Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Kategorie, w których będziemy nominować 2010

Polecane posty

Tutaj proszę wypowiadać się na temat tego, jakie kategorie chcielibyśmy zobaczyć. Oczywiście tradycyjnie niektóre kategorie będą się powtarzać, ale nie wykluczamy, że jakieś mogą zniknąć, a inne mogą dojść. Wszystko zależy od odzewu :) Zeszłoroczne kategorie można znaleźć w tym dziale (te kilkanaście zamkniętych tematów), natomiast aby zerknąć na kategorie z wcześniejszych lat należy udać się do "Tematów Archiwalnych". Większość kategorii stanowi w sumie stały punkt programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy kategorie z poprzedniego roku:

- Sygnaturka najlepsza pod Słońcem

- Ten, który pomocnością swą zawstydza (sprzęt i programy PC)

- Avatar, czyli kto otrzyma nagrodę im. Jana Skarpety

- Złoty Mop

- Ten, który dostanie Złotego Interlokutora (cokolwiek to jest)

- Ten, który ponad przeciętność wybija się

- Ten, posługujący się polszczyzną lepiej niż nożem i widelcem

- Ten nowy, który wydaje się tu być od zawsze

- Najlepszy blogger

- Ten, który kreatywnością wyróżnia się

- Ten, którego nam najbardziej brakuje

- Platynowa Kostka... Rubika

- Mistrz Zagadek

Jak dla mnie - pasuje. Ale oczywiście każdy może składać swoje propozycję, lista ta na pewno nie jest i nie będzie zamknięta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jeszcze

  • Ten, który kulturą promieniuje
  • Ten, który pomocnością swą zawstydza (Gry)
  • Ten, który pomocnością swą zawstydza (Konsole)

Pierwsze dwie kategorie skończyły się na nominacjach, ponieważ było za mało ludzi nominujących. W trzeciej nie było sensu przeprowadzać głosowania, bo Kagex w nominacjach zmiażdżył konkurencję.

Teraz tak, proponuję wrócić do dawnej formuły, czyli jedna kategoria dla pomocnego forumowicza bez podziału na to gdzie kto pomaga.

Jeśli chodzi o kulturalnego Smugglerka, to moim zdaniem powinien on nadal być. Być może w tym roku będzie lepiej niż w poprzednim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, już Smugglerki? to ciekawe, w zeszłym roku były w grudniu... mniejsza. martwi mnie, dlaczego Tur kłamie? zeszłoroczna edycja nie trafiła jeszcze do archiwum, ja szukam i szukam i znaleźć nie mogłem. bad Turek, bad! :P

----------------

ja się zastanawiam, czy po wprowadzeniu tytułu Eksperta jest sens rozdawania Smugglerków w kategoriach "Ten, który pomocnością swą zawstydza" i "Mistrz zagadek"...

propozycje? można by wprowadzić nagrodę za stronę "O mnie", u niektórych forumowiczów są tak lepsze rzeczy niż w sygnaturce :) poza tym właściwie wszystko jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, już Smugglerki? to ciekawe, w zeszłym roku były w grudniu... mniejsza. martwi mnie, dlaczego Tur kłamie? zeszłoroczna edycja nie trafiła jeszcze do archiwum, ja szukam i szukam i znaleźć nie mogłem. bad Turek, bad! :P

W temacie obok masz terminarz. Zabawę planujemy na listopad, tak by finał zrobić na początku grudnia.

ja się zastanawiam, czy po wprowadzeniu tytułu Eksperta jest sens rozdawania Smugglerków w kategoriach "Ten, który pomocnością swą zawstydza" i "Mistrz zagadek"...

Moim zdaniem jak najbardziej jest sens. Zauważ, że część osób udzielających się z takich, czy innych przyczyn eksperta nie ma. Poza tym tytuł eksperta jest wyróżnieniem danym przez moderację, a o tym kto dostanie Smugglerka decyduje ogół użytkowników. Ponadto w Pomocnej dłoni oraz Konsolach (czyli działach, których ten tytuł również dotyczy) nie ma żadnego eksperta i obecnie nie przewidujemy, by komuś go dawać.

propozycje? można by wprowadzić nagrodę za stronę "O mnie", u niektórych forumowiczów są tak lepsze rzeczy niż w sygnaturce :) poza tym właściwie wszystko jest.

Tu w zeszłym roku o tym myśleliśmy, nie pamiętam czemu ostatecznie pomysł upadł. Obecnie nie jestem przekonany do tego pomysłu, ale też nie mam powodów by protestować. Rzecz warta ponownego przemyślenia.

Jeszcze jedna rzecz, która była wcześniej, ale zabrakło jej rok temu, to najlepszy tekst. I nad przywróceniem tej kategorii można pomyśleć, choć nie wiem na ile to ma sens na jednak dosyć sporawym już forum, w każdym bądź razie mam kilka pomysłów na nominacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie obok masz terminarz.

faktycznie, nie zauważyłem wcześniej. dzięki :)

Jeszcze jedna rzecz, która była wcześniej, ale zabrakło jej rok temu, to najlepszy tekst. I nad przywróceniem tej kategorii można pomyśleć, choć nie wiem na ile to ma sens na jednak dosyć sporawym już forum, w każdym bądź razie mam kilka pomysłów na nominacje.

ale te teksty znajdują się w sygnaturkach, a można przecież nominować sygnaturkę z jakiegokolwiek powodu, w tym za znajdujący się w niej tekst :) a swoją drogą - strona "o mnie" to, jakby nie patrzeć, tak naprawdę większa sygnaturka, jest tam wszystko, co można spotkać w sygnaturce, tylko że w dowolnych ilościach, więc można by te dwie kategorie połączyć. i tak samo do nominacji avatarów dodać głosy na zdjęcie profilowe

@down - nawet jeśli są forumowicze, którzy pamiętają jakieś dobre teksty innych, to biorąc pod uwagę fakt, że każdy zagląda do innych działów i tematów, na pewno większość tekstów nominowanych będzie tylko raz, a w ten sposób ciężko będzie wybrać finałową garstkę, na którą będziemy głosować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te teksty znajdują się w sygnaturkach, a można przecież nominować sygnaturkę z jakiegokolwiek powodu, w tym za znajdujący się w niej tekst :)

Jednak nie ma kategorii, w której można by było nominować jakiś tekst, który padł na forum, blogu czy gdziekolwiek indziej. Niby jest Kreatywny, ale w tej kategorii będą głównie nominowane jakieś prace graficzne wydaje mi się (o ile będą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@down - nawet jeśli są forumowicze, którzy pamiętają jakieś dobre teksty innych, to biorąc pod uwagę fakt, że każdy zagląda do innych działów i tematów, na pewno większość tekstów nominowanych będzie tylko raz, a w ten sposób ciężko będzie wybrać finałową garstkę, na którą będziemy głosować

Również się tego obawiam, ale może być też tak, że ludzie przeglądając temat z nominacjami stwierdzą, że jakiś tekst jest jednak lepszy, niż to co oni widzieli i znajdzie się kilka tekstów, które zdobędą większe poparcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę cosik zasugerować, to z pewnością w dziale poświęconym wszelakiej twórczości znajdą się tacy, którzy mogli by oberwać jakąś nominacją. No chyba, że to już odnosi się do kategorii "Ten, który kreatywnością wyróżnia się", w takim wypadku milczę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nerv0 - ano. Taki był zamysł tej kategorii... Chociaż może będzie trzeba tym razem je trochę jaśniej ponazywać, bo widzę że takie fikuśne nazwy niekoniecznie trafiają.

Nazwy same w sobie są fajne, ale obok (przynajmniej niektórych) pasowało by dodać coś w stylu "czyli", i jakieś fikuśne wytłumaczenie, takie jak w przypadku nagrody im. Jana Skarpety (czy jakoś tak), tylko bardziej zrozumiałe. ;) Bo powiedzmy sobie szczerze: ilu formówiczów, którzy nie kiszą się w naszej RPGowej Jamie domyśli się czym jest kategoria Platynowa Kostka, albo ten podrzucony RoZyego, tajemniczy Interlokutor. Dla mnie też wygląda on strasznie podejrzanie. Sugeruję jego prewencyjne przesłuchanie przez łowców czarownic. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Ten, którego mrok otacza na wszelkie strony" - czyli najbardziej mroczna i zUa osoba :D Wprawdzie każdy kto założył konto na raz, by dostał tą nagrodę, ale warunek musi być taki, że ta osoba musi mieć długi staż. Musi być w pewnym gronie znana, ale nadal mało o tej osobie wiemy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czy padła kiedyś propozycja w stylu "Pierwszy Troll FA"? :laugh: Mogłoby to brzmieć np. "Ten, co swoją trollowatością zawstydza", "Ten, co jest największym trollem" (chyba lepiej brzmi), albo "Ten, co trolluje najwięcej". Chociaż pewnie moderacja nie będzie chciała nagradzać trolli. :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "Ten, co Apaczom i Kałbojom wymyka się" odnośnie osoby zawsze "kulturalnej", bez moderacji postów, upomnień i czystej jak łza ogółem.

Ja jestem przeciw, bo moim zdaniem czegoś takiego nie da się ocenić.

"Ten, co przekonaniami wbija w parapet/podłogę" czyli myśliciel i filozof roku.

Złoty Interlokutor.

"Ten, co w pisaniu miłość znajduje" czyli najlepsze recenzje, zapowiedzi, relacje i inne.

Takie kategorie już są i to nawet 3. W zależności od tego co dokładnie jest oceniane, to będzie kreatywny, blogger oraz władający polszczyzną lepiej niż nożem i widelcem.

"Ten, którego ręka pióro dzierży dłużej niż reszta", czyli osoba która napisała najwięcej postów.

Znowu jestem przeciwny. Lepiej jeśli ktoś napisze mniej postów, ale niech więcej one ze sobą niosą. Poza tym nie chcemy fali spamu, bo ktoś będzie chciał zdobyć nagrodę (a pewnie parę osób by się znalazło). Pomijam już to, że ja i Lord wygrywamy w przedbiegach. ;p

Hmmm... czy padła kiedyś propozycja w stylu "Pierwszy Troll FA"? :laugh: Mogłoby to brzmieć np. "Ten, co swoją trollowatością zawstydza", "Ten, co jest największym trollem" (chyba lepiej brzmi), albo "Ten, co trolluje najwięcej". Chociaż pewnie moderacja nie będzie chciała nagradzać trolli. :diabelek:

Zapomnij. Smugglerek ma być nagrodą pozytywną, a nie negatywną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś w stylu "Za mądry, by się odzywać" czyli o kimś, kto mało się odzywa, ale jak już, to mądrze i na temat.

Szczerze mówiąc, to jestem przeciwny, bo jednak trudno takie osoby spamiętać, a i raczej byłaby to nagroda dla tych, którzy piszą fajnie, ale mało bywają na forum, co sprawia, że nie sądzę, by głosów w nominacjach było na tyle dużo, by przeprowadzić głosowanie.

Choć, jesli brać pod uwagę pożyteczność(vide lista u luq'a92 z linkami), to mogłoby być.

Tak sobie sprawdziłem przed chwilą tą stronę (ma się ten refleks, co nie?) i właśnie podałeś mi argument na nie. Ja też mogę sobie wrzucić w stronie O mnie linki do programów, o których działaniu nie mam żadnego pojęcia i podać ich nieprawidłowe opisy (patrz opis ComboFixa na stronie luq92). Problem w tym, że takie coś robi więcej złego, niż dobrego. A teraz jeszcze do tego mam pewien problem, bo nie jestem pewien, czy na tej stronie nie ma rzeczy, która narusza licencję pewnego programu. Muszę to sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...