Skocz do zawartości
yojc

Telefony komórkowe - dyskusje ogólne

Polecane posty

Widzę, że temat jakoś tak stoi więc zarzucę newsem.

Niedawny finał Super Bowl to wielka gratka dla reklamodawców. 30 sek. spot reklamowy kosztuje około 3,5 miliona zielonych. Jednak takie koszty zwracają się zazwyczaj z nawiązką, bo finał finałów ogląda średnio ponad 100 milionów ludzi. Tę sytuację wykorzystuję wiele "grubych ryb" produkując specjalnie na tę okazję spoty reklamowe. Jednym z nich jest spot Samsunga, który kontynuuje rozpoczętą hasłem "The Next Big Thing is Already Here" ofensywę na rynek amerykański, której początek spotkał się z lekko mówiąc chłodnym przyjęciem...Reklamę można obejrzeć Tu i wg mnie jest naprawdę niezła. Było wiele spekulacji co będzie jej tematem: Samsung Galaxy III, Samsung Galaxy Tab czy hybryda między tabletem, a smartfonem Galaxy Note. Wybór padł ostatecznie na ten ostatni i chyba ma szanse otworzyć mu drogę na ten rynek, a Samsungowi pomóc ostatecznie pokonać iPhona :starwars:

Edytowano przez MDotcom13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, praktycznie wszędzie jest podkreślane, że do używania Note'a będą potrzebne obie dłonie. Samsungowi ze swoim Note'm bliżej do tabletu niż wydajnego i wygodnego smartphone'a. Co do stwierdzenia o "pokonaniu" Apple przez Samsunga. Rzecz na ten moment będzie na tyle ciężka, że praktycznie nie do wykonania. Sprzęt nadgryzionego jabłuszka w Polsce cieszy się całkiem niezłą popularnością lecz wciąż dużo osób wybiera sprzęt z innym OSem. W Stanach Zjednoczonych jest inaczej. Sprzęt Apple ma tam niesamowite wzięcie, większość moich znajomych z USA ma zarówno iPhone'a, iPoda jak i jakiegoś Mac'a. W Polsce, jest to zdecydowanie mniejsze grono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopiszę - co jakiś czas słyszymy o "Iphone (bądź też Ipad) Killerach". Wypuszczają je na rynek... no i co potem? Produkt jest, sprzedaje się dosyć dobrze, ale każdy o nim zapomina jako i "rewolucji". I to nie chodzi o jakość, czy problemy z softem - z reguły to Apple przegrywa na tym polu, tylko o marketing. Więc, Note nie odniesie zapowiadanego sukcesu jako przeciwnik Iphone'a, co najwyżej sam z siebie...

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan

Wydaje mi się, że, chodzi tu o marketing. Zobacz, że Samsung niezbyt jest aktywny na tej scenie. Np. w Polsce. O ile jako taka reklama iPhona była, to u Samsunga....kompletnie nic. Gdyby się spiął i wziął swoich pracowników w obroty, zaczął organizować jakieś akcje itd. to może udałoby się, choćby przy premierze Galaxy SIII nie pokonać, ale przynajmniej dorównać iPhone'owi(oczywiście będzie to łatwiejsze na świecie niż w Ameryce).

BTW:Galaxy Mini 2 - wkrótce

Nawet trochę to sensowne, ale tylko w cenie do 650-700 zł. Powyżej tego to już będzie strzał w przysłowiową "stopę" dla Samsunga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj uwżajcie, bo jeszcze ktoś Wam powie, że jak nie lubicie / hejtujecie Apple, to znaczy, że Was nie stać na te "rewolucyjne" urządzenia - podstawowy argument fanboyów / fanów Apple. :tongue:

Poza tym uważam, że po co przepłacać 2x tyle za coś z logo ogryzka, skoro można mieć coś znacznie lepszego zauważalnie taniej?

Poza tym nie wiem czym się przejmować - Apple jest jak Call of Duty. Super popularność, super sprzedaż, a tak naprawdę zero innowacji i rewolucji, bo to samo (tylko lepsze) oferuje konkurencja ze znacznie większym i lepszymi wyświetlaczami (sorry Gregory, ale wolę 4" SAMOLED niż tycinkę 3,5" Retina Screen, gdzie przy graniu połowę ekranu zasłaniają palce i nie trzeba mieć przy tych dużych dłoni!) czy otwartym systemem Android.

Może i iOS jest najlepszym systemem mobilnym, a Mac OS najlepszym systemem stacjonarnym, ale to tylko dlatego, że przystosowany jest do jednego konfigu, a nie wielu konfiguracji / różnych smartfonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Hakken - nie bawiłem się iOS dłużej niż kilka minut, ale taka istnieje opinia. I nie nie moich znajomych, tylko ogólnie. Po prostu jakiegobyś "eksperta" nie zapytał (zresztą sporo tego w necie), to powie, że "jak masz kasę, to bierz ajfona, bo iOS to najlepszy system". A z tego co wiem, iOS 5 został złamany bodaj 1 dzień po premierze. :tongue: Nie wiem w czym tkwi popularność urządzeń Apple, niektórzy mówią o szybkości, inni o przystępności (że niby bardzo łatwe i przyjemne w obsłudze, ale to samo mogę powiedzieć o Androidzie) a jeszcze inni o swoistej "ekskluzywności".

Nie wiem co w tym ekskluzywnego... To nie białe trufle, iPhone'a może mieć prawie każdy, gdyby tylko przyoszczędził trochę (zawsze są jeszcze raty lub pożyczka). A mimo to Android cieszy się sporo większą popularnością (w ostatnich parunastu miesiącach przebił popularność iOS tak w tabletach jak i iPhone'ach), czemu się nie dziwię. W mojej opinii to system o wiele bardziej funkcjonalny i ogólnie fajniejszy przez nieograniczone możliwości.

PS Poza tym bawi mnie, że "kupując produkty Apple płacisz za jakość" (takie są opnie). Jak zobaczyłem test upadku z wysokości SGSII i iPhone'a 4S na YT, to się uśmiałem - Apple to jeszcze gorsza chińszczyzna niż inne marki. :laugh: To nie fake - jest masa podobnych testów.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage

IMO MacOS wcale nie jest najlepszym systemem, a przynajmniej nie był kiedy z niego dużo korzystałem (Tiger). A teraz, ma, większy niż WinZgroza, problem z wirusami. Najlepszy jest Pingwinek ;)

Ale niestety najbardziej kompatybilna jest WinZgroza.

A co do urządzeń Apple'a...

W MacBook'u, po roku używania zepsuła się "taśma" łącząca monitor z płytą główną.

Iphone nie wiadomo czemu nie chciał działać ni z iTunes (serwery), ni z aplikcją zainstalowaną na PC'cie. Najgorsze było to, ze aplikacje też nie chciały działać (oprócz paru podstawowych), a restore też nie działał :E

A (co prawda nie mój) iMac, z którym trochę spędziłem, przy wymagających aplikacjach, system chłodzenia nawalał i psuł się... ekran, o czym można przeczytać w internecie (popularna wada) :E

Dlatego nie tykam niczego co od Apple'a ;)

@Hakken

Ba, to juy od dawna wiadomo, że baterii nie można wyjąć :P

A co do popularności jabłek... mam swoją tezę.

Jak większość wie, w gotowcach z supermarketów i Allegro, montowane są strasznej jakości zasilacze. A więc, o takich gotowcach z supermarketów i eBay'a, utarła się wśród Amerykanów opinia niskiej jakości. Większość Amerykanów jest zbyt głupia i leniwa, żeby kupić składaka. A w porównaniu do np. Alienware (cenowo), jabłuszko nie wypada aż tak źle.

EDIT:

Wśród Amerykanów.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do popularności jabłek... mam swoją tezę.

Jak większość wie, w gotowcach z supermarketów i Allegro, montowane są strasznej jakości zasilacze. A więc, o takich gotowcach z supermarketów i eBay'a, utarła się wśród Amerykanów opinia niskiej jakości. Większość Amerykanów jest zbyt głupia i leniwa, żeby kupić składaka. A w porównaniu do np. Alienware (cenowo), jabłuszko nie wypada aż tak źle.

EDIT:

Wśród Amerykanów.

Czyli

Aplle=Alienware

Android=Gotowiec ?

To ja wolę gotowca :tongue:

Tu chyba bardziej chodzi o firmę. Jednak większość ludzi kierując się przy wyborze czegokolwiek, bierze zaufaną markę mimo tego, że zazwyczaj ma ona tańszy, ale mniej firmowy odpowiednik. To przynajmniej moja teoria. Jeszcze można, by spekulować czy to nie winna tego, że Apple istnieje wiele lat w Ameryce i amerykanie po prostu się do niego przyzwyczaili....

DOWN: Mój błąd

Edytowano przez MDotcom13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego Ci potrzebna. Jak do internetu (Wi-Fi), to kiepski wybór. Wyświetlacz 2,4" to właściwie tycinka - nie przesadzam ani trochę, bo telefonów i smartfonów miałem multum (bardzo różnych modeli) i choć parę lat temu taki wyświetlacz był na porządku dziennym, to teraz w zasadzie do w miarę wygodnego przeglądania internetu coś poniżej 3" nie bardzo się nadaje. Nie mówię już o tym, że telefony nie-dotykowe, z klawiatura alfanumeryczną w roli przeglądarki internetowej sprawdzają się... średnio. Ja już bym nie mógł przesiąść się na coś takiego - skakanie do linków strzałkami, zamiast intuicyjnego i bardzo wygodne multi-toucha to niebo a ziemia.

No chyba, że naprawdę upierasz się przy tradycjonalizmie i będziesz z internetu korzystał bardzo rzadko - od biedy nadaje się, ale ja sobie nie wyobrażam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie, że wyglądają źle, ale IMO iphona wygląda najlepiej.

Ma charakterystyczny kształt - prostopadłościan z zaokrąglonymi brzegami, jest czarny i połyskliwy.

W porównaniu z np. Samsung Wave: produkt z jabuszkiem wypada lepiej, nie ma matowych części, wystającego guzika etc.

Tak więc podsumowuję, IMO nie ma teraz lepiej wyglądającego telefonu, niż Iphone 4s black.

Chociaż to nie znaczy, że to jest najlepszy telefon na rynku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem iOS w iPhone 4s jest świetne. Korzystałem z niego przez jakiś czas i muszę powiedzieć, że pod względem ergonomii, prostoty i funkcjonalności nie ma sobie równych (pisze to osoba, która nie przepada za Apple).

Z telefonami z zainstalowanym Andkiem miałem najmniej doczynienia, jednak z tego co widziałem często zdarzają się w nich przycięcia i tym podobne. Na codzień używam Bada i jakoś specjalnie nie narzekam. Choć data wprowadzenia uaktualnienia do wersji 2.x od paru miesięcy jest płynna i zmienia się w zasadzie conajmniej raz na miesiąc. Inna rzecz, którą mogliby poprawić, a raczej zmienić w Bada to jej otwarcie dla niezależnych deweloperów. Sądze, że to jedyna opcja, która może zapobiec przed przedwczesnym wymarciem Bada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim telefonie korzystam z GO Launchera bo po prostu nie potrzebuję 7 ekranów głównych,zapełnianie byle jakimi widżetami mija się z celem, a puste mnie po prostu wkurzają. Mam 1 ekran główny, widżet zegara i parę aplikacji, to wszystko. Zdarzają się przycięcia/lagi.

Brat ma iphone 4 i gdybym miał wybierać telefon z androidem, a telefon z iOS'em to ten drugi byłby zwycięzcą, choć niestety u mnie głównym kryterium w wyborze telefonu jest cena, a jak wiadomo nic z logiem nadgryzionego jabłka do tanich nie należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...