Jump to content

Chomikowo

  • entries
    27
  • comments
    152
  • views
    21,893

Jak zarobić na idiotach...


gerbilos

1,816 views

 Share

Witam. Co prawda miałem poruszyć poważniejsze tematy, ale po pierwsze w nowym CDA pojawiło się większość moich przykładów dot. poprawności politycznej, po drugie pewna sprawa mnie zbulwersowała. A mianowicie czapki w grze Team Fortress 2.

Wpadłem dziś na allegro by poszukać jakichś gadżetów tematycznie związanych z grą, wiecie, breloczki itp. Breloczków nie znalazłem. Były za to czapki. No więc za taki Bill's Hat trzeba płacić ok. 30 zł. w grze kosztuje ona natomiast 7 kluczy, czyli 14 refów. Najbardziej poszukiwany przedmiot, Earbuds - 60 zł, w grze ok. 20 ref. Sam metal natomiast przedstawia się 1 rec - 1 zł. Jest jeszce coś, ale to zostawię na deser...

A tutaj zdjątko:

przykadzik.jpg

Ogólnie nie popieram czegoś takiego, jak sprzedawanie kont, iteamów, czy czego tam w grze ludzie chcą. Jeśli ktoś ma zamiar kupić broń, która mu się przyda w grze, a kosztuje ona np. 2 zł, spoko, zrozumiem. Ale za nic nie mogę zrozumieć wydania 6 dych na głupie słuchawki! Toć to prawie dwukrotna wartość całej gry!

W sumie rozumiem gości, ktorzy to sprzedają. Czpki są fajne, ale jeśli gra się znudzi, a można na nich zarobić, to wszystko jest ok...

W tytule wspomniałem o idiotach. Są nimi ludzie, podejrzewam, że w moim wieku, którzy mimo masy wolnego czasu, w którym nic nie robią (albo robią, skręta albo ustawkę), a wydają kasę na bzdury. Przyznam, że sam opracowałm system, który w połączeniu z bywaniem na steamforums i przesiadywaniem na trade servach skutkuje czystym zyskiem.

Włożyłem 2 refy, by kupić jakąś tam czapkę, siedziałem i spamowałem, aż w końcu sprzedałem ją za 2 ref 1 rec, kupiłem następną za 2 refy, znowu sprzedałem za 2 ref 1 rec. Poświęciłem na to godzinkę. Czy to aż taki problem? Nie sądzę.

Oczywiście nie wszyscy mają tyle wolnego czasu, by się tak bawić, no, ale trzeba wybrać. Nie, nie trzeba wybierać. Mimo tego ciągle mam czas, by wyjść z kolegami, pouczyć się itp. Potrzebne są tylko chęci.

I na koniec: Kolejny Bill's, słuchaweczki za 6 dych i... czapka za 350 zł! Brawa szanownym oszołomom!

przykadzik2.jpg

Aha, i żeby nie było, że zmarnowałem godzinę, dodam, że zrobiłem wtedy 3 acziki : Z zabiciem 20 gości za pomocą Equalizera gdy masz poniżej 25 hp, z zabiciem kogoś tuż po tym, gdy wylądujesz po rakietowym skoku i z zabiciem nemezis saperką.

 Share

13 Comments


Recommended Comments

Zarobek 2 rec... No no no, idzie hajsu natrzepać. Itemy sam bym sprzedawał, bo imo trza być idiotą, żeby dać funt kłaków za przedmioty wspomagające grę, a za taką czapkę bez znaczenia płacić? To już się chyba łapie pod opóźnienie w rozwoju.

@B0nes49

To nie są rzeczywiste gadżety związane z grą tylko wirtualne przedmioty.

Link to comment

Po dealach, jakie robiłem z dziećmi neo (pod tym względem Polska jest 100 lat za **********) jakoś mnie to nie dziwi.

Coś czuję że niedługo dorobię sobie trochę w ten sposób, w końcu ma się te trzy ekrany itemów :trollface:

Link to comment

e tam synek. ludzie unusuale albo czapki max'a sprzedawali po 200-300 złotych, i o dziwo ludzie to kupowali ;D

dlatego sam skończyłem z tf'em, czapki oddałem kumplom, bo ta gra już zaczeła się robić chora od tych czapek, a valve pokazało, iż chce na tf'ie wycisnąć jak najwięcej sie da.

Link to comment
Hrabula - żeby wycrafcić 1 rec trzeba grać ok. tydzień, wtedy może wypaść ci odpowiednia liczba przedmiotów.

:huh: Chyba grając pół godziny dziennie. Jak się przysiądzie to reclaimed można bez trudu zrobić w jeden dzień.

Link to comment

Eee, nie. Limit dropów na tydzień jest ograniczony, wypada ok. 8 przedmiotów, co w połączeniu ze szczęściem (muszą być przecież dla jedne klasy) daje 1 rec 1 scrap. Aczkolwiek oczywiście, jeśli w czwartek (limit odnawia się co środę) usiądziesz i będziesz grał to możez dostać reca. Chodzi mi jednak o to, że bez kupowania nie dostaniesz więcej niż rec w tydzień.

Link to comment

Teraz mi się nie chce update'ów ściągać, ale miałem nieraz tak, że wypadały mi całe stosy itemów w jeden dzień, nieraz dwa takie same pod rząd.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...