Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bendzo

Lokata czy funsz inwestycyjny ?

Polecane posty

Musisz wybrać czy chcesz oszczędzać czy pomnażać,bo ani lokata, ani fundusz nie dadzą ci wysokich zysków. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie to musisz poszukać, bo 2% jest ofertą śmieszną. Jest lokata 5% przez pierwsze trzy miesiące, ale są też propozycje 4% na całe12 miesięcy. A jeśli chcesz pomnożyć pieniądze to możesz pójść za radą b3rt, ale musisz mieć gotowość do ich straty. Muszą to być pieniądze po które nie będziesz miał potrzeby sięgać nawet jeśli pojawiłby się niespodziewany większy wydatek.

Nie wiem czemu, przypomniała mi się pewna historia. Kiedyś wracałam nocnym autobusem do domu, na przystanku podszedł do mnie obleśny facet ok. 50 lat. Pomachał mi przed twarzą kilkoma banknotami stuzłotowymi i powiedział że we mnie "zainwestuje". Na szczęście miałam przy sobie moją najcięższą torebkę i uderzyłam go nią z całej siły głowę, i kiedy leżał to uciekłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno, ani drugie. Tak naprawdę najwięcej racji ma b3rt. Aczkolwiek istotnym jest, jak gospodarujesz swoimi środkami: i tutaj rada ode mnie - zainteresuj się tak zwaną "koncepcją słoików" T. Harva Ekera; jest bardzo dobra i warto (sam właśnie ją wdrażam) ją tak poznać, jak i zeń skorzystać. Oczywiście jest to zależne od banku, ale do jej stosowania słabym pomysłem są konta oszczędnościowe, jako że każdy następny (po pierwszym) przelew na lub z konta klasycznego jest płatny parę złotych, a lokowanie środków w lwiej części ma miejsce więcej razy niż raz w miesiącu (polecam też do tego mój własny pomysł, czyli konto "dyspozytornia", z którego zawsze łatwo można rozdzielić środki, a nie na przykład odliczać z "życia"). Do czego zmierzam? Do tego, że bardzo warto taki podział mieć, dzięki czemu wie się, ile środków na co można przeznaczyć (abstrahując od pożyczek międzykontowych), wszystko jest klarownie poukładane i po prostu widoczne (cenię sobie przejrzystość i harmonię i...wiele innych wink_prosty.gif ) jasne, a do tego koncepcja ta jest uznawana za jedną z najlepszych (większość ludzi gnieździ się na jednym, dwóch kontach, i po prostu ich nie ogarniają, stresując się i kalkulując ile na co kiedy i dlaczego etc., żyjąc w finansowym bałaganie, chaosie i nieporządku, zamiast ładzie i...ułatwiajmy sobie życie!). Zatem jeżeli na przykład zależy Ci na koncie z procentem, mógłbyś sobie "system pieniężny" podpiąć jako konto oszczędnościowe (zawsze coś by Ci wpadło; niewiele bo niewiele, ale jednak wink_prosty.gif ).

Kiedyś zapytam cię co myślisz o [tutaj temat wypracowania] i będę miał gotową pracę w ciągu godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az boje sie zapytac MAGneta, co by radzil zrobic w scenariuszu, w ktorym ktos ma np. 2 konta w Polsce (oszczednosciowe i walutowe), jedno w banku zagranicznym, srodki powiedzmy ze 320 tysiecy zlotych i mozliwosc wziecia kredytu hipotecznego w wysokosci 1,2 miliona zlotych. Bawic sie w fundusze inwestycyjne? Otworzyc dzialalnosc? Kupic ziemie albo dom na wynajem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az boje sie zapytac MAGneta, co by radzil zrobic w scenariuszu, w ktorym ktos ma np. 2 konta w Polsce (oszczednosciowe i walutowe), jedno w banku zagranicznym, srodki powiedzmy ze 320 tysiecy zlotych i mozliwosc wziecia kredytu hipotecznego w wysokosci 1,2 miliona zlotych. Bawic sie w fundusze inwestycyjne? Otworzyc dzialalnosc? Kupic ziemie albo dom na wynajem?

Polecam zainwestować w działalność typu Amber Gold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony lokaty są bezpieczne ale z drugiej generują niewielkie zyski (w jednym banku zaproponowali mi 2% w skali roku, niech się bujają). Na funduszach inwestycyjnych można więcej zarobić, ale obarczone są większym ryzykiem. W jaki sposób zainwestować 10 tys zł

Wyślij mi na konto, a ja się nimi zajmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAGnet

Zawsze mozesz wyslac PW. :)

@Silentbob

I po co te uszczypliwosci? Chwalic sie nie chwale, ale kolezanka z pracy zaniedlugo zjezdza do Polski i ma dylemat, co zrobic z oszczednosciami...

@Stillborn

Podaj mi swoj adres, zeby w razie czego wiedziala, gdzie slac podziekowania. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 10k to naprawdę nie jest kasa którą można zainwestować w sposób jednocześnie bezpieczny i z dobrym zyskiem.

A jaką kasę można zainwestować w sposób bezpieczny i zapewniający dobry zysk?

Proponuję iść do pracy. Tak najszybciej zarobisz.

Huehuehuehue. W tym kraju na pewno :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką kasę można zainwestować w sposób bezpieczny i zapewniający dobry zysk?

Co to ma do rzeczy? Nie rozmawiamy o tym jaką kwotę jest sens inwestować, tylko czy warto inwestować 10k. Moim zdaniem nie warto, nawet mając dobrą lokatę zyskasz jakieś 5% brutto w skali roku. Od tego odlicz sobie podatek i wyjdzie ci kilkaset złotych na rok. Przy czym musisz zamrozić tą kasę na lokacie przynajmniej kilumiesięcznej, tak że nie wyciągniesz jej w razie nagłej potrzeby bez straty odsetek. A zarobisz na tym tyle, ile ja wydaję na jedne zakupy w Tesco i jakiś rachunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...