Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Guild Wars (1, 2)

Polecane posty

Oczywiście, gra jest super. Ostatnio próbowałem pograć w WoW, ale rzeczywiście system walki w porównaniu do GW2 wydawał się sztywny jak decha i błyskawicznie się odbiłem.

Absolutnie nie zgadzam się jednak z tobą w kwestii dodatków.

stale dodawany content kto gra w grę od początku do teraz wie ile się zmieniło.
Od samego niemalże startu grałem bezustannie przez długi czas i powodem, przez który postanowiłem porzucić grę były właśnie te nieszczęsne update'y. Zmiany to w zasadzie cały czas tylko balans i poprawianie błędów. Usprawnia się obecne już rzeczy, natomiast nowa zawartość to praktycznie pojęcie tej grze obce. Co takiego w grze zmienia? Kogo obchodzą jakieś nic nie znaczące zmiany interfejsu, czy śmieszna tymczasowa zawartość, jeśli to, co na prawdę się liczy, czyli sama rozgrywka (mapy, lochy, tryby gry), nie jest aktualizowane praktycznie w ogóle? Dla typowego gracza do roboty nie ma niemalże nic innego niż to, co robiliśmy od The Lost Shores.

Chciałbym wejść do gry po jakimś czasie i móc pobiegać po nowej mapie, po nowym dungeonie, powalczyć o nowe przedmioty, pobawić się w nowym trybie pvp, tymczasem w Guild Wars 2 jedyne, co po roku (powiedzmy od zeszłego lutego) nieobecności ktoś mógłby zrobić, to powiedzieć "o, fajny event" i wyjść z gry.

...a żałuję, bo to na prawdę świetne mmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje jeżeli chodzi o to ze nie dodają nowych map dungow itp ale jest sporo zmian takich poprawiających rozgrywkę na +

ostatnio dodali nowa mapę www która mi osobiście bardzo się podoba, jest nowy item tier ascended żeby go zrobić trzeba trochę czasu włożyć i golda ^^ bronie legendarne obecnie jak ktoś się weźmie to może w dwa miesiące zrobić grając po 2h dziennie. Ja mam cały czas nadzieje że niedługo zapowiedzą dodatek pudełkowy właśnie z mapami/rasami/klasami zwiększą lvl poprawią pvp jakieś nowe tryby itp a najbardziej chciałbym mounty ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nowy item tier ascended żeby go zrobić trzeba trochę czasu włożyć i golda ^^ bronie legendarne obecnie jak ktoś się weźmie to może w dwa miesiące zrobić grając po 2h dziennie.

I co z tego, skoro te wszystkie legendy, ascendety i inne śmieci to tak naprawdę skórki na broń z których korzyści są kompletnie nieproporcjonalne do pracy którą trzeba włożyć w farmę żeby na nie uzbierać. Owszem, fajnie to wygląda (zwłaszcza miecz Eternity), ale poza szacunkiem na dzielni nic te bronie nie dają, są takie same jak każdy inny rare i exotic.

Ja mam cały czas nadzieje że niedługo zapowiedzą dodatek pudełkowy właśnie z mapami/rasami/klasami zwiększą lvl poprawią pvp jakieś nowe tryby itp a najbardziej chciałbym mounty ;D

ANet wielokrotnie już informowali że podoba im się living story i nie mają w planach pełnoprawnego dodatku. Bardziej opłaca im się robić nic nie warte eventy i wrzucać skórki do item shopu niż przysiąść nad poważnym contentem, bo gracze i tak kupują gemy, hajs się zgadza, więc po co się przemęczać? Też miałem nadzieję że coś się zmieni, zwłaszcza po wielkich przeciekach o raidach, nowych trybach pvp itd. ale jak na razie każdy event living story jest gorszy od poprzedniego i nie widać szans na zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ascended to już był od jakiegoś czasu. Ostatnio po prostu dodali broń i armor tego tieru

Ale co z tego jak trzeba ostro farmić żeby je wycrafcić a nie ma to najmniejszego sensu bo przyrost statów jest znikomy ? (do tego armory są takie paskudne że o ja)

Brałem udział w testach Edge of the mists ale co mi po tym jak w samo GW przestalem grac zaraz po tym. Dodanie "kolejkowej" mapki do WvW nie ratuje gry (nie wspominając o tym że jak dla mnie sama mapa była zbyt chaotyczna...aczkolwiek pomysł ciekawy)

Jak dla mnie sam fakt że kupiłem WoWa mówi o tym że GW2 padło i leży. Wciąż czekam na nowy content który mnie z powrotem przyciągnie do gry. I żeby to nie było crapowate living story które jest złem wcielonym

Może się doczekam zanim zapomnę że ta produkcja stoi u mnie na półce...może

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się zbyt jasno - to jest moja personalna opinia. Fakt że kupiłem i gram w WoW'a oznacza iż GW2 leży i kwiczy DLA MNIE :)

W żadnym wypadku nie miałem na myśli opinii ogólnej, tylko i wyłącznie moje prywatne odczucia co do tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL

Akurat moim zdaniem ascendanty są bardzo ładne, ale podobnie jak z legendami: trzeba włożyć tytaniczną pracę żeby uzbierać pełny set, który wcale nie będzie lepszy od dowolnego exotica. To już łatwiej kupić skin w Item Shopie (może o to właśnie chodzi?).

W ogóle zastanawia mnie, dlaczego ANet tak bardzo ciśnie na craft w tej grze? Praktycznie cały endgame'owy pve content to zbieranie materiałów do craftu, najciekawsze itemy pochodzą z craftu itd. A co z graczami którzy nie chcą bawić się w wytwarzanie przedmiotów? Co z ludźmi takimi jak ja, którzy wolą zbierać loot z wypadów na dungeony czy world bossy? Gra nie oferuje mi kompletnie nic, na szczęście są inne produkcje które bardziej trafiają w mój gust. Na szczęście dla mnie, bo ANet nie dostanie już raczej moich pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, teoretycznie (prawie) najlepszy sprzęt można zdobyć za tokeny z dungów. Legendy to tylko skiny mające pokazać, że "komuś się chciało". Fakt, że pochodzą z craftu sprawia też, że rzeczywiście trzeba w to włożyć jakąś pracę i każdy musi się postarać tak samo. Z dropem, nawet przy szansie 0.0001%, jest tak, że komuś (i to raczej nie pojedynczej osobie) i tak wypadnie za pierwszym-drugim razem tongue_prosty.gif Wtedy to umniejsza to, czym legendy miały być. Ale tak czy inaczej mogliby wreszcie dodać jakiś stały nowy dungeon z nowymi tokenami i nagrodami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać (co było już przypominane wiele razy) jak to Anet jechało po wszelakim grindzie i wszędzie wypowiadali się że u nich tego nie będzie.

A tu bum, pomijając kwestię craftu to w zasadzie każde Living Story opiera się w pewnym sensie na grindowaniu w kółko tego samego aby coś dostać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią tak pewnie dlatego żeby ludzie nie narzekali że za szybko wszystko da się zdobyć na początku był problem że najlepsze eq można zdobyć w pare dni to zrobił craft i farme żeby nie było za szybko iludzie mieli się czym zająć. Osobiście nie robię setu ascended za mała różnica w pkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze crafting wyobrażałem sobie jako element ekonomiczny, a nie jako element end-game'u na równi z instancjami, czy grindem.

Większy problem jest w tym, że do tworzenia przedmiotów Ascended nie robimy absolutnie nic innego, niż robilibyśmy półtorej roku wcześniej dla zdobycia Exotic, czy Legendary. Biegamy po tych samych mapach, chodzimy do tych samych lochów, wykonujemy te same eventy. Takie sztuczne przedłużenie rozgrywki jest jak dla mnie bardziej frustrujące, niż interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guild Wars 2...

Kupilem w pierwszym tygodniu po premierze. Pogralem Nordem wojownikiem do 17 poziomu, stworzylem lowce i pogralem moze do 10-12 poziomu i... przestalem grac. Tak po prostu, z dnia na dzien. Nie ciagnelo mnie do gry, widac cos bylo nie tak, nie odpalalem jej. Odinstalowalem.

Zainstalowalem ponownie kilka miesiecy temu. Stworzylem nowa postac, tym razem mesmera. Po jakims czasie dobilem do tego 80 poziomu, kupilem sprzet, pogralem. Ubilem kilku world bossow, zdobylem lepszy sprzet i... przestalem grac. Nie wiem ile czasu juz minelo od poprzedniego odpalenia gry, ale od jakiegos czasu nie mam parcia na te gre. W ogole nie mysle o jakims powrocie, brak motywacji albo checi.

Niestety nie tego sie spodziewalem po Guild Wars 2. Graficznie wyglada pieknie, muzyka... w sumie i tak slucham swojej jak gram w gry mmo, bo wiadomo, ile mozna sluchac tego samego. Gra jest niestety nudna. Nie rozumiem po co bylo tworzenie tych 80 poziomow, kiedy i tak praktycznie wszystko jest skalowane. Mogli pozostac przy 20 czy 40 i byloby tak samo.

W sumie najbardziej w Guild Wars 2 podobaja mi sie visty (te, przy ktorych trzeba troszke pomyslec, aby je zaliczyc) i jumping puzzle (mimo tego niezbyt plynnego poruszania sie postaci). Kombinowanie jak to przejsc sprawia przyjemnosc.

Szkoda ze lore w tej grze nie porywa. Niestety to nie World of Warcraft, gdzie w swiat sie po prostu czlowiek wciagal.

Te cale wydawanie contentu co dwa tygodnie tez jest bez sensu, bo to trwa przez krotki czas, a pozniej znika. Dlaczego A-net nie stworzy stalego contentu, do ktorego jest dostep caly czas, a nie tylko przez chwile?

No nic. Pewnie wroce jeszcze kiedys do tej gry, chociazby po to, zeby zrobic te 100% ukonczenia mapy, zwiedzic wszystkie miejsca, ubic kilku bossow. Ile czasu musi uplynac, zebym sie znowu wkrecil w te gre? Trudno powiedziec.

Za to coraz wiecej mysle o Warlords of Dreanor. MoP mnie nie zainteresowal (aczkolwiek sciezka dzwiekowa mi sie spodobala), a po Catacylsmie pozostal niedosyt (ostatni raid z Deathwingiem byl kiepski, a sama gra sie wypalila). Moze WoD zainteresuje mnie bardziej do tego stopnia, ze skusze sie na kupienie dodatku. Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, o dziwo, wróciłem do gry. Czysto casualowo, wiem, że ją porzucę za miesiąc na korzyść Reaper of Souls ale jak na razie to gram.

@Ascendet itemy

Pełny set jest od 5% do 7% lepszy od exotic. Więc to nie są same skórki, dla "prosów", wszelkiej maści bydła jest to nowy wyznacznik pozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.guildwars2guru.com/news/1401-escape-from-lions-arch-february-18th/

Jeżeli ktoś miał nadzieję na zakończenie żałosnej przygody z równie żałosną Scarlet, to nie mam dla niego dobrych wieści. Nowy epizod Żyjącego Świata znów przedstawi nam perypetie tej uroczej antagonistki. Na razie nie wiadomo za dużo o aktualizacji, bo jest dostępny tylko krótki zwiastun, ale coś czuję że tyłka nie urwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat sprawdzę - wreszcie coś się zmieni. Co prawda niektórzy twierdzą że "zniszczenie" Lions będzie tylko czasową "nakładką" na miasto aż do czasu zakończenia eventu ale coś mi się wydaje że jednak arka pozostanie już zniszczona.

Nie ma nawet żadnego preview na stronie więc raczej nie liczę na nic innowacyjnego. Czyli ogólnie "meh" ale zobaczę jak zmienili lokację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie "meh" ale zobaczę jak zmienili lokację.
Czyli jak zawsze.
Robili wielkie, szczegółowe i żyjące miasto tylko po to, by za rok je po prostu usunąć z gry?
Wtedy ktoś w końcu by się zainteresował miastami rasowymi, choć wątpię w taki scenariusz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie obczaiłem ale patrząc na pacz noty to mogę powiedzieć ponownie "meh". Jak zwykle, gem store, gem store, grind, acziki, back itemy, brak nowych innych itemów, gem store.

Czy to nie jest czasem ostatnie LS z tego sezonu ? Bo chyba ostatnią deską ratunku jest pierwszy apdejt z nowego sezonu bo jak na razie jak GW2 ssało tak ssie dalej.

A tak wgl trafiłem 6 w totka...szkoda że dzieloną przez 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem czy coś przeoczyłem, ale prócz tych kilku eventów, związanych z nimi cosmetic items (zarówno do zdobycia jak i w gem store) to ten update nie oferuje nic. Nawet kosmetyki i balansu mało jak na LS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz do supportu, jeśli zmiana hasła nie działa (co jest dosyć dziwne) to jest to jedyne wyjście. Tylko przygotuj się na to, że mogą ci zadawać "dziwne" pytania byś udowodnił, że konto jest twoje, typu rodzaj providera internetowego, dokładną datę założenia konta, key z pudełka itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona GW2 działa cholernie dziwnie i mnie nie dziwi że masz problemy. Ja sam w zasadzie nigdy nie mogłem się zalogować na forum bo gdy klepłem login i wpisałem passy to mi przechodziło do mojego konta. A jak z tamtej strony chciałem już przejść na forum to strona mnie wylogowywała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...