70 -100 zł, a u nas w Polsce cena jest prawie żywcem wzięta ze Stanów. Jestem przeogromnie ciekaw cen Bioshocka w UK.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

te 40% to powiedzmy trochę logicznego rozumowania plus trochę doświadczenia życiowego smile_prosty.gif

przeczytaj co napisał Orchi, Empik (czy ktokolwiek inny bo nie tylko Empik tak robi) dawał 10% upustu od ceny "sugerowanej" przez cenegę, czyli sam musiał mieć co najmniej 20% no bo coś zarobić też musi, więc żeby takiej cenedze opłaciło się to dystrybuować to też musi mieć swoje 10% a więc minimalny upust to 30% dla dystrybutora,

oczywiście można się tu spierać, może być tak że na określony tytuł wydawca daje mniejszy rabat (choć akurat jest mało prawdopodobne takie detalizowanie się dla dużego wydawcy) ale temu że był mniejszy przeczy oferta z Grymela

a co do przeliczenia no to nie złapałeś o co mi do końca chodziło chyba, ok to patrząc nawet po cenie w PLN

40% z sugerowanych 500 PLN to ile to?

no i transport.... czemu z Chin wożą do nas ciuchy a nie jak kiedyś z Łodzi?

a gry też jadą z Chin ew. Wietnamu czy Bangladeszu co na jedno wychodzi

@Orchi

co do artbooka nie spieram się smile_prosty.gif chodziło mi o pokazanie że tu napisali demo a np w ME był to pełnoprawny artbook

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40% to i tak z dużo. Z 30 może i bym się zgodził, ale nie więcej - i mówię to z doświadczenia... Nie można też zapomnieć o podatku vat. Co jak co, ale nie wiem czy 30 zł różnicy na wersję PC zrobiło by aż tyle szumu i zachęciło do zakupu. Cena i tak jest wysoka, więc nie każdego będzie stać.

@UP

Nie ma to jak odjechać od tematu i zabrać się za ciuchy... Jak tam za granicą ci się żyje? No, w Chinach? trollface.gif

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż nie znam tej branży "od podszewki" nie dystrybuowałem gier ale 30% to jest absolutne logiczne minimum

a biorąc pod uwagę jak niepewna jest sprzedaż poszczególnych tytułów to uważam że mogą być te rabaty znacznie wyższe (nie mówię tu teraz tylko o B:I ale globalnie o grach)

CriX rzucasz argument o transporcie to ja Ci pokazuje ile on wart

a z Chin nawet szkło się importuje i jakoś koszt transportu nie neguje opłacalności tego importu

aha i oczywiście zgodzę się że 30 zł taniej na kolana by nie rzuciło ale nie o detal mi chodziło tylko o wykazanie że cenega (i każdy dystrybutor) ma z czego zrobić "promocje"

Edytowano przez marek79
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja ci pokazuję ile twój argument na mój argument wart...

Mam propozycję. Może żeby nie drążyć tego bezowocnego tematu - dacie mi czas. Ja napiszę do kogo trzeba i zapytam się o szanse na obniżenie cen, co i dlaczego itd?

Może wtedy się coś więcej wyjaśni.

Unikniemy spięć, narzekania itd - już i tak za dużo nam tego wyszło.

Na razie macie temat - nowa Forza i jej press kit. Można do tego jeszcze dorzucić dyskusję o steelbookach i ich zbieraniu - i będzie temat do większej dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CriX ja (i mniemam większość "tutejszych") zdaję sobie sprawę że nie będzie ta EK kosztowała wyśnione przez większość z nas ~300 PLN

co nie zmienia faktu że cenega nie zrobiła absolutnie nic żebyśmy dostąpili jakiejś promocyjnej ceny

a wydawca B:I zaproponował bandycką cenę (choć i tak musiałby ją podwoić żeby przebić to co zrobiono przy okazji EK RE6 :D ), dla przeciwwagi na drugim biegunie AC3:FE

ale masz rację szkoda strzępić "języka"

a wracając do tematu EK

blazercruel czy dysponujesz jakąś fotką tej EK Port Royal bo strasznie jestem jej ciekaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...