Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Swiruss

Portret psychologiczny współczesnego gracza.

Polecane posty

Temat dotyczy wyprofilowania współćzesnego gracza gier wideo i jest tematem mojej pracy i chciałbym, żebyśmy wspólnie opracowali temat. Na początek proszę Was o wypełnienie ankiety, która będzie krokiem naprzód w kierunku celu.

Temat, choć wielokrotnie poruszany myślę, że jest ciekawy. Na początek chciałbym podzielić się z Wami moją metodologią.

Jednym z etapów ku uzyskaniu portretu gracza jest dotarcie do pokaźnej ich liczby, liczby która pozwoli mi wysnuć pierwsze konkluzje. Nie wiem na ile to mi sie uda ale spróbuje. Mam nadzieję, ze administracja forum nie będzie miała nic przeciwko temu wątkowi. Proszę was o wypełnienie formularza. Formularz nie składa się z dużej ilości pytań, by nie obkładać potencjalnych respondentów szczegółówymi pytaniami i nie zniechęcać ich na początku drogi. Toteż na starcie postanowiłem skoncentrować się na najważniejszych kwestiach.

Z przyczyn oczywistych pierwszym sposobem na uzyskanie informacji są fora. Wybór forum cdaction.pl jest jednym z nich - nieprzypadkowy. Do wyboru skłoniła mnie zdywersyfikowana grupa graczy. Skupię się przede wszystkim na blaszakach i konsolach.

Starałem się omijać ogólnodostępne fora by zachować jakość próby. Liczę, że społeczność skupiona wokół CD-Action, podejdzie do kwestionariusza poważnie i odpowie na pytania rzetelnie.

Prosiłbym tylko o uważne czytanie. W pytaniu 6 należy zaznaczyć maksimum 3 gatunki gier. Osoby, które bedą zaznaczać wszystko co możliwe bedą po prostu nie uwzględniane w analizie i wyrzucane z próby statystycznej.

Kwestionariusz jest po angielsku, ale bez obaw.Pytania są proste i zrozumiałe,a wszelkie zawarte "specjalistyczne" słownictwo jest doskonale każdemu kto uważa się za wytrawnego bądź przynajmniej przeciętnego gracza. Po za tym jestem pewien, że większości z Was tłumaczenie tak prostego tekstu uwłaczało mi poczuciu własnego "ja"

Jeśli uzyskam wystarczająco odpowiedzi postaram się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami i konkluzjami. Zatem do dzieła. To zaledwie "13" prostych pytań.

Dzięki wielkie z góry !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Nie wiedzieć czemu ale twój avatar idealnie pasuje do twojej wypowiedzi a mi pozostaje tylko się śmiać.

Po za tym to biorę się za wypełnianie ankiety bo jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

UPDATE

Wypełnione więc powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dopiero teraz zobaczyłem "Prosiłbym tylko o uważne czytanie. W pytaniu 6 należy zaznaczyć maksimum 3 gatunki gier. Osoby, które bedą zaznaczać wszystko co możliwe bedą po prostu nie uwzględniane w analizie i wyrzucane z próby statystycznej.", a zaznaczyłem moją świętą 4. Tak nie zaznaczyłbym shooterów, a przygodówki, RPG i gry akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...