Jump to content
  • entries
    278
  • comments
    4,642
  • views
    200,202

Zbrojenia outsidera


Castiel

537 views

 Share

1203689667615.jpg

Sytuacja Cracovii jest fatalna i bardzo trudna, a niektórzy uważają, że po prostu beznadziejna. No bo skoro Odra Wodzisław, która rok temu była w podobnej sytuacji do Cracovii i która miała tylko 4 punkty straty do bezpiecznej pozycji nie dała rady się utrzymać, to jak może dokonać tego zespół z Krakowa, który do 14 zespołu traci aż 9 oczek? Odrze w ubiegłym sezonie nie pomogły transfery zawodników z nazwiskiem i ekstraklasy nie dało rady się uratować, ale trzeba przyznać, że Wodzisławianie ambitnie i do końca o to walczyli. Ale co z Cracovią?

cracovia_smutek_wiosna09_470.jpeg

Złośliwi mówią, że prezes Filipiak powinien już budować zespół zdolny do tego, żeby już po roku banicji w 1 lidze wrócić do elity, ale w Krakowie ciągle wierzą, że się uda uratować ekstraklasę (po raz kolejny). Cracovia powinna spaść z ligi już dwa lata temu, ale dzięki temu, że PZPN wyrzucił z ekstraklasy ŁKS tak się nie stało. I to był pierwszy gwóźdź do trumny w jakiej obecnie są Pasy. Spadek w tamtym sezonie pozwoliłby oczyścić kadrę i zacząć wszystko od nowa, a tak nie zmieniło się wieli i Cracovia po raz trzeci z rzędu rozpaczliwie walczy o uniknięcie degradacji, tyle, że tym razem PZPN już raczej nie pomoże i trzeba liczyć na siebie.

1285871765764.jpg

Czyszczenie szatni przy Kałuży już się rozpoczęło i jego ofiarami padli tacy piłkarze jak: Radosław Matusiak, Bartosz Ślusarski, Marcin Cabaj, Tomasz Moskała i Dariusz Pawlusiński. Zapewne za żadnym z tych zawodników nie będą w Krakowie płakać, tym bardziej, że każdy z nich ma już swojego następcę. Z Legii wrócił będący niegdyś ulubieńcem kibiców Piotr Giza, który powinien być sporym wzmocnieniem linii pomocy. Ale wiadomo, ze najwięcej problemów Krakowianie mieli z obroną i ta formacja została wzmocniona już trzema zawodnikami. Przyszedł niechciany w Kielcach, ale solidny Łukasz Nawotczyński, utalentowany Słoweniec, Andraż Struna, ale podobno Marian Jarabica też miał posiadać ogromny talent, tyle, ze jakoś go nie pokazał. I wreszcie z Chicago wrócił równie podobno utalentowany Krzysztof Król, ale jego poprzedni klub z naszej ligi (Jagiellonia) go nie chciał, więc szukać szczęścia w Cracovii. Sprowadzono również następcę Marcina?olaboga?Cabaja. Jest nim Wojciech Kaczmarek, który nie miał szans na wygranie rywalizacji z Marianem Kelemenem we Wrocławskim Śląsku. Na testach pojawili się dziś jeszcze czterej piłkarze, dwóch Ukraińców i dwóch Brazylijczyków, ale aktualnie nic więcej o nich nie wiadomo.

piotr_giza_cracovia_grudzien10_newspix_4

Wydaje się, że utrzymanie Cracovii w ekstraklasie będzie graniczyło z cudem, ale wszystko jest możliwe. Liga jest wyrównana i naprawdę taki cud się może zdarzyć. Ale ja uważam, że spadek po prostu by się Cracovii przydał, bo rok spędzony w 1 lidze powinien podziałać na ten klub oczyszczająco i przynieść wiele dobrego w przyszłości.

 Share

10 Comments


Recommended Comments

Złośliwi mówią, że prezes Filipiak powinien już budować zespół zdolny do tego, żeby już po roku banicji w 1 lidze wrócić do elity,

Trener Szatałow ma tak skonstruowaną umowę, że nawet w przypadku spadku musi szybko wrócić do ekstraklasy

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...