Jump to content

MajinYoda

358 views

 Share

Wiele lat temu (jakieś 5 czy 6) odkryłem demo gry Papers, Please autorstwa Lucasa Pope’a. Gra uwiodła mnie swoją mechaniką – sprawdzanie dokumentów osób, które chcą dostać się do Arstoczki (państwo bloku wschodniego) dawało mi całkiem sporo frajdy. Niedługo później tę produkcję – już pełną – kupiłem na STEAM. I od tamtego czasu wracam do niej.

Jeśli nie znacie tej produkcji to serdecznie ją polecam ;). Osobiście polubiłem sprawdzanie tych wszystkich dokumentów do tego stopnia, że wszystkie postacie posądzałem o próbę oszukania mnie.

59b3f72208e2e.jpeg

Źródło

Dlaczego jednak o tym piszę? Otóż, niedawno odkryłem, że polskie studio PlayWay przygotowuje rozbudowaną wersję tej produkcji – grę pt. Contraband Police. Demo jest już dostępne na STEAM, więc grzechem było nie sprawdzić.

Moje pierwsze wrażenia są całkiem niezłe – demo pozwala na rozegranie dwóch pierwszych dni pracy w Służbie Granicznej. Tutaj jednak sprawdzamy nie „pieszych”, lecz zmotoryzowanych „petentów”. Zatem – poza sprawdzaniem poprawności papierów - musimy przeszukać pojazd, by upewnić się, że nie ma w nim kontrabandy. Do tego celu wykorzystujemy scyzoryk, widły (do przebijania opon) oraz kilka przedmiotów, których działania jeszcze nie znam. Szmuglera trzeba aresztować (według twórców, w przyszłości taki delikwent będzie nam chciał dać łapówkę), a zdobyte dobra schować do schowka (jest w nim ograniczone miejsce). Dodatkowo, podczas kontroli warto ocenić stan pojazdu.

W przeciwieństwie do Papers, Please należy też pamiętać, żeby zaznaczyć czemu nie wpuszczamy danej osoby. Raz o tym zapomniałem i skończyłem dzień na minusie… Właśnie – pieniądze – ponownie jak we wspomnianym „indyku” też zbieramy. Tym razem jednak zamiast utrzymywać rodzinę wykorzystamy zarobiony szmal na rozbudowę/ulepszenie naszego posterunku. Niestety, jeszcze nie mogłem zobaczyć jak to będzie działać. Niemniej, uwielbiam takie elementy w grach, więc nie mogę się doczekać.

Gra ma się pojawić w czwartym kwartale tego roku. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak czekać i modlić się, by twórcy niczego nie zepsuli :P. A Wy – co sądzicie o tego typu grach?

 

Korzystając z okazji życzę Wam spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...