Skocz do zawartości

Piłka Nożna IV


Turambar

Polecane posty

No faktycznie trochę żałosna ta wypowiedź jak na kogoś, kto w pół roku ściąga chyba z 8 nowych piłkarzy za niemałe pieniądze

Yepes - nic

Boateng - 5mln (taka kwota wykupu została ustalona z Genoą)

Ibra - 24mln

Robinho - 18mln

Cassano - nic albo 5mln (z czego Milan płacił 1/3), bo tyle Sampdoria musiała zapłacić Realowi przy rozstaniu z Antonio

Emanuelson - 2mln

Van Bommel - nic

Legro - 1mln

Razem około 50mln... za 7 zawodników. Różnicę widać gołym okiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gdzie to biedowanie?

Ok, to porównaj sobie wydatki Chelsea na tle Barcelony (Czygro za 25 mln i inne dodatki), Realu Madryt czy też Manchesteru City. Faktycznie, na tle takiego Evertonu wygląda to potężnie, ale Chelsea należy do czołówki światowej i to z tymi klubami porównaj jej wydatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę się zgubiłem o czym gadka. Prawda jest taka że Liverpool taniej Torresa by nie puścił. IMO nawet latem chcieli by za niego tyle ile ma wpisane w klauzuli odejścia - 58 mln Euro. A w lato konkurencja mogłaby być większa, bo a nuż widelec City zechciało by El Nino, a jak wiemy ich spokojnie stać na taki wydatek. Chelsea potrzebowała świeżej krwi w napadzie i oto jest. Po za tym nie tajemnicą jest to że sam Abramowicz jest wielkim fanem talentu Hiszpana, więc to może być również jednym z powodów dlaczego Roman tak bez mrugnięcia okiem wyłożył tą niebotyczną sumę.

Teraz dla mnie i Elev8ora i tak najważniejsze jest zapewne to żeby Torres dobrze wkomponował się w drużynę, odbudował formę, zaczął strzelać niczym karabin oraz by omijały go kontuzję. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu jacyś ludzie sądzący że TYLKO Włosi grają beszczelnie/chamsko/cfaniacko/inne ? Jeśli tak to z chęcią pokażę Wam zdjęcie podsumowujące to czym wczorajszy mecz był ... MMA w pełnej krasie z łokciami, kopaniem po głowie i innymi. Szkoda tylko że to kontuzjowani w wyniki ataku byli 2 Włosi a nie atakujący ich Czech...

kozakjd.jpg

Dla przypomnienia. Libor "gołębie serduszko" Kozak wczoraj wysłał Daniele Bonerę (wstrząs mózgu) i Nicolę Legrottaglię (wstrząs mózgu plus uszkodzenie kręgów szyjnych) do szpitala na jakiś czas samemu nie otrzymując nawet upomnienia od arbitra... Czemu? Bo Damato od lat przyznaje do sympatyzowania z Interem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexiej - ja nie należę do takich osób, ale akurat Libor Kozak bardzo mi się podoba jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie. Typowy sęp, potrafi świetnie wykańczać akcje, na dodatek kapitalnie gra w powietrzu, a przyszedł z 2 ligi czeskiej, Lazio dokonało świetnego transferu, a do rzymskiego klubu czuję też dość dużą sympatię, ze względu na to, że kibice CFC i SSL są ze sobą zaprzyjaźnieni.

Czyżby nowa para stoperów w Chelsea?

terryo.jpg

Kolejne ataki na Chelsea

Tym razem David Moyes, który zapytał - 'co z młodzieżą w Chelsea?' - otóż odpowiem Panu - zostali oni wypożyczeni, a Josh McEachran regularnie dostaje szanse, nawet w lidze. Następny krytyk - Arsene Wenger. Nie rozumiem takich ludzi, z czego to wynika? Z zazdrości? Chelsea potrzebowała nowych grajków, w lecie odeszło wielu i to było widać po słabej pierwszej części sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o zakończeniu kariery przez Gary'ego Neville'a?! Chyba że biedni fani z naszego forum posmutnieli i postanowili nie wspominać o tym ... a ja wspomnę bo mam ogromny szacunek dla tego piłkarza i chciałbym mu pogratulować zakończenia piłkarskiej pięknej kariery. Odchodzi kolejny z wielkich dawnej epoki gdzie miliardy dolarów czy euro nie przekonywały do siebie gwiazd klubowych.

ravku, Roshachku i ...AAA... My Milaniści Was rozumiemy bo po zakończeniu kariery przez Il Capitano zakończyła się i u Nas pewna epoka. Trzymajcie się dobrze i nie płaczcie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mogę uwierzyć, że Nev odchodzi, a w zasadzie kończy. Jakiś mecz pożegnalny czy coś musi być, ale środek sezonu i wątpie w to cholera :sad: Gary od zawsze był kibicem United i kocha ten klub jak nikt inny. Na dowód. Dom Garego. Patrzcie na górę obrazka 20 lat w jednym klubie. Mam nadzieję, że wejdzie w meczu na OT na kilka minut i kibice będą mogli mu podziękować. Łezka się w oku kręci. Dalej czekamy na info o tym czy zagra jeszcze kiedyś pożegnalnie... Trochę rozczarowany jestem co z resztą widać po tym poście, bo składnia leży i kwiczy. Równiutkie 400 meczów w barwach United :wub:

GARY NEVILLE IS A RED!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o zakończeniu kariery przez Gary'ego Neville'a?! Chyba że biedni fani z naszego forum posmutnieli i postanowili nie wspominać o tym ...

Teraz zauważyłem newsa. Mówiąc szczerze, wiadomym było że Gary jako pierwszy z weteranów odejdzie. Już w tamtym sezonie było widać, że ciąży mu te 35 lat. Poza tym na jego pozycji może grać Rafael, Oshe'a i Brown. Oczywiście szkoda, że to już koniec, tym bardziej, że to dopiero początek wielkich odejść. Manchester jednak najbardziej odczuje utratę Giggsa, który ciągle pokazuje młodym jak ma grać skrzydłowy. Ciekawe czy Neville dołączy do sztabu szkoleniowego na Old Trafford.

And at the Nou Camp in 1999,

On Matt Busby's birthday,

Oh it was party time

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUAREZ!!! :smile:

Meczu niestety nie widziałem, ale z relacji na Eurosport.pl wynika, że bramka może być uznana za samobójczą, ale podobno i bez pomocy obrońcy piłka wpadła by do siatki :happy: Cóż nie chce popadać w hurraoptymizm, ale wydaje mi się, że ta bramka to dobry prognostyk na przyszłość. Jeszcze niech tylko Carroll wyzdrowieje i zacznie grać, to będę spokojny o atak w Liverpool'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, widzę, że Suarez rozpoczyna z wysokiego 'C', bramka powinna być uznana, bo obrońca, że tak powiem nie zmienił lotu piłki i gdyby nie on to bramka wpadałby do siatki, dlatego jak najbardziej brameczka powinna zostać zaliczona właśnie Urugwajczykowi. Liczę na to, że Fernando Torres będzie miał jeszcze lepszy debiut od Luisa i w niedzielę pokusi się nie tylko o bramki, ale po prostu dobry mecz. Oglądałem na YT filmiki z Luizem i naprawdę mi bardzo zaimponował, dysponuje kapitalną techniką jak na obrońcę, a na dodatek pokazany był mecz Benfica - LFC, gdzie Torres przegrywa niemiłosiernie pojedynek 'sam na sam' z Davidem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ataki na Chelsea

Przestań, bo przypominasz mi pewnego prezesa z syndromem oblężonej twierdzy. Jak wszyscy chcą dopiec Chelsea i odebrać jej tytuł, specjalnie wygrywają z nią mecze, a przeciw Manchesterowi się podkładają, zawistnicy. Poza tym fakt jest faktem. Sam w każdym poście na forum podkreślałeś jak wielkim błędem Ancelottiego jest nieogrywanie młodych, zdolnych. Teraz doszło dwóch nowych graczy i percepcja się zmieniła? Wydaje mi się, że teraz media wszystkich pytają o transfer Torresa, więc menedżerowie z różnych klubów wygłaszają swoje opinie. Podejrzewam, że Moyes sam z siebie nie zaczął tematu, ale dziennikarze zapytali to powiedział, co o tym sądzi.

Odejście Gary'ego Neville'a było tylko kwestią czasu, bo już od ładnych paru lat nie odgrywał znaczącej roli na boisku. Zwykle gdy wychodził w pierwszym składzie, to był najsłabszym piłkarzem na boisku. Nie rozumiem trochę fenomenu tego piłkarza. Tyle lat w klubie, a dla mnie specjalnie charyzmatycznym zawodnikiem nigdy nie był, w dodatku jakoś specjalnie uzdolniony to on też nie jest. Miał te swoje dobre dośrodkowania, ale opaska kapitańska? Wcześniej nosili ją Schmeichel i Keane, a do Gary'ego zupełnie nie pasowała. Już prędzej powinni ją wtedy Giggsowi przyznać.

Słów tego Pana chyba nikt już nie bierze na poważnie. Szczególnie po tekstach o brutalnej grze przeciw jego zawodnikom.

Wenger zawsze wszystkich się czepia i winnych znajdzie wszędzie tylko nie u siebie. Spodziewam się niedługo usłyszeć, że Księżyc jest w złej fazie i przez niego piłkarze nie mogą wyjść odpowiednio skoncentrowani na boisko.

Josh McEachran regularnie dostaje szanse, nawet w lidze.

Taa, regularnie dostaje szanse w lidze, w całym sezonie 87 minut. Szansą nazywasz fakt, że wejdzie raz na 5-6 spotkań na 15 minut? Zresztą taki chwalony Borini nie rozegrał nawet jednej minuty, a teraz wraz z przyjściem Torresa jego sytuacja jeszcze się pogorszy. Bruma zagrał 90 minut przeciw Aston Villi, a oprócz tego wszedł z ławki w tylko jednym ze spotkań. Chelsea to nie jest dobry przykład zespołu, który potrafi wprowadzać młodych piłkarzy do zespołu. Tutaj akurat Moyes może się wypowiadać, bo sam w tej kwestii jest ekspertem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moyes

Jest ekspertem we wprowadzaniu młodzieży, ale musisz przyznać, że wprowadzanie młodzieży w CFC wygląda już lepiej niż chociażby za czasów Jose Mourinho, kiedy to od biedy wpuszczał czasami Scotta Sinclaira i to i tak w mniej ważnych meczach. Carlo w niejednym wywiadzie przyznał, że zamierza być coraz odważniejszym w dawaniu szans młodym, dobrze, że klub wypożyczył świetnie rokującego van Aanholta, Kakutę oraz Danny'ego, który strzelił dzisiaj nawet bramkę w 92 minucie na wagę zwycięstwa dla Boltonu. :)

Borini? Nie rozegrał ani minuty w tym sezonie, jak widać jego talent nie jest aż tak wielki jak się zdawało, ale mimo wszystko strzela po kilka bramek w meczach rezerw naraz, dlatego uważam, że jakaś tam szansa mu się zdecydowanie należała. Młodzi młodymi i zawsze cieszą ich występy, ale najważniejsze są po prostu wyniki.

Taa, regularnie dostaje szanse w lidze

A wiesz ile lat ma Josh? Dopiero 17 (ur. w 1993), to bardzo, bardzo młody zawodnik i minie jeszcze trochę czasu zanim na dobre zagrzeje się w pierwszym zespole i jestem pewien, że nikt go tutaj nie zmarnuje, chłopak gra wspaniale i wprawia mnie w osłupienie fakt, że gość, który jest o rok starszy ode mnie gra już na takim poziomie jak Liga Mistrzów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile lat ma Josh? Dopiero 17 (ur. w 1993), to bardzo, bardzo młody zawodnik i minie jeszcze trochę czasu zanim na dobre zagrzeje się w pierwszym zespole

Fabregas miał 16 jak zaczynał już grać poważne minuty w Arsenalu. Jednak mi nie chodzi tutaj tylko o czas gry. Najpierw piszesz, że dany zawodnik regularnie dostaje szanse. Ja odpowiadam, że wcale nie, a ty wspominasz coś o jego młodym wieku. Zgadzam się, że jest bardzo młody, ale skoro tak to nie wypisuj tekstów o jego regularnych występach w Chelsea.

Danny'ego, który strzelił dzisiaj nawet bramkę w 92 minucie na wagę zwycięstwa dla Boltonu.

Tylko, że Sturridge nie jest "produktem" szkółki Chelsea, ale Manchesteru City. Poza tym nazwisko wyrobił sobie właśnie grając dla drużyny z Manchesteru. Strzelił też kilka bramek. Nie można powiedzieć, że dał się poznać szerszej widowni jako wielki talent grając w Londynie. Raczej tracił czas grzejąc ławkę.

Jest ekspertem we wprowadzaniu młodzieży, ale musisz przyznać, że wprowadzanie młodzieży w CFC wygląda już lepiej niż chociażby za czasów Jose Mourinho, kiedy to od biedy wpuszczał czasami Scotta Sinclaira i to i tak w mniej ważnych meczach.

Ciężko mi to przyznać, ale rzeczywiście nawet 0.1 dziesiąte w porównaniu do zera jest jakąś poprawą. Młodzież w Chelsea nie istniała, a teraz dwóćh młodych rozegrało po ok. 100 minut w lidze. Jednak wciąż nie jest to jakiś wynik, którym możnaby się było chwalić.

Carlo w niejednym wywiadzie przyznał, że zamierza być coraz odważniejszym w dawaniu szans młodym

Tylko po ostatnich wynikach Chelsea (serii meczów bez zwycięstwa, akurat nie mówię o meczu z Sunderlandem) nie wiadomo czy Ancelotti przeżyje w klubie na tyle długo, by tych młodych wprowadzić. Póki co, rozkręca się w swojej odwadze jak zdezelowany trabant - bardzo, bardzo powoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po ostatnich wynikach Chelsea (serii meczów bez zwycięstwa, akurat nie mówię o meczu z Sunderlandem) nie wiadomo czy Ancelotti przeżyje w klubie na tyle długo, by tych młodych wprowadzić. Póki co, rozkręca się w swojej odwadze jak zdezelowany trabant - bardzo, bardzo powoli.

Przeżyje długo... Zbyt często Abramowicz pukał do jego drzwi, gdy ten prowadził Milan, by teraz nie dać mu drugiej szansy. Nie ma co się dziwić temu, że się powoli rozkręca w odwadze, gdyż był przeciwny dawaniu szans młodzikom, gdy pracował w Italii ( a spędził tam całą trenerską karierę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Real wygrał 2-0 z Sevillą w 1/2 Pucharu Króla i szykują się nam kolejne GD. Finał będzie 20 kwietnia, więc na szczęście nie będę musiał oglądać obecnej formy Królewskich z Barcą. To co się teraz dzieje mnie bardzo niepokoi. W styczniu piłkarze się strasznie wymęczyli, mecze co 3 dni w niemal niezmiennym składzie robią swoje. I to akurat jak zbliża się Liga Mistrzów... Gdyby 1/8 była jesienią to nie martwiłbym się zbyt dużo o wynik.

Dobrze, że jest Adebayor, bo on potrafi strzelić z każdej pozycji, w przeciwieństwie do Benzemy i Higuaina. Wczoraj wszedł na kilka minut, miał 2 kontakty z piłką. Za pierwszym wyprzedził Sancheza i wywalczył czerwoną kartkę po jego wślizgu, a za drugim spokojnie przyjął piłkę na klatę i strzelił z całej siły pod poprzeczkę. Czyli w sumie zrobił więcej niż Benzema przez cały mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Adebayora, bodajże (2?) mecz w realu i już strzela w odróżnieniu od benzemy. Francuz w ogóle jest dla mnie jedną wielką pomyłką, nie wiem co on obi w takim klubie jak real. Nie raz i nie dwa zarzucano mu lenistwo. Gdyby pomimo tego i tak strzelał bramki, to nie było by problemu, ale młody francuz strzela bardzo rzadko albo wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest Adebayor, bo on potrafi strzelić z każdej pozycji, w przeciwieństwie do Benzemy i Higuaina.

Pamiętam jego świetne bramki w barwach Arsenalu. Sprawdzał się tam, w klubie, który gra szybką piłkę. Sądzę, że i w Realu się odnajdzie.

Niestety i tak jestem zmuszony trzymać kciuki za Lyon 22 lutego.

Dobrze, że jest Adebayor, bo on potrafi strzelić z każdej pozycji, w przeciwieństwie do Benzemy i Higuaina.

Pamiętam jego świetne bramki w barwach Arsenalu. Sprawdzał się tam, w klubie, który gra szybką piłkę. Sądzę, że i w Realu się odnajdzie.

Niestety i tak jestem zmuszony trzymać kciuki za Lyon 22 lutego.

@hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Co Benzema robi w Realu? Gra. Czemu? Bo tam przeszedł. Czemu tam przeszedł? Bo w Lyonie bił wszystkie strzeleckie rekordy. Czemu mu tak słabo idzie? Podejrzewam, że może o to pytać Sneijdera czy Van Der Vaarta.

Ale wydaje się, że pobyt w Realu to ten " gorszy czas" Francuza. Ja tam Karimowi życzę wypełnienia kontraktu i powrotu do Lyonu. Niejeden dobrze na tym wyszedł ( Diego, Czygry), lecz i niejeden nic nie wskórał ( SHEVA :( ).

Jak podają media wychwalanypodniebiosa prawdziwynastepcaPele - Ganso - od lipca będzie piłkarzem Milanu. Nie mam nic do powiedzenia na jego temat, gdyż chłopaka w akcji nie widziałem. Dzięki wiki dowiedziałem się na jakiej pozycji gra i dochodzę do wniosku, że z Brazylijczyka może być jeden pożytek - jego przyjście może oznaczać ( w wypadku wykupienia Prince'a, co wydaje się pewne) pożegnanie się z Seedorfem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince musi zostać wykupiony! Jestem fanem tego piłkarza i uwielbiam jego styl gry oraz pewność siebie na boisku oraz poza nim, w Tottenhamie co prawda troszkę sam zawalił (o ile dobrze pamiętam Lambo, Cadillac, Hummer w jeden tydzień kupione), ale szans w Londynie nie dostawał prawie żadnych, to samo tyczy się dos Santosa, który zmarnował cenny czas w Kogutach.

@Face, wiem, że Chelsea nigdy jakoś nie specjalizowała się w robieniu talentów i dawania im mega-szans. O Danielu napisałem później! Źle zrozumiałeś mój post, nie chodziło mi o to, że jest wytworem Chelsea, lecz po prostu cieszyłem się, że wypożyczony piłkarz strzela ważną bramkę i tyle. Będziemy mieli więcej czasu na dyskusje już 19 lutego, kiedy Chelsea podejmie Everton na Stamford Bridge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Artur

Ty NIC nie wiesz o Gąsce?! <głaszcze po główce> (^^) Jest to obecnie najlepszy Brazylijski piłkarz owego kontynentu zwanego Ameryką Południową ;)

Przyjście Gęsi jednak raczej może się wiązać z odejściem albo Seedorfa albo Pato, bo nie wierzę aby Allegri chciał grać 3 napastnikami i ofensywnym pomocnikiem ... choć nigdy nic nie wiadomo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie zacieram rąk z nadzieją na eksplozję talentu i za nic w świecie nie nazwę go przed lipcem 2012 roku nowym Kaką. Czemu? Viudez, Cardaccio, Montelongo, Adiyah i rzesza innych grajków. Cel był jeden - świetlana przyszłość. Korzyści z tego były niewielkie. Boję się o Vilę, bo i ten może się nie wybić ( widzieliście jak Antoś zaczął grać czując na plecach oddech Emanuelsona i Vili? :) ).

Kozak przyznał, że dzwonił do Legrottaglie z przeprosinami za uraz. FILMIK

Jak dla mnie to Kozak nie miał szans na uniknięcie kontaktu z Włochem, jednak był w stanie spowodować jak najmniejszy uszczerbek na zdrowiu nabytku Milanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Artur

Ja akurat Gęś odkryłem w czasie kiedy dopiero się na Milannews zaczęli tym tematem interesować ergo ponad rok temu ... patrząc na to co pokazuje na boisku już teraz mogę jedynie żałować że już go nie ma w Milanie a trzeba będzie czekać (oby) tylko do czerwca. Przyrównanie go do Urugwajskiego trio to coś jak powiedzenie o Messim że gra jak Szałachowski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Adebayora, bodajże (2?) mecz w realu i już strzela w odróżnieniu od benzemy.

O ile 25 minut z Osasuną i 5 minut wczoraj można nazwać meczami, to tak :) Na razie Mourinho zapewnił mu łagodne wejście w zespół, ale coś mi się wydaje, że już niedługo zobaczymy go od początku zamiast Benzemy. I dobrze. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby dla Francuza gdyby odpoczął od Madrytu. O definitywny transfer nie będzie łatwo, bo to pupilek Pereza, ale wypożyczenie byłoby OK. Może rok pod skrzydłami Fergusona dobrze by mu zrobił.

Chociaż jeśli znajdzie się ktoś, kto da te 25-30 mln euro to nie będę tesknił. Może Karim się odnajdzie w innej lidze, bo Hiszpania mu nie leży.

Czemu mu tak słabo idzie? Podejrzewam, że może o to pytać Sneijdera czy Van Der Vaarta.

Im wcale jakoś bardzo słabo nie szło, ale na swoje (nie)szczęście zostali sprowadzeni przez Calderona i padli ofiarą czystek wracającego na tron Pereza :P Teraz już mi ich tak w klubie nie brakuje, ale trzeba przyznać, że za każdego można było dostać 10-15 mln więcej.

Jest to obecnie najlepszy Brazylijski piłkarz owego kontynentu zwanego Ameryką Południową

A Neymar? Chyba trochę większy kaliber. No i nie zapomnijmy o Roberto Carlosie, który wciąz nie zakończył kariery ;) Ale Ganso na pewno też jest utalentowanym piłkarzem i ma szansę na wielką karierę. Parametrami jest nawet podobny do Kaki, ale znacznie wolniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...