Jump to content
  • entries
    12
  • comments
    89
  • views
    5,474

Konsole w CDA


Matej141

758 views

 Share

Tak gram na konsolach. Tak lubię na nich grać. Tak uważam, że są tego godne. Myślicie, że wypisywanie na forum tudzież w e-mailach, że NIE DLA KONSOL W CDA, dlatego że... dlaczego? Bo Ciebie na nią nie stać? Bo Twój kolega stwierdził, że PC jest lepszy, a on się zapewne zna, bo przecież ściąga po 4 gry dziennie, bo ma łącze 25Mb/s ?

Z całym szacunkiem dla CDA - to jest komercja. Smuggler sam to przyznał w jednym z AR, ale dodał również, że starają się być ambitną komerchą. To znaczy, że są nastawieni przede wszystkim na zysk. Co wcale nie przeszkadza redaktorom robić tego, co robią, jak najlepiej, żeby recenzje były pisane najlepiej jak potrafią. Może niektórzy myślą, że CDA winno być ostatnim bastionem PC? Ludzie gra to gra, nieważne czy na X360, PS3 czy na PC. Rozumiem, że MAC-a też negujecie?

"Zapełnijcie te strony reklamami" - to je po prostu wykup, i wstaw tam np. zdjęcie kota (oczywiście nie swoje - zgodnie z prawem reklama nie może zawierać obraźliwych treści dla innych ludzi). Nie potrafię dojrzeć sensu krytyki konsol - że nie ma tylu funkcji co PC? Tylko, że PC nie był stworzony z myślą o grach. Z konsolami jest trochę inaczej.

P.S. Do niespełnionych historyków z jedynką na półrocze - sprawdźcie co było pierwsze PC czy konsola.

 Share

13 Comments


Recommended Comments

dlatego że... dlaczego?

A dlaczego nie ma recenzji gier karcianych? Dlatego, że... dlaczego? Bo Wy w nie nie gracie i macie je gdzieś? Umrzyjcie!

P.S. Do niespełnionych historyków z jedynką na półrocze - sprawdźcie co było pierwsze PC czy konsola.

Pierwsza była kultura Olduvai. Żądam aby CDA recenzowało otoczaki.

Link to comment

@...AAA...

Ja akurat często grywam w gry karciane, ale nie mam pretensji o to, że ich nie ma. A nie ma ich dlatego, że czytelnicy średnio byliby zainteresowani czytaniem tego, co mogłoby zmniejszyć sprzedaż i przy okazji zysk. A twojego porównania nie rozumiem - chodziło mi o to, że ktoś nie wiadomo na jakiej podstawie stwierdzi, że PC był pierwszy i dlatego nie ma być recenzji konsol w CDA. Coś nie tak prawda?

Link to comment

Nie wiem, czy ktoś tak napisał. Z tego wpisu wywnioskowałem, że skoro konsole są starsze to CDA powinno się nimi zajmować. Jakby to miało coś do rzeczy. A tak ogólnie, dopóki cena i ilość recenzji PC się nie zmieni, to mam gdzieś resztę.

Link to comment

Automaty były przed konsolami. Bodajże Charles Babbage zaprojektował automat do gry w kółko i krzyżyk dla dwóch graczy oprócz Maszyny Różnicowej i Maszyny Analitycznej. XIX wiek - z otoczakami nie ma szans, ale tamte można podczepić pod gry tradycyjne, a maszynową adaptację znanej gry na kartkę i coś do pisania niezbyt...

CZEMU W CD-A NIE MA RECENZJI GIER NA AUTOMATY???

A zresztą, Tennis For Two (uznawany przez wielu za pierwszą grę w historii) powstał na komputer, nie na konsole... :P

Link to comment

Od kiedy na konsolach można pograć za pomocą CD? Wydawałoby się, że nazwa powinna zobowiązywać, a przez lata pismo było komputerowe, potem zmieniono szyld "dla graczy". Jak zaczęły wchodzić konsole, to miały być jedynie uzupełnieniem pisma. Dzisiaj można powiedzieć, że niemal wypierają gry na PC. W końcu robi się wszystko, żeby wydawać gry ekskluzywne. Jeśli masz Xboxa nie pograsz sobie w gry na Playstation. Gry na konsole są ze zrozumiałych względów ograniczone w sposobie skomplikowania (sterowanie), dlatego segment strategiczny tam nie istnieje, a dominują "slashery". Trudno się dziwić, że konsolowcy są oceniani jako mniej wymagający. CDA kupowałem przez jakieś 10 lat z okładem, gdy zawartość konsolowa zaczęła niebezpiecznie rosnąć - przestałem. Walka z prywatnym przedsiębiorstwem jest śmieszna, ich prawo do tworzenia własnego pisma. Jednak zasadne wydają mi się narzekania na konsole w CDA. Ciężko mi wyobrazić sobie, aby pismo skierowane dla konsolowców nagle zaczęło zamieszczać recenzje hitów na PC. Raczej mamy do czynienia z taką "centryzacją" CDA, które stara się zgarnąć jak największy kawałek polskiego tortu dla siebie.

Link to comment

Jeszcze ktoś płacze nad tym, że konsole są w CDA? Serio? Toż to chyba logiczne, że tak duże i dobre czasopismo nie może sobie pozwolić na zadowalanie wyłącznie ''PC gaming master race''. Kto nie idzie naprzód ten się cofa, możliwe, że gdyby CDA nie poszerzyło horyzontów to właśnie pisalibyśmy na forum jakiegoś podupadłego magazynu... Widocznie jednak niektórym przeszkadza, że czytają recenzje gier w które nie zagrają bo ''konsole be''. Czytam magazyn regularnie i żaden tytuł na PC właściwie nie został pominięty, a jest ich mniej niż tych konsolowych bo taki mamy teraz rynek. Deal with it.

a dominują "slashery".

Z całym szacunkiem, ale troszkę się mylisz. Ile takich ''czystych'' slasherów wyszło w tym roku? 2? Piszesz o tym jakby na konsole wychodziły w 90% slashery co ma z prawdą tyle wspólnego co koń z koniakiem. PC ma fajne strategie, a konsole mają fajne slashery, tyle że te tytuły będące jakby znakami rozpoznawczymi nie są wydawane tak maksymalnie często jak to przedstawiasz.

Ciężko mi wyobrazić sobie, aby pismo skierowane dla konsolowców nagle zaczęło zamieszczać recenzje hitów na PC.

Ciężko mi wyobrazić sobie żeby największe czasopismo o grach w naszym kraju pisało wyłącznie o grach na PC, bo tak bozia i nasze narodowe zacofane piekiełko tak przykazali. Co wam to przeszkadza? Występuje mniej gier na pc - mniej recenzji gier na PC, spójrzmy na ostatnie tytuły pokroju BF3 i Skyrim. Dlaczego były recenzowane na PC skoro CDA jest takie konsolowe? -.-

Zachodnie pisma branżowe typu Edge też kiedyś mogły sobie pozwolić na opisywanie wyłącznie gier na PC, kiedy ich konkurencja swobodnie bawiła się z PS2/Xboxem. Teraz jednak platformy zaczęły się mieszać i zwyczajnie jak ktoś chcę przetrwać na rynku musi się dostosować.

Link to comment

lcvf5.jpg

MILION X TAK DLA KONSOL W CDA. DZIĘKUJĘ PIĘKNIE.

PS PLAY UPARCIE TRZYMA SIĘ SAMEGO PC I ZOBACZCIE CO OSIĄGNĄŁ* (SPRZEDAŻ NA POZIOMIE 20-25 K VS CDA ZE SPRZEDAŻĄ 90-100 K / MC).

* W wielkim skrócie:

goowno

. ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...