Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artius

PS4 - temat ogólny o grach

Polecane posty

Wygląda na to, że PS4 może mieć kolejny duży plus po swojej stronie, wynikający z self-publishingu. Twórcy Dreamfall: Chapters szykują się do robienia wersji konsolowych, i nowa maszynka Sony jest pierwsza w kolejce, ze względu na moc i sprzyjającą infrastrukturę.

Może to odosobniony przypadek, ale może też pierwsza jaskółka. Jeśli PS4 uda się do kupki zalet dołożyć jeszcze ugranie więcej niż X1 na pecetowo-kickstarterowym renesansie, to Sony ma kolejnego plusa.

Ciekawe czy klasyczne erpegi doczekają się konwersji obsługiwanych touchpadem.

Choć akurat w przypadku Dreamfalla wypadałoby też zrobić chyba remake'a poprzedniej części... W końcu nie pojawiła się ona na żadnym Playstation, tylko na Xboksie. A to jednak gra opierająca się przede wszystkim o świetną fabułę.

(źródło: http://www.eurogamer...-go-to-consoles )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanie zadałem w sąsiednim temacie, ale na rozruszanie dyskusji także tutaj przyda się je zadać - jak sądzicie, co Sony uczyni świadomie bądź nie swym kamieniem węgielnym/motorem napędowym dla PS4? :D Zapowiedzianych ex'ów im nie brakuje, mają też solidne wsparcie dla sceny niezależnych deweloperów, ale czy jednak jest coś co przebija wszystko inne? Pewnie dla garstki fanów będzie to DriveClub, może dla innych następny Killzone... hm, znajdzie się coś jeszcze? Pamięć mi ostatnio szwankuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie, co Sony uczyni świadomie bądź nie swym kamieniem węgielnym/motorem napędowym dla PS4?

The Last Guardian zapowiedziane ponownie na początek 2014 na 2013 TGS i Uncharted 4 gdzieś w 2014 odkryte na 2013 VGA. Believe.

Ogólnie Sony Computer Entertainment zdaje sobie chyba zdaje sprawę, że jeszcze przynajmniej przez rok to PS3 będzie dla nich głównym źródłem zysków. Potwierdza to tegoroczny lineup. Sly 4, GoW Ascension, TLoU, Beyond, Dust 514, Puppeteer, GT6. Wszystkie duże studia, które swoje ostatnie gry dostarczyły w Q3 2010-Q2 2011 (Guerilla, Sucker Punch, Evolution, Ready at Dawn) robią teraz gry do startowego okienka PS4. Coś kręci ta główna ekipa Naughty Dog ("poboczna", mniejsza grupa zrobiła TLoU... Go figure), druga ekipa Guerilla (ponoć open world cRPG, a tego brakuje Sony, więc kto wie), Media Molecule, Sony Bend, Sony Santa Monica, itp. Żaden z producentów konsol nie ma tylu klasowych studiów first party.

Sam się zadeklarowałem, że biorę PS4 pierwszego dnia i tego się trzymam. Od razu wezmę Killzone Shadow Fall licząc na powrót jakości z KZ2 i zmycie hańby związanej z tylko dobrym KZ3, DriveClub (czego tłumaczyć nie muszę) i jakąś dużą multiplatformę (NFS Rivals, BF4 albo Watch_Dogs). Na początku 2014 dorzucę Infamous, a potem Destiny. Doprawię grami z PS+. Ostatnio tak bardzo trafiający w mój gust start konsoli dostałem chyba przy okazji X360 wraz z PGR3, mocno niedocenionym Kameo, znośnym Ridge Racer 6 na samo rozpoczęcie oraz Gears of War, nextgenowe Burnout Revenge i ekskluzywne MotoGP06 w 2006.

Tak swoją drogą licze, że Ridge Racer 8 jako starter nowych konsol (lub przynajmniej PS4 biorąc pod uwagę, że Namco teraz chyba bliżej Sony) się pojawi. Najlepiej zrobiony przez Bugbear, który tę markę uratował. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 na start nie ma żadnych wybitnie rewelacyjnych produkcji, od których miałbym bonera i chęć kupienia konsoli na dzień dobry. InFamous pewnie będzie bardzo fajny... i tyle jeśli idzie o mnie i start konsolki Sony. A, ta gra, która wyglądała jak Dragon's Dogma 2 (Deep Down się to zwało?) też fajnie wyglądała.

Odmawiam brania pod uwagę The Last Guardian, tak jak Agenta. Robili tę grę przez całą poprzednią, długą przecież generację. Vaporware.

Anyway, Sony na premierę akurat nie musi niczego udowadniać, w przeciwieństwie do MS czy Nintendo. Killery przyjdą, jak Naughty Dog i Santa Monica pokażą na co stać PS4.

A, i obstawiam zalew cross-generacyjnych exów pochodzących z PS3 mniej więcej w rok od startu PS4. Uncharted Trilogy, InFamous 1&2, The Last of Us i tak dalej. Jako że PS3 nie posiadam, dla mnie to już z miejsca będzie mocny atut dla konsoli Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wydawanie gier z PS2 na PS3 uważałem niegdyś za skok na kasę bo raptem dorzucają tekstury HD i trofea i od razu cena wywindowana w okolice stratosfery. Jednak pewnego dnia zainteresowałem sie seria Metal Gear Solid. Pierwszego MGSa łyknąłem w 3 dni dni, a potem cóż... ucieszyłem się że wydano kolekcję HD na PS3 dotychczasowych części i można było przejść całą serie bez kombinowania z emulatorami na pc i takimi głupotami. Więc dla kogoś kto Ps2 nie posiadał było to jak cukierek dla dziecka.

Od tamtej pory chwalę wydawanie takich przeniesionych gier, więcej ludzi ma szansę zobaczyć czym jest seria MGS abo god of war

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy trailer Deep Down -

>Capcom Online Games

To MMO. W najlepszym razie gra tworzona z naciskiem na rozgrywkę wieloosobową (takie Dark Souls, tylko bardziej). Wtedy bym ją przyjął, bo jeśli to MMO to mogą się wypchać. Dalej też uważam, ze to Dragon's Dogma 2. Gra będzie na TGS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką strzelankę kupić na PS4? Battlefield 4 mnie nie przekonywuje, nowy CoD też, Rainbow Six Patriots ma nieokreśloną datę premiery. Myślę nad killzone, ale nigdy w niego nie grałem, więc nie znam fabuły i jaki tam jest tryb multiplayer. Ktoś coś mi poradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar kupować PS4 od razu w dniu premiery czy trochę później? Na premierę na pewno będzie CoD: Ghosts, BF4 i Killzone: SF, a skoro Tobie nie podobają się pierwsze dwie gry, to wybór prosty - bierz exclusiva Sony. Natomiast jeśli możesz poczekać kilka miesięcy, to (podobno) w 1. kwartale 2014 pojawi się Destiny, z tym, że nie jest to taki klasyczny FPS jak te wcześniej wymienione, a coś bardziej podobnego do Borderlands.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cory Barlog (szef zespołu odpowiedzialnego za GoW2 - najlepszą grę serii oraz autor scenariusza do Ghost of Sparta - najlepiej napisanej części serii) wrócił do Sony Santa Monica i wziął się za prace nad czymś zupełnie nowym. To oznacza, że SSM ma teraz 3 duże zespoły. Todd Papy, Stig Asmussen i Barlog. Jedna z tych grup na pewno robi nextgenowego GoW. To oznacza 2 nowe IP. Stig robi ponoć coś science fiction. Ktoś tam się wysypał na twitterze kiedyś,

, w SSM od dwóch lat siedzi scenarzysta Battlestar Galactica, itp.

Dat first party. Feels good.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję na jakąś porządną grę kosmiczną w stylu Mass Effecta. Gier z tego gatunku dla mnie nigdy nie za wiele :P W końcu ulubionym serialem tego Barloga jest Battlestar Galactica, zatrudnili też scenarzystę tego serialu - to musi o czymś świadczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ludzie. PS4 z 6 lat na rynku zagości więc gier dostaniemy nowych, starych, ciekawych, nudnych, innowacyjnych, odgrzewanych, otwartych i zamkniętych pod dostatkiem :P

Ja tam osobiście czekam na Battlefielda 4, jakaś na prawde dobra, realistyczna ścigałke z Astonami Martinami (cóż, zamiłowanie do marki) i mmo z prawdziwego zdarzenia. Może TESO, bo tez ma wyjść. Zobaczymy ... na PC kupię zapewne i sie okaże co to warte jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale PlayStation 3 miało podobny rynkowy żywot (2007-2013) jak PlayStation 2 (2000-2006/2007) i PlayStation (1994-2000)

Że co proszę :]? Miałem na myśli bardziej rzeczywistą żywotność danej konsoli, a nie moment ot jej pojawienia się do momentu pojawienia się następcy. Na razie mimo to wygrywa PS 2. Ale (wróżę z fusów :]) wydaje mi się, że PS 3 będzie produkowana dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o produkowanie, a o realny czas dostawania gier. Czy 2013 będzie ostatnim dużym rokiem PS3? Bo faktycznie to chyba najlepszy rocznik tej konsoli. Sly 4, TLoU, GoW: Ascension, Dragon's Crown, Dust 514, Ni no Kuni, europejska Tales of Xillia. Będzie jeszcze Puppeteer, GT6, Beyond. Czy w 2014 PS3 dostanie cokolwiek? PS2 nawet pod pojawieniu się PS3 dostawało megahity. God of War 2, Persona 4, remake KH: Chain of Memories, Yakuza 2. Do tego masa gier, które wyszły na PSP/PS2 (Wipeout Pulse, Syphon Filter: Dark Mirror, Ratchet: Size Matters, Secret Agent Clank, Jak and Daxter: The Lost Frontier, GTA Vice City Stories). Podejrzewam, że teraz z PS3 może być podobnie. Masa crossgenowych gier, parę exów od Japończyków, którzy nie lubią wskakiwać od razu na nową generację (chociaż Atlus, Sega czy Level-5 ponoć robią exy na PS4) i gry Vita/PS3. Konsola umiera, gdy nie dostaje już FIFY*. FIFA 14 na PS2 trafi. PS3 będzie Fifę dostawać też pewnie do zapowiedzi kolejnej konsoli Sony.

Meanwhile during pre-Gamescom hype

Podejrzewam, że nie dostaniemy żadnego AAA. Nie licząc crossgenowego LBP3. Gameplaye z tego co zapowiedziane. Nowy build DriveClub, multi Killzone, nowy poziom z Knacka, jakiś fragment Second Son i debiut Order 1886. Pewnie skończy się na małych tytułach z PSN. Nowy Super Stardust confirmed, Eurogamer się pospieszył z zapowiedzią Velocity 2x (Ps4/Vita), nowy trailer z Until Dawn, które teraz jest grą na PS4, parę innych małych studiów (zakontraktowana gra od gości od Unfinished Swan, itp).

Nowe gry przyjdą na TGS. SCEJ robi NA PEWNO coś więcej niż Knack. Do tego third party, The Last Guardian (it's happening... Ueda dalej jest zobowiązany wobec Sony i kontrakt jest w mocy).

Uncharted 4 na VGA.

E3 2014 - Gra Guerilla, GT7, nowe IP od SSM, Sly 5 (dostał zielone światło, nie wiadomo na jaką platformę trafi), Persona 5, more new IPs

*

WiiU pun intended

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross-genowy okres to tylko narzędzie dla marketingowców, które pozwala im na gadanie głupot o trwającej dekadę generacji konsol. Na PS2 też wyszło jeszcze kilkadziesiąt gier w 2009, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie zaliczy tego roku do szóstej generacji. Nowa generacja zaczyna się wtedy, kiedy wchodzi dużo mocniejsza konsola i odnosi rynkowy sukces, który sprawia że deweloperzy się przerzucają na tę platformę i porzucają stare (dlatego przez początek 8 generacji rozumiemy raczej premiery X1/PS4 niż Wii U). Siódma generacja zaczęła się z premierą X360 (jesień 2005) i kończy się z premierami PS4 i Xbox One. Czyli trwała osiem lat. To dużo, to jedna z dłuższych generacji (może nawet najdłuższa? nie chce mi się sprawdzać). Od jesieni 2013 X360/PS3 przestają być priorytetowymi platformami na rynku. Nie znaczy to naturalnie że zmieniają się natychmiast w cegly i podstawki pod piwo, pewnie nawet w 2015 albo i 2016 jakieś fajne nowości się pojawią, ale rzeczy mające znaczenie dla kształtu rynku przeniosą się na nowe platformy.

Twierdzenie, że ósma generacja będzie najdłuższa jest trochę pozbawione podstaw i faktycznie z fusów, przecież przez tak długi okres czasu nie da się powiedzieć gdzie powędruje dynamiczny i wciąż zmieniający się rynek gier wideo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ale w sumie czym my sie przejmujemy ... zaraz wychodzi Battlefield 4 i GTA V ktore w moim przypadku uszczupla mi portfel ... ech ... do tego Diablo 3 zaraz dojdzie. Na PS4 szykuje sie trochę gorących hitów na początek i troszkę liczę, ze wraz z zestawem dostanę nowego Killzone'a ^^ (pamietam jak, juz gdy była wersja slim, kupiłem PS3 wraz z Unchartedem 2 i byla to niesamowicie miła przesiadka po PS2), bo jak pewnie wielu z Was mam odłożone pieniądze na nowa konsole i nie martwię sie ile w nią pogram, w co pogram, bo wiem, ze zabawa będzie świetna! A jeśli PS4 na starcie będzie drogie, nieopłacalne itd. to wycisne z PS3 maksimum grając w BF4, GTA V i Injusticie - myśle, ze pól roku poczekania z zakupem nie zrobi mi uszczerbku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inFamous: SS - pojawiły się nowe informacje. Moc, którą widzimy na ostatnim trailerze to "Neon power" :P Brzmi jak brzmi, ale IMO wygląda świetnie i zawsze to coś bardziej interesującego, niż jakiś klasyczny żywioł.

Między rodzajami mocy będzie można się przełączać w dowolnym momencie. Tempo rozgrywki, przy różnych rodzajach mocy ma być inne (dym to szybkość). Na tym się nie skończy, wydaje się, że będą też kolejne moce, ponieważ w wywiadzie dla IGN producent mówi "number of powers..." i "when you get new powers...", więc nie sądzę, że zatrzymamy się tylko na tych dwóch.

Będzie też dużo padać (jak to w Seattle). Może to sugestia, że jedną z mocy będzie coś związanego z wodą?

Ogólnie na chwilę obecną, to chyba jedyny tytuł na PS4, który mnie naprawdę mocno interesuje. A to nawet ciekawe, bo nigdy nie byłem ogromnym fanem serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...