Jump to content
  • entries
    318
  • comments
    3,425
  • views
    544,543

Relacja z gali Smugglerków 2010!


...AAA...

1,296 views

 Share

Tegoroczne Smugglerki po raz kolejny pokazały, że to właśnie Forum Actionum może poszczycić się najbardziej prestiżową imprezą w tej części internetu. Ceremonię uświetniały: królewska strawa, hektolitry napojów, wielu znamienitych (czyt. dziwnych) gości, a nawet dobrotliwa niunia! Najważniejszym elementem gali było oczywiście rozdanie nagród dla najzacniejszych person odwiedzających stronę CDA.

Punktualnie o 20:00 pod potężnym gmachem pojawiła się rzesza forumowiczów czekających na imprezę (czyt. wyżerkę). Zgraja to była niesamowita: kot, kurczak, osobnik w okularach przeciwsłonecznych (nocą w zimie!), posiadacz największego afro w sieci, Hellboy, cień cienia, zombie, druid i wiele innych indywiduów, jakich nie chcielibyście spotkać na ulicy. Warto również odnotować, że mistrz ceremonii, Turambar elegancko się spóźnił o minutę i 37 sekund. Nie dziwota - wielbłądy nie radzą sobie najlepiej z gęstymi opadami śniegu (zwłaszcza bez łańcuchów).

tlum.png

Zniecierpliwiony tłum czekający na Tura

Przede wszystkim wypadałoby wymienić bohaterów wieczoru, czyli dumnych Smugglerkowiczów: Holy.Death (Diamentowy Interlokutor), Black Shadow (w RPG siła), Dariusxq (najbardziej charakterystyczny), Pzkw VIb naftaliną cuchnący (najlepszy moderator), Gi3r3k (najbardziej pomocny), 47 (mistrz zagadek), Yennefer (ta, za którą najbardziej tęsknimy), Niziołka (najkulturalniejsza), HammerHead (personifikacja), Qbuś (władca polszczyzny), Seeker2 (ten, który wydaje się tu być od zawsze). Największym zwycięzcą ceremonii okazał się Owiec, który zgarnął aż dwie statuetki, za najlepszy blog oraz najlepszą sygnaturkę. W tegorocznej edycji konkursu Najwyższa Komisja postanowiła nagrodzić jeszcze jedną osobę w sposób szczególny. Honorowego Smugglerka otrzymał Sevard. Jak uzasadnił poor_leno: Osobnik, który ją otrzyma pokazał nam wszystkim, że dla niego najważniejsze są nie własne korzyści, tylko dobro forum i jego użytkowników, oraz zgodna z duchem fair play zabawa, dzięki czemu być może uratował honor naszego dorocznego plebiscytu. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować wszystkim nagrodzonym przez forumową społeczność.

ciec.png

Jeśli cieć następnym razem nie otworzy WC, to statuetka będzie wyglądać właśnie tak

Kilka zdań o żarciu. Należy wyróżnić Pzkw VIb, który serwował wczorajszego wieczoru m.in.: pieczone kapłony, głowę dzika w papilotach, pulard a'la Mareng, tournedos a'la Batty, fricandeu z kurcząt oraz łososia po prowansalsku. Mimo starań najlepszego moderatora gawiedź zadowoliła się standardowo kebabami oraz krówkami (choć pełniły znacznie mniejszą rolę niż na gali poprzedniej). Należy również dodać, że zwierzoludzie mięli problemy z uzyskaniem napojów - butelki nie były dostosowane do kocich łap. Z obsługi może być niezadowolony także Marek Lenc. Proszący o paczkę krówek naczelny rysownik został przygnieciony ciężkim wołem. Rekompensatą za straty moralne był grill przygotowany przez Xysia.

Nie mogło się również obyć bez drobnych incydentów. Nie wiadomo kto do budynku wpuścił wściekłe trolle (na szczęście zatrzymane przez zielonych) jak i Balroga - nikt nie zapraszał gości z Ud?nu. Jednemu z forumowiczów skradziono auto. Iskier z powodu zamkniętej łazienki (cieć schował klucz) musiał iść za potrzebą w kąt sali konferencyjnej. Z tego samego powodu galę musiał opuścić Marek Lenc. Sanepid miał w czym grzebać, jednak sprawa rozeszła się po kościach. Straszne? Być może, ale raz do roku można a nawet trzeba.

balrogra.png

Spotkać można było tego typu niezaproszonych gości

Na koniec krótki wywiad z Niziołką* - jedną z laureatek tegorocznych Smugglerków:

Czy Smugglerek dla najkulturalniejszego użytkownika w jakikolwiek sposób Cię zaskoczył (tylko bez pruderii)?

- Zaskoczyło mnie to, że tak na mnie głosowano. Po pierwszym szoku związanym z wygraną (tydzień temu) zdążyłam się już oswoić z tą wiedzą (Komisja chciała wcześniejszego przygotowania tekstów, ale ja się uparłam żeby pisać na żywioł).

Ciężko jest pogodzić funkcję moderatora z kulturalną i bezkonfliktową osobowością?

- W ogóle nie jest ciężko. Ba, nawet można ludziom prawić kazania o kulturze i być uznanym nie za napuszonego forumowicza, tylko czepialskiego moderatora.

Zdarzyła się sytuacja na forum, w której rzeczywiście puściły Ci nerwy?

- Nie, ani razu. Kiedy czuję, że puszczają mi nerwy zwykle rozmawiam z innymi forumowiczami (najczęściej modami) i zanim coś wyślę, konsultuję to z nimi, żeby się upewnić, że mnie nerwy nie poniosą. Jasne, że czasami się złoszczę, jestem zaskoczona, wesoła lub smutna, ale tak to już bywa z kontaktami międzyludzkimi.

Kto oprócz Ciebie jest najkulturalniejszym użytkownikiem?

- Na Qbusia glosowałam - jest bardzo kulturalny - i jeśli chodzi o zachowanie, i jeśli chodzi o zaplecze - chociaż tym razem uchylam kapelusza Sevardowi, który mnie wgniótł w ziemię swoją postawą.

W prawdziwym życiu również jesteś taka opanowana i kulturalna? Zdarza Ci się zakląć?

- Nie klnę w życiu prywatnym. Jeśli mi się to zdarza - to najwyżej raz na rok, bo opowiadam jakiś kawał który tego wymaga, np. o żabie szeroko ustnej, bo inaczej nie ma w ogóle sensu. Raz czy dwa też przeklęłam, jak cytowałam jakąś książkę (np. Wiedźmina), ale na co dzień nie - wolę eufemizmy, co sprawia że wiele osób uznaje mnie za emocjonalną zimną rybę.

Jak się podobała tegoroczna gala Smugglerków?

- Gala bardzo mi się podobała, bo widać, że Komisja bardzo się przygotowała i wyjątkowo im zależało na przeprowadzeniu tego jak należy, forumowicze się zachowywali w porządku, w ogóle było fajnie trochę tylko mnie... bawi to, jak bardzo chciano wszystko odpowiednio przygotować, a i tak wyszło tylko trochę mniej 'na żywioł' niż zwykle.

Forumowe postanowienie na nowy rok?

- Forumowe postanowienie na nowy rok? Hm, sama liczę go od 1 listopada ale rozumiem, o co chodzi... Na pewno chciałabym się bardziej udzielać, chociaż będzie to możliwe dopiero od 1lutego (kiedy już może będę po sesji).

* Wywiad w 100% autentyczny. Niziołka odpowiadając na pytania nie miała na początku pojęcia, że jej odpowiedzi trafią na blog =).

 Share

24 Comments


Recommended Comments

Jednemu z forumowiczów skradziono auto

Tylko jednemu ? To czym odjechałem w ciemność miasta ? :huh: No, chyba, że się jeszcze nie zorientowali i brak zgłoszenia =] W razie czego, wynajmę Cię jako adwokata. Swoją drogą, że po gali miałeś siły na pisanie relacji... No, plus za wywiad ze zdobywczynią jednej z nagród, reporterski obowiązek spełniony

Link to comment

Ale nie łeb dzisiaj napiernicza :P

Ciesze się, że nie musiałem sprzątać, bo zdaje się, że wszyscy korzystali w wiadomych celach ze wszystkich pomieszczeń prócz WC (które zostało potem otwarte)

Link to comment
Warto również odnotować, że mistrz ceremonii, Turambar elegancko się spóźnił o minutę i 37 sekund.

1 H i 45 minut. Niestety musiałem złazić z kompa... I poszedłem sprawdzić czy mi Kleofasa nie zjedli.

Link to comment

Na tegorocznej galii byłem pierwszy raz, ale już wiem, że za rok też będę. Jeśli mnie wcześniej nie zbanują :tongue: A tak na serio to świetna zabawa była i żarełko też niczego sobie, sczególnie zapamiętałem stek z Balroga:p I dobrze że ekipa sprzątająca była wcześniej wynajęta., bo tak to byśmy musieli czyścić do świtu.

Link to comment

...AAA... -> Zapomniałeś jeszcze o Smugglerku dla Sevarda za 'przekraczającego granice' - 10k postów wysokiej jakości :)

Brylant -> starałam się spełnić wasze oczekiwania, a tekstów też zbyt mało nie miałam, a w tle jeszcze musiałam spróbować złapać jak najwięcej forumowiczów i ich zachęcić do uczestnictwa w gali;)

Wosq -> nic o tym nie wiem :D Raczej z Samhain :D

Link to comment

behemort, Castiel: Będziecie bardziej zmobilizowani żeby przybyć za rok.

Rorschach: Ostrzegam, jestem diabelnie drogi. Z drugiej strony, dla kibiców Man UTD przewiduję pewne zniżki :rolleyes: .

MAGnet: Jaki to musiał być gmach, że Balrog się w środku zmieścił!

Turambar: Nie ma się czym chwalić :>

Wosq: Dzięki za dobre słowo

Niziołka: Mówisz o nagrodzie dla największego spamera? =)

Link to comment

@brylant

To nie była wina niziołki, po prostu trudno zaplanować przybycie i wystąpienie hiszpańskiej inkwizycji :D I jak na "emocjonalną zimną rybę" całkiem znośnie nam ubogaciła życie zakulisowe :)

Link to comment

nah, jestem zły, przez bycie prowadzącym nie miałem czasu przeczytać choćby 1/10 postów. a - nie wiem czy ktoś to sprawdzał - w tym roku było 5 x więcej postów (czyt. bezkarnego spamu) niż na zeszłorocznej gali. jeśli ktoś w ogóle to wczoraj ogarniał i był na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami na sali - chylę czoła ;)

Link to comment
Ostrzegam, jestem diabelnie drogi. Z drugiej strony, dla kibiców Man UTD przewiduję pewne zniżki rolleyes.gif

Najlepsi prawnicy związani z najlepszym klubem ? :) Zawsze mogę spłacić część gaży doradztwem finansowym i poradami ekonomicznymi :P

Link to comment

@Liroj - Pochwalę się że udało mi się podczas gali przeczytać na bieżąco wszystkie posty :D IPNowska wprawa =D

@...AAA... - Bardzo dobra relacja :)

Ogólnie co do Gali, była epicka =) Ciekawe czy za rok uda się to przebić, choć Dziarska Niunia może też wystąpi, o ile nie powstanie coś nowego o równej epickości ;)

@Ciupaga - To co ma powiedzieć Krzyhu ze swoim Subaru? :P

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...