Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Discussions about Raven Chronicles RPG

Polecane posty

In this topic, you can discuss about "Raven Chronicles RPG". User Rankin is Game Master of Raven Chronicles.

English language is indispensable, if you want to play here.

Raven Chronicles

Mistrz Gry: Rankin

Gracze: Lord Nargogh, Knight Martius, Black Shadow, Dracia

Miejsca wolne: zawsze są - karta postaci tu

Rezerwowi: n/d

Tematy: Raven Chronicles RPG, Discussions about Raven Chronicles RPG

Opis: Raven is a frontier city in a fantasy world. Placed by a river, with forests to the north, mountains to the south and grasslands to east and west, it is also a city where interests of many races clash. Up until a relatively recent peace treaty - signed 130 years ago - it has changed its allegiance many times, sometimes even several times a year. Currently a neutral city, you can find almost anything here - including adventure.

Regulamin

1. Sesja prowadzona jest w języku angielskim. Po polsku mogą być prowadzone rozmowy nt. sesji (w temacie Dyskusje o zwykłych Sesjach - z Mistrzem gry), oraz ew. Out of Character, zawarte w (( podwójnych nawiasach )).

2. Każdy kontroluje wyłącznie swoje postacie (patrz następny punkt).

3. Postacie nietykalne, wszechpotężne, nieśmiertelne bądź w inny sposób nadludzkie/nadsmocze/nadelfie są bez wyjątków zakazane. Jeśli Rankin przyuważy że twoją postać "jakimś cudem" omijają wszystkie ciosy, rzucane są zaklęcia z kategorii bomb atomowych, a ucięte ręce to tylko rana powierzchowna, dostaniesz najpierw ostrzeżenie, a jeśli sytuacja będzie się powtarzać - bana. Tu nie ma wyjątków, złamanie tej zasady psuje wszyskim zabawę.

4. Oryginalność i kreatywność mile widziana. Rozwój postaci również - nikt nie opanowywuje kung-fu w pięć minut, ale wytrwały trening to całkiem inna sprawa.

5. Każdy gracz może mieć do dwóch niezależnych postaci.

6. Gaw's Laws of roleplaying, warto przeczytać, nawet jeśli uczestniczyłeś/aś w sesjach RPG. Rankin nie narzuca jednak określonego stylu pisania, tak długo jak jest zrozumiały i przejrzysty.

7. Na samym dole postu, małą czcionką w kolorze FFFACD można umieścić objaśnienia i tłumaczenia trudniejszych słów i wyrażeń. MG może też zasugerować umieszczenie pewnych słów w tej sekcji. (pomysł: opoz)

8. MG ma głos decydujący w sporach dot. rozgrywki.

9. W razie jakichkolwiek problemów, szczególnie językowych, MG zawsze służy pomocą (najpewniejsza metoda kontaktu: PW)

10. Raven Chronicles jest podzielone na rozdziały, między którymi postacie mają czas na rozwój, zakupy, rozmowy, minihistorie itd. Jeśli masz pomysł i zapał, możesz też poprowadzić własny rozdział. Daj tylko wcześniej znać MG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Using this momentous occasion, we, the Game Master, would like to congratulate ourselves on a job well done-- (the GM is boo-ed off stage). On a bit more serious note, the session is always open for new players. A po "lucku", jeśli ktoś chce uczestniczyć w sesji rozgrywanej w języku dalekich potomków Szekspira bądź poćwiczyć swe umiejętności w tymże (niezależnie od poziomu zaawansowania), albo nawet spróbować świata sesji o dużym stopniu swobody, moje drzwi są zawsze otwarte :). Kartę i regulamin można znaleźć w niezbędniku.

(i to wcale nie oznacza że lubię sobie przez te otwarte drzwi kuszą strzelać... chociaż w sumie to lubię)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm still quite a newbie in RPG sessions, so I have important (for me) question.

While writing post, can I (a player) introduce new NPCes, and simulate their decisions about me? For example, right now I'm sitting in the tavern. Can I 'create' few persons to interact with them? Write myself their answers? Or I'm only permitted to write questions, and GM will answer for them? I know in real session it's obvious - master answers, but in sessions like these it would be much easier to "brew" some dialogues and events without need of GM intervence. Of course, I mean reasonable player activity - actions like "hello Alterr, I'm here to give you 100000000 gold and gos powers" are unacceptable.

*I mean "god powers". Sory for writing one post after another, I hope that forum will fusion them. If not - sorry. I thought it's not worth to disturb moderators because of one letter mistake. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, so I have question :happy:

Drogi MG/GM - w jakim języku mamy pisać w tym [czyli dyskusje aby była czysto-klarowna jasność] temacie? W sumie, na początku pytanie może wydawać się dziwne, ale pragnę się upewnić aby nie łamać jakieś zasady albo co lub zwyczajnie wpasować się do klimatu języka Szekspira ;] Wiem, że odpis jest, ale... obecnie nie mam głowy do wymyślenia czegoś sensownego a tym bardziej, żeby do łba wleciał pomysł na własny quest... się zobaczy :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie padnie odpowiedź, w jakim języku tu piszemy, będę pisac po Polsku.

Otóz napisałem już posta - i pozwoliłem sobie na tą lekką samowolkę wspomnianą w poprzednim pytaniu. Jednak sądze że nie przegiąłem, najważniejsze pytania do NPCa pozostawiłem dla MG.... :)

Jeśli mam tak nie robić, to tego nie powtórzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadow: w tej kwestii jest tak samo jak wcześniej, czyli "jak komu wygodnie" :)

@Nargogh: jest OK. W końcu od dłuższego czasu usiłuję nakłonić was do wykazania własnej inicjatywy :P

Ja bym proponował dla urozmaicenia używać Gaelic albo Walijskiego. [Tur]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadow: w tej kwestii jest tak samo jak wcześniej, czyli "jak komu wygodnie" :)
Ok, zostanę jednak przy rodzimym języku w dyskusjach ;)

Poza tym, mój odpis wreszcie jest i sorry do wszystkich, że musieliście czekać na niego trochę dłużej niż jak to miałem w zwyczaju odpowiadać w przygodzie dosyć wcześnie ;P I drugie sorry do MG, że jeszcze nie skorzystałem z tej danej przez ciebie swobody w znaczącym stopniu, ale... dopiero się rozkręcam :tongue: Inna rzecz na koniec - Rankin, masz PW :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale mimo wszystko post ode mnie się pojawił. :D Resztę w tej sprawie (jak mi się udało wyrobić itd.) napisałem w OoC na końcu wiadomości.

A jeśli chodzi o pomysł Nargogha, to IMO akurat lepiej by było, jakby MG czekał na wszystkich. Wiem z doświadczenia, że nieodpowiednio poprowadzone odpisywanie regularnie tylko poszczególnym graczom (tj. tym, co w pewnym terminie odpisali) może nieco skaszanić plany co do fabuły, bo np. niektóre postacie znajdują się w innym punkcie czasowym i ciężko wtedy "scalić" ich akcje. Wiadomo, że tu mamy w sumie czas wolny dla naszych postaci, ale właśnie lepiej, żeby MG się nie rozdrabniał, jeśli nie ma takiej potrzeby. No, ale co z tym Rankin zrobi - to już jego wola. ;]

Tyle ode mnie - w tym temacie na ew. posty raczej już nie odpowiem, bo od najpóźniej 16:00 mnie nie ma. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę czekał na posty wszystkich graczy... W granicach rozsądku (dwa tygodnie od mojego ostatniego wpisu + czas na wysmażenie następnego). Już teraz z czasoprzestrzenią i tą tzw. przyczynowością mogą dziać się dziwne rzeczy, a co dopiero jakby niektórych omijały kolejki :).

Rzecz, o którą Shadow się mnie pytał przez PW, a uważam że warto byłoby podsumować: w jakim czasie znajdują się poszczególni gracze.

Shadow jest koło poranka dnia drugiego (w nocy z dnia pierwszego na drugi przydarzył się reszcie ów "sen").

Alterr jest po południu drugiego dnia.

Kariga zakończył już trzeci dzień.

Aby to jakoś zsynchronizować, radziłbym zastanowić Shadowowi i Nargoghowi powoli się zastanawiać nad swoimi zajęciami do dnia trzeciego (niekoniecznie wszystko naraz; jednak jeśli część dotarłaby do mnie do wtorku, sprawy mogłyby nieco przyspieszyć). Nic bardzo niezwykłego do tego czasu się nie zdarzy

(straż miejska nie wyśle nowego oddziału przed piątym dniem - wykrywacz run jest dość trudny do skombinowania "od zera", kultyści czekają na odpowiednie warunki)

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trzeci dzień? Huh, a ja wcześniej myślałem, że dopiero co pierwszy skończyłem. :P (To było, zanim się zorientowałem, że ten pierwszy jest przed "snem" Karigi, Alterra i reszty kompanii.) Żeby było jasne: najnowszego odpisu dla mnie jeszcze nie czytałem.

Nosz kurczę, że też ja ten spoiler przeczytałem przed wyjazdem...

:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odpis już stoi. Mam nadzieję że tym razem nie zagalopowałem się zbyt daleko, zwłaszcza z

wymysleniem nazwy zakonu paladynów, o którego kłopotliwym reprezentancie w Radzie Miasta wspominał mi w rozmowie Elthorn

:P

Zawarłem też coś w stylu "kilkugodzinnego spaceru do celu", żeby wyrównać trochę czas zdarzeń z pozostałymi postaciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post jest. Mam nadzieję, że akcja z

zabójcami

się spodoba :biggrin:

Naturalnie, zostawiłem pewne rzeczy niedomówione i możesz to, Rankinie, poprowadzić dalej jako jakiegoś rodzaju sub-quest czy coś :) W przypadku wyjaśnienia pewnych rzeczy, wal śmiało - tu, na PW albo na GG. Z góry też, jeszcze raz, przepraszam za wszelkie błędy jakie zakradły się do posta. Postanowiłem też, że raczej będę go kolorował. Przy okazji, starałem się aby planowane czynności a u mnie zdarzenia, trwały nieokreśloną ilość czasu, którą MG może skrócić dla własnych potrzeb, czyli akurat, żeby zatrzymała się akcja na trzeci dzień dla mojej postaci. Aha, i pewnie to zauważyłeś Misiu Gry, że czcionka z ogłoszenia rozlazła się na resztę posta. Można to jeszcze naprawić czy szkoda fatygi? Tak tylko pytam ;P Jeszcze na sekundę wracając do kwestii questów... Obecnie gracze mają wolną rękę w pewnym zakresie, ale chyba MG ma gotowy jakiś wątek fabularny, którym nasza kochana gromada ruszy do boju? Si? :->

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą czcionką to dziwna sprawa jest. Pewnie, było niemało nie-wiadomo-skąd problemów z tagami, ale je rozwiązałem i jestem gotów przysiąc że gdy ostatni raz patrzyłem (czytając nowy post Nargogha) wszystko nadal było tak jak powinno być - Courier kończył się wraz z ostatnim ogłoszeniem o_O (a jak to widzeli inni gracze?). Jeszcze nie wiem, co z tym zrobię. Powiem też, że zazwyczaj korzystam z Opery, tylko teraz siedzę na fajerfoksie; może to coś z przeglądarką czy co...

ale chyba MG ma gotowy jakiś wątek fabularny, którym nasza kochana gromada ruszy do boju? Si? :->

Da, tawariszcz. Wątki są wszędzie, byle tylko się przyjrzeć ;P. Ten główny rozdziału tylko czeka aż postacie pozbierają się jakoś, i nie mam na myśli tylko bohaterów.

A co do błędów - pewnie będę zaczynał post size 1 i korektami najbardziej drażniących buraków z poprzednich postów ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wiadomość tutaj: jeżeli do końca tygodnia nie uda mi się odpisać na RC, to chciałbym poprosić Rankina, aby w swoim najbliższym poście pominął moją postać. Po prostu jestem kompletnie wyzuty z weny ostatnio, do tego z czasem u mnie odrobinę różnie. Najmocniej przepraszam za utrudnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, zrobi się. Wiadomo, jak to jest gdy writer's block wali całą siłą (*cough*napisać post na FS*cough*).

Z innych wieści: faktycznie napisy buraczą się tylko pod Fajerfoksem. Pod Operą wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych wieści: faktycznie napisy buraczą się tylko pod Fajerfoksem. Pod Operą wszystko jest ok.
Oh, damn... no trudno, nie będę specjalnie ściągał Opery, jakoś to przeżyję :tongue:

Ogłoszenie parafialne - jest już odpis ode mnie :) Sorry Rankin, że uplasowałem się jako ostatni i ogólnie, że załatwienie, jak widać - krótkiego odpisu, trwało tyle czasu, ale przez ostatnie dwa tygodnie nagle nauczyciele się obudzili, że "jakieś oceny należało by złapać przez nas" a w weekend dostawałem niesamowitego lenia i totalny brak weny twórczej. W każdym razie, już odpis jest i problem rozwiązany ;D (ciekawe, jaki to quest dla mnie szykujesz ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciekawe, jaki to quest dla mnie szykujesz ;P)

FYI, na tablicy ogłoszeń było dziewięć pełnoprawnych questów, a ty wybrałeś chyba najnudniejszy ;P.

@Nargogh: btw, akademia to nie całkiem to samo co gildia magów. Kariga wykłada, hmm, filozofię, natomiast Gildia Magów jest dość konkretną lokacją - wieżą za północnymi murami miasta (co widać na tej koszmarnej mapce, którą nabazgrałem jakiś czas temu). Piszę to głównie po to bo oczywiście w tym czasie Karigi nie zastaniesz; przyczynowość nie pozwala ^^ (zresztą jeśli się nie mylę to albo jest na targowisku albo śpi po rzuceniu zaklęcia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a może posłuchasz rady Norny i spróbujesz odnaleźć ten artefakt? ;P, a co do połączenia drużyny, to mam już odpowiedni plot device. Co prawda są nadal dwa dni różnicy... jeśli jednak obaj (z Shadowem) chcecie, można uznać że nic specjalnego się nie wydarzyło / czas spędzicie na przygotowaniach. Bo w zasadzie najważniejsze elementy mam już ustawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby znaleźć się w tym samym miejscu i czasie co postać KaeMa, muszą minąć dwie noce (i kawałek dnia na podróż). Ty jesteś pod wieczór, Shadow koło wczesnego popołudnia.
Jeszcze nawiązując do poprzedniego posta - czekam tylko na dodatkowe informacje mojego zadania oraz to co mi się przyda, a potem moja postać zwyczajnie się przygotuje i dopiero wtedy ruszy do wykonania zadania :) Ile to ma zająć, to już wedle twojej woli Rankin ;D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...