Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Komputer PC ~3500 zł

Polecane posty

Witajcie. Tak jak pisałem w poprzednim temacie nastąpiła zmiana planów i kupuję PC-ta. Głównie do gier, ale też do pracy. IMO za tę cenę nowe produkcje powinny śmigać na max. Windowsa 7 będę miał z uczelni (zarówno w wersji x64 jak i x86), więc jego ceną odchodzi. Na komputer składać się będzie:

Zasilacz-proszę o dobrą markę, bo to przecież ważny organ kompa. Nie zamierzam potem go wymieniać, bo wyjdzie, że spalił się.

Karta graficzna-preferuję produkty Nvidii, które są bardziej przyjazne z grami, ale jeśli będzie jakiś super demon od Ati to nim nie pogardzę.

Procek: Raczej +4 rdzenie, bo dwójki się nie opłaca.

RAM: Zważywszy, że będzie chodził pod Siódemką, to ze 4GB by się przydało

Obudowa-obojętnie, byle trzymała kupę w całości i była dobra pod względem przepływu powietrza. Prosty wyświetlacz może być, ale nie musi.

Płyta główna: zdaję się na Was, fajnie jakby miała możliwości rozwoju (tzn. 4-6 gniazd na RAM), SLI (jeśli wyżej wybierzecie GF, Crossfire jeśli wybierzecie Radka) itp itd.

Twardziel:+500GB.

Monitor: Jeśli da radę to może być dobry od razu, jeśli nie, to jest to część na której można zaoszczędzić, a kiedyś sobie go tam zmienię.

Napęd: Jakieś DVD z nagrywarką, może być tanie od LG.

Myszkę i klawę sobie dokupię za grosze albo będę brał z drugiego komputera. Głośniki i słuchawki mam.

Dobrze by było jakby wszystkie części można byłoby kupić w jednym sklepie i nie byłby to komputronik (wysoka cena produktów). Chłodzenie i ewentualnie dodatkowe wentylatory wliczcie w cenę i podajcie je, jeśli będą one niezbędne do utrzymania temperatury ~50'C.

W razie zastrzeżeń proszę o pytać(via PW or topic). Wolałbym, żeby to był przemyślany zestaw, a nie złożony w 3 minuty, który nie do końca będzie ze sobą się zgrywał. Z góry dzięki :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

756 zł Intel Xeon X3440 LGA1156 BOX

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=50691

957 zł Gigabyte GeForce GTX470 1280MB

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=51839

343 zł DFI LanParty DK P55-T3eH9 LGA1156

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=54046

166 zł Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=40143

242 zł Goodram DDR3 4GB(2x2GB) PC1333 CL9

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=43080

286 zł Corsair CMPSU-650TXEU 650W

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=18975

84 zł Nec nagrywarka DVD AD-7241S czarny OEM

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=39367

153 zł CoolerMaster Elite 430 RC-430-KKN1

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=54101

503 zł BenQ 21.5'' E2220HDP

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=43018

= 3 490 zł

Szybki czterordzeniowy procesor z Hyper Threading (tj. ośmiowątkowy), szybka karta graficzna, dobra płyta główna z SLi, szybki dysk 500GB, 4GB RAMu, porządny zasilacz, nagrywarka i obudowa plus niezły monitor. :)

Z chłodzeniem nie będzie problemu... ale 50C to strasznie wygórowane wymagania, jeśli mówisz o tempach pod obciążeniem. Karta z obojętnie jakim chłodzeniem nie ma szans pracować w takiej temperaturze, natomiast na chłodzenie do procesora musiałbyś trochę przeznaczyć - co jest zbędne, wg producenta bo karta graficzna bez uszczerbku na zdrowiu znosi tempy do ~100C, a X3440 do ~80C. Mój X3440 pracował na standardowym chłodzeniu w czasie największych upałów (po 30-35C w pokoju) w obudowie bez przepływu powietrza i nic mu nie było. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega yojo2 złożył bardzo fajny zestaw, w tej cenie trudno o coś lepszego. Można by co najwyżej kombinować z płytą główną od Asus (P7P55D) lub Gigabyte (GA-P55-USB3) oraz z zasilaczem (kosztujące kilkanaście złotych więcej Chiefteci z serii CFT mają odpinane kable) oraz monitorem (G2220HD) Ale to już by były zmiany raczej kosmetyczne, wydajnościowo nic lepszego tu się nie wymyśli (ew. kombinacja Phenoma II z GTX 480 jakoś mi się nie widzi). Jedynym co pozostaje do dokupienia to chłodzenie na procesor, a następnie kręcenie go do oporu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze doradzam zmiane plyty, DFI robilo fajne konstrukcje, ceny sa atrakcyjne, ale niestety jak wiadomo zrezygnowali jakis czas temu z rynku PC co przklada sie na zerowe wsparcie, aktualizacja BIOS potrafi rozwiazac nie jeden problem, tutaj szans na to juz nie bedzie. Polecam pod uwage jeszcze GA-P55A-UD3, kosztuja stosunkowo niewiele wiecej od wymienionych a w standardzie, co fajne, jest i SATA3 i USB 3.0, warto też poszukac pamieci Kingston PC1600 HyperX Blu, Kingston mocno walczy cena, mozna je kupic za ledwie pare zl wiecej niz w przypadku golych AData czy Goodram. Ewentualnie można by sie wstrzymac z zakupem karty do 22, jezeli minie pamiec nie myli tego dnia premiere maja miec 6850 i 6870, ktore moga pozytywnie zamieszac pod wzgledem stosunku ceny do wydajnosci, wplyw na ceny kart Nvidia też moze byc znaczacy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw yojo2 jest dobry można spokojnie brać, jeśli możesz to dołóż do Asusa który polecił MikaelDorren

ewentualnie zmienił bym monitor ... jeśli będzie używany tylko przez komputer to :

HP L2151ws ~ 480 zł

lub

BenQ G2220HD ~485 zł

jeśli chcesz podłączyć więcej urządzeń :

BenQ E2220HD ~575 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega yojo2 złożył bardzo fajny zestaw, w tej cenie trudno o coś lepszego. Można by co najwyżej kombinować z płytą główną od Asus (P7P55D) lub Gigabyte (GA-P55-USB3) oraz z zasilaczem (kosztujące kilkanaście złotych więcej Chiefteci z serii CFT mają odpinane kable) oraz monitorem (G2220HD) Ale to już by były zmiany raczej kosmetyczne, wydajnościowo nic lepszego tu się nie wymyśli (ew. kombinacja Phenoma II z GTX 480 jakoś mi się nie widzi). Jedynym co pozostaje do dokupienia to chłodzenie na procesor, a następnie kręcenie go do oporu.

Zgadzam się z tymi uwagami, choć byłbym bardziej za P55-USB3, z racji gniazda Lotes i USB 3.0 w standardzie.

A najlepiej poczekaj na premierę HD6870, już w ten piątek, ponoć wydajnościowo okolice HD5850 (okolice, czyli lepiej, ale nie wiadomo, ile), a cenowo pomiędzy HD5850 a GTX 460 1GB. Wbrew pozorom może być ciekawie, ponoć ma być lepsza wydajność w DX11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak: HD6870 ma wydajność mniej więcej równą GTX470, ale ma gorsze OC. Jeśli podkręcanie nie jest w planach to spokojnie można HD6870 brać - zaoszczędzi się wtedy parę złotych. Przy czym problem jest taki że tej karty w żadnym sklepie nie dostaniesz od ręki - trzeba poczekać z tydzień lub dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD6870 ma w DX9/10 wydajność pomiędzy HD5850 a HD5870, czyli zazwyczaj bliską GTX 470, a w DX11 - bliską HD5870, ale i tak słabszą niż GTX 470. HD6870 ma pobór mocy 70W mniejszy i jest trochę cichsza. Najtańszy HD6870, jaki znalazłem, kosztuje 807 zł (Gral.pl), więc ponad 100 zł taniej niż GTX 470, z drugiej strony NV zapowiedziała obniżenie ceny GTX 470 do ok. 850-900 zł... Obniżki dotrą pewnie za jakiś tydzień.

Co radzę? Sprawa nie jest łatwa - na tę chwilę HD6870, ale ceny się zmieniają i perspektywa również. Jeśli różnica w cenie będzie mniejsza niż 50 zł, to znów mamy dylemat - czy postawić na wydajność w DX11 kosztem hałasu i większego poboru prądu... Sam nie znam odpowiedzi na to pytanie, trzeba to przemyśleć. Jak na razie wygląda mi na to, że cokolwiek kupisz - będziesz zadowolony :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naniosłem Wasze poprawki i wyszło coś takiego:

Intel Xeon X3440 LGA1156 BOX

Gigabyte GA-P55A-UD3 Intel P55 LGA1156 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) Gigabyte GA-P55-USB3 Intel P55 LGA1156 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Gigabyte GeForce GTX470 1280MB DDR5/320bit DVI/mHDMI PCI-Express (ver. OC) ZOTAC GeForce GTX470 AMP 1280MB DDR5/320bit DVI/mHDMI PCI-Express

Kingston DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 HyperX Blu. CL9 Goodram DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 CL9

CoolerMaster Elite 430 RC-430-KKN1

Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ)

Nec nagrywarka DVD AD-7241S czarny OEM

Chieftec CFT-650-14CS 650W Corsair CMPSU-650TXEU 650W

BenQ 21.5" G2220HD

Razem:3689.00 zł

Jestem w stanie dorzucić tę 300 zł więcej, gdyż sprzęt który kupuję ma posłużyć mi co najmniej na 5 lat i będzie przez ten czas dość mocno eksploatowany ;) . Prosiłbym jeszcze raz o sprawdzenie czy poszczególne elementy zestawu zgrywają się z innymi i czy ten zasilacz spokojnie wystarczy. Dysk zamieniłem na 2x większy, gdyż cena dzieląca te dwa modele jest stosunkowo niewielka (ciekawe komu później będzie się chciało to formatować). Mam nadzieję, że ta pamięć z większym taktowaniem da jakieś widoczne efekty, bo w przeciwnym razie szkoda na próżno przepłacać. Boję się jeszcze co do monitora, gdyż nie wiem jak te 21,5" będzie radził sobie z rozdzielczościami w grach. U siebie mam Hyundai W220 22" i problemów nie sprawia, więc też chyba też nie powinien.

czy postawić na wydajność w DX11 kosztem hałasu i większego poboru prądu
Tak :) . Głośniki nadrobią ;) .

W każdym razie dzięki za pomoc i czekam dalej na zielone światło co bym mógł złożyć zamówienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo dobry. Można śmiało kupować. Jeśli będziesz miał taki kaprys, to kup za jakiś czas cooler na procka i kręć ile wlezie. Komputerek otrzyma drugą młodość ;)

Mam nadzieję, że ta pamięć z większym taktowaniem da jakieś widoczne efekty, bo w przeciwnym razie szkoda na próżno przepłacać.

Przy kręceniu pamięci mogą się przydać, ale w normalnej pracy i grach różnica wyniesie około 0% ;) Także bierz GoodRamy 1333 MHz. Tanie i bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę weź GA-P55-USB3, bo to praktycznie to samo, a 50 zł więcej w kieszeni. Kartę od Twintecha, 40 zł w kieszeni - 23MHz OC to tyle, co nic, nie warto dopłacać. Pamiątki zdecydowanie tanie Goodramy. Dzięki temu masz około 100 zł oszczędności, dołóż 30 zł do Zalmana CNPS10X Performa - nawet, jeśli nie dla OC, to dla temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem w zestawie płytę główną, grafikę, zasilacz i pamięć. Płyta główna, bo tańsza, grafika, bo Zotac cichszy i fabrycznie podkręcony, RAM i zasilacz tańszy, przy czym mam nadzieję, że zasilacz tej firmy jest dobry. Nie chce później wymieniać komponentów na skutek awarii zasilacza. Co jeszcze zmienić/dodać/odjąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi chodzi o certyfikaty(cs nie posiada 80+z tego co widzę),kulturę pracy itp.

Z tego co mi wiadomo, to CS na dobrą sprawę też ten certyfikat mógłby mieć, gdyby nie dziwne zasady przydzielania certyfikatów. CS ma niezależną regulację napięć, co pozytywnie wpływa na ich stabilność. Wada jest taka, że jest głośny (2000 RPM robi swoje).

przy czym mam nadzieję, że zasilacz tej firmy jest dobry.

Corsair w całej swojej historii nie wyprodukował żadnego zasilacza (to samo dotyczy Chiefteca). Firma ta kupuje produkty od innych firm i sprzedaje jako swoje. Ten Corsair został wyprodukowany przez Seasonic, co już świadczy o wysokiej jakości. Jeśli jednak mam być szczery, to zakup jest średnio opłacalny, bo w tej samej cenie można znaleźć zasilacz XFX XXX 650W, który jest niemal identyczną konstrukcją, a w przeciwieństwie do Corsaira ma odpinane kable. Niestety trudno go dorwać.

[edit]

Niestety w Techplanet nie mają XFX, a szkoda.

[edit2]

Recenzja Chiefteca 600-14CS. Jak widać przy 220V na wejściu sprawność ma na odpowiednim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to CS na dobrą sprawę też ten certyfikat mógłby mieć, gdyby nie dziwne zasady przydzielania certyfikatów. CS ma niezależną regulację napięć, co pozytywnie wpływa na ich stabilność. Wada jest taka, że jest głośny (2000 RPM robi swoje).

A jednak go nie ma. Tutaj decyzja należy do mateusza, ja bym brał corsaira albo szukał czegoś poza techplanet.

bo w tej samej cenie można znaleźć zasilacz XFX XXX 650W, który jest niemal identyczną konstrukcją, a w przeciwieństwie do Corsaira ma odpinane kable. Niestety trudno go dorwać.

Gdyby nie okropnie mała dostępność tej zabawki w polsce to był by super propozycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...