Jump to content
  • entries
    278
  • comments
    4,642
  • views
    200,201

Symulator Farmy 2011- Veto do recenzji


Castiel

3,275 views

 Share

Symulator-Farmy-2011,images_product,7,59

Do napisania tego tekstu zbierałem się od momentu przeczytania w najnowszym CDA recenzji Symulatora Farmy 11. Mam kilka uwag do recenzji Huta, i postaram się je wszystkie w tym tekście zawrzeć. Na początku to miała być taka kontr-recenzja, ale ostatecznie wyjdzie po prostu takie veto do niektórych fragmentów tekstu z najnowszego CD-Action. A wszystko to będzie pisane przez kogoś, kto w Symulatora zagrywa się od dawna i czerpie z tego sporą radość.

Na samym początku recenzji Hut czepia się grafiki i tego, że gra jest zbudowana z prostych obiektów 3D. No, ale przecież nie od dziś wiadomo, że grafika wcale nie jest w grze najważniejsza. Autor twierdzi, ze nie rozumie fenomenu tej gry, według mnie ten fenomen polega na tym, co Hut uważa za wady, czyli na prostych i powolnych mechanizmów rozgrywki. W grze możemy robić tak naprawdę, co nam się podoba i kiedy tylko chcemy, nie musimy posiadać wielkich umiejętności czy świetnego refleksu, możemy po prostu włączyć tę grę i grać niczym się nie przejmując.

sipmarend05l2.jpg

Hut narzeka też na to, że początkujący gracz może mieć problem z wejściem w świat gry, ale przecież symulator Farmy jest grą skierowaną do ludzi, którzy jakieś tam pojęcie o rolnictwie mają i mniej więcej wiedzą jaka jest kolejność wykonywania czynności na polu. ?Rozgrywka polega na powolnym poruszaniu się różnymi maszynami rolniczymi?- maszyny rolnicze są wolne, a to w końcu symulator, więc nie można poruszać się traktorem czy kombajnem z taką prędkością jak bolidy w F1 prawda?

Kolejna sprawa do której muszę się doczepić to screen jaki został dołączony do recenzji przedstawiający krowy z samouczka. Podpis może sugerować, że tak wyglądają krowy, które hodujemy w grze, a to oczywiście nie jest prawda. Mamy krowy wykonane z modeli 3D, animowane, które możemy zaganiać do zagrody, te ze screena to tylko zwykły dodatek do krajobrazu gry.

ls11_06.jpg

Co do modelu jazdy to zgadzam się z Hutem, twórcy powinni go zrobić lepiej. Natomiast multiplayer to dla mnie zbędny dodatek.

Podsumowując uważam, że Symulator Farmy zasłużył, co najmniej na ocenę o jedno oczko wyższą. Jest grą lepszą od poprzedniej części, dla ludzi, którzy interesują się rolnictwem grywalność jest bardzo duża i co najważniejsze- ta gra wciągnie każdego fana rolnictwa marzącego o swoim własnym wielkim gospodarstwie. Bo te marzenia w tej grze można urzeczywistnić. Oceniając tę grą należy ją rozpatrywać w kategorii gier rolniczych, w której jest aktualnie nejlepsza i jestem przekonany, ze Agrar Simulator tego nie zmieni. W którymś ze starszych numerów CDA czytałem Wasze tłumaczenia dlaczego to jakaś część Chessmastera dostała od Was ?dyche?. Pisaliście wtedy, że to dlatego, że w kategorii programów szachowych, jest to gra bezkonkurencyjna. Tak samo powinniście podejść do Symulatora Farmy, o ocenić go, jako grę rolniczą, a w takim podejściu do tej gry na pewno dostałaby ocenę wyższą niż ta czwórka. I na pewno to nie jest kaszanka. :)

bizon056.jpg

 Share

31 Comments


Recommended CommentsW którymś ze starszych numerów CDA czytałem Wasze tłumaczenia dlaczego to jakaś część Chessmastera dostała od Was ?dyche?. Pisaliście wtedy, że to dlatego, że w kategorii programów szachowych, jest to gra bezkonkurencyjna. Tak samo powinniście podejść do Symulatora Farmy, o ocenić go, jako grę rolniczą, a w takim podejściu do tej gry na pewno dostałaby ocenę wyższą niż ta czwórka. I na pewno to nie jest kaszanka.

:ok:

Link to comment
Panowie, może zrzućmy się na parę hektarów i traktatora dla Kastjela?

Nie trzeba. Już mam. A poza tym,hektar ziemi to jakies 30-40 tysięcy,dobry traktor kolejne 40, więc powodzenia:P

Link to comment
dobry traktor kolejne 40

Co ty 20-letniego Zetora chcesz? ;p

Hut chciał chyba na siłę ocenić grę jako produkt z wysokiej półki. Świetny przykład dychy dla Chessmastera. :ok:

Link to comment
A poza tym,hektar ziemi to jakies 30-40 tysięcy,dobry traktor kolejne 40, więc powodzenia:P

Przypomnij mi, jak jutro pójdę po pieczywo, to dam Ci resztę. Wystarczy na parę hektarów i nowe Lambo:

lamborghini.jpg

BTW-granie w szachy z komputerem... Bleh, chyba, że ktoś ćwiczy jakieś taktyczne manewry.

Rzuć linkiem w temacie z pytaniami do Huta, może zechce odpowiedzieć.

Link to comment
Hut narzeka też na to, że początkujący gracz może mieć problem z wejściem w świat gry, ale przecież symulator Farmy jest grą skierowaną do ludzi, którzy jakieś tam pojęcie o rolnictwie mają i mniej więcej wiedzą jaka jest kolejność wykonywania czynności na polu.

To, że Ty tak stwierdziłeś nie znaczy wcale, że tak jest. Ja na przykład też chciałbym wiedzieć co i jak po kolei robić, ale z gry się tego bezpośrednio dowiedzieć nie mogę. Co jest wielkim minusem i czyni grę dostępną tylko dla wybranych. Przeczy to troszkę temu, co widzieliśmy ostatnio na listach Empiku, ale tutaj trzeba było by sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy każdy Polak wie, że napierw trzeba zaorać, a później posiać?...

Link to comment
Czy każdy Polak wie, że napierw trzeba zaorać, a później posiać?...

Nie każdy Polak jest też ekspertem do spraw lotnictwa (chociaż biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia można odnieść wrażenie, że jest inaczej, mniejsza z tym...), ale każdy wie, że żeby wylądować trzeba najpierw wystartować.

Link to comment

Czemu Symulator Farmy bije rekordy w Empiku? Bo wiele ludzi ze wsi go kupuje, dużo osób chce pojeździć traktorem, gdyż prawie żadna inna gra nie daje im tej możliwości. A Landwirschafts Simulator(taka jest oryginalna nazwa) jest jedyną serią gier o rolnictwie.

Dziękuje, dobranoc!

Link to comment
A Landwirschafts Simulator(taka jest oryginalna nazwa) jest jedyną serią gier o rolnictwie.

Nie jest jedyną, jest najlepszą. I nie tylko ludzie ze wsi go kupuja.

Link to comment
W grze możemy robić tak naprawdę, co nam się podoba i kiedy tylko chcemy, nie musimy posiadać wielkich umiejętności czy świetnego refleksu, możemy po prostu włączyć tę grę i grać niczym się nie przejmując.

Jeśli mogę wziąć widły i ruszyć z nim na niewinną krowę to ekstra ! Ja nie pojmuję ludzi ze wsi, mimo, że mam do najbliższej wsi nie więcej niż 2 kilometry. Głosują na Jarka, grają w jakieś symulatory farmy, traktują dotację z Unii jako zasiłek i jeszcze się wściekają, że chcą im przywileje zabrać mimo, że nie mają więcej niż 3-5 hektarów.

Link to comment
Jeśli mogę wziąć widły i ruszyć z nim na niewinną krowę to ekstra ! Ja nie pojmuję ludzi ze wsi, mimo, że mam do najbliższej wsi nie więcej niż 2 kilometry. Głosują na Jarka, grają w jakieś symulatory farmy, traktują dotację z Unii jako zasiłek i jeszcze się wściekają, że chcą im przywileje zabrać mimo, że nie mają więcej niż 3-5 hektarów.

Gadanie mieszczucha. Zamieszkaj na wsi, weź się za robote jaka wykonują rolnicy, pogadamy.

Link to comment
Głosują na Jarka, grają w jakieś symulatory farmy, traktują dotację z Unii jako zasiłek i jeszcze się wściekają, że chcą im przywileje zabrać mimo, że nie mają więcej niż 3-5 hektarów.

Patologia z wielkiego miasta, do której skierowane są plakaty Kochanego Premiera, może narobić dzieci i pobierać zasiłki od Państwa, mimo że praca ich nie interesuje?

Mam rodzinę na wsi, 40 minut jazdy rowerem. Nie rośnie tam żadna patologia (kula daje fula), bo dzieci są uczone pracowitości i szacunku do starszych. Bogactwa nie ma (bo nie są to rolnicy-oszuści, wyłudzający kasę z eurosojuzu), ale zachowały się normalne stosunki międzyludzkie.

I nikt nie kisi się w bloku.

Link to comment

JA mieszkam w mieście i średnio widzę swój żywot na wsi(nie mój styl życia), ale ze wsi pochodzę jak pewnie większość z was. Szczerze to pojazd po tej grze(jak i po życiu na wsi) robicie bo co? Bo tak robi ogół? Ludzie ze wsi są często prostsi niż ci z miasta(szczególnie starsze pokolenia), ale nie są głupi, no i szacunku do pracy i uczciwości mieszczuchy mogłyby się uczyć(co z resztą nowością nie jest i widać to choćby w "Weselu" Wyspiańskiego).

Brawa Castiel za ten wpis, bo nie każdy miałby jaja stanąć w obronie gry tak powszechnie wyśmiewanej.

Link to comment

Fascynująca gra, do prawdy. Rozumiem, że dla niespełnionych farmerów jest jak ulał, ale dla całej reszty (z Hutem na czele) już nie koniecznie.

To jest CD-Action, czyli magazyn dla graczy, a nie magazyn poświęcony agrobiznesowi. Ludzie kochani! Zrozumcie Huta!

Link to comment
I nikt nie kisi się w bloku.

Mieszkam na przedmieściu ("taaaak, burżuj pewno") do najbliższego bloku mam więcej niż do najbliższego pola uprawnego.

Mam rodzinę na wsi, 40 minut jazdy rowerem. Nie rośnie tam żadna patologia (kula daje fula), bo dzieci są uczone pracowitości i szacunku do starszych.

Pracowitości ? Ambicje młodzieży ze wsi kończą się na "pójdę do rolnika, potem robota od razu będzie".

Link to comment

Na szybko, bo już wszystko zostało powiedziane:

- "Hut czepia się grafiki i tego, że gra jest zbudowana z prostych obiektów 3D. No, ale przecież nie od dziś wiadomo, że grafika wcale nie jest w grze najważniejsza." - Nie jest najważniejsza, ale można ją ocenić w recenzji. Gdyby grafika była lepsza, wrażenia płynące z tej powolnej rozrywki na pewno też.

- "Hut uważa za wady, czyli na prostych i powolnych mechanizmów rozgrywki. W grze możemy robić tak naprawdę, co nam się podoba i kiedy tylko chcemy, nie musimy posiadać wielkich umiejętności czy świetnego refleksu, możemy po prostu włączyć tę grę i grać niczym się nie przejmując." - nie chodzi o to, że one są proste, czy powolne. One są monotonne, i powtarzalne aż do bólu. Równie dobrze, można drapać widelcem po szybie - to też proste i powolne. Ale po co to robić?

- "Hut narzeka też na to, że początkujący gracz może mieć problem z wejściem w świat gry, ale przecież symulator Farmy jest grą skierowaną do ludzi, którzy jakieś tam pojęcie o rolnictwie mają i mniej więcej wiedzą jaka jest kolejność wykonywania czynności na polu. " - Skąd to założenie? Sądzę, że popularność SF nie bierze się z tego, że grają w niego ludzie, którzy robią to samo na co dzień w swoich obejściach.

- "?Rozgrywka polega na powolnym poruszaniu się różnymi maszynami rolniczymi?- maszyny rolnicze są wolne, a to w końcu symulator, więc nie można poruszać się traktorem czy kombajnem z taką prędkością jak bolidy w F1 prawda?" - nie podaję tego jako wadę, to tylko opis rozgrywki.

- "Podpis może sugerować, że tak wyglądają krowy, które hodujemy w grze, a to oczywiście nie jest prawda. " - moim zdaniem podpis sugeruje coś zupełnie przeciwnego, wskazując, że to właśnie nie prawdziwe krowy.

- "Co do modelu jazdy to zgadzam się z Hutem, twórcy powinni go zrobić lepiej. Natomiast multiplayer to dla mnie zbędny dodatek." - czyli - ważna część symulacji (być może najważniejsza) jest wykonana kiepsko, a największa nowość tej części cię nie interesuje. Za co więc dałbyś wyższą ocenę?

- Chessmaster - w swojej kategorii to gra bezkonkurencyjna, ale też jednocześnie - bardzo dobra gra. SF ma konkurencję, być może lepszą (jeszcze nie grałem), nie jest dobrą grą, a swój, wbrew pozorom, bardzo ciekawy temat, realizuje niezwykle kiepsko.

A korzystając z okazji spytam ciebie - Na czym polega fenomen Symulatora Farmy?

Link to comment
A korzystając z okazji spytam ciebie - Na czym polega fenomen Symulatora Farmy?

Dla mnie na tym, że spełniam swoje marzenia z dzieciństwa, co prawda tylko wirtualnie, ale spełniam. :)

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...