Skocz do zawartości

Piłka Nożna IV


Turambar

Polecane posty

Dopóki gra jedna drużyna, to tylko jej występy na arenie europejskiej, pomogą. Raz, że pieniądze, dwa, że wyrabianie coraz lepszej marki klubu, przyciąganie kibiców, sponsorów, reklamodawców, trzy, wyrabianie prestiżu potrzebnego do skłaniania obiecujących graczy, by wybierali właśnie ten klub. Więc nie, nie będę kibicował Lechowi w pucharach. Postawa jednej drużyny może wyłącznie zdobyć tyle punktów, by jedna drużyna była rozstawiona w którejś rundzie. A z wymienionych wyżej czynników, już np. za rok, może to być znowu taki Lech, a ja jako kibic, wolałbym na jego miejscu Wisłę, Polonię W., Jagiellonię, Lechię itp.

Odnośnie Premierleague, Liverpool chyba się szykuje na trzeci rok z rzędu w Lidze Europa. A myślałem, że nie można być gorszym od Beniteza. Chelsea się przełamała, ale patrząc na jej słabą formę, Elev8tor powinien przyznać mi rację, że dobrze dla nich, iż mecz z United został przełożony. Arsenal chyba nie ma takich zapędów w gonieniu, gdy United głupio traci punkty, Gunners czynią podobnie. Cieszy wygrana Tottenhamu, wdzierającego się znów do Top 4. A teraz słówko o Man.Utd. - w meczu z Birmingham nie istniał środek pola. Gibson ? To jakieś nieporozumienie. Widać było brak Ji-Sung Parka, będącego na Pucharze Azji, brak Valencii, Naniego (lekki uraz, Fergie dał mu 2 mecze odpoczynku, woląc nie ryzykować), Scholesa. Jedynie Giggs od kilku spotkań gra jak natchniony, z lekką pomocą ze strony Carricka i Andersona. Jednak priorytetem na styczniowe okienko transferowe jest pomocnik i napastnik. Może Cleverley wróci z wypożyczenia. A skoro Macheda idzie na wypożyczenie a Owen ma często urazy, to i napastnik się przyda. Powrót z wypożyczenia Wellbecka ? A może jednak jakieś zakupy ? Zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Czyli rozumiem, że jak 1400 kibiców Lecha przyjeżdża do Warszawy w szalikach ze skreśloną L-ką i napisem "jedna k w Polsce jest" to powinienem stwierdzić, że w sumie wszystko jest ok i cieszyć się z sukcesów Kolejorza?

Wiesz ja też znam różne wrzuty na Legię, ale potrafię pewne rzeczy rozgraniczyć. Gdy grają polskie kluby w pucharach, nie patrzę kto, ale kibicuję polskiej piłce. Wiadomo, nie płaczę gdy Legia odpada, ani też nie tańczę z radości jak wygrywa. Z dwojga złego, wolę żeby polska drużyna awansowała niż jakiś azerski klub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie Giggs od kilku spotkań gra jak natchniony, z lekką pomocą ze strony Carricka i Andersona. Jednak priorytetem na styczniowe okienko transferowe jest pomocnik i napastnik. Może Cleverley wróci z wypożyczenia. A skoro Macheda idzie na wypożyczenie a Owen ma często urazy, to i napastnik się przyda. Powrót z wypożyczenia Wellbecka ? A może jednak jakieś zakupy ? Zobaczymy

Nie przesadzasz z tym napastnikiem? Trzeba zauważyć, że na ławce marnuje się świetny Chicharito i wątpię by miało mu pomóc sprowadzenie dodatkowej konkurencji. Ja nie od dziś chciałbym na Old Trafford zobaczyć nowych pomocników - oczywiście skrzydłowego i ofensywnego środkowego. Z tym, że bez playmakera jakoś damy radę, gdyż Anderson wreszcie zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się odnieść do dwóch wypowiedzi:

Nie skrajny idealista, a ktoś raczej liczący na odrobinę humanizmu w kontaktach społeczno-kulturowych.

Po drugie, od kiedy to 1400 oszołomów kształtuje cały wizerunek drużyny? Jeżeli opierasz swą nienawiść (?) do Lecha na tej grupie, to radzę przemyśleć swoje postępowanie odrobinę dokładniej.

To nie są dla mnie do końca kontakty społeczno-kulturowe, tylko bardziej "plemienne" ( ;) ) i myślę, że duża część kibiców to tak rozgranicza. Przykład dla mnie bliższy terytorialnie - wiadomo, że nie lubimy się z kibicami Polonii, wyzywamy się, wymyślamy coraz to nowe przyśpiewki, żeby na siebie nawrzucać, ale (piszę tu o ludziach takich jak ja, którzy podczas kibicowania odczuwają wiele emocji, również negatywnych, ale nie zamierzają lać się z kimś, kto nosi inne barwy) robimy to na stadionie. Mieszkamy w jednym mieście i siłą rzeczy mam dobrych znajomych, którzy kibicują Polonii, ale poza drobnymi, złośliwymi docinkami, nie ma między nami jakichś napięć. Identycznie mam z kibicami Lecha czy Wisły - znam kilku ze studiów.

Ale fakt jest faktem, że większe emocje sprzyjają oglądaniu meczu - w związku z tym owszem, świadomie się nakręcam różnymi tego typu akcjami, bo wtedy mecz jest dla mnie lepszym przeżyciem.

A swoją niechęć do Lecha opieram głównie na tym, że jest to mocny przeciwnik Legii i na tym, że po prostu od zawsze nie darzymy się (powtórzę: na stadionie!) sympatią (no i za 93', ale na ten temat mamy prawdopodobnie inną opinię i nie chciałbym się spierać) - sytuacja z szalikami to oczywiście przykład, których można znaleźć tysiące po obu stronach. I mimo, że takie zachowanie nie ma racjonalnej podstawy, to generuje dość silne odczucia kibicowskie, przez co ciężko jest o nich potem zapomnieć, jak się ogląda puchary międzynarodowe.

Dlatego też wciąż uważam, że porównanie do donoszenia na sąsiadów za komuny jest mocno przesadzone (choć rozumiem, co masz na myśli), przynajmniej dopóty, dopóki animozje międzyklubowe nie wydostają się poza sferę sportową.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

No na taką odpowiedź liczyłem, bo sam podświadomie przyznałeś się do rozgraniczania, którego to nam zazdrościsz. Patrz a sam też możesz :) Ogólnie nie potrafię zrozumieć tego, że większości osób przysłowiowo "wisi" nasza swojska piłka ... a jednocześnie narzeka na jej poziom. Piszecie co nasza reprezentacja robi, co jaki klub w (Ekstra)klasie uzyskał i jakie transfery przeprowadził. To co jesteśmy hipokrytami? :)

Goal.com podał iż bracia Brożkowie przechodzą do liderującego Turkcel Superlig Tranbzonspor'owi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie interesuję się polską ligą. Spływają po mnie kolejne derby Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Gdańska, Radzynia Podlaskiego. Gdy jednak gra kadra, a w LE Lech to pora siąść przed telewizornią i dopingować naszym. Nie czuję w tym żadnego przymusu, a wręcz przeciwnie: Czuję się dumny z bycia Polakiem, gdy nasi grają z WKS, Hiszpanią czy Juventusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz z tym napastnikiem? Trzeba zauważyć, że na ławce marnuje się świetny Chicharito i wątpię by miało mu pomóc sprowadzenie dodatkowej konkurencji. Ja nie od dziś chciałbym na Old Trafford zobaczyć nowych pomocników - oczywiście skrzydłowego i ofensywnego środkowego. Z tym, że bez playmakera jakoś damy radę, gdyż Anderson wreszcie zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje.

Trochę przesadzam :) Jestem wielkim fanem talentu Chicharito, ale stawiając się w roli trenera tak wielkiego klubu jak Manchester United, chciałbym mieć 4 równorzędnych napastników, i na ligę i na puchary. Choć 3 + jokerzy tacy jak Macheda [odejdzie na wypożyczenie] czy Owen, to też nie jest źle. Ale pomoc to poważna potrzeba, Hargreaves, no cóż... a jest zgłoszony do ligi, Ji-Sung na wyjeździe, Scholes kontuzja, Fletch też narzekał na lekki uraz ostatnio, Anderson... obecnie gra b.dobrze, ale jego fanem nie jestem, za mało bramek strzela i mam wrażenie, że znów siądzie z formą. Obym się mylił. Valencia kontuzjowany, Nani teraz 2 mecze opuścił, oby wreszcie z WBA zagrał. Ale sprowadzenie pomocnika to konieczność, czy to będzie Cleverley czy kupowany gracz. Szybki skrzydłowy z dobrym dośrodkowaniem, i Roo wróci do formy strzeleckiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz z tym napastnikiem? Trzeba zauważyć, że na ławce marnuje się świetny Chicharito i wątpię by miało mu pomóc sprowadzenie dodatkowej konkurencji. Ja nie od dziś chciałbym na Old Trafford zobaczyć nowych pomocników - oczywiście skrzydłowego i ofensywnego środkowego. Z tym, że bez playmakera jakoś damy radę, gdyż Anderson wreszcie zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje.

W najbliższym zimowym okienku raczej nie ma co liczyć na przyjście kogoś nowego, SAF nie lubi w tym czasie wzmacniać zespołu.

Co do napastników, szczerze wątpię czy ktoś jest na celowniku. W tej chwili jest Roo, Berba, Chicharito, Owen. Tych czterech na pewno nigdzie się nie wybiera. Macheda powinien udać się na wypożyczenie i albo coś pokaże, albo do widzenia. Welbeck wyróżnia się w Sunderlandzie i będę bardzo zaskoczony, jeśli nie dostanie szansy wykazania się w MU. Więc jest 5 napastników, IMO więcej nie potrzeba, tym bardziej, że Ferguson od pewnego czasu lubi zagrać 4:5:1.

Ofensywny pomocnik powiadasz. Spójrzmy na Tottenham po przyjściu van der Vaarta. Właściwie grają 4:4:1:1, z Holendrem ustawionym między linią pomocy a napastnikiem. Jakoś nieszczególnie wyobrażam sobie taką grę w wykonaniu United, zważywszy na liczbę napastników wymienionych powyżej. Wydaje mi się, że Ferguson generalnie nie widzi miejsca w zespole dla zawodnika podwieszonego tuż za atakującym. Czemu? W rezerwach świetne recenzje zbiera Magnus Eikrem, typowy ofensywny środkowy. Mimo to szansy na pokazanie swoich umiejętności choćby w Carling Cup nie dostał, a 20 lat w tym roku skończył. Prawdopodobnie podąży za Solskjaerem do Molde i na tym jego przygoda z Manchesterem się skończy.

W tej chwili w MU pomoc to gracze o zrównoważonych umiejętnościach ofensywnych i defensywnych, co ułatwia stosowanie rotacji i ustawianie składu w razie kontuzji. Bardziej potrzebna moim zdaniem jest konkurencja na skrzydle. Przez kontuzję Valencii, Nani praktycznie nie ma z kim rywalizować i zaczyna (znowu?) gwiazdorzyć, a to mu wybitnie nie wychodzi. A właściwie nie wychodzi na dobre drużynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea Londyn - Bolton - 1:0

Kamień spadł mi z serca, The Blues wreszcie wygrywają, pierwsza połowa - masakra, spodziewałem się kolejnej straty oczek, ale druga kompletnie odmieniona i wreszcie Super Frank podaje jak powinien podawać, mogę śmiało stwierdzić, że były fragmenty starej, dobrej Chelsea.

Cech - jak zawsze bardzo pewnie na bramce, żadnych zastrzeżeń, kapitalna obrona przy strzale Holdena.

Bosingwa - coś zadziwiająco słabo w ofensywie, lecz bardzo pewnie w obronie,

Cole - niech mi tylko ktoś powie, że jest lepszy lewy obrońca na świecie, minął raz nawet 3 przeciwników, świetne włączanie się do ofensywy, jestem zaczarowany Ashem, jedyny minus to, że dał się łatwo minąć Ricketsowi.

Terry - jak zawsze - wsadzał głowę tam, gdzie niektórzy boją się głowę

Ivanovic - grał z pełnym sercem i zaangażowaniem, kolejny wielki plus dla Serba

Essien - pierwsza połówka niepewna, ale miał wielki udział przy golu, lecz mimo wszystko - tylko przyzwoity mecz nr 5

Ramires - co by nie powiedzieć, jak na razie NAJLEPSZY mecz Brazylijczyka w Premier League, był wszędzie i grał z pełnym zaangażowaniem, widać, że potrzebował czasu, będzie z niego dużo pożytku, już w najbliższym czasie

Lampard - bardzo słaba pierwsza połowa, w drugiej Frankie się obudził i podał raz świetnie do Drogby, lecz ten w sytuacji sam na sam trafił w słupek

Anelka - ostatnio słabiutko gra Francuz, zaraz po golu na 1-0 szła fajna kontra i on zamiast podać na wbiegającego partnera to wycofał piłkę, nieładnie Nico, minus

Malouda - zrobił najważniejsze, strzelił bramkę, również walczył, ale Flo pokazywał już wiele razy lepszą formę

Drogba - słabo, jedyne co dobre to asysta

Co by nie powiedzieć - potrzebny jest napastnik oraz dodatkowy środkowy obrońca, a zawodnicy na tą pozycję mają zostać kupieni już zimą, na pewno nie chce szykowanego przez prasę Davida Luiza, nie przekonuje mnie, na dodatek Benfica chce za niego ogromne pieniądze, wolałbym Cahilla z Boltonu albo Stevena Taylora z Newcastle, lecz wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby ściągnięcie z wypożyczenia Michaela Mancienne'a z Wolves.

Jeśli chodzi o napastnika, ciężko powiedzieć kim miałby on być, wiele nazwisk łączono z Chelsea, nawet takie gwiazdy jak Aguero, Pato itp, itd, ale nie wydaje mi się, że oni zawitaliby na Stamford, Lukaku jest zbyt młody, ale dla mnie nie ma innej możliwości, żeby Belg zagrał w innym klubie niż w Chelsea, powód niżej:

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/07/13/...519_468x500.jpg :)

Na dodatek, Romelu powtarza ciągle, że jest kibicem Chelsea no i jak widać na zdjęciu często odwiedza Stamford Bridge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce szykowanego przez prasę Davida Luiza

To dobrze, bo czekam na Tego Pana i Fabio przysłanych w paczce na San Siro od kochanego Rui Costy ^^. Constant w Milanie od czerwca? Agent jak i sam zawodnik potwierdzają, że po zakończeniu sezonu młody Francuz/Malijczyk trafi na San Siro :)

Nie rozumiejącym mojej radości polecam fragmenty meczu Milan - Chievo ;)KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele nazwisk łączono z Chelsea, nawet takie gwiazdy jak Aguero, Pato itp, itd, ale nie wydaje mi się, że oni zawitaliby na Stamford

I chyba dobrze, bo nie wydaje mi się, żeby oni dali sobie radę w Anglii. Lukaku byłby lepszym wyborem. Jak czytałem z nim ostatnio wywiad, to mówił, że chciałby zagrać kiedyś na Santiago Bernabeu, ale chyba i tak Chelsea byłaby pierwsza w wyścigu. Na pewno te dwa kluby się zmierzą w którymś okienku chcąc kupić Belga. Wydaje mi się, że on sam wolałby iść do Londynu, gdzie byłby takim naturalnym spadkobiercą Drogby, zarówno pod względem wyglądu jak i boiskowych atutów :) W Realu ciężko byłoby mu od razu przebić się do składu. Chociaż z drugiej strony Mourinho lubi silnych środkowych napastników i możliwe, że dałby szansę Lukaku, szczególnie wobec kontuzji Higuaina i dalej niepewnego Benzemy.

Welbeck wyróżnia się w Sunderlandzie i będę bardzo zaskoczony, jeśli nie dostanie szansy wykazania się w MU.

Wg mnie Ferguson powinien go brać z powrotem kiedy tylko nadarzy się okazja, bo chłopak pokazał, że ma talent na pewno większy od Machedy. A drużynie dałby chyba więcej niż podstarzały Owen.

Nie rozumiejącym mojej radości polecam fragmenty meczu Milan - Chievo

Obejrzałem i dalej średnio to rozumiem. Gdyby to był obrońca, to jakieś tam wrażenie mogłyby robić takie głębokie wejścia. Chociaż Marcelo czy Ashley Cole i wielu innych na pewno są w tym lepsi. Natomiast jak na pomocnika te kilka akcji ofensywnych to chyba norma która nie wyróżnia go z dziesiątek innych niezłych zawodników na tej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiejącym mojej radości polecam fragmenty meczu Milan - Chievo KLIK

Ja również nie rozumiem, w meczu z Boltonem Ashley Cole miał lepsze wejścia, a mecze zdarzały się w jego wykonaniu również lepsze. Na dodatek na filmiku zauważyłem niedokładne podania pod nogi rywali, ciężko mi ocenić tylko na podstawie tego, jak będzie jakiś mecz Chievo z pewnością obejrzę i wtedy wyrażę ostateczną opinię o tym zawodniku.

Wg mnie Ferguson powinien go brać z powrotem kiedy tylko nadarzy się okazja, bo chłopak pokazał, że ma talent na pewno większy od Machedy. A drużynie dałby chyba więcej niż podstarzały Owen.

Nie zapominajmy, że Man Utd ma jeszcze kogoś takiego jak młody Diouf, który jest wypożyczony do Blackburn, lecz nie robi takiej furory jak Danny Welbeck. Jakoś jednak mam przeczucie, że młody Anglik zostanie na Stadium of Light, Steve Bruce może da radę przekonać SAFa, czego bym bardzo chciał, trzeba przyznać, że siła ofensywna Sunderlandu robi wrażenie, Gyan, Bent, Welbeck oraz jeszcze Fraizer Campbell, inny były gracz United.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i dalej średnio to rozumiem.

Oglądaj mecze SerieA to zobaczysz o co chodzi. Taki chłopak za śmieszny pieniądz i dodatkowo jeszcze młody i zdolny do ukształtowania to skarb. Vlado jakbyś popatrzył co Allegri zrobił z Bezmógiego Abate i Boatenga zagubionego na boisku. Nie zawsze trzeba kupować gwiazdy za miliony a szczególnie Milan który zawsze inwestował w mało znanych piłkarzy i źle na tym nie wychodził. Poza tym zauważ, że średnia wieku pomocy to ponad 30 lat a młodej krwi poza Princem i Flama brak - potrzeba na gwałt nowych i zdolnych do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że Man Utd ma jeszcze kogoś takiego jak młody Diouf, który jest wypożyczony do Blackburn, lecz nie robi takiej furory jak Danny Welbeck.

Widziałem Dioufa w paru meczach w tym sezonie i wg mnie powinien zostać w jakimś słabszym klubie. Może nie w Blackburn, bo z takimi władzami to klub niedługo spadnie do Championship, ale ten piłkarz na pewno się nada do zespołów z miejsc 10-14. Taki typowy średniak, nic specjalnego. Jeśli w wieku 23 lat nic wielkiego nie pokazuje to raczej Ferguson nie będzie go szlifować w nieskończoność.

Welbeck to zupełnie inny kaliber, 20 lat i już gra obok Benta i Gyana, a przy tym często jest lepszy od nich. To z pewnością materiał na wielkiego napastnika.

Taki chłopak za śmieszny pieniądz i dodatkowo jeszcze młody i zdolny do ukształtowania to skarb.

Może na ławkę byłby dobry, ale jak kształtować piłkarza, który ma 23 lata? Przecież tylko w Polsce młody talent może mieć nawet 28. Na Zachodzie trzeba grać dobrze już 2-3 lata wcześniej i wątpię, że z tego Constanta będzie jakiś wielki piłkarz. Góra solidny zmiennik.

Vlado jakbyś popatrzył co Allegri zrobił z Bezmógiego Abate i Boatenga zagubionego na boisku.

Za Abate nie przepadam, ale może w Serie A jest mniej wredny niż w LM.

Boateng był zagubiony? :P W reprezentacji Ghany był główną postacią środka pola i raczej nie widziałem niepewności w jego grze.

Nie zawsze trzeba kupować gwiazdy za miliony

No nie zawsze, ale Di Maria jest rok młodszy i już potrafi ciągnąć Real Madryt to zwycięstwa, a Constant gra w Chievo i na stronie ze statystykami nie ma ani jednego gola czy asysty. Czasem lepiej sięgnąć do portfela po kogoś naprawdę dobrego, a nie kupować "bo tani". Popatrz na Wisłę Kraków, która od roku się rozbraja :P Latem obrona, teraz atak. A na następców Brożków nie wyda pewnie nawet połowy tych 2 mln, bo lepiej ściągnąć kogoś z Bałkanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Abate nie przepadam, ale może w Serie A jest mniej wredny niż w LM.

Znowu zaczynasz z czepianiem się o to, że Crystiano nie miał jak go wyprzedzić z dojściem do piłki? :P To co pokazywał rrawie dwa lata temu a co robi teraz to niebo a ziemia. Dosłownie. Co do transferów to popatrz na takiego Kakę kilka lat temu gdy przychodził do ekipy z Medioanu nikt o nim nie wiedział a teraz co? Nie zawsze trzeba wydawać setki milionów w jedno okienko aby do czegoś dojść ;)

Kończmy już uszczypliwości ^^

Constant vs Juve ^^ Jeszcze apropo tego piłkarza. W Milanie potrzeba takich walczaków jak Boateng, ale umiejących rozegrać piłkę a nie jak Gatto tylko przerwać i oddać do kogoś innego. Mam jeszcze kolejne filmiki pokazywać z meczy Chievo? :)

************************************

Co do umiejętności targowania się Galianiego - kto w niego wątpi niech sprawdzi kto dostał nagrodę Globe Soccer Awards za całokształt sprytu i negocjacji na najwyższym poziomie :D Pozostałe nagrody otrzymali Mendez (ag Crystiano Ronaldo) i Gila (dyrektor Atletico Madryt) ;)

************************************

Agent piłkarski Ernesto Bronzetti przewiduje iż już niedługo Ricky Kaka zawita na Stamford Bridge w roli nowego piłkarza. Nie jest to jeszcze nic pewnego, ale Ernesto przewidział już wiele transferów gwiazd z klubu do klubu i kto wie czy znowu nie ma racji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazywał rrawie dwa lata temu a co robi teraz to niebo a ziemia.

Czyli dwa lata temu skręcał karki a teraz tylko bije po szyi? :<

Nikt i nic mnie nie przekona do włoskich piłkarzy. Większość jest bardzo złośliwa i podstępna. Ale Abate ma się od kogo uczyć. W końcu kolega Inzaghi przoduje w takich zagraniach.

Co do transferów to popatrz na takiego Kakę kilka lat temu gdy przychodził do ekipy z Medioanu nikt o nim nie wiedział a teraz co?

A teraz wymień piłkarzy z ostatnich 10 lat, którzy byli ściągnięci za grosze i okazali się nic niewarci. Lista będzie miała przynajmniej 10 nazwisk. A skoro ty podajesz Kakę to ja dam Marcelo i Higuaina, jeszcze świeższe przykłady :P

Mam jeszcze kolejne filmiki pokazywać z meczy Chievo?

To są filmiki jakiegoś milanisty, który wybiera najlepsze akcje piłkarza z meczu. W kompilacjach nawet Paweł Brożek wychodzi na gwiazdę światową. Zaczekam z głębszym komentarzem aż Constant wystąpi w jakimś meczu Milanu i będę miał okazję go obejrzeć. Wycinki na Youtube nigdy nie pokażą słabszych stron piłkarza.

Ernesto przewidział już wiele transferów gwiazd z klubu do klubu i kto wie czy znowu nie ma racji

Od dwóch lat co pół roku przewiduje transfer Maicona do Realu i nic z tego nie wychodzi. Ale wcześniej sporo mu się udawało, więc kto wie. Trochę szkoda Kaki, kontuzje zniszczyły mu pobyt w Madrycie. Jeśli Chelsea dałaby z 55 mln to na pewno bym za nim nie płakał. W tamtym sezonie jak grał to raczej słabo, poza nielicznymi wyjątkami. Z Milanem psuł każde zagranie i czasem wydawało się, że sabotuje to spotkanie ;) Niestety nie sprawdził się, poza tym nie ma gwarancji, że znowu nie wróci problem z pachwiną czy kolanem. Za pieniądze z takiego transferu można kupić świetnego napastnika pokroju Llorente, a resztę zostawić w klubowej kasie.

Obecnie na pozycji ofensywnego pomocnika jest Mesut Ozil i szkoda byłoby go sadzać na ławce czy przesuwać na skrzydło. Wydaje mi się, że Mourinho sam niezbyt widzi miejsce dla Brazylijczyka w obecnym zespole. Jak by to wyglądało, gdyby teraz w środku sezonu odsunął na ławkę genialnego Ozila i dał za niego niepewnego Kakę. Bo przecież takiego piłkarza jak on też nie wypada zostawiać w rezerwie. On sam na pewno by się na to zbyt długo nie godził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwa lata temu skręcał karki a teraz tylko bije po szyi? :<

Bije po szyi tak, że nie trzeba się łapać za nos aby to pokazać sędziemu ;)

Ktoś się czepiał po pięknej bramce Pirlo, że takich strzałów widział na pęczki ... co nie przeszkodził jej być jedną z 10 najpiękniejszych bramek roku. Ktoś ma jeszcze jakieś "ale"? ;)Klikujcie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado, ja gdzieś czytałem, że w Hiszpanii w Radio Vale Cristiano organizuje słuchowiska dla przyszłych studentów akademii aktorskich, a Pepe dorabia jako trener judo -.-

Ostatnio oglądałem małą kompilację MilanChannel, gdzie piłkarze składali życzenia do kamery. Przed danym wystąpieniem była minikompilacja. Przed życzeniami Pirlo umieszczono właśnie tą bramkę o której pisze Alexiej.

Pozostaje mi po raz n-ty podkreślić: Pirlo to geniusz, jest dla pomocników świata tym, kim dla rapu jest Dr. Dre, w życiu nie zamieniłbym go na Iniestów, Messich czy innych Andersonów. Graj tak dalej Andrea!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem poruszyć temat Peszki z jeszcze innej strony, bo ubawiło mnie to setnie.

Otóż, znanym powszechnie faktem jest to, że Uwajaj parszywym szantażem wymusił na władzach Lecha podwyżkę. Podwyżkę, która pozwoliła mu zarabiać TYGODNIOWO tyle, ile niewielu w Lechu zarabia MIESIĘCZNIE. Po czym zadeklarował, że kocha Poznań i tylko dlatego tu został i takie tam brednie typu "I belong to Jesus (for only 40mln)". I co? I jest super, Kibic Kocha Mańka, bo to swój chłop i został. Trochę później, Sławomir Peszko - zawodnik może patałachowaty, ale mimo wszystko prezentujący dobry poziom jak na nasze warunki - otrzymał ofertę życia. Występy w jednej z najlepszych lig europejskich, prawdopodobnie w pierwszym składzie (kasę wyłożył prywatny sponsor, a więc nie wyobrażam sobie by Peszko miał siedzieć na ławie), za gigantyczne pieniądze i z klauzulą, że jeśli pomoże zespołowi w utrzymaniu, to będzie zarabiał jeszcze dużo więcej. Do tego premie za zdobyte punkty i pewnie za ewentualne bramki i asysty. Do tego spora szansa na odkupienie swoich win przez dobrą grę w dobrej lidze i powrót do kadry. Jedynym argumentem za pozostaniem były prawdopodobnie dwa ostatnie mecze Lecha w UEFA - z Bragą.

No i kto o zdrowych zmysłach wybrałby pozostanie w Lechu? No kto? Może Uwajaj?

Jednak to kibicom Lecha nie wystarcza. Otóż okazuje się, że Peszko z bohatera już stał się zerem i judaszem. Nie jest patriotą, nie pomoże Polsce, nie pomoże Lechowi! Święte oburzenie przelewa się przez fora internetowe.

Druga fala świętego oburzenia przelała się, kiedy pojawiły się głosy łączące totalny brak sentymentów Peszki z podwyżką Uwajaja. Kryzys w szatni? Jaki kryzys!?!?!??! Przecież piłkarze mają urlopy, o jakiej więc szatni jest mowa?!?!?!? Spisek warszafki, którą niezmiernie bolą sukcesy Lecha i która trzyma media w garści!!! Sezon ogórkowy!!! Brednie, kłamstwa, świętokradztwo!!!

Osobom lubiącym śmiać się z głupoty innych, polecam lekturę wypocin, najwyraźniej większości kibiców Lecha. Bardzo to żałosne, ale i śmieszne zarazem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricky Kaka zawita na Stamford Bridge

Nie wiem czy byłby to dobry pomysł.

Jeśli Chelsea dałaby z 55 mln to na pewno bym za nim nie płakał.

Chelsea na pewno nie da takich pieniędzy, to już nie ten klub. Chociaż kwota 30-40 milionów pewnie wchodzi w grę.

Mourinho sam niezbyt widzi miejsce dla Brazylijczyka w obecnym zespole

Czytałem gdzieś niedawno wywiad z Mourinho i stwierdził, że największym zimowym wzmocnieniem byłby właśnie powrót Kaki po kontuzji.

Ostatecznie myślę, że Ricky zimą nie odejdzie, otrzyma szansę na rundę wiosenną, lecz jak jej nie wykorzysta - pożegna się z Madrytem w najbliższe lato.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka rejterada w środku sezonu, to nie usprawiedliwienie. Tylko po to, żeby pójść pokazać się do słabawego FC Koln, które zapewne spadnie w tym sezonie z bundesligi. Kolejny polski zespół osłabia się w przerwie zimowej, zamiast wzmacniać przed pucharami. Jedynym argumentem, który przekonałby mnie za tym transferem Peszki, byłaby fatalna atmosfera w szatni. Jeśli niektóre z tych plotek są prawdziwe i w klubie się nie przelewa, to nic dziwnego, że piłkarz chciał opuścić miejsce gdzie nie czuł się już komfortowo. Zobaczymy czy poradzi sobie w Niemczech, bo Kolonia skład ma bardzo słaby. Oby nie skończyło się na oglądaniu meczów z ławki, lub trybun. Na pewno będzie łatwiej, bo Matuszczyk i Klose pomogą mu się zaaklimatyzować w zespole.

Do tego spora szansa na odkupienie swoich win przez dobrą grę w dobrej lidze i powrót do kadry.

Dla mnie powinien odkupić swoje winy odpowiednim zachowaniem, a nie dobrą grą (choć taka jest chyba potrzebna, żeby znaleźć się w kadrze - już nie wiem, jakie kryteria stosuje ten Smuda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie przeszkodził jej być jedną z 10 najpiękniejszych bramek roku. Ktoś ma jeszcze jakieś "ale"?

Takich zestawień będzie jeszcze ze 100 i właściwie co człowiek to inne bramki by wybrał.

a Pepe dorabia jako trener judo -.-

Pepe już ma opanowane podstawowe ciosy nogą, ale daleko mu do kunsztu Inzaghiego -

;) Przyczajony tygrys, nawet sędzia nie zauważył.

Pozostaje mi po raz n-ty podkreślić: Pirlo to geniusz, jest

A ja po raz n-ty podkreślę - był. Porównanie do Dre nawet dobre - tak jak od 10 lat fani rapu czekają na nową płytę, tak też kibice Milanu wciąż czekają na jeden świetny, równy sezon jak przed laty.

Nigdy nie będę wielbił Messiego, bo statsuje on tak samo jak Ronaldo i dziwnym trafem jednego wszyscy kochają, a drugiego nienawidzą. Natomiast jeśli przychodzi porównać Xaviego i Pirlo to obecnie nie ma wielu argumentów za Włochem.

@Meth,

trafne podsumowanie tego, co się teraz dzieje. Arboleda szantażował klub, dostał to co chciał i wszystko jest ok, a Peszko i tak grał już w Poznaniu długo i zrobił to, co do niego należało. Zresztą nie pojmuję jak odejście do innego klubu może wymazać wszystkie dokonania zawodnika w danym klubie.

Raul wziął 6 mln i poszedł do Schalke, nawet jakby zabrał 20 to byłoby wg mnie za mało po tym co zrobił dla Realu. Kibice Lecha powinni być Peszce wdzięczni i życzyć mu wszystkiego dobrego w nowym klubie, a założę się, że na stronach fanowskich w razie porażki Koln będzie wyśmiewanie i szydzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe już ma opanowane podstawowe ciosy nogą, ale daleko mu do kunsztu Inzaghiego -
wink_prosty.gif Przyczajony tygrys, nawet sędzia nie zauważył.

Zawiść? Jak Pepe osiągnie 30% geniuszu Pippo, to będzie bardzo dobrze. W wieku 37 lat prawdopodobnie będzie on już bardzo niezdolny do gry, że o strzeleniu dwóch bramek w meczu na szczycie nawet nie wspomnę. Vlado, przestań już jęczeć, jak to sędzia Was oszukał i okradł z dwóch punktów, bo to lekką żenadą zalatuje. Jak rok temu arbiter wydarł nam 2 punkty na rzecz Realu (na SS oczywiście), to ani ja, ani alexiej, ani Artur nie wylewaliśmy swoich żali do tego piłkarza, który został "sfaulowany" (nazwiska już nie pamiętam). Jak Puyol przewrócił się o murawę odbierając Milanowi zwycięstwo z Barcą na Camp Nou, też nie wariowałem (za alexieja i Artura poświadczyć nie mogę), choć przykro mi było, nie zaprzeczam.

Pirlo =/= Dre

Dopóki nie stworzy podgatunku piłki nożnej, porównałbym go raczej do Eminema - geniusz, ale w zapaści. Miejmy nadzieję, że podobnie jak Slim Shady powrócił ze świetnym Recovery, tak Andrea jeszcze pokaże innym rozgrywającym miejsce w szeregu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do rapu nic nie porównuje, bo się na nim całkowicie nie znam.

Co do Pirlo, Włoch prezentuje się lepiej niż w ostatnim sezonie oraz przedostatnim, a ten gol naprawdę piękny, całkowicie w stylu Pirlo, to takie podbicie piłki, ona później swobodnie opada, majstersztyk, na dodatek okienko.

Jeśli chodzi o Pirlo vs Xavi to ciężko mi jednogłośnie odpowiedzieć, w tym momencie w lepszej formie na pewno jest Hiszpan, ale przypomnijmy sobie tego Xaviego wcześniej, wg mnie szał na niego zaczął się po EURO 2008, gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem, ba - wtedy zaczął się w ogóle szał na reprezentację Hiszpanii, a jako klub wybrano Barcelonę, a pomogły jeszcze "boskie" wyniki.

Jeśli chodzi o całą karierę to według mnie Pirlo ma większego "skilla", jego gra bardziej mi się podoba, 4 lata temu na MŚ 2006 Xavi do pięt nie dorastał Andrei, a w 2010 rola się obróciła, aczkolwiek ja często biorę osiągnięcia piłkarza z całej kariery pod uwagę, zdobyli prawie identyczne trofea, mistrzostwa krajowe, puchary krajowe, Liga Mistrzów, Mistrzostwo Świata, Xavi jedynie został mistrzem Europy. I tak większą sympatią (i to o duuużo) darzę Pirlo, dlatego on wychodzi jak dla mnie na plus. ;)

Przy okazji, wszystkich stałym bywalcom tematu Piłka Nożna życzę Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, no może oprócz pokonywania londyńskiej Chelsea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odejście Peszki było wg. mnie robione (jak już kilka razy w polskiej piłce) po chamsku.Jeżeli Peszko nie rozmawiał o tym z Lechem a potem przyszedł powiedzieć, że korzysta z usługi dot. kwoty odstępnego to jest to troszkę nie w porządku. A o prezesie Kolejorza nie wspomnę. Po co jeszcze mówić źle o zawodniku,, który trochę, w tym momencie co był, dla klubu zrobił. Można by rzecz, że jest to podobna sprawa (chodzi o mówienie w prasie przez prezesa o danym zawodniku) co w Górniku Zabrze. Prezes zabrzańskiego zespołu niepotrzebnie tyle mówił o sprawie Gorawskiego i Strąka. Ale to już inna historia. Obydwaj zawodnicy za dużo w Górniku nie zwojowali. A jak już jesteśmy przy Górniku, to podobno interesuje się on Robertem Jeżem (nie wiem czy tak się odmienia to nazwisko) z MSK Żylina. Zagrał kilka meczy w LM, jest podstawowym zawodnikiem Żyliny i ma kilka mistrzostw kraju. Wie ktoś może o nim coś więcej? Chciałbym wiedzieć bo jestem kibice, Górnika :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...