Skocz do zawartości

FDKF - Forumowy Dyskusyjny Klub Filmowy


Qbuś

Czas  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często ma być prezentowany nowy film?

    • Co tydzień
      11
    • Co dwa tygodnie
      14


Polecane posty

Zgodnie z obietnicami i zapowiedziami zawartymi w moim wpisie blogowym, inicjuję temat organizacyjny Forumowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Parę propozycji i kontrpropozycji padło we wpisie, tam też zawarłem wstępne założenia. Ale może warto przypomnieć.

FDKF polegać ma na 'wspólnym' (czyt. w wyznaczonym okresie) oglądaniu filmów i następnie dyskutowaniu na ich temat na forum. Zakładamy, albo napadamy na istniejący temat i przerzucamy się opiniami, krytykami i innymi słownymi cudami. Dyskusja stanowi bowiem sedno sprawy. Za wybór filmów odpowiadać będę początkowo ja, a potem wyznaczy się Osobę Prowadzącą. Lub też będziemy głosować na nasze propozycje. Dodatkowo OP można uczynić odpowiedzialnym za wyszukanie ciekawostek, opinii krytyków i tym podobnych, które rozpalą dyskusję.

Na początek parę spraw do przedyskutowania:

  • Raz na tydzień czy dwa
  • Filmy narzucane przez OP czy wybierane w głosowaniu
  • Zakres obowiązków OP

Niniejszym pierwsze posiedzenie klubu uważam za otwarte.

PS Może ktoś nam 'strzeli' jakieś logo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Proponuje raz w tygodniu ( nie wszyscy mogą znaleźć czas na więcej seansów)

* Może filmy wybrane podczas uczciwego głosowania :)

* Co do trzeciej pozycji nie mam za bardzo pomysłu.

Ogólnie pomysł takiego klubu bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy, tylko nie wiem, jak to by było z wyborem filmów do dyskusji i jak szybko zrezygnowalibyśmy z ciekawych, choć mniej znanych filmów na rzecz najnowszych produkcji made in Hollywood ;) prawda jest taka, że to one są chętniej oglądane.

i ja proponuję cykl dwutygodniowy. musi być jakiś czas dany klubowiczom na obejrzenie i potem na podyskutowanie - forum internetowe nijak ma się do dyskusji na żywo, tutaj potrzeba co najmniej 3 dni, żeby wyczerpać temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Może filmy wybrane podczas uczciwego głosowania :)

Nie mam nic przeciwko... Tylko jeszcze skądś trzeba wziąć propozycje do głosowania. Ja widzę to tak, że po paru filmach narzuconych z góry, każdy z użytkowników będzie miał możliwość zaprezentowania swojej propozycji, zachęcanie do niej. Po zebraniu propozycji urządzimy głosowanie i voila. Tylko wymagało to będzie regularnej aktywności od członków, gdyż nie mam sensu urządzać głosowań, jeśli co tydzień/dwa będzie proponowany tylko jeden czy dwa filmy.

prawda jest taka, że to one są chętniej oglądane.

No i? ;) To ma być klub dyskusyjny. A przy takich produkcjach nie ma za bardzo o czym dyskutować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raz w tygodniu

2. Głosowanie

3. Rozpoczęcie dyskusji i dbanie o jej poziom

Tyle ode mnie.

Interesuje mnie tylko, czy zajmować się będziemy kinem offowym, czy bierzemy pod uwagę głośne(a niekoniecznie dobre) produkcje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zdziwiłem się że takie coś w ogóle powstało, do filmów nie zaglądam, ale na liście nowych postów temat przykuł moją uwagę, ponieważ uczestniczę w czymś takim "w realu".

Więc moja opinia.

1. Raz na dwa tygodnie, z dwóch powodów. Po pierwsze, czas, a po drugie, z doświadczenia wiem(a to dość optymistyczne założenie, jeśli chodzi o forum) że dyskusja na żywo może się ciągnąć godzinami, na temat jednego filmu, a tutaj czas może się wydłużyć

2. Pół na pół. Użytkownicy wrzucają propozycje, a OP wybiera z nich 3-4 najciekawsze i jest głosowanie jaką produkcję oglądamy.

3. Przygotowanie ciekawostek o filmie(oceny, jakieś opinie itp.). Ew. względne dbanie o poziom dyskusji, lecz nie chodzi mi o "zabieranie chleba" modkom :)

Do tego proponuję aby takie hity jak "Avatar", "Szklana pułapka" i ten cały Hollywodzki nurt "innowacyjnych" filmów ominąć i zająć się mało znanymi filami, aby ludzie mogli poznać coś, czego możliwe że nie mieliby w inny sposób okazji poznać :)

A logo postaram się naskrobać, zobaczymy co wyjdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raz na dwa tygodnie.

2. Narzucenie OP (jak wspomniałeś na blogu, jakby wyglądało głosowanie na film, którego się nie widziało)

3. Poprafana polshchyzna. Argumentowanie swoich wypowiedzi. (nie mam weny, więc nie wiem jakie inne :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raz na tydzień. Jak ktoś przegapi jedną sesję, to może uda mu się załapać na drugą...

2. OP wybiera filmy spośród pozycji proponowanych przez forumowiczów (ewentualnie dodaje coś od siebie).

3. Jak wyżej. Oczywiście aktywne uczestnictwo w dyskusji będzie mile widziane.

@UP: Logo ładne, podoba mi się. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho! Na Blogi nie zaglądam, a tu coś takiego ciekawego się wykreowało. Jako, że dyskusje na poziomie ostatnio na Filmwebie się rzadko zdarzają, to mogę się zgłosić.

1. Raz w tygodniu. Obecność chyba nie będzie całkowicie obowiązkowa, więc w przypadku braku czasu można trafić na przyszły tydzień. Co do terminu dyskusji - mam nadzieję na Piątki/Soboty :]

2. Popieram całkowicie James'a. OP będzie miał coś więcej do roboty niż trzymanie poziomu dyskusji... Bo poziom i tak się utrzyma.

3. OP będzie wybierał filmy do dyskusji, starał się ogarnąć flame, a także zaczynał dyskusję na temat filmu.

Co do wyboru filmów... jeśli o mnie chodzi od razu odpadają kinowe - do ludzkiego kina mam 50 km. Wypożyczalnie... no cóż, marne 10 km, jakoś przeżyję. Inna sprawa to co będzie lecieć w TeeeeVeeee, bo jakoś wydaje mi się to najbardziej dostępne dla większości... chociaż trochę wzdrygam się przed lektorem. Jeśli chodzi o jakość filmów... tak, pomińmy wszystkie "Szklane pułapki". Jednak bez przesady, może zmiana tematu co tydzień? Komedia/Akcja/Dramat etc. etc.

2. Narzucenie OP (jak wspomniałeś na blogu, jakby wyglądało głosowanie na film, którego się nie widziało)

Ależ chyba wszyscy słyszymy o filmach i wiemy jaki chcemy obejrzeć, a jaki nam nie podchodzi. Dla mnie narzucenie byłoby zbytnim... tyraństwem. W końcu gust OP nie może, no dobra, nie musi zgadzać się z gustem reszty dyskutantów.

@down

Dlatego właśnie zostało nam TeeeVeee. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale.

W przypadku mniej znanych, starszych filmów (a o takie nam chodzi <3) może wystąpić problem ze zdobyciem ich. Ja sam mam pierdyliard pozycji, z którymi chciałbym, by świat się szerzej zapoznał - i fakt, duża część ich jest darmowa*, ale bez wątpienia ta większa połówka to filmy, obawiam się, wyłącznie już torrentowe. Trzeba znaleźć kompromis.

* Kino festiwalowe / niezależne / studenckie. Produkcje takie nie przekraczają 30 minut, i ładnie wchodziły by IMO w rozkład pomiędzy tymi większymi produkcjami. Tylko piaskownica musi wyrazić aprobatę.

2 tygodnie. Propozycje forumowiczów, OP wybiera. Tematyka miesięczna - Horror / Animacja / Pistolety / Animacja / Pistolety i Animacja itd.

tak, pomińmy wszystkie "Szklane pułapki"

Właśnie z powodu takiej ignorancji powinniśmy zdać się, chociaż połowicznie, na gust OPa.

No chyba, że autor wypowiedzi film przytoczony oglądał i jasno stwierdza, że nie widzi większego sensu w obrazie, jak i dyskusji z nim związanej. Zwracam honor. Choć się nie zgadzam, rzecz jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co myślę można się trzymać iplexa/kinoplexa, tak coby kazdy (w teorii) miał do filmów legalny dostęp. IMO jak sie wyczerpią ciekawe pozycje na tego typu serwisach, to wtedy się zacznie kombinować co dalej. Do tego czas tez będziemy wiedzieć czy cały pomysł wypalił :)

Jeszcze nikt tu tez nie wspomniał, że na pierwszy ogień idą węgierscy Kontrolerzy. Jak dla mnie, to można by z tym filmem się na przyszły weekend jako deadline umówić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem, że będzie problem z doborem filmów :P kino odpada - tam większość repertuaru to "Saga Zmierzch Świtu: Księżyc w Trzeciej Kwadrze" i "Tylko nigdy w życiu mnie kochaj", a klub nie ma być chyba po to, żeby się z filmów nabijać ;) jeśli jest już coś ambitniejszego, to albo na festiwalu, albo podczas jakichś specjalnych seansów w domach kultury (tak przynajmniej jest u mnie), a to stwarza problemy natury logistycznej.

tv - tu może być lepiej, o ile się ma Ale Kino, Kulturę i takie tam. w ogólnodostępnych stacjach ciężko jest wynaleźć coś porządnego, choć zdarzają się na szczęście miłe wyjątki. ale gdybyśmy się na tych wyjątkach opierali, to dyskusje byłyby w najlepszym wypadku co 2 miesiące.

ech, nikt nie myśli o biednych polskich kinomanach...

do Hrabulowych Kontrolerów dorzucam Donnie Darko - to jest dzieło na dłuuuuugą dysputę

- - - - -

zmieniając temat - ciekawi mnie, na jakiej podstawie będzie wybierana kolejna OP :chytry: wedle widzimisię aktualnej Osoby Prowadzącej (wybierze następcę), alfabetycznie, czy może zagramy o to w mafię? :D

i dalej jestem za systemem dwutygodniowym - wątpię, żeby na Forum cykl wybór OP-wybór filmu-obejrzenie-dyskusja dało się skompresować do tygodnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Qbuś to omawiał ;D Jest tak zwana platforma pozwalająca na darmowe oglądanie pewnej części filmów LEGALNIE. Dla przykładu Iplex i ogólnie Ipla. Tak, więc o dostępności filmów proszę mi nie mówić.

@Lord Hrabula nawet o tym wspomniał wyżej. O to właśnie chodziło Qubusiowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Qbuś to omawiał ;D

Ciekawe gdzie ;D ;D ;D

~

Średnio fajny przytoczony przez ciebie Iplex. Większość topowych tam filmów jest słabiutka / zaledwie dobra (ale nie na tyle, by przebić się do krytykowanego przez was hollywoodarea, guys <3). Tych bardzo dobrych starczy pewnie na 3 miesiące. Nie wiem, czy tylko ta platforma jest tak niszowa, ale jeżeli tak, to zastanawiam się czy jest sens wciskać ludziom chłam. Czy coś.

Chyba, żebyśmy się umówili na (zgaduję) lepszy portal anglojęzyczny z większym doborem filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - dodałem ankietę względem okresowości prezentowania nowych filmów.

Secundo - Kontrolerzy idą na początek: http://www.iplex.pl/filmy/kontrolerzy,1749 Wstępnie dajemy sobie czas do przyszłego poniedziałku. Tak, żeby mieć czas na dogranie szczegółów. W przyszłym tygodniu postaram się zaprezentować nieco film.

Pozostałe sprawy - na blogu zostało wspomniane, że chodzi mi głównie o filmy z Iplexu i Kinoplexu (gazeta.pl). Chodzi o to, żeby każdy miał możliwość obejrzenia za darmo i legalnie filmu w wybranym czasie. Co z tego, że topowe są słabe? Tu nie chodzi o topowe. Telewizja odpada, bo zbyt wielu osobom może coś wypaść. Filmy w języku angielskim, bez napisów, też pewnie mocno ograniczą liczbę odbiorców. Możemy się zastanowić nad jakąś opcją płatnego VOD, ale np. raz w miesiącu. Nie chcę nikomu obciążać budżetów.

Jeśli ktoś zna inne serwisy, walcie śmiało. Może gdzieś są jakieś staaarsze filmy legalnie dystrybuowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatne VOD może być, ale tylko internetowe VOD. :)

W końcu gust OP nie może, no dobra, nie musi zgadzać się z gustem reszty dyskutantów.

Ale dyskusja na temat filmu nie ma polegać na ciągłym go zachwalaniu. IMO możesz go zgnoić tak, że będzie śmierdział jak z Warszawy do Peru, byleby to Twoje/Moje/Jego/Jej/Nasze/Wasze/Ich gnojenie było argumentowane. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo robione w miarę na szybko, więc jeśli ogólna koncepcja się spodoba, mogę je poprawić :) Może się spodoba :)

Śliczne :D Aaale - może mógłbyś coś jeszcze zrobić z wyrazem "Forumowy" - dać go również w kapitalikach i wyśrodkować cosik. Poza tym - bardzo :ok:

I na temat, moim zdaniem: system dwutygodniowy. Gdy dyskusja zgaśnie, rzucamy tytuły, OP wybiera kilka (trzy?) filmy, szybka ankieta, voila, wiemy z czego się przygotować. Co do zakresu obowiązków OP-a, to myślę, że jakie by one nie były, powinna to być funkcja przechodnia, na 2-3 'seanse'. Oczywiście, będzie miało to sens, jeśli Klub nie okaże się efemerydą ;)Long live the FDKF!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używajcie słowa "alternatywne", nie odstraszajcie ludzi. ;)

W sumie zmieniłem zdanie, jeden film na dwa tygodnie to lepszy system: więcej czasu na obejrzenie filmu, więcej czasu na dyskusję i większa presja na OP, by wybierał dobre filmy. ^^ Chociaż zaczynam się nieco martwić o dyskusję, skoro większość osób nawet nie doczytała, skąd filmy do FDKF będą brane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zaczynam się nieco martwić o dyskusję, skoro większość osób nawet nie doczytała, skąd filmy do FDKF będą brane...

Gdzie w temacie pisze (przed całą dyskusją), że filmy mają być darmowe / iplexowe / cokolwiek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...