Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zoldator

Killzone (seria)

Polecane posty

Czyli playstationowy odpowiednik Halo. Nie osiągnął tej samej popularności co on, ale nie jest wcale gorszy. Przeszedłem Liberation na PSP wraz z dodatkowym rozdziałem i bardzo mi się podobało. Grafika nie powala, ale grywalność i owszem. Gra jest trochę trudna i na początku sterowanie może się wydawać niewygodne, ale szybko się z nim oswajamy i pozostaje tylko kosić Helgastów. Podstawową przewagą Killzone'a nad Halo jest to, że nie jest to cukierkowy shooter, w którym każda broń wygląda jak pistolet na kulki albo karabin na wodę. Gra jest szara, ponura i pokazuje wojnę, a nie bitwę na śnieżki. Teraz czekam na Killzone 2. Pre-oder złożony, czekamy do 27 lutego 2009.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z KillZonem osobiście nie miałem styczności, ale... dwójka zapowiada się jako totalny i absolutny killer który zmiecie technologią i miodnością konkurencję z powierzchni ziemi :)

Wystarczy obejrzeć trailery albo same zdjęcia i samemu się przekonać. Owszem, mieli wpadkę z renderowanym 1szym trailerem, ale teraz jest to porażający kawał kodu. To będzie hit, murowany ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz co żałować Black Shadow, gdyż Kill Zone na PS2, to popis grafików, wyżyny ujmującego designu i brak zbytecznego przekombinowania a przy tym znakomity przedstawiciel FPS.

Teraz jest na co czekać, bowiem sequel to z pewnością jedna z najgorętszych gier 2009 (to już dzisiaj można typować w ciemno). Dla przypomnienia , aktualnie średnia tej gry wynosi aż 95%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam kolejny powód żeby kupić ps3+42 cale :P

Gram teraz dużo w jedynkę bo muszę się podszkolić i dokopać bratu po mulit :P niestety bez "netłork" adaptera więc jak narazie podzielone ekrany są jedynym rozwiązaniem. Czekam aż brat zakupi sobie swoje ps2 i będziemy grać na 2 konsole za pomocą pewnego kabelka :)

A co do 2-ki to czekam na nieskromny przypływ gotówki. Chociaż mamuśka się już zadeklarowała że zakupi mi ps3 to mi zostanie telewizor. tylko jak ja upchnę 42 cale w pokoju 11m2 hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze jak grałem w Killzone na PS2, to była gierka... Szkoda, że Killzone 2 nie wyjdzie na X360. Szczerze to wolałbym to niż GoW'a. Pewnie GoW 2 prędzej czy później wyjdzie na PC ale Killzone 2 już na pewno nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał takiego gigantycznego TV, piksele na nim trochę znać. Osobiście planuję kupić monitor z Full HD, chociaż i na moim HD Ready grafika jest całkiem ładna.

Nie no żartuje :P monitor oczywiście bo nie będę zagracał pokoju w którym i tak jest mało miejsca :) Monitor 23' głośniki 5:1 konsola i komp. Starczy na jakiś czas przynajmniej na czas killzona, god of wara i final fantasy ;] nie pozostaje nic tylko czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przechodzę Liberation na PSP i powiem, że gra się bardzo fajnie. Tylko trochę trudna jest ;P Ale ogólnie daje sporą przyjemność o ile nie podchodzimy po raz enty do któregoś "odcinka" w misji :P Wtedy trzeba wyłączyć grę, poczekać dzień i spróbować przejść ponownie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sklepie przejrzałem reckę Killzone 2 w pewnym piśmie konsolowym. Gra dostała 9+/10 i podobno wycisnęła z PS3 wszystko i jeszcze więcej, Trzymam ich za słowo.

A jakie dali minusy?

PS: Podobno to całe "wszystko i jeszcze więcej" to tylko 60% mocy PS3. Jeśli to prawda, to ciekawe, jak będzie wyglądać 100%...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były ze 2-3 do singla. Jeden na pewno był, ze AI czasami nawala. W każdym razie 75% ludzi ma singla głęboko gdzieś. Przejdziesz, skosisz trochę trophiesów i nara. Liczy się multi. Wystarczy powiedzieć, że ludzie już składają rezerwacje do klanów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się multi.

Widziałem jeden-dwa trailery, ale fakt - wygląda naprawdę mocno. Liczba graczy ma być spora, mapki w takiej grafice wyglądają świetnie a także same strzelaniny i ogólnie rozróba wygląda bajecznie i jest świetna :D nie dziwi przeto fakt masowego zainteresowania multi :)

Co nie znaczy, że single będzie niedobry, sądzę, że odwalą kawał dobrej roboty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poptrzeć na filmiki na GOL-u. Swoją drogą, Killzone 2 wcale nie "wyciska" z chlebaka 100%, twórcy oficjalnie powiedzieli, że to było ok. 70% mocy konsoli. A w wadach w owej gazetce jest: średnie AI wrogów, skrypty i brak trybu kooperacji (a szkoda). Ale co tam, i tak warto czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadchodzi wielki dzien. Juz w ten czwartek na PSS pojawi sie demo Killzone 2. Kazdy kto ma watpliwosci co do kupna (o ile mozna je miec po zobaczeniu sredniej ocen i tym, ze na razie gra dostala tylko jedna ocene nizsza od 9) powinien w nie zagrac szczegolnie, ze ma ono miec multi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadchodzi wielki dzien. Juz w ten czwartek na PSS pojawi sie demo Killzone 2. Kazdy kto ma watpliwosci co do kupna (o ile mozna je miec po zobaczeniu sredniej ocen i tym, ze na razie gra dostala tylko jedna ocene nizsza od 9) powinien w nie zagrac szczegolnie, ze ma ono miec multi.

Nie będzie multi...

Tutorial + 2 sekcje z pierwszego levelu "Corinth River".

Ok. 20 minut gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sądzę, żeby starczył na więcej niż 10 godzin.

A czy to źle? Popatrz na takiego Far Cry 2 i Crysis Warhead/L4D.

Pierwszy choć bardzo dobry, potrafi znużyć. Wkracza po kilku godzinach grania monotonia typu - po raz kolejny jedziemy od ptk. A do B , spotykając irytujące patrole co rusz na drodze. Nie byłoby to złe, gdyby pojawiło się kilkanaście razy przez całą grę, a tak mamy doczynienia nagminnie z tym. Dlaczego? Bowiem gra jest długa.

Kolejne tytuły są do zaliczenia w kilka wieczorów. Jest szybko, dynamicznie i zanim zaczniemy ziewać widząc powtarzający się element gry , ta najzwyczajniej w świecie się kończy.

Podobnie przecież było z CoD 4 : MW. Oczywiście znajdą się malkontenci, którzy będą marudzić , że wydali tyle, a tyle i mają kilka godzin grania. No cóż, nie każdy chodzi do gimnazjum i ma średnią oscylującą w granicach 2.0 i nadmiar wolnego czasu.

Pierwszy Killzone również nie był Oblivionem jeśli chodzi o długość gry, co nie przeszkadzało mi się znakomicie bawić. Klimat, design, brak przesadnego przekombinowania, oraz oprawa , jak i grywalność spowodowały, że nie żałowałem ani grosza na ów tytuł wydanego.

Jeśli kontynuacja , to taki maksymalnie dopracowany pierwowzór , to zapowiada się bardziej niż pysznie.

Zresztą grę oceniło ponad 20 osób a jej średnia wynosi aż 92%. To poniekąd wyznacznik jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wczoraj wygladalo, 75% moich znajomych mialo w opisie "sciagam demo KZ2". Szkoda, ze nie multi i niestety potwierdzily sie moje obawy co do jakosci polskiej wersji (mogloby byc jak w Liberation, oddzielne wybieranie napisw i glosow), ale i tak jestem zdecydowany na pelna wersje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, zagrałem i szczerze mówiąc zdążyłem oswoić się ze sterowaniem, a tu koniec. Zdecydowanie za krótkie to demo, jakieś 10 minut grania. Efektowne, grafika niezła, dużo akcji, nie jest łatwa. Niby kod stary, więc powinno być jeszcze lepiej. Zobaczymy, chętnie zapoznam się z pełną wersją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na pełną wersję zapodaję wam biblię KillZone 2 w przenośnym tego słowa znaczeniu. Jest to bodajże najbardziej bogata strona w informacje o całym świecie gry a jeśli ktoś zna angielski to dla niego jak znalazł :-) Info dla tych, którzy nie często bywają na PS3 Site, ale polecam - faktycznie, sporo pracy włożyli w przygotowanie tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...