Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot #3

Polecane posty

Basestar atakuje - Rzut 6 -> TRAFIENIE (Uszkodzenie Śluzy w Pegasusie)

Basestar atakuje - Rzut 1 -> PUDŁO

Zapomniałem napisać że na początku tury Saul Tigh traci swoją kartę umiejętności z negatywnej zdolności Alkoholik

Aktualna mapa:

BSG_CDA35.jpg

TURA 6

tve13191_20031208_1646.jpg

- Poruczniku Gaeta udało się panu wraz z oficer Dualla, wyjaśnić w jaki sposób raidery dostały się tak blisko statków cywilnych niepostrzeżenie?

Anastasia "Dee" Dualla dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przesunąć wszystkie statki cywilne na pole 5 i podejrzeć ile tam jest populacji. Mogę też przejść na Pegasusa i: naprawić uszkodzenia LUB otworzyć ogień do Raiderów LUB pogrzebać w silniku, żebyśmy mieli w końcu skok. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino raidery nie są teraz w zasięgu Viperów, więc można spokojnie poczekać kolejkę i niech Saul da 2x atak. Można naprawić śluzę, jednak na chwilę obecną nie jest to palący problem albo przesunąć statki cywilne, ale nie jest to specjalnie konieczne, bo mamy 3 vipery osłaniające.

Zawsze można też iść na baterię jednego z battlestarów i postrzelać do statków baz. Poza tym to najbardziej ciekawą opcją jest ciągle poświęcenie 2 kart i upewnienie się, że jednak się przesuniemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Dlaczego naprawa śluzy jest równorzędna z uruchomieniem silników? Jeżeli liczymy na to, że następny kryzys będzie miał znacznik skoku (nawiasem mówiąc, mamy dwie postacie, które mają mniejszy bądź większy wpływ na kryzysy, jakie nas spotykają), to po co siedzieć przy silnikach? Mógłbym pójść do silników i w razie czego ponownie aktywować silniki po otrzymaniu rozkazu prezydenckiego, gdyby zaszła taka potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że teraz Saul powinien aktywować Vipery, jeśli Raidery się przesuną. A siedzenie przy silniku może nam pomóc, bo jak następna karta nie będzie miała znacznika skoku, to kiepsko z nami. Nawet jak będzie miała, to nie za dobrze, ale lepiej się upewnić.

A śluzę naprawiać bo: 1) będzie można wyrzucić cylona, no chyba że sam nim jesteś :P; 2) zmniejszy uszkodzenie Pegasusa, a jakoś nie uśmiecha nam się tracić go szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie - w grze z Cain, jeżeli zda się test w "Kajucie Admirała" na 10 albo więcej, może zdecydować, że na postaci zostanie wykonana egzekucja a nie aresztowanie. A zatem, technicznie rzecz biorąc, nie potrzebujecie "Śluzy" do wyrzucania potencjalnych Cylonów.

Tak tylko rzucam kwestię związaną z mechanicznymi zasadami gry wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z moich nikłych doświadczeń kojarzę, że Pegasus jest dość często poświęcany w miarę szybko i śluza nie powinna być takim zmartwieniem, szczególnie przy obecności Cain, jak zauważył Mr. Toster. Jak dla mnie powinniśmy skupić się na skoku, ponieważ jak zauważono, cywile mają jako taką osłonę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemieszczam się na Pegasusa (odrzucam: Strategiczne planowanie [3]) i pracuję nad tym, żeby odpalić silniki (odrzucam: Wysłanie zwiadowcy [2] i Ważne zwycięstwo [1]). Módlcie się o to, żeby Basestary nie otworzyły do nas ognia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie odrzucić tej jednej karty umiejętności i nie wyciągnąć Kartę Kryzysu. Mamy szansę na to, że wylosujemy coś ze skokiem ponad obecny kryzys (gdzie uruchamiam silniki). Basestary będą strzelać tak czy siak, nie stracimy populacji i reszta drużyny zaoszczędzi karty na następny kryzys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że połowa załogi siedzi cicho, ale wezmę to za dobrą monetę...

Wybieram opcję ALBO (odrzucam: Odwaga i stanowczość [2]).

Niech obie salwy z Basestarów idą na Galacticę. Ma więcej pomieszczeń, które da się zdemolować i mniejsze zagęszczenie w stosunku do Pegasusa, który w obecnej sytuacji może się nam jeszcze przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...