Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Też mi coś nie pasuje z tym, że Ultima miała w ofercie ACIII FE a gram.pl nie. Myślę, że ultima albo napisze do wszystkich którzy zamówili u nich tą edycję, że niestety musi wycofać zamówienie lub "na własna rękę" w dniu premiery jakoś "załatwi" tą edycję (ze stratą oczywiście dla nich) i wyśle tym szczęśliwcom którzy już zdążyli zamówić tą edycje.

A szkoda bo była by to moja pierwsza kolekcjonerka z prawdziwego zdarzenia (Wieśka 2 EK i Drivera SF/Forza 4 EK jakoś nie traktuje jak kolekcjonerek:) ) ale nic... na razie zamawiam JoD Edition bo może się okazać że i ją wycofają :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kostek941 - Teraz raczej nie opłaca mi się kupować medalionu :), obecnie stoi on za około 100 zł, myślę że po premierze mrocznej edycji Wiedźmina 2 stanieje, gdyż będzie go po prostu więcej.

@Marek79 - Media Markt i zdaje się jeszcze jakiś sklep miały specjalne edycje Wiedźmina 2, w których do podstawowej edycji dodawany był medalion za jakieś 10 zł więcej niż sama gra. Medalion jest świetnie wykonany, dziś stał się unikatem i schodzi nawet za 100 zł.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medalion był dodawany do edycji standardowych w paru wiodących sklepach typu Empik. Chciałem sobie takowy kupić oddzielnie, ale ceny poszybowały tak wysoko w górę, że można za to kupić pół kolekcjonerki konsolowej. Wie ktoś, ile wynosi nakład EK konsolowej? Zakupiono już ponad 1100 sztuk, a jeśli finalnie ma być ich jedynie 1500, to zachowuje pre-order.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sklanialbym sie ku ~5000 sztuk Mrocznej Edycji Wieska 2, edycja PC sprzedala sie w koncu bardzo dobrze, a zestaw na X360 jest rownie atrakcyjny. Sam zerkalem na tenze licznik jakies 2 miesiace temu i liczba zamowionych egzemplarzy wynosila wtedy nieco ponad tysiac sztuk, co sugerowac moze dosyc niewielkie zainteresowanie ta edycja. 90% chetnych, ktorzy mieli ja zamowic, juz to zrobili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniorz

czy na pewno obie fotki to realfoto czy któraś jest może wizualizacją?

tak tylko pytam dla pewności

kilka aukcji

http://allegro.pl/star-wars-rebel-assault-...2246189948.html

http://allegro.pl/fallout-3-edycja-kolekcj...2244946726.html

http://allegro.pl/mass-effect-3-edycja-kol...2245433583.html

i sprofanowany Wiesiek 2

http://allegro.pl/wiedzmin-2-edycja-kolekc...2245824333.html

@down

chyba źle liczysz

zapłacicie przykładowo 300 za grę (tu może być róznie bo kurs Euro jeszcze) plus 50 za przesyłkę od Ubi do podziału na wszystkich (jakby 50 osób to 1zł na łepek) plus 20 na pocztę polską więc oszczędzasz powiedzmy ok 25zł bo zapłacisz coś kolo 325 PLN

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że sprawy z Freedom Edition obrały naprawdę nieprzyjemny obrót. Wszystko zmierza ku temu, że znowu w Polsce nie będzie najbogatszego wydania, ech. Ktoś tu ostatnio dawał linka, do "zbierania" się na przesyłkę z ubi.shpou. Mam pewnie pytanie (możliwe, że czegoś nie zrozumiałem). Sama EK kosztuje 300 złoty+ przesyłka 50 (z ubi.shopu)+ 20/40 złotych (zależnie czy poczta Polska czy kurier). Nie jestem pewien, czy wszystko dobrze zrozumiałem (jeśli nie, to proszę mnie poprawić), ale czy nie lepiej już zamówić samemu z ubi.shopu? Pierwsze co, to nie będziemy komuś robić kłopotu, drugie, przesyłka dojdzie znacznie szybciej, a stracimy tylko 9 złotych (bo wydaje mi się, że pocztą Polską czegoś takiego nie ma sensu wysyłać). Gdy zamawiamy sami, cena wynosi 350 złotych, gdy się składamy, to zakładając, że nawet uzbiera się 50 osób (co jest raczej niemożliwe) to i tak płacimy 341 złotych. Jednak wątpię, aby zebrało się 50 osób, tak też zapłacimy pewnie więcej, aniżeli kiedy byśmy kupowali to samodzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Fallouta 3 ta cena to naprawdę przesada, ja wziąłem najpierw artbook+jakąś płytę (soundtrack czy fan kit, nie sprawdzałem szczerze..) w Kompanii Graczy, a później pudełku+figurkę i wysyłka wyniosła mnie 32 zł a samą grę kupiłem za 29 zł więc w sumie wydałem taniej niż gdy był w Premium Games (kosztował, oczywiście w EK 69 zł) a ta cena to już gruba przesada....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się.

Ktoś odsprzedał pre-order EK Diablo 3 za ponad 600zł.

...I wcześniejsza odpowiedź wielkiego nieobecnego:

@Vantage

Oni kombinują, a prędzej nic z tego interesu nie wyjdzie niż zarobią :D Kupować trzeba limitowane nakłady a nie takie wychodzące w dużych ilościach. Diablo 3 nie jest bardzo limitowany. Przez dużą konkurencję ceny będą niskie.

Wnioski, niech każdy wyciągnie sobie sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczek93

no nie wiem

wg mnie to nie jest link do tego wątku :)

jest tu jakiś wątek medyczny?

ale sobie będzie koleś pluł w brodę jak blizzard dorzuci nakładu (bo wg mnie zrobi to jeszcze przed premierą)

@Wuwu1978

hmm wydaje mi się że akurat w tej kwestii (EK D3) to CriX ma rację,

ten kupujący to jednostkowy przypadek dla specjalistów (będzie ich jeszcze kilkanaście jak przy drugim Wieśku), bo tak jak wspomniałem uważam że blizzard dorzuci nakładu żeby samemu zarobić a nie dawać zysk - jak to się dawniej mówiło - "spekulantom" :) bo co jak co ale kasę to Oni wiedzą jak wyciskać :D

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jednak będzie tak, jak w aukcji tego gościa. Tutaj odrazu pytanie: kto jest bardziej nawiedzony? Sprzedający czy ci kupujący?

Diablo osiągnęło niesamowitą popularność na długa przed premierą. To zapewne zasługa bety i całej fury materiałów poświęconych grze: filmy, zdjęcia, wywiady itp. To mnie trochę dziwi. Prawdę powiedziawszy nie pamiętam już jak to było przy okazji premiery SCII ale takiej ofensywy na zamówienia przedpremierowe kolekcjonerek tej gry, chyba nie było (mimo, że kampania promocyjna osiągnęła apogeum jeszcze przed premierą). Poza tym spokojnie można ją było nabyć po premierze praktycznie w każdym znanyn sklepie.

Jednak tego cyrku z DIII nie ogarniam. Ludziom po prostu odbiła szajba... Mam nadzieję, że będziesz mieć rację i kopii ed. kol. Diablo III pojawi się więcej, co by wytrącić różnej maści cwaniakom, spekulacyjny oręź z ich chciwego łapska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha spekulanci jak zwykle wiodą prym, i na nich ratunku nie ma. Zresztą ja sam chyba sprzedam, bo pre order mam złożony, ale ja zadowolę się zyskiem w granicach 50 zł, a nie będę wywalał cen w stylu 650 zł, bo i taka oferta już jest.

To samo co w przypadku ME3 EK. Szły sztuki za 400 zł, ja mam swoją wystawioną za 230 zł ale i tak jakiś dzieciak na pewnym serwisie się pluł, że jak ja mogę tak drogo tę grę wystawiać?

Co do Diablo III to musialo się tak stać - to jedna z tych gier, na które parcie było, jest i będzie. I nie podzieli moim zdaniem losów Starcrafta II, ktorego EK można wyłapać w miarę tanio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard powiedział, że kolekcjonerki dla nikogo nie zabraknie.

Niby tak, ale powiedział też:

There are a limited number of Collector's Editions produced, which is what makes them a collector's edition (aside from all the extra goodies). Actually for the Diablo II CE we numbered each box.

We have an idea of how many we'll be producing, and inform retailers of how many they'll be receiving. Once they sell out of their allotment, that's probably it. Now, there are some retailers that don't take pre-orders, people won't pick up their pre-orders, or others that simply don't take pre-orders on their full allotment, so all hope is not lost.

I wish you luck in finding one!

Jak będzie zobaczymy dopiero po premierze. Miejmy nadzieje, że coś się jeszcze pojawi bo ceny na allegro bywają zdrowo przegięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seek3r

o tym nie słyszałem a to trochę podkopuje moje przekonanie w tym temacie :/

ja wprawdzie złożyłem preorder za pobraniem bo to tytuł z cyklu "must have" i nie mogę sobie pozwolić na jego przeoczenie więc powiedzmy że problem mnie nie dotyczy ale jeśli rynek byłby tytułem zalany to rozważyłbym anulowanie zamówienia i szukał taniej nówki tylko jak widzę jest spore ryzyko że się przejadę :/

a co powicie o Risenie 2 EK, patrząc na fotki myślałem że będzie tego 1000 sztuk i będzie duży szturm, a tu tego pełno wszędzie,

taki mały popyt jest?

była słaba kampania?

czy raczej nakład jest jednak dużo wyższy??

też mam pre i zastanawiam się co dalej będzie z tym tytułem czy kombinować z anulowaniem czy nie ryzykować jak sądzicie??

PS pamiętajcie że dziś prima aprilis :)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Diablo' jest po prostu bardziej popularne w Polsce niż 'Starcraft', stąd takie poruszenie i błyskawiczne wykupienie kolekcjonerek. Trzeba przyznać, że kampania marketingowa 'Diablo' jest zadziwiająco skromna i spokojna ('Starcraft 2' był reklamowany w większą pompą i nasileniem, doskonale to pamiętam, bo jestem ogromnym fanem marki, o lata świetlne bardziej sobie cenię SC od Diablo), ale Blizzard to marka sama w sobie i nie potrzebuje żadnej reklamy, podobnie zresztą jak IW i Modern Warfare 3, którego kampania na tle 'Battlefielda 3' była wręcz niezauważalna.

Moim zdaniem przed premierą sklepy otrzymają jeszcze trochę sztuk kolekcjonerek i każdy będzie usatysfakcjonowany. Nie będą to oczywiście wielkie ilości, ale zdeterminowane osoby powinny zostać zaspokojone w tej materii. Cierpliwości. Zresztą, strasznie dziwi mnie fakt, że nikt sobie tego nie zaklepie na amazonie - cena niemal taka sama jak w Polsce. Najlepiej iść na łatwiznę i płakać, że się nie da. Mam już doświadczenie z zakupami zagranicznymi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie ma z nimi kłopotów.

'Risen 2'? Jeśli podoba Ci się kolekcjonerka i chciałbyś ją mieć, to IMO warto już teraz zamówić i nie martwić się o niepewną przyszłość. Nie wydaje mi się, żeby tak 'skomplikowany' do wyprodukowania zestaw walał się później po sklepach. Podobnie rozumowałem w przypadku EK 'Dead Island'. Zdawało się, że nakład jest spory, do tego kolekcjonerki funkcjonowały na wszystkich platformach, i nie będzie problemu z zakupem po roku za pół ceny. Wiemy jak jest naprawdę. Cena 'Risena 2' to nie 300 zł lub więcej, zatem zdecydowane osoby powinny być skłonne do wyrzeczeń i zdobyć swój upragniony skarbek. Nie mam żadnego problemu, czy dylematu, bo jestem wielkim fanem gier Piranhy, 'Gothic' był moim pierwszym RPG i dzięki niemu pokochałem ten gatunek, zatem moja fascynacja jest uzasadniona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zwiększają nakłady EK bo dla nich to czysty zysk, a ludzie wola dopłacić 50-150zł i mieć nie tylko sama grę , ale także gadżety. Jak widzicie ceny niektórych EK nie różnią się znacznie z zwykłymi wydaniami, gdzie dostajemy grę, dlatego na niektóre EK jest większy popyt oczywiście jak cena atrakcyjna). Co do Diablo III czeka masa ludzi, poprzednia cześć wyszła w 2000r. wiec co się dziwić:) Choć z drugiej strony EK powinna być ograniczona ilość, co świadczyły by o unikalności, ale zaczyna się dziać jak z numizmatyka 2-3 lata temu.

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...