Jump to content

Chomikowo

  • entries
    27
  • comments
    152
  • views
    21,868

Feministki.


gerbilos

382 views

 Share

Uff, trudno mi zacząć, nie mam dziś pomysłu na błyskotliwy wstęp, więc przejdę od razu do tego, o czym chcę napisać.

Opowiem wam bajeczkę. Dawno temu kobiety były uważane za gorsze od mężczyzn. Nie miały praw wyborczych itp. No ale na początku dwuchiksówiliteryw* pewnym paniom się to przestało podobać, więc robiły manifestacjie itp. by miały te prawa wyborcze, mogły pracować na takich samych zasadach jak mężczyźni, wiecie, ogólnie chodziło o magiczne słowo RÓWNOUPRAWNIENIE. Ok, myślę, że im się udało, nie na całym świecie, oczywiście w krajach Arabskich kobieta to też własność męża, ale ja nie o tym. No więc do dziś niektóre kobiety nazywające siebie feministkami uważają, że są ciemiężone, a w Kieleckim to nawet zakładają im homonto i orają nimi pole... Jak jest naprawdę? Kobiety głosują, nie można sobie kupić żony za stadko wielbłądów, mogą się kształcić zawodowo, pracują, obejmują kierownicze stanowiska, można by jeszcze długo wymieniać, ale po co? Dla mnie jest oczywiste, że nie ma już potrzeby dalszego wyzwalania kobiet. Ale owe feministki w to nie wierzą. Bo te wiadomości przedtawiają tylko szowinistyczne świnie, a one muszą walczyć o wolność. No i feministki to kobiety, mają strzelają czasem focha. I tutaj też mądre panie powiedziały, ze one będą bardziej kobiece i dlatego mają focha 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. I na przykład usłyszą gdzieś biznesman, to od razu muszą się wydrzeć: "TY SZOWINISTYCZNA ŚWINIO, NIE BIZNESMAN, TYLKO BIZNESPERSONA!" itp. Do tego chcą parytetów. Teoretycznie chodzi o to, żeby w każdym zawodzie połowę pracowników stanowiły kobiety. Jak jet w rzeczywistości? Dam przykład: jest fabryka, połowa pracowników to kobiety. Kobiety pracują jako kierownicy, mężczyźni robię na hali... Poza tym staromodny pogląd, że kobieta zostaje w domu i opiekuje się dziećmi jest seksistowski, ale również staromodny pogląd, że kobiecie się ustępuje już nie. Niech mi ktoś to wytłumaczy.

Jest to pierwszy z wpisów o POLITYCZNEJ POPRAWNOŚCI, zapewniam, że pojawią się kolejne.

* XX w.

 Share

12 Comments


Recommended Comments

Emancypacja kobiet - Completed :P

Takie jest moje zdanie, no bo czego one jeszcze chcą. Mają to samo co mężczyźni. Jeśli chodzi oczywiście o sprawy nie fizyczno-umysłowe xD

No ok rozumiem że jeszcze mogą się kłócić o świńskie dowcipy o nich, no ale to już jest silniejsze od nas :)

Link to comment
Jest to pierwszy z wpisów o POLITYCZNEJ POPRAWNOŚCI, zapewniam, że pojawią się kolejne.

Oby nie. Nawet nie przeczytałem, ale też nie mam zamiaru próbować czytać tekstu 15 latka o kobietach. Też jestem ogromnym znawcą, dzięki filmom :trollface:

Link to comment
Aha, nawet nie przeczytałeś i cytujesz fragmenty?

Jednak sie po chwili przemogłem :trollface:

apropo

Uff, trudno mi zacząć, nie mam dziś pomysłu na błyskotliwy wstęp

Nie miałeś pomysłu na błyskotliwy wpis :trollface:

Znacznie fajniej czyta się blogi osób w przedziale wiekowym Twoim i nieco podobnym, jeżeli ta nie pisze na siłe o rzeczach z kategorii

POLITYCZNEJ

a już tym bardziej, jeżeli ta osoba nie pisze o czymś, z czym w ogóle nie ma styczności. Zacytuje tu fragment z komencia, który zostawiłeś mi na profilu

Natomiast nie muszę chyba znać osobiście feministek, skoro jest taki wynalazek jak internet

Normalnie pozostaje tylko walnąć trolla - :trollface:

A, pisząc o bloggerach w tym podobnym/takim samym przezdziale wiekowym miałem na myśli m.in. Jego. Niestety zrezygnował, ale może to przeczyta i zacznie prowadzić blog od nowa, bo przecież chwali go famous redaktor bloga Lukasza246 :trollface:

Link to comment

Louis - totalnie nie wiem o co ci chodzi.

Chow... - no moim zdaniem nie trzeba znać kogoś osobiście, by przytoczyć fragment opinii WIĘKSZOŚCI członków danej grupy. W każdym razie czy muszę osobiście znać członka Ku-Klux-Klanu, by móc powiedzieć, że nienawidzą oni ludzi czrnoskórych? Chyba nie. Poza tym nie pisałem nic o polityce, tylko o POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ, a to termin, który z polityką ma mało wspólnego. Ponadto napisałeś, że mój tok myślenia jest taki "po co seks, skoro jest RedTube". Fail. Z tego powodu, jaki napisałem powyżej. Poza tym nie mam zamiaru tutaj pisać o tym, że jak jest fajnie wiosną, słoneczko świeci i o tego typu pierdołach, tylko dla tego, że mam 15 lat, bo moim zdaniem wiek nie ma tutaj znaczenia.

Link to comment

Pewnie, że nie wiek, ale obycie i jakieś doświadczenie życiowe, które przychodzi zazwyczaj z wiekiem, jak najbardziej. Z racji natury mojego wydziału, spotykam się z feministkami na co dzień i mógłbym pisać o nich długo i kwieciście. Szkoda jednak na nie czasu (i szowinizm wylazł ^^ ).

A co do tekstu. Jak nie chcesz pisać o "jak jest fajnie wiosną, słoneczko świeci i o tego typu pierdołach", to pisz z łaski swojej nieco ambitniej, treściwiej i przede wszystkim oryginalniej. Wpisz sobie w szukajce "feministki". Jak wyskoczy Ci 50 bliźniaczych tekstów, to zrozumiesz o co komentującym chodzi.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...