Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Rozwiązany: Problem z V-sync

Polecane posty

Kiedy oglądam filmy na YT mam wrażenie, że V-sync jest wyłączony. Filmy z DVD działają dobrze, więc nie jestem pewien o co chodzi. Moja karta to GeForce 9600gt, a monitor to G2222HDL. Można jakoś włączyć to całe V-sync? Często w grach jest taka opcja, ale nie jestem pewiem, czy można ją włączyć w samym systemie. Szukałem takiej opcji - bezskutecznie. Da się coś z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem uchwycić to na screenie, ale nie wyszło. Posiłkuję się więc zdjęciem znalezionym w internecie: http://extreme.pcgameshardware.de/attachme...tearing-001.jpg

Kiedy kamera albo postacie przesuwają się w bok, następuje właśnie takie "załamywanie się" obrazu. Wygląda to jak podłużne poziome linie.

Przypominam, że problem nie występuje, kiedy odtwarzam film dvd. Tylko YT i tym podobne serwisy z wbudowanymi playerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, trochę odwrotnie zrozumiałem pierwszy post ;)

W każdym razie wejdź do panelu sterowania nVidia i dalej w Zarządzanie ustawieniami 3D, tam powinieneś mieć opcje od synchronizacji pionowej. Aczkolwiek to trochę dziwne by się pod Windowsem działy takie rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problem wcale nie zniknął. Tak mi się tylko wydawało.

No więc to całe v-sync mam na pewno włączone, a mimo to system/karta/monitor zdają się tego nie zauważać. Nagrałem film, żeby nie było wątpliwości, jak mój problem się prezentuje. Najlepiej widać to, gdy przeciągam okno:

http://www.youtube.com/watch?v=wTAcqFEr8MU...eature=youtu.be

PS Przepraszam za wulgaryzm na tapecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie mogę go zwiększyć, ani zmniejszyć. Jedyna dostępna opcja to 60 Hz. Zarówno z poziomu panelu sterownia nvidii, jak i zwykłych właściowści; nawet jak wyłączam "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić".

EDIT: A nie, jednak mogę zmniejszyć do 50 lub 24. W przypadku 50 pogarsza się jakość obrazu, ale problem z v-sync wciąż występuje. W przypadku 24, wyskakuje komunikat "Out of range".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Wejdźcie tutaj: http://tvnplayer.pl/programy-online/x-fact...2E07,11695.html

I przeskoczcie to 51:30. W momencie, gdy kamera się przesuwa, u góry ekranu strasznie załamuje mi się obraz. U was też tak jest? Bo jeśli tak, to może mam po prostu pecha do kiepsko nagranych filmów w necie...

Piszę tego posta, ponieważ w niektórych filmikach jestem niemal pewien, że nie mam tego problemu. I po prostu zaczynam się zastanwiać, czy faktycznie coś jest nie tak z kartą/monitorą/czymkolwiek, czy też ostatnio zrobiłem się za bardzo przewrażliwiony...

Jeśli jednak nie widzicie tego, co ja, to prosiłbym o jakieś rady, bo powili kończą mi się pomysły. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przeskoczcie to 51:30. W momencie, gdy kamera się przesuwa, u góry ekranu strasznie załamuje mi się obraz. U was też tak jest? Bo jeśli tak, to może mam po prostu pecha do kiepsko nagranych filmów w necie...

U mnie na notebooku jest ok, tzn. niczego strasznego nie ma.

A co do innych pomysłów, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to odinstalowanie sterowników, użycie np. Driver Sweeper'a i zainstalowanie ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój boże, pomogło! Driver Sweeper działa cuda. W trakcie usuwania resztek sterowników wyskoczyło miliard błędów, więc to może one (lub cokolwiek z nimi związane) były przyczyną mojego problemu.

Dzięki wielkie, panie allorze. Temat można ostatecznie zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...