Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xerber

Moje miasto, takie piękne

Polecane posty

Mamy też kino, dwa kościoły, dwa cmentarze, dwa parki, trzy osiedla i stary dworek szlachecki.

No kino to ja też mam, co prawda własne, nie z żadnej sieci, ale nowe filmy puszczają z jakimś tygodniowym opóźnieniem (o dziwo Hobbit będzie przedpremierowo puszczany), a w poniedziałki jest promocja 10zł na każdy film, więc bardzo często korzystam z mojego kina.

No i jak już wspominałem - jeden Kaufland, Tesco, trzy Biedronki, cztery PoloMarkety, dodatkowo dwa MediaExpert i inne te bardziej znane sklepy. Parafii jest pięć = pięć kościołów (na przeciwko jednego mieszkam, straszne to jest jak w niedziele budzą Cię o 12 dzwony na mszę :< ), dwa cmentarze, gdzie jeden jest na przy wjeździe do miasta i należy do jednej parafii, a drugi jest dla całej reszty.

Dziwne miasto, opustoszałe w weekendy. Nie mogę się doczekać aż wyjadę do Torunia w poszukiwaniu pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Wikipedii w moim mieście egzystuje 45tys. żyjątek, jednak atrakcje można wymienić na palcach jednej ręki u niedzielnego sapera. W sumie największą są chyba 2 Biedronki. Jednak był u nas Korwin, więc po co komu kino czy basen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że wszędzie dobrobyt i bogactwo. A macie... kręgielnie? :O U mnie jest jedna. Co prawda w hotelu, a nie jako osobny przybytek, ale zawsze! Byłem raz, bo drogo jak nie wiem.

Najlepsze jednak zostawiłem na koniec. W parku mamy... wielbłądy. Atrakcja stulecia, zapraszam do mojej mieściny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie basen?

U mnie jest, w podstawówce raz w tygodniu w ramach wychowania fizycznego jeździliśmy. Teraz jakoś nie mam ochoty tam jeździć, po pierwsze - jest na drugim końcu miasta, a tam nie jest mi po drodze, po drugie - niedługo mają zacząć go remontować (albo już zaczęli). Po remoncie pewnie będę stałym klientem :D

A macie... kręgielnie?

Moje miasto posiada. Co prawda jedną i przez ostatnie trzy lata zrobili z tego dyskotekę dla gimnazjalistów, ale nadal da się tam normalnie w środku tygodniu pograć. Dodatkowo lokal czasem jest udostępniany mojemu znajomemu jak ma ochotę zorganizować jakiś koncert. Dwa w jednym, całkiem spoko.

U mnie w mieście za czasów komuny podobno Tusk w jednej z fabryk pracował. Zespół Perfect przyjeżdża praktycznie co dwa lata na Świeckim amfiteatrze, więc nie jest jednak tak źle - dodatkowo wstęp darmowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w najbliższej miejscowości był Krzysztof Krawczyk ! Buuuuujaaaa !!!

Zdaje się, że ma dom gdzieś moich okolicach. A za sąsiada miałem do niedawna Mister Dexa. :P

Ale przeprowadziłem się dwie ulice dalej.

Doda chyba też u nas śpiewała. A na pewno Ewa Farna. Ale ja nie chodzę na festyny. Tylko na rekonstrukcje wojskowe.

Tak, wciąż mówię o sześcio tysięcznym miasteczku. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Bydgoszczy...

BRZYdgoszczy :D

Jak już ktoś tutaj wspomniał o bliższych miejscowościach - w małym miasteczku, Osiu, umiejscowionym kilkadziesiąt kilometrów od mojego miasta co roku są organizowane tak zwane "Dni Osia", grały raz tam Elektryczne Gitary. Zagrali dwa utwory - "Co ja robię tu?" oraz "To już jest koniec" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...