Skocz do zawartości

Polecane posty

@Xardas - bo złe linki wrzucasz.

Możliwe przyczyny problemu:

- grzebałeś nie tam gdzie trzeba,

- próbowałeś hotlinkowania, a to jest możliwe tylko na Avatars.Zapodaj.net,

- w innym wypadku skontaktuj się z administracją.

Jeśli chcesz obejrzeć obrazek to wejdź na adres, który dostałeś po wrzuceniu go na Zapodaj.net

np. http://zapodaj.net/nazwaobrazka.jpg.html

A efekt jest bardzo ciekawy. Takie "3d pixel art". : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko fanom Minecrafta. Sam nawet kiedyś odpaliłem z nudów, ale nie przyciągnął mnie ten świat na długo.

Trochę nie rozumiem fenomenu tej gry, wiem, że daje ona różne możliwości, swobodę itd. ale żeby zagrywać się dniami i nocami ..

Zdecydowanie nie. Budowanie domków z pikseli, kopanie tuneli i zbieranie diamentów mnie nie kręci. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z całym teamem serwerowym w sile 3 udaliśmy się na Enderdragona. Po 4 pierwszych próbach wyjścia i długich powrotach do domu (trzeba łódkę! trzeba deski!) dostaliśmy się do twierdzy. Od groma oczu poszło, ale warto było. Twierda miała w sobie świetne skarby w skrzynkach (złoto, diamenty, et cetera), zawędziliśmy też bloki ją budującą (co, jak się okazało mądre nie było, bo z tych bloków wychodziło dość silne robactwo). Gdy wreszcie dotarliśmy do portalu szybki backup serwera i wskakujemy. No i przydał się ten backup, bo smok strącił dwóch z nas z platformy. I tak około 10 razy. Gdy wkońcu wszyscy zeszliśmy z platformy rzuciła nam się w oczy olbrzymia ilość endermanów. Było ich naprawdę wiele, a walka ze smokiem wydawała się niemożliwa (nie było jak wycelować z łuku ażeby się enderman nie onieśmielił). W trakcie rozwalania wież którymi smok się leczył olśniło nas. Każdy ustawił pod siebie dwa bloki błota i oblaliśmy wszystko dookoła wodą. Strzał w dziesiątkę, endermany same ginęły, a smok zbyt wielkich szans z trzema wprawionymi łucznikami nie miał. Po ostatnim uderzeniu smok spadł na ziemię, powstał portal otwierający drogę do wyjścia, oraz maaaasa expa. Po przekroczeniu portalu odpaliła się scenka końcowa minecrafta, a my znaleźliśmy się w wyrkach. No i oczywiście jajo, w pięknej gablotce w sercu naszej rezydencji. Było warto :)

Edytowano przez baldnerd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym patchu będą zwierzaki? Serio? To fajnie. :)

A powiedzcie, czy mający teraz wybór języka w Minecrafcie gracie nadal po angielsku czy może po polskiemu? Ja jakoś wolę po angelsku, tak się przyzwyczaiłem i tak mi wygodnie. Nawet czcionka w wersji polskojęzycznej jest taka no nie fajna. Mam sentyment to tej czcionki tradycyjnej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackjack508

Minecraftowi przydałaby sie jakaś większa rewolucja, bo kopanie tunelów i budowanie domków jest fajne ale powoli zaczyna sie nudzić. Mam tu na myśli wprowadzenie systemu RPG, wiem że to nie spodobałoby się zagorzałym fanom ale mogłoby być dostępne jako jeden z trybów gry. Questy zlecałyby NPC w losowo generowanych wioskach, levelowanie dawałoby jakieś ustalone korzyści ( a nie tylko tak jak teraz ulepszanie broni) możnaby wprowadzić jakieś umiejętności itd itp... A co do czcionki to ja osobiście używam cały czas angielskiej, bo polska jest jakaś taka niewyraźna i nieczytelna i gały sie męczą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - a niby co dzieje się z Minecraftem od dłuższego czasu? Zostają wprowadzane elementy RPG i to dość szybko. Przybywa coraz więcej serwerów typowo erpegowych. Ja tam wolę Minecrafta znanego wszystkim jeszcze rok temu, a najlepiej i tak bawię się w trybie creative ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minecraft to ogólnie fajna gierka. Pamiętam jam rozpoczynałem przygodę z nim. Hehe :D ... Nic nie ograniałem, ciągle ginąłem ale o tak grałem po parę godzin dziennie. Ta gra wciągała jak mało która. A ile razy przerywałem na jakiś mieśiąc, po wpadnięciu z 20 diamentami do lawy... :) Nadal się w niego zagrywam z takim samym zapałem jak na początku. Szkoda, że nie można wczytywać. Żal mi się robiło jak mi 6 oswojony wilk wpadł do lawy :( . Ale zawsze czułem jakieś niezadowolenie jak kończyłem mój zamek, domek albo jaskinie. Nie podobało mi się to, bo cały czas myślałem, że mogłem zrobić to lepiej, usuwałem, a potem stwierdzałem, że to nawet niezłe było... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minecraft... Co by tu powiedzieć. W tą grę zagrywałem od Indev i wydziałem te wszystkie cudowne dzieła. Zabawa z kolejką była niesamowita. Kreator map w 1.3 - cudo. Piątkowe updaty i cudo zwane red stonem. LEcz tak po niesławnym 1.7 tytuł zdaje się powoli przerastać twórców. Co to za zabawa kiedy dodam mojemu kilofowi Fortune i wykopie 50 diamentów z kilkunastu złóż. Mam tą grę na dysku jakby mi się zachciało ale mi się nie chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm temat widzę, że trochę ucichł, czas go rozruszać :P Co sądzicie o zmianach w nadchodzącym patchu 1.2? Dla nic nie wiedzących napiszę najważniejsze zmiany/nowości:

-zwiększenie wysokości mapy do 256 klocków (lub coś koło tego, nie pamiętam)

-nowy biom - dżungla

-oceloty w dżungli

-odwrócone schodki

-odwrócony półbloczek

-lampa redstone

-nowe AI mobów

-nowy mob - żelazny golem

-ataki zombie na wioski

I to chyba tyle z tych ważniejszych, potwierdzonych nowości. Mi osobiście bardzo się podobają, wreszcie będzie można budować normalne schody dzięki półbloczkom, będzie troszkę trudniej robić pułapki na moby przez to, że już nie są takie głupie jak kiedyś. No i wisienka na torcie - nowy biom, już mam w głowie pomysł na miasto-drzewo w tym biomie. Co wy o tym sądzicie? Podoba się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Minecraft kiedyś się bardzo podobał, ale teraz zaczął mnie nużyć - po prostu nie ma w nim żadnych wyzwań, a klepanie kilofem/budowanie po pewnym czasie staje się po prostu nudne.

Co do ataków zombie - były kiedyś spekulacje odnośnie trybu gry "Zombie Siege" i zdaje się, Notch go nam zaserwował, tyle że w trochę zmienionej formie.

Nowy biom - całkiem, całkiem, szczególnie że to drzewo będzie można użyć do robienia bardziej realistycznych domów z drewna/dekoracji.

Golem - nie mam zdania.

Schodki - jako dekoracja, świetne.

Lampa - może być (nawet dobrze, bo mniej kombinowania z podłączaniem niż tłok + lawa)

I pominąłeś zdaje się możliwość wspinania się po pnączach... albo to już w 1.1 jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biomów nigdy za wiele więc i ten nowy z chęcią sprawdzę, przespacerowując się przezeń. :)

Bardzo fajnie, że dodane zostaną te schodki, brakowało tego wcześniej. Nowy mob- tyż bardzo dobrze, ich również nigdy za wiele. :)

A chodziły słuchy, że NPCe mają się rozmnażać, i że mają być małe NPCątka. Będzie to w tymże patchu czy to tylko niepotwierdzona informacja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie będzie lampa to będzie super. Chcę zrobić sobie elektrownię dzięki której będę w stanie wyłączyć prąd w swojej wiosce. Miałbym to ułatwione, bo obecnie jest strasznie dużo roboty z red stone, pistonsami i świecącym kamieniem.

Co do zombie to bym chciał żeby atakowały na moją wioskę. Mógłbym pomyśleć nad systemami zabezpieczeń itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o nowe zmiany w wersji 1.2[...]

A mogą być stare zmiany?

Oprócz upgradeowania mieczy i ważenia mikstur poprawiono kilka różnorakich bugów. Z tamtych rzeczy nie musisz korzystać. Nigdy nie rozumiałem tego typu gadania, że nowe wersje Minecrafta są bee i fu bo staje się on zbyt erpegowy. Ehh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Minecraft najbardziej podobał w wersji 1.3_01 - pierwszej, z którą miałem kontakt. Nie było tylu udziwniaczy, a stare boostery do minecartów mają swój urok. Teraz w sumie nie wiem właściwie, co ja mam w tym MC robić - za dużo do roboty po prostu. Notch trochę przekombinował...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu chcą chyba z niego zrobić jakieś MMO bo narazie to wszystko idzie w tą stronę, co potwierdza nowa wersja dodatkowe potwory itp. Twórca ma wizję gry idealną z wszystkimi elementami od rpg począwszy , ale niewiem czy to komuś się spodoba, w końcu ta gra zdobyła swoich fanów otwartością świata oraz kreatywność budowania, łatwością zmienienia otoczenia wokół nas, a nie nawalanie fireballami nabijaniem lvl itp. (Ale patent z achievmentami nie jest zły nie musi się tego robić ale jak ktoś lubi :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative nadal istnieje, co wam też przypomnę. Nadal możecie budować nadal jest otwarta możliwość kreowania świata. Survival tylko się zmienił. Został dodany głód, co moim zdaniem wyszło na dobre. Są opuszczone kopalnie i twierdza oraz tajemnicze budynki w Netherze, co jest też na plus. Do tego doszły miksturki i ulepszanie mieczy, z których nikt nie musi korzystać, jak nie chce. Tak samo pojawianie się wiosek nie jest obowiązkowe, bo można to wyłączyć. Nowe potworki nie są złe. Nowy biom wygląda bardzo dobrze i poza poziomami, które to służą do ,,ulepszania" oraz miksturkami (narazie Mieszkańcy tylko się gapią :P) nic nie jest nastawione na RPG.

Minecraft to otwarty świat, w którym brakuje życia. Ludzie lubią robić w nim przygodowe mapki, dlatego też ,,Mieszkańcy" mają otrzymać sztuczną inteligencję, którą możnaby manipulować w modach etc. Mojang, tylko próbuje dać ludziom tego, czego chcą(większości przynajmniej). Nie wińcie twórców za to, iż chcą jak najlepiej. Przynajmniej się starają, a nie lecą na kasę, jak wielkie firmy, której to kasy mają aż za dużo.

Minecrafta trzeba przystosować lepiej do modyfikacji i moim zdaniem pozostawić moderom. Tak będzie najlepiej ;]

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych nowych golemach? Wg mnie są one strasznie przesadzone, powinny być z 2 razy słabsze.

A tak BTW jak ktoś nie ma oryginalnego minecrafta, albo chciałby mieć drugi dla kolegi/brata/babci to zapraszam na mój kanał, gdzie można takowy wygrać :)KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o nowe zmiany w wersji 1.2[...]

A mogą być stare zmiany?

Oprócz upgradeowania mieczy i ważenia mikstur poprawiono kilka różnorakich bugów. Z tamtych rzeczy nie musisz korzystać. Nigdy nie rozumiałem tego typu gadania, że nowe wersje Minecrafta są bee i fu bo staje się on zbyt erpegowy. Ehh.

Co do "nowych" zmian, to fakt, mój błąd ;]

Jednak nie chodzi przecież tylko o miksturki, wgl nowe potwory mi się nie podobają, a bez nich chyba nie można grać. I nie chodzi mi o to, że Minecraft robi się zbyt RPGowy, mnie to nie obchodzi. Jeśli komuś się to podoba, to przecież może grać, ale nie powinieneś komentować moich upodoban.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinieneś komentować moich upodoban.

A czemuż to? Komentować i odnosić się do nich chyba mogę, skoro piszesz o nich na publicznym forum. Nie powinienem ich krytykować, o. :)

Uwierz, da się grać bez ulepszania mieczy i robienia miksturek. Mimo, że ułatwiają i, co ważne, urozmaicają rozgrywkę. No ale tych wszystkich nowych potworów się wyłączyć nie da, niestety (lub stety).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to?

Komentowanie czyiś upodobać, nie dość, że jest opinią w całości subiektywną (tak też, nie wnosi nic do temat), to jeszcze nie powinno się tego robić. Każdy ma prawo, do swojego własnego gustu, a komentowania i krytykowania to słowa bardzo bliskie sobie.

Zmieniając temat, to próbuje technic pack'a (a dokładniej tekkit packa) i myślę, że w taką stronę powinien pójść minecraft. Dawać graczom, możliwość jeszcze większej rozbudowy, i jeszcze więcej możliwości, do popisu kreatywnością, poprzez różne rzeczy, typu generatory. Mam zaś wrażenie, że mc stał się z lekka RPG/MMO z możliwości ąbudowy (albo do takiej gry aspiruje). Wiem, że to nie jest pomocna dłoń, ale pytanie zadam przy okazyjnie. Jak założyć serwer z tekkit pack? Bo jak wiadomo, posiada on własny launcher, więc mc server nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...