Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Enemy Territory: Quake Wars

Polecane posty

ID Software postąpiło bardzo głupio, nie zamieszczając w tej grze kampanii single player i w ten sposób wielu graczy (w tym ja) odpuściło sobie Quake Wars. W FPS-y gram tylko dla kampanii singlowych, a na ataku Stroggów na Ziemię możnaby sklecić całkiem fajną fabułę. Przecież nawet pierwszy ET miał singlowego odpowiednika - był nim RTCW gdzie był świetny tryb single. A w trybie multi fabuły nie ma żadnej - przecież wiadomo że zwycięstwo odnieśli ludzie, inaczej fabuła w Q2 i Q4 nie miałaby sensu.

Jeżeli ta gra nie posiada trybu singleplayer, to w co ja grywam od paru dni? :wink: Podejrzewam, że nawet nie zainteresowałeś się QW teraz, kiedy już trafiło na sklepowe półki, a zapowiedziami, w których faktycznie nie było żadnej mowy o tym trybie, a nawet więcej, bo na początku był on zupełnie wykluczany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareście wyszło! Nie trzeba się już męczyć w Battlefield'ie. Super trzelanina dla graczy, dla których nie liczy się tylko jedna, wielka rąbanka, ale też zmysł taktyczny oraz praca w drużynie. No i wspaniała Polska edycja o, której warto wspomnieć.

PS. Hagan może najpierw byś przeczytał jakąś recke, czy coś? Na jakiej podstawie wysnułeś, że ET:QW nie ma singla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demko(dzięki za nie :)) i muszę przyznać, że gra jest świetna, ale... no właśnie, jest to ale. Pierwsze et było przede wszystkim proste. Tutaj trochę za dużo się dzieje(ma to też wpływ na szybkość działania gry). Twórcy niepotrzebnie przesadzili z bajerami. Teraz jest tendencja na upiększanie gier, to normalka. Ale sieciowe FPSy powinny przede wszystkim zależeć od umiejętności gracza, a nie, jak prawdopodobnie będzie w QW, w duzym stopniu od farta. Ciężko się połapać kto gdzie jest i można dostać kulkę nie wiadomo skąd.

'Scena" ET upada, więc częśc graczy napewno przejdzie na QW, a część(np. ja) zostanie przy jedynce :) QW to produkcja bardzo dobra, ale nie wszyscy fani 'jedynki' ją zaakceptują. Wątpie też, żeby odniosła szczególny sukces, jeśli chodzi o progaming. W produkcje typu QW osobiście wolę grać sam, a na multi posiekać w ET :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ja po prostu nie nadaję się do potyczek sieciowych. Zniechęciły mnie moje pierwsze sesje w Counterstrike, gdzie ginąłem po paru sekundach i nigdy nie wiedziałem w jaki sposób i z czyjej ręki.

Bo Counter Strike do łatwych gier nie należy. Polecam zacząć od Battlefield'a

2 no albo 2142.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, recenzja w CDA udowodniła wszystkim, że niestety nie jest to aż taki PRZEŁOM jak ET. Co nie zmienia faktu, że gra zła nie jest....tylko kolejny przykład tego, że starano się stworzyć dzieło idealne ale coś po drodze poszło nie tak...ET:QW znajdzie na pewno rzeszę nabywców, aczkolwiek mogę wyrokować, że lwia część pozostanie przy ET (chociażby przez wzgląd na wymagania sprzętowe)...

No i właśnie o to chodzi. Recenzja powaliła QW ale to nie znaczy że gra jest słaba aż tak. Tutaj kłócimy się o to że eld podszedł do recenzji "byle napisać"

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php...4&start=150

Ja polecam grę. Zwłaszcza że wyjdzie SDK. Mody, mapy nowe. Poczytajcie też fora na których rozmawiają fani ET. Eld skreślił QW jeszcze przed premierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta recka w nowym numerze... Ech, to właśnie przez takie rzeczy wiem, dlaczego rzuciłem CDA w zeszłym roku w cholerę. Niski poziom, recenzje pisane na kolanie (jak np. ta od Heroes V) i zbytnie faworyzowanie się, co często i tak jest śmieszne, bo inne od rzeczywistości. Ech, ech, ech... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem trochę w pierwszego ET i od razu wiedziałem, że jak wrzucą do tego Stroggów, to nie będzie to. Rozgrywka nie daje już takich emocji, brakuje mi tego 'zespołowego' klimatu, za bardzo mi to przypomina poprzednie Kwaki, i wątpię, żeby jakieś patche czy mody coś tu zmieniły :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ET:QW jest znakomity. Kolejny dobry fps sieciowy, ma w sobie to coś. Moim zdaniem znacznie przewyższa pod względem grywalności ET, a do tego ma kilka cech bfa, które czynią go hybrydą przewyższającą obydwa wymienione wyżej tytuły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wyżej napisał eld przekreślił ET:QW jeszcze przed premierą więc ta recenzja w CDA w cale mnie nie zadziwiła.

Co do QW: Gra jest super i polecam ją każdemu fanowi FPS'ów zwłaszcza tym z ET, BF czy nawet CS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ET:QW daaje rade, ale zeby to jakas super gra byla...nie powiem :P Gralem natomiast w demo UT3 i stwierdzam ze gra jest o niebo przyjemniejsza w graniu, wyglada co najmniej tak samo (albo i lepiej), i ogolnie jakas wieksza frajda. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzi na wszelkie tematy związane z QW znajdziesz na polskiej oficjalnej stronce QW ( nie podaje adresu bo to kryptoreklama ale wystarczy w googlach.pl wpisać hasło "quake wars" i wyskoczy adres :) )

a twój problem związany jest prawdopodobnie z tym że posiadasz kartę Ati , wystarczy w nazwie pliku startowego dopisac np. literke "a" ( masz etqw.exe a robisz etqwa.exe) i pojdzie

dodam tylko że nie sugerujcie się recenzją Elda bo niestety była "odwalona" a nie rzetelnie napisana :( i nie problem w tym że ocenił ją nisko - jego prawo --- tylko że wykonał swoją robotę "na odczepnego", bo ludzie grający już trochę w QW przecierali oczy że zdziwienia czytając tą recenzję (patrz-- oficjalna pl. strona QW)

mówiąc krótko- za malo pan Eld grał w QW i więcej z szacunku do Elda nie dodam :)

p.s. mam "zaliczone" ponad 50 godzin grania w QW i nie jestem maniakiem tego tytułu ale z perspektywy tej"50-tki" i lat spędzonych na graniu w inne fps-y online - polecam Quake Wars bezapelacyjnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Bardzo przyjemna gra.Ma tylko jedną wadę,nie wiem jak was,ale mnie drażni ten miś-lektor,który wiecznie dzwoni mi coś nad uchem.Uważam,że szkolenie powinno być rozwiązane w jakiś inny sposób.Teraz jest jakaś dziwna moda,by zarzucić gracza na wstępie milionem informacji,które miast ułatwiać ,utrudniają orientacje.Nienawidzę przegadanych gier.Gra ma tryb single player.Mało tego,zauważyłem,że i w sieci często gram z botami.Trzeba uważać na jaki serwer się wchodzi.Ktoś mówił,że gra jest trudna.Nie prawda,counter strike jest trudniejszy.Łatwa gra,zwłaszcza jak zespół jest zgrany.Przyjemna zabawa.Grą cieszę się dopiero kilka dni i jak na razie nie żałuję wydanych pieniędzy.Gra wygląda ładnie,działa płynnie,mapy są duże,jak na mój gust,ładnie zaprojektowane,serwery są pełne.Czego można więcej chcieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo w promocji za 12zł to jak za darmo. Mimo lad ma znośną grafikę,gra dalej sporo ludzi,no i najważniejsze gra się zespołowo nie da sie wygrać biegnąć jak japońce w CoD WaW, a taki tok gry mi odpowiada. Jest dynamicznie,przyjemnie i prosto. Szkoda że tylko 12 map no i straszne sterowanie samolotami ktyo to wymyślił celujesz w czołg a latadło wali w ziemię albo ja jestem za stary albo te sterowanie jest głupie: to jedyny minus gry jaki znalazłem więc nie jest źle tylko dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz balans gry wymagal pewnych slabszych cech latadelek. Ja gry juz nie mam od co najmniej 7 miesiecy. Glownie przez kiepska optymalizacje. Pamietam jak kiedys w CDA (wydanie swiateczne z 2007 roku) porownywali ta gre do UTIII i napisali, ze dzieki gorszej grafie mozna bylo osiagnac wieksza szybkosc na gorszych maszynach - bzdura UTIII jest ZNACZNIE lepiej zoptymalizowany (szczegolnie jesli ktos ma jednordzeniowy procek). Szukalem wielu roznych serwerow, ale sam nie znalazlem zadnych zespolowych zagrywek tzn. gra sie samemu, a team tylko przezkadzal bo 'chce miec najlepsze staty na serwie!'.:) Teraz moze sie to zmienilo wraz z odejsciem dzieci neo, ktore szybko sie przerzucily na CoD4 itp. Moze tez nie bylem zdolny do zauwazenia zespolowej gry gdy walczylem przy 20-30FPS na moim kompie... Troche mnie to zastanawia bo na tym samym kompie UTIII chodzil na 'niskosrednich' detalach plynnie i wygladal o klase lepiej.:( Z rzeczy dobrych to na pewno musze wymienic balans pojazdow - sa one dodatkiem do gry i jej nie dominaja a la Battlefield gdzie byly zdrowo przesadzone (bo fakt, ze tamta gra byla tez realniejsza). Gra wydaje mi sie trudniejsza od innych sieciowek w tym CS. Do CoD4 i WaW nie ma co tej gry porownywac - tu sie liczy dowiadczenie w TEJ grze (w CoDach jesli tylko grales w np. CS to na HC bedziesz wymiatal). To mi sie najbardziej podoba. Mapki sa fajnie zaprojektowane i pozwalaja m.in. przyjac dobra pozycje dla snajperow co bardzo w takich produkcjach cenie. Gorzej, ze znalazly sie na mapkach cele, ktore da sie osiagnac praktycznie tylko jedna droga.:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - ET: QW jest grą bardzo dobrą. Ja ją stawiam na równi z ET, jest grywalna, ma ładną grafikę, ciekawe mapy. Wada to niestety bardzo zła optymalizacja, choć po patchu tak źle nie jest. A najlepsze jest, że Cenega wydała ją niedawno za 25 zł, a Edycję Kolekcjonerską za 50 zł. Jeśli dodać do tego promocję 50% taniej... brrr :)8+/10 ode mnie i polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...