Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xerber

Moje miasto, takie piękne

Polecane posty

Moje miasto, takie piękne:

- bezrobocie sięgające kilkudziesięciu procent;

- co drugi budynek to bank, a co trzeci to pub, 95% z nich na STARÓWCE - reszta to kościoły i nieliczne restauracje czy bary;

- trzeba PŁACIĆ, by wejść do części kościołów, przy konfesjonałach zdarzają się wypełnione drugi przelewowe, a najbliższy mi kościół budują już tak długo, że w międzyczasie zdążyli wybudować kolejno trzy galerie handlowe od zera, nowy most i upłynęły trzy kadencje prezydenckie, a tam ciągle są gołe cegły, goła betonowa podłoga, gołębie nad głowami, a zamiast szyb - folia. Nie przeszkodziło to, oczywiście, w wybudowaniu OLBRZYMIEJ plebanii, w której prawie się zgubiłem;

- liczba kin: 1, i to korporacyjna, kapitalistyczna tandeta z cenami wziętymi z kosmosu;

- liczba dworców: 2, z czego "główny" jest na kompletnym odludziu (no, trzy... ale trzeci ma tylko jeden tor biggrin_prosty.gif) i jeżdżą tam tylko dwie linie (ciekawostka: podobno są tam najlepsze burgery - nie wiem czy się cieszyć czy smucić) - z jednej strony ulica w stronę miasta, lasek i pseudohacjendy, z drugiej strony poligon wojskowy, na którym co chwila coś wybucha - zwłaszcza gdy obok jedzie pociąg pasażerski!;

@edit

Poprawka - jeździ tam JEDNA linia, ale za to z kompletnego odludzia jeżdżą aż cztery. Jezu jak się cieszę...

- nawet Grudziądz ma więcej sklepów wielkopowierzchniowych niż my (pozdrowienia dla Iskra biggrin_prosty.gif);

- jeden most budują sto lat - trzy dni temu skończyli drugi! W końcu nie będzie jednego wielkiego korka, który paraliżuje pół miasta - teraz będą dwa nieco mniejsze, które sparaliżują całe! YAY!;

@edit

Poprawka - z mostu niemalże nikt nie korzysta, ale za to są trzy korki - dwa mniejsze i jeden większy.

- wieczne waśnie Torunia (który jest ładnie wyglądającym nędzarzem z zabytkami, który tak naprawdę nie ma zbyt ciekawych propozycji gospodarczych) z Bydgoszczą (gdzie liczba głosów otrzymanych w wyborach jest wprost proporcjonalna do hate'u skierowanego w naszą stronę + "metropolia musi być bydgoska" i "toruń może sobie egzystować, ale musi się zrzec wszystkich ośrodków władzy, dotacji, subwencji i jakiejkolwiek roli" (jeszcze lenna i trybutu brakuje...)) szkodą obu, ale prędzej wysadzimy siebie nawzajem ładunkami jądrowymi niż wpłacimy chociażby złotówkę na wspólną kolej. Aż dziw, że jeszcze nie zanegowali z automatu heliocentryzmu... Taki plus, że mimo iż się żremy, to i tak się lubimy, chociaż nie mam pojęcia jak...

- pięknych ogródków działkowych (w Bydgoszczy so) tutaj brak, podobnie jak tanich mieszkań (w Bydgoszczy są de facto dwukrotnie tańsze);

- brak jest szpitala z jakimkolwiek (chociażby lekko) zaawansowanym sprzętem - dlatego trzeba jeździć do Bydgoszczy nawet na EKG;

- na uniwerek jeżdżą co prawda aż 4 linie, ale łącznie są to cztery autobusy na godzinę, w większości wypełnione moherowymi babciami (bo przecież jeśli na targowisku na końcu miasta szczypiorek jest o 10 gr tańszy, to trzeba urządzać wiekową (pun) eskapadę + 3/4 kursów ma przystanek tuż obok Radia Tadeusza);

- Apator olewa finałowe spotkanie, a i tak dostaje srebrne medale tongue_prosty.gif, natomiast Elana trzyma się na dnie najniższej ligi, a i tak ma więcej kibiców, bo "Gollob tam nie jeździ" - niemniej nie chcecie wiedzieć, co się dzieje na "meczu towarzyskim" z drużyną z Bydgoszczy;

- skoro już przy żużlu - Motoarena jest na takim zapupiu, że jak wysiadasz tam z JEDYNEGO tramwaju, który tam jeździ, to widzisz wielką dziurę, pustą przestrzeń, nicość i... oczyszczalnię ścieków, która urzeka swoim wonnym urokiem całą okolicę;

- chyba jedyne miasto, w którym ludzie zakopują zabytki, by w następnym roku robić międzywojewódzką sensację, że je (znowu) znaleźli;

- jedyne miasto, w którym zakonnik, który formalnie nie ma ani grosza, buduje Tadź Moher (porównajcie sobie);

- forumowiczów mało tu ino;

- ja tu mieszk... wait! biggrin_prosty.gif

Ale i tak je lubię smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_aul

Czy rzeczywiście Złote Tarasy to największa zgroza Warszawy? smile_prosty.gif

Co do tych kościołów to się w ogóle nie dziwię, w końcu nie bez przyczyny rejestracje toruńskie brzmią CTR (Cesarstwo Tadeusza Rydzyka).

liczba dworców: 2, z czego "główny" jest na kompletnym odludziu

Przynajmniej macie dworzec PKP, ja najbliżej mam na pociąg do Laskowic Pomorskich, a tam i tak pociągi nie zawsze się zatrzymują, więc zazwyczaj jadę gdzieś z Torunia albo z Brzydgoszczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryl- taka większa wiocha z kinem i centrum handlowym. Przy okazji leżąca w Lyngby-Tarbaek, najbardziej zielonej komunie Cph. No i blisko do morza i jedynej plaży w promieniu wielu kilometrów. Polecam.

Devious- dunno. Organizują tam międzynarodowe turnieje lola (np eliminacje lcs), więc nie narzekam. Jest też ponoć fajny sklep z zagranicznym jedzeniem... ale daleko mam, więc ni mnie to grzeje ni ziębi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@behemort: Ach Toruń... Byłem parę razy odwiedzić znajomych, których wywiało tam na studia. Pamiętam, że to całkiem ładne miasto, przynajmniej starówka. Niby tyle pubów tam macie, a ja i tak zawsze kończyłem w Kotle (nie wiem, czy to oficjalna nazwa, czy tak się po prostu mówi na ten osobliwy przybytek xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...