Skocz do zawartości

Minecraft


Polecane posty

  • 2 weeks later...

Grając w pre relase 1.9.4 udało mi sie znaleźć portal do Endu - innego świata. Wlazłem tam ( portal wyglada fenomenalnie :cool: ), myslałem, że będzie tam ciekawiej a tam same Endermany... Wrzucam fotki, gdyby ktoś był ciekawy...

http://zapodaj.net/591314603a78.png.html

http://zapodaj.net/6849aa768cbb.png.html

http://zapodaj.net/73b56374aef5.png.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wyszła wersja 1.9 Pre-Release 5. Nie pojawiło się wiele diametralnych zmian, ale zaobserwowałem parę ciekawych smaczków. W związku z tym postanowiłem się nimi z wami podzielić! :wink:

- jedenaście(!) nowych aczików. I wreszcie nabrały jakiegoś sensu, bo w końcu z marszu nie zabijesz 20 pigmenów, Enderdragona itd... Bardzo fajny dodatek, napewno uprzyjemni zabawę :thumbsup:

- nowa tekstura bloku żelaza. Teraz wygląda jak takie poukładane sztabki. Pomysł fajny, ale szkoda, że zmieniło się tylko żelazo.

- dodano Grzybnię i End Stone w trybie Creative.

- pamiętacie, jak schodki miały takie brzydkie kłopoty z oświetleniem (pojawiał się na nich taki czarny pasek, który psuł efekt)? Teraz zostało to poprawione. Yay :wink: !

- jeśli mamy 32-bitową Javę i będziemy chcieli ustawić widok na Far - dostaniemy czerwoną notkę zalecającą użycie 64-bitowej wersji.

- możemy wyłączyć chmury. Od tak - w menu.

- Moby w wioskach mają teraz AI podobną do pigmenów - póki ich nie atakujesz, chodzą sobie spokojnie, bez celu. Ale jak raz jednego dotkniesz... to radzę używać sprintu :wink:

To wszystko, co na razie sam zaobserwowałem w nowej wersji. Jeśli komukolwiek pomogłem, to... jestem z siebie dumny :laugh: .

Pozdrawiam :wink:

[EDIT] Setny post! Zapraszam wszystkich na pizze! :biggrin:

@fergiX

Buduję pizzerię w Minecrafcie. :laugh: [/EDIT]

Edytowano przez Tirdaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za zbieg okoliczności, również właśnie sobie wrzuciłem pre relase 5. :) Faktycznie większych zmian nie ma, jest tak jak powiedział Tirdaw. Nie zwróciłem uwagi na bloczek żelaza, muszę zobaczyć ale ten pomysł, że wygląda jak poukładane sztabki podoba mi się. :)

@Tirdaw, to gdzie i kiedy ta pizza? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie z minecrafta zrobił (a w zasadzie to zrobi się) epreg. Mamy potwory i doświadczenie, dojdą skille, potworki też. Ciekawe więc jakiego gatunku to będzie gra po wydaniu pełnej wersji. Ja się już nie mogę doczekać bo te wszystkie pre-rilejsy mnie denerwują już trochę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ledwo napisałem o pre-realese v5, to już pojawiły się wersje v6, Release Candidate i Release Candidate 2 - czyli "prawie" pełna wersja Minecrafta.

Zmiany "na pierwszy rzut oka":

w Enderze pojawia się enderdragon, który jest

bossem, po jego ubiciu pojawią się napisy końcowe!

- Ładniejszy wygląd menu w trybie creative,

- więcej przedmiotów (schody, redstone, podobno Obsidian) wydobywają się szybciej,

- nowe dźwięki! :laugh:

- opcja w menu, która reguluje animacje(?).

To na razie wszystko. Teraz tylko czekać do MineConu i na prawdziwego Minecraft 1.0 :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w ten piątek premiera minecrafta! Co myślicie o NPC? Do premiery miały być już w pełni funkcjonalne.

Hmm z tego co mi wiadomo to NPCe mieli dawać questy, można będzie z nimi handlować itp. Nadal chcą coś takiego wprowadzić czy zrezygnowano?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, NPC mają być usprawnione (dawać questy, handlować), co do smoka też zostaje i po pokonaniu go jest teoretyczny koniec gry (to znaczy że wyświetlają się napisy końcowe i lądujemy na spawnie). Już za niedługo Minecon na którym zaprezentowana będzie oficjalna wersja Minecrafta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie NPCe to (przynajmniej dla mnie) drobny dodatek, bo praktycznie tylko się wałęsają po okolicy. Ale lepiej z nimi, niż bez nich. Czekam na 1.0 :wink:

A tak właściwie to gdzie się podział tryb adventure, o którym Notch swego czasu tyle mówił :huh: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę poczynania Mojangu w zasadzie od początków alphy...

Nie będę jęczeć, jakoby wszelkie zmiany wychodziły na minus - tak uznają osoby, które nie mają zamiaru spojrzeć na to perspektywistycznie.

NPC prawdopodobnie zostaną usprawnione dopiero w formie płatnego DLC, a raczej patcha po wydaniu pełnej wersji gry. (DLC nie będą płatne dla tych, którzy zakupili ją za czasów Alphy, btw.)

Ile to ja godzin przy nim straciłem... Nie ukrywam, że zamiast bawić się w "kreatywność", budować ogromne budowle, i temu podobne, wolę przemierzać (ale dopiero od czasów Adventure Update) świat, tłuc Endermanów, polować, tworzyć wymyślne pułapki, i sprawować nad nimi pieczę...

Ciekaw właśnie jestem, czy dodadzą Adventure jako osobny tryb - lub też możliwość wyłączenia niektórych opcji, specjalnie dla weteranów, jak głód, zaklinanie, itd. Bo zdarzają się też i narzekający na to.

Jak brzmią nowe dźwięki Endermanów? Bo z moim łączem ściągnięcie CR2 graniczy z cudem. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie zapowiedzieli Minecrafta na IOSa. Tylko jedna rzecz mnie martwi : Czy nie jest zapowiedziana za późno? W końcu skoro(jeżeli dobrze wyczytałem z newsa) premiera gry jutro, to dlaczego tak późno zapowiadają? Przypomina mi się Hard Reset...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki Endermanów "ujdą w tłoku", ale dźwięki drzwi (moim skromnym zdaniem) są wkurzające, a dźwięki skrzyń dają radę przez 10 minut. Później robią się irytujące. No, ponarzekałem trochę, to teraz te lepsze strony :wink: . Optymalizacja jest lepsza, nie ma już tych kłopotów ze spaniem, Redstone, Obsidian itp. wydobywają się o wiele szybciej. Schody można jeszcze dodatkowo zbierać po zniszczeniu. Więc parę poprawek (dźwięki!) i będzie super. Do MineConu! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...