Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Jeden z dziesięciu

Polecane posty

Heh, ostatnio wróciłem do oglądania i nie wiem, czy pytania takie łatwe, czy to zasługa mojej wiedzy, ale odpowiadam na całkiem sporo pytań :) W studio pewnie byłoby gorzej, bo dochodzą nerwy i tak dalej, ale przed telewizorem nieźle można się sprawdzić. Najgorzej z pytaniami muzycznymi, bo kompletnie nie znam się na muzyce klasycznej. Z innymi całkiem - całkiem.

Mam takie samo wrażenie. Jak oglądałem to w dzieciństwie to siedziałem z otwartymi ustami, jak coś wystękałem co dziesiąte pytanie to było dobrze, teraz odpowiadam dobrze na większość pytań (tak, tak, łatwo się odpowiada z salonu). Do tego odnoszę wrażenie, że uczestnicy są coraz słabiej "wywiedzeni". Gdzie się podziali ci emerytowani elektrycy, którzy znali się na wszystkim, od opery, poprzez wszystkie okresy historii i historii sztuki do matematyki?

Miło widzieć, że ambitne i dobre programy mogą przetrwać i cieszyć się - patrząc na ten temat - jakąś oglądalnością :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleturniej Pana Sznuka bardzo mi się podoba. Nie oglądałem go przez dłuższy czas, jednak niedawno ponownie, dość regularnie, zasiadam przed telewizorem. Podoba mi się skromna oprawa tego programu i wysoki poziom pytań. Nie ma publiczności, ferii barw i migotania reflektorów. Irytują mnie jedynie pytania dotyczące nowych seriali polskich nadawanych tylko w TVP - oczywiście bezpłatna reklama, ale moim zdaniem pytania te - jeśli chodzi o poziom - nie zbyt dobrze komponują się z całością. Dodatkowo pytania "do odsłuchu" z muzyki klasycznej są odrobinę za trudne moim zdaniem, może nie trzeba być wielkim pasjonatem takiej muzyki, aby znać odpowiedź na każde z pytań, jednak poprzeczka postawiona jest troszkę za wysoko (oceniam subiektywnie oczywiście).

Można jedynie żałować, że nie ma więcej takich programów. Najwidoczniej ludzie poszukują innego typu rozrywki w telewizji, skoro zdejmuje się programy takie właśnie jak wspomniana wcześniej w tym temacie "Wielka Gra".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem go namiętnie i zawsze czekałem na nowy "odcinek" (jeśli tak to można nazwać), ostatnio jednak oglądam rzadziej. Niektóre pytania naprawdę bardzo ciekawe, wiele z nich przydało się w szkole ;). I cały czas trzyma taki sam poziom jak dawniej!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem to ostatnio oglądać z braku czasu. W sumie to jakoś namiętnie nigdy go nie oglądałem, ale czasem coś się kapnęło. Naprawdę, jak tu było wspominane, trzeba się nie lada wysilić, aby coś osiągnąć. Czasem mnie śmieszy, bo niektórzy na ( jak się zdaje proste szkolne pytania) nie odpowiadają. Choć jak ich zagiąć czymś naprawdę pomysłowym, dadzą radę. Fascynujące. Nie muszę wspominać, że i przy okazji można się czegoś ciekawego dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Qbuś @ wto, 15 wrz 2009 - 16:14)

Co do swoich przeżyć z tym teleturniejem - był czas, że oglądałem dzielnie każdy odcinek, tyle że to było 10 lat temu, a program dalej jest emitowany, co zasługuje na uwagę. "1 z 10" zawsze traktowałem jako teleturniej dla zwykłego człowieka, gdzie każdy może startować, w przeciwieństwie do wspomnianego przez Rankina "Miliarda w rozumie" i podobnych, gdzie startowali zawodowi wygrywacze typu Marek Krukowski (tak mu było?), który zresztą w "1 z 10" głównej nagrody nie wygrał.

Właśnie dzisiaj był wyemitowany odcinek z jego udziałem, co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom rzeczywiście spadł trochę, bo kiedyś po dwóch słowach z pytania w finałowej rundzie człowiek już miał problemy, a teraz z puli finałowej spokojnie można odpowiedzieć tak w okolicach 10 pytań. Nie zmienia to jednak faktu że dalej 1 z 10 pozostaję świetnym teleturniejem.

Swoją drogą obecnie w TV próżno szukać jakichkolwiek teleturniejów. Kiedyś na Polsacie to się walało programów z Ibiszem, a teraz wszyscy postawili na te "ambitne" programy typu: "Ukryta prawda" czy moje ulubione- Pamiętniki z wakacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę trzeba mieć ogromną- zawsze zgaduje odpowiedzi o sporcie, a nigdy o muzyce smile_prosty2.gif

Nie do końca - jest pula pytań/tematów, którą poznajesz przed programem, a największym problemem - jak twierdzi znajoma, która niedawno brała udział - jest nie brak wiedzy tylko opanowanie stresu.

A ostatnio odnoszę wrażenie, że pytania wciąż krążą wokół tych samych zagadnień. No i pytania o funduszach (po co?), na które w 90% trzeba odpowiedzieć "tak" :trollface:

Ale pomimo tego 1 z 10 to najlepszy obecnie i prawdopodobnie najlepszy ever teleturniej w naszej telewizji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 to jedyny teleturniej który oglądam. Co do trudności pytań wydaje mi się że są łatwiejsze ale teleturniej zacząłem oglądać gdy miałem ok 13 lat więc to dość subiektywne odczucie. Pytania z funduszy unijnych mnie denerwują ale wolę jedno takie pytanie na odcinek niż jakby mieli zdjąć ten teleturniej z anteny (prawdopodobnie gdyby nie to że fundusze unijne sponsorują 1 z 10 program by zdjęli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie teleturniej "Jeden z dziesięciu" to jeden z najlepszych, obok dawnego "Miliarda w rozumie", polsatowskiej "Życiowej szansy", a także Milionerów. I muszę przyznać, że mnie, tak jak pewnie wiele osób tutaj, korci przekonać się co jest za kulisami. Trzeba przyznać, że sporo zdjęć zarówno z "1 z 10", jak też z "Familiady" jest na stronie TVP lol.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony teleturniej. Idealny przykład programu, który utrzymuje się na antenie bez smsów. Tadeusz Sznuk to moim zdaniem niezastąpiony prowadzący. Podchodzi do uczestników z szacunkiem i nie nabija się z nich. Jest pełen klasy i taktu, nie robi z siebie idioty a i tak utrzymuje się przez tyle lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe studio, nowa sceneria. Nie podoba mi się, wolałem starszą wersję.

Ostatnio obejrzałem kilka odcinków i poziom rzeczywiście spadł. Najlepsze pytanie jakie usłyszałem w ostatnich odcinkach: " Kiedy przypada ostatni dzień oddawania Pitów- 30 kwietnia czy 31 kwietnia. Niemal nie spadłem z krzesła :-)

Pomimo zmian oraz niższego poziomu lubię obejrzeć czasem teleturniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kilka rzeczy mogli wykonać lepiej; Nie wszystko wygląda równie dobrze.

Co do poziomu - Pytania są prostsze niż kiedyś, tego jestem prawie pewien, a do tego ludzie (poza chlubnymi wyjątkami) i tak mają coraz większe problemy. Wczoraj zaliczyłem kilka facepalmów, ale i tak ci ludzie są lata świetlne od uczestników, dajmy na to, "Postaw na milion" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 to chyba jedyny teleturniej w którym liczy sie wiedza.

_______________________________________________________________________________________________________

Jeden z dziesięciu* wink_prosty.gif. Nie, raczej nie tylko. Familiada chociażby. Zapewne są i inne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rodzinnym domu od wielu lat ogląda się jednego z dziesięciu. I przyznam się, że w swoim domu też jest to jedyny teleturniej jaki oglądam. Zawsze można się "samemu popróbować" i dowiedzieć czegoś naprawdę wartościowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dziesięciu to super show, prowadzący zawsze powie coś miłego, nie przedłuża, odcinki ogląda się z wielką przyjemnością i większość pytań jest po prostu fachowa a nie jakaś durna jak w nowoczesnych teleturniejach. Dużym plusem jest fakt, iż teleturniej ma dobrą renomę wśród pro-graczy i często można trafić w tym programie na prawdziwych mózgowców, dzięki czemu możemy podziwiać ich wspaniały intelekt. Jest to jeden z niewielu programów w tv dla których odpalałem tv, odkąd zrezygnowałem z dekodera, później z kablówki, mając trzy kanały w sumie to był jedyny program który oglądałem, ale teraz już mi odcięli telewizje i każą kupować antenę + dekoder dvb-t, szkoda mi kasy na jeden program dlatego teraz już nie oglądam telewizji wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde bardzo fajny program oraz bardzo miło się go ogląda.Wg mnie jeden z mądrzejszych tematów w telewizji.Od czasu do czasu lubie ten program obejrzeć.A na dodatek można się sporo dowiedzieć i trochę pozgadywać.wink_prosty2.gif Leci ten program na TVP 2 od poniedziałku do piątku o 19.

Zapraszam do oglądania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Pierwszy raz widzę, że prowadzący się śmiał. Akurat to uczestnikowi fajnie wyszło. Normalnie przypominają mi się moje lekcje z chemii czy fizyki, gdzie wszystko musieli ode mnie wyciągać nauczyciele :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...