Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mesersmize

Najlepsza egranizacja

Polecane posty

Szukałem tego tematu na forum ,ale nie znalazłem.Jeżeli taki już istnieje to z góry przepraszam.

Chciałem się dowiedzieć jakie egranizacje najbardziej lubicie i za co.

Ja najbardziej lubię ''Władcę Pierścieni : Bitwę o Śródziemie". Znakomicie odwzorowuje fabułę trylogii Tolkiena przedstawioną

w filmie. W grze są misje przedstawiające wydarzenia z władcy pierścieni,są bohaterowie z filmu :

Aragorn,Legolas,Gandalf itp. Ogólnie wszytko jest jak w filmie. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to w prawdzie stricte egranizacja ale "Alien Vs Predator 2", jak dla mnie, idealnie oddaje klimat obu filmów, tzn. "Predatora" i "Aliens"; a to wszystko dzięki perfekcyjnie "odzwierciedlonym" dźwiękom: ten charakterystyczny "szum oczu" Predatora (jakby przytłumione dźwięki pod powierzchnią wody), dźwięk przełączania widoku, ten hmmm charakterystyczny "terkot" jaki ów drapieżca wydaje z siebie (oddychając ?) no i ten jego ryk - toczka w toczkę jak w filmie :biggrin:

Analogicznie marines: dźwięk strzelających broni, to niepokojące "pykanie" detektora ruchu, dźwięk wykrytego ruchu, syreny alarmowe w pomieszczeniach, dźwięk otwieranych drzwi itd. - wypisz, wymaluj film "Aliens". :biggrin:

"Indiana Jones: The Last Crusade" - stara dobra przygodówka, solucja nigdy nie była potrzebna, wystarczyło obejrzeć film :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie AvP2, konkretnie kampania Marine. W sumie najlepsze tam były 1 i 2 misja (no i może końcówka), 3 przypominała bardziej Red Faction :P

Ale 1 misja - cudo. Właściwie to walki tam prawie nie ma (tylko kilku Alienów pod koniec), ale zdecydowanie jest to najbardziej nerwowa misja z całej kampanii (szczególnie jak się oglądało filmy). Idziesz przez ciemne korytarze opuszczonej placówki badawczej, wiesz, ze coś tam jest, nie wiesz tylko gdzie. Ostrożnie stawiasz kroki spodziewając się, że w każdej chwili z najbliższego kanału wentylacyjnego może wylecieć Alien (albo ich grupa). Tymczasem wykrywacz ruchu piszczy jak opętany, co chwilę wskazując nowe obiekty na radarze...

W końcu jednak okazuje się, że pierwsi Obcy jakich napotykamy są niezwykle ciency. Więcej było strachu przed nieznanym niż realnego zagrożenia.

Później nie jest już tak nerwowo, ale mimo to miło jest pochodzić po wnętrzach wzorowanych na miejscówkach z filmu.

Grę Obcym też oceniam wysoko, choć czasami szlag może trafić od szukania kanału, do którego można wleźć. Zwłaszcza jak jest ciemno i trzeba przełączyć na alternatywny wzrok (wszystko w negatywie, po paru minutach łeb boli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Men origins: Wolverine. Świetna sieczka, grając w nią (tylko demo, co prawda, ale zawsze coś), zapomniałem, ze to egranizacja jest. Oprócz tego... Kurczak Mały. Bardzo dobra platwormówka, zróżnicowana, z wieloma ciekawymi minigierkami, często wykraczającymi poza ramy filmu. Czasem tylko trochę za trudna (Z przykrością muszę przyznać, że nie ukończyłem pościgu za latającym spodkiem pod koniec gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mój pierwszy post na tym forum cóż za trema) Ja zawsze będę się upierał, że najlepszą egranizacją jest King kong - unikatowe połączenie dwóch różnych typów rozgrywki - fpsa i chodzonej bijatyki, fajni przeciwnicy (t-rexa naprawdę można się przestraszyć) oraz fajne patenty z wykorzystywaniem otoczenia w walce z wrogami sprawiają że gra się w to bardzo przyjemnie nawet dzisiaj. Jedna z niewielu "filmówek" która wybroniłaby się sama z siebie. To po prostu dobra gra była i jest do tej pory

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to rozmyślając nad tym jaka egranizacja w którą grałem była najlepsza naszła mnie taka myśl; mianowicie co możemy nazwać egranizacją? Bo jeśli jest to dokładnie tak samo jak z ekranizacjami (czyli dokładnymi historiami z książek/komiksów/sztuk teatralnych itp.) to gry, w których gramy tymi samymi postaciami (Riddick), lub w tym samym świecie, to nie możemy nazwać niektórych gier egranizacjami.

A co do najlepszej to z pewnością jest Asterix na Olimpiadzie, gdyż mimo, że nazwa zawiera błąd (olimpiada - okres 4 letni, olimpiadami nazywamy najczęściej okresy między igrzyskami) i jest dość krótka (w porównaniu do innych gier o Asterixie tego studia) to znakomicie się przy niej bawiłem i czasem można było wyłapać ten specyficzny klimat starszych komiksów o Asteriksie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak wielu odpowiedzi.Cieszy mnie to , że jest ich tyle.Mniejsza o to.

Chciałem powiedzieć,że kilka przez was wymienionych gier również mi się podoba.Oczywiście jak już mówiłem moją ulubioną egranizacją jest lotr:bfme, jednak...

King Kong na przykład: bardzo fajnie zrobiona gra.Cała ta historia , grafika , sposób gry i tak jak kilka postów temu było wymienione kontakt z otoczeniem sprawiają , że naprawdę miło się w to gra.

W Lost również chciałbym zagrać , bo jest to mój ulubiony serial ,ale... Właśnie.To jedno "ale".Wymagania.Niestety gra mi nie wejdzie.:(

X-men:Geneza Wolverine. Film-Świetny. Gra nie wiem bo również mi nie wejdzie...Niestety.

Na koniec jeszcze raz powiem , że cieszę się z tylu odpowiedzi w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej pisałem o Riddicku. Mój wczorajszy zakup wywrócił mój pogląd o najlepszej egranizacji do góry nogami. Władca Pierścieni: Trzecia Era, to zdecydowanie najlepsza egranizacja, jaka powstała!

Optymalizacja jest dziwna, bo potyczki działają bardzo płynnie, mimo tych wszystkich błysków, i zmieniających się ustawień kamery, ale już w "trybie przygody", gra momentami serwowała mi pokaz slajdów. Nieczęsto, ale jednak. Grafika nie jest najładniejsza, God of War przy The Third Age, to arcydzieło graficzne, a animacja jest w nim, tak na oko jakieś 30 klatek na sekundę płynniejsza. Ale, GRYWALNOŚĆ! Ja nie wiem, jak twórcom się to udało, ale gra wciąga, i nie puszcza, spędziłem przy niej pół dnia, a chciałem więcej! Świetnym pomysłem jest też zrobienie gry w konwencji jRPG. Dzięki temu, że walka to w pewnym sensie wariacja na temat szachów, już po kilku godzinach gry, to umiejętności, a nie silna drużyna się liczą. Jeśli chodzi o poziom trudności, to polecam od razu wrzucić na najtrudniejszy, który wbrew nazwie, nie jest znów jakiś strasznie trudny. Powiedziałbym, że jest wymagający. Oprócz tego mamy fajny tryb kierowania siłami ciemności (acz nagrody przechodzące do tej dobrej drużyny, to ciut dziwny pomysł), fantastyczną, filmową muzykę, i 108, jeśli się nie mylę, fragmentów filmu, a całą historię, obserwujemy, dość często ostatnio wykorzystywaną w filmówkach, metodą "innej perspektywy". Polecam każdemu!

Jeśli mam wymienić jeszcze warte uwagi filmówki, to z całą pewnością będzie to King Kong. Miałem na PS2, sprzedałem swoją starą kolekcję, teraz "buduję nową", i szczerze, trochę sprzedaży żałuję, bo pozbyłem się kilku naprawdę dobrych gier. A King Kong jest jedną z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mało takich dobrych gier fajnie mi się grało Władce Pierścieni Powrót Króla chociaż czy ja wiem czy bym ją zaliczył do najlepszych egranizacji

Kroniki Riddicka tylko tego się doszukałem gra wypasiona zresztą film też w więcej egranizaciji nie grałem może Bitwa o Śródziemie ale jednak nie ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w wiele ekranizacji ale najbardziej podobał mi sie Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia bo to tak jakby sie oglądało drugi raz film, chodz i tak dodali pare elemętów, krórych nie było w filmie.

W sumie to się z tobą zgadzam.Drużyna Pierścienia odwzorowuje film,ale... Mimo iż jestem fanem władcy pierścieni to gra jak na mój gust to okropna masakra.Na początku fajnie się w nią gra,ale tylko na samym początku , a potem to już kicha jak dla mnie.

Najlepsze 3 egramizacje moim SKROMNYM zdoaniem to ekhm:

Władca Pierścieni: Bitwa o SródziemieII i dodatek król Nazgul;

Madagaskar (jedynka);

Riddick Ucieczka Butcher Bay

Tak przy okazji to Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie II to NIE jest egranizacja. Jedynka owszem,ale dwójka nie. Dwójka przedstawia wydarzenia , które miały miejsce na północym,a których w filmie NIE było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...