Jump to content
  • entries
    278
  • comments
    4,642
  • views
    200,202

Dziękuje Adam!


Castiel

579 views

 Share

230px-Adam_Małysz_-_Engelberg_2006.jpg

Skończyła się pewna epoka w polskim sporcie, nie tylko w skokach, ale w całym sporcie. Tak to jest, że kariera sportowców nie może trwać wiecznie i jej przedłużanie na siłę nie wychodzi nikomu na dobre i na pewno po pewnym czasie każdy zda sobie sprawę z tego, że decyzja Adama była najlepszą decyzją z możliwych. Ale ja teraz odczuwam tylko smutek, bo skoki już nigdy nie będą takie same, bo nikt już nie będzie budził takich emocji i wspomnień, jakie budził we mnie Adam.

Adam_Malysz_TCS_Malysz_3769096.jpg

Stwierdzenie, że wychowałem się na sukcesach Małysza nie będzie stwierdzeniem złym. Ciągle pamiętam jak mając 11 lat oglądałem jak Adam wygrywał Turniej Czterech Skoczni, a potem po wspaniałej walce Puchar Świata. Pamiętam jak biegiem wracało się do domu z sanek, bo zaraz miały się zacząć skoki, które trzeba było obejrzeć. I tak dojrzewałem z Adamem, z jego sukcesami i porażkami, bo my przyzwyczajeni do wielkich wygranych Małysza nie potrafiliśmy trochę docenić tego, że on przez te 11 wielkich lat był cały czas w najlepszej 15 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jak chyba nikt wcześniej. Kiedy po trzech Kryształowych Kulach przyszło załamanie formy wiele osób już go skreśliło, a czarę goryczy przelała nieudana olimpiada w Turynie, ale on pokazał, że jest wielki i wspaniale się podniósł. Pamiętam jego wspaniałą walkę w końcówce sezonu 2006/2007 z Andersem Jacobsenem, pamiętam jak wielka dumę czułem, kiedy po jednym z wygranych konkursów Norweg symbolicznie przekazał Adamowi żółtą koszulkę lidera, to było coś wspaniałego. A w tym samym sezonie Adam wywalczył przecież kolejne mistrzostwo świata. I przez kolejne lata był w tej czołówce, zdobył dwa srebra olimpijskie i ostatni już medal na mistrzostwach świata. No i w swoim ostatnim sezonie wygrał zawody w Zakopanem, na swojej skoczni i na koniec stanął na podium Pucharu Świata.

Adam_Malysz_mistrzem_1493331.jpg

Wczorajsze zawody w Planicy były wspaniałe i również pozostaną niezapomniane. Łamiący się głos komentatorów i trenera Tajnera, Amman, Kranjec czy Stoch oddający swego rodzaju hołd naszemu zawodnikowi i wreszcie łzy w oczach Adama, który oglądał wszystkie swoje najważniejsze skoki- coś wspaniałego. To już nie wróci, ale na zawsze zostanie w moim sercu i pamięci, i nawet, jeśli pojawi się jego następca to już nic nigdy nie będzie takie samo, ja nie popłacze się z radości, a ojciec nie zapyta już ?skakał Malysz??, no cóż wszystko się kiedyś kończy.

e8afbfbb5ca8759e23f3a382c4cc78c9,10,1.jp

Dziękuje Adam!!

z9288326X,Kamil-Stoch-chylacy-kapelusz-p

 Share

11 Comments


Recommended Comments

Przyznam się. Po konkursie poszły mi łzy :D 17 lat wspaniałej kariery. Miałem pół roku jak Adam zaczynał skakać w Pucharze Świata... Kawał historii. Przecież do pierwszej dziesiątki PŚ wskoczył już w trzecim sezonie startów, w 1997 roku. A teraz nagle "puf" i koniec. Straszna to myśl, że już Adama już na skoczniach świata nie zobaczę. Jednak coś się kończy, coś zaczyna. Odszedł mistrz, zaraz zapewne pojawi się nowy. Może nie w skokach, tylko w innej dyscyplinie. A może w przyszłym roku na skoczniach rządzić będzie Kamil Stoch? Zobaczymy. Dziś jednak... T_T

Link to comment
Małysz mnie wychował.

:O

Nie chyba w Polsce ludzia, który by nie znał Małysza. Ostatnio próbowano uczynić taką osobą Justynę Kowalczyk albo Marcina Gortata, ale oni to nie ta liga... Co tam, nie wszyscy znają nawet reprezentantów naszego kraju w najpoluraniejszym sporcie w Polsce, czyli w piłce nożnej.

A Małysza zna po prostu każdy.

Link to comment
Co tam, nie wszyscy znają nawet reprezentantów naszego kraju w najpoluraniejszym sporcie w Polsce, czyli w piłce nożnej.

Jak nieraz patrzę na ich popisy to też mam ochotę ich nie znać :trollface:

Link to comment

Adam Małysz to fenomen i żywa legenda. Nie wiem czy jeszcze kiedyś trafi się sportowiec, który przyniesie Polsce tyle chwały. Nawet teraz trzymał dobrą formę, ale miał prawo zrezygnować z aktywności sportowej. Należy mu się odpoczynek, chociaż kto wie, może jesienią będzie się uśmiechał do widzów z tanecznego parkietu. Jeżeli tak się stanie, będę kibicować jego popisom.:)

Link to comment
Co tam, nie wszyscy znają nawet reprezentantów naszego kraju w najpoluraniejszym sporcie w Polsce, czyli w piłce nożnej.

Jak nieraz patrzę na ich popisy to też mam ochotę ich nie znać :trollface:

No. Mam w głowie bazę danych na 15.000 nazwisk i mi te patałachy bajtów zabierają :D

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...