Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Fajne tweaki, ale to wciąż tylko tweaki. Po "wielkim update" oraz tytule Feature Pack spodziewałem się nowej klasy/rasy, kilku "zwykłych" (z sercami, vistami itd) lokacji. No ale cóż, takie coś też jest potrzebne grze. Powinni zredesignować system walki i pozbyć się zerk-only mety, bo to krzywdzi GW2. Oczywiście nie tylko to, bo krzywdzi przede wszystkim temporary content, ale to jest ArenaNet. Tak, z negatywnym wydźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. Ten system szafy itd niezły. Barwniki przypisane do konta a nie postaci - to powinno być od początku. Szkoda tylko że barwniki nie zmienią się we wspólną bibliotekę (aka nie dostanę na innej postaci barwników które mam już odblokowane na mainie)

Skiny też fajne aczkolwiek trochę chaotycznie to opisanie i nie do końca zrozumiałem jak ma to działać

Tak czy siak jak napisał Wardi - tweaki to tweaki. A contentu nima... (i tak pewnie dadzą następne LS na starej mapie...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendarki i ascended będą account bound, a nie soulbound. Naprawa teraz nie będzie nic kosztować, a zmiany na lfg ograniczą się do wvwvw. Zakładka gildii zostanie rozbudowana tak, że będzie widać kiedy ostatnio ktoś się logował. Arena net mogłaby się poważniej wziąć się do roboty, bo gra nie młodnieje, a konkurencja zaciera ręce. Liczyłbym teraz na jakiś duży update w maju z nowymi obszarami, bądź w czerwcu pełny płatny dodatek. Lepszy jakościowo od historii z zhaitanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa teraz nie będzie nic kosztować
Generalnie jeśli naprawa ma nic nie kosztować, to jak dla mnie system uszkodzeń ekwipunku traci w ogóle swój sens.
Legendarki i ascended będą account bound, a nie soulbound.
Jakaś ta gospodarka w wydaniu anet strasznie socjalistyczna ^_^ Handel jak dla mnie już i tak dawno leży, ale teraz to w ogóle sens zbierania złota będzie znikomy, bo w ogóle nic sensownego sobie przy jego pomocy nie kupimy (a pancerz naprawią za darmo).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ta gospodarka w wydaniu anet strasznie socjalistyczna ^_^ Handel jak dla mnie już i tak dawno leży, ale teraz to w ogóle sens zbierania złota będzie znikomy, bo w ogóle nic sensownego sobie przy jego pomocy nie kupimy (a pancerz naprawią za darmo).

Zmniejszą ilość złota z nagród i z wrogów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Faktycznie. Jak naprawa będzie za free to uszkodzenia eq mogą wywalić, bo po co to ma istnieć ?

"We feel the time penalty to return and repair accomplishes our goal enough to not need a secondary cost that punishes newer and less experienced players the most." - jakoś mnie nie przekonuje :P

Ja akurat miałem na co wydawać golda - na matsy. Ale zakładając że chciałoby mi się dogrindować i zrobić ascended łuk...to chyba potem już nie miałbym na co wydawać szmalu.

ALE: Wreszcie dają account bound WXP. Coś o czym gracze trąbili od dawna.

Coś jakby Anet zaczęła nieco słuchać graczy. Account bound WXP i Legendarki/Ascended są małym dowodem na to

Kto wie...może w końcu zobaczymy jakiegoś konkretnego apdejta z nowym stuffem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wielki patch tak szumnie zapowiadany przez arene okazał się jedynie kosmetycznym czymś. Odblokowanie skina poprzez rozbicie przedmiotu jest potrzebne jak psu piąta noga, dzięki przypisaniu wszystkich kolorków z postaci na konto mam w plecaku jakieś 80 sztuk śmiecia, z którym nie ma co zrobić. Raz odblokowany ascended armor dla każdej postaci ? Jasne. W formie skina. Na cholerę mi skin ascended skoro tu chodzi tylko i wyłącznie o statystyki ? Pogrzebali coś w traitsach, trzeba będzie poświęcić z dzień żeby sprawdzić czy w ogóle będzie to to grywalne, zmienione działania run. Nie podoba mi się to. W ogóle nie podoba mi się ich polityka. Jeżeli nie wprowadzą jakiegoś nowego stałego obszaru, nie zmienią i nie dodadzą dungeonów i fractali, nie wprowadzą świeżości do PvP czy WvWvW to ta gra umrze szybciej niż im się wydaje. Już teraz sporo ludzi narzeka na wszech ogarniającą świat nudę. Jakoś z początkiem kwietnia odpaliłem sobie stare GW1 i do tej pory nie mogę pojąć jak oni mogli zepsuć tak genialną grę ? Wystarczyło wprowadzić otwartość na mapach, dodać nowe przygody i spokojnie grałoby dalej bardzo dużo ludzi. Zwłaszcza, że coraz więcej osób po prostu wraca do starego świata znudzonych GW2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartpuk - jak to na cholerę komu ? Wspólna szafa skinów jest jak najbardziej na +. Wspólne barwniki jeszcze bardziej. Samo dobro.

Traitów w zasadzie nie ruszali jeżeli nie biorąc pod uwagę tego że stare 5 pkt traitów to teraz 1 pkt. Mniej klikania. Dodali po 1 traicie na linię. Jedyne co mi się tu nie podoba to to że trzeba będzie je samemu odblokowywać - czy to kupować czy to za jakieś zadania.

Generalnie specjalnie się dzisiaj zalogowałem po raz pierwszy od dłuższego czasu tylko po to żeby tego feature packa obczaić. I w zasadzie wyszło ok. Megaserver jak najbardziej na +, wreszcie dzięki temu The Groove był mniej więcej zapełniony :P

Tak czy siak prawda jest prawdą - brak nowego contetu, brak graczyu. Do mnie Living Story nie przemawia bo jest zwyczajnie słabe. Byle jedna mapa z nowymi questami/vistami/jumping puzzlami by mnie zadowoliła i miałbym z miesiąc grania. A tak to czekam dalej...chociaż chyba w tym tygodniu sobie pogram, zbiorę się do kupy i wreszcie skończę łuk ascended.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ta szafa czy barwniki to nic innego jak kosmetyczna zmiana, a oni zapowiadali tego patcha jak jakieś nie wiadomo jak wielkie wydarzenie. Sorry, ale dalej rzucili jakiś ochłap żeby ludzie dali im spokój na czas jakiś. A najgorsze jest to, że to o zgrozo działa! Do mnie taka polityka nie przemawia, sami swoimi decyzjami zabijają tę grę. Jak do wakacji nie usłyszę o planowanym wydaniu pełnoprawnego dodatku to raczej pożegnam się z tą grą już na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmetyczna zmiana to by była gdyby zmienili UI. Zrobienie kolorków accout bound, zrobienie mega szafy ze skinami account bound i zrobienie ascended/legendary account bound nie nazwałbym kosmetyczną zmianą.

Fakt, jest to w zasadzie ochłap ale za to smaczny ochłap. Co nie zmienia faktu że dopóki nie dodadzą nowego stuffu to nie ma po co wracać do tej gry. Cóż, skończył się pierwszy sezon LS, zacznie się drugi. Niby można liczyć na nowy content....ale Anet zawsze zawodzi, już nie wiem ile czasu czekam na coś nowego i chyba się nie doczekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powiedz ty mi co ta szafa czy kolorki zmieniają w grze. Nic ? Dzięki temu, że będziesz pomalowany na różowo będziesz miał dostęp do innych lokacji ? To że mój warrior założy armor z guarda co mi da ?

Nie doczekasz się na nowy content zbyt szybko. Ludzie cieszą się z LS, cieszą się, podobnie jak i ty, z tego patcha, który nic nie daje, a był zapowiadany jako nie wiadomo co. Dopóki tak dalej będzie to ANet będzie miała gdzieś jakiś dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartpuk...wiesz co, jak nie widzisz co account wide unlocki i szada zmieniają w grze....nie, nie ważne, nie ma sensu z tobą rozmawiać. Masz jakąś nerwicę tylko przez to iż stwierdziłem że niektóre rzeczy z April Feature Packa są fajne. To że nie ma contentu to osobna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL

Problem w tym, że zapowiadają wielkiego patcha, podgrzewają atmosferę przez kilka dni, a na końcu okazuje się że dostajemy... w sumie nic. Jedynie megaserwer jest fajną opcją, reszta to tak naprawdę pierdoły, które spokojnie mogły być dodane w kilku living story. Barwniki powinny być wspólne od początku i dziwię się że trzeba było czekać tyle czasu na wprowadzenie tej opcji, szafa na skórki też kompletnie nic nie zmienia w samej grze i nie wiem o co tyle krzyku. Zmienione traity to tak naprawdę zmniejszenie liczby punkcików i pozamieniane miejsca niektórych umiejętności. Dalej nie ma contentu, dalej nie ma nowych dungeonów i lokacji, nadal gra nie oferuje kompletnie NIC graczom których nie interesuje craft (tak naprawdę jedyne zajęcie PvE na end-game).

Z drugiej strony wg. ostatnich raportów GW2 jest na trzecim miejscu jeśli chodzi o liczbę dolarów wydawanych przez pojedynczego gracza na item shop (nie mylić z najbardziej dochodową grą!), więc chyba graczom się taki model podoba. A jeśli są pieniążki, to po co się starać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zapowiadają wielkiego patcha. Przecież wszystko co miało być w packu było po trochu ujawniane i można było bez problemu zobaczyć co dodają i co zmieniają. Nie wiem czego wy się spodziewaliście. Gdyby powiedzieli że będzie mega patch i nie ujawniali co się w nim znajdzie to wtedy rozumiałbym ten rage. A tak to jest to dla mnie spinanie się bez podstaw.

Ale nie o to się rozchodzi, rozchodzi się o to że bartpukowi chyba się nie podoba że spodobały mi się szafy i unlocki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zapowiadają? Taki Blizzard jak zapowiada patcha to się pojawia wpis na blogu z ogólnym opisem dodawanych i zmienianych rzeczy + link do forum ze szczegółowymi zmianami. Bez jakiejś wielkiej pompy, chyba że wchodzi coś pokroju Siege of Orgrimmar, gdzie update dostał nawet własny trailer (ale oferował dużo więcej niż całe living story z GW2). Teraz zobacz sobie jak wygląda marketing łatki w przypadku GW2, najlepiej na facebooku i tweeterze gry. Najpierw zapowiedzi "największego update'u od premiery", później "będziemy podawać zmiany systematycznie, w małych ilościach bo tyle ich jest" następnie codziennie pojawiają się informację o pierdołach i kosmetyce w stylu farbki account bound czy zmienione traity, a na końcu, jako "super hiper mega zmiana" - megaserwer. Nie no, fajnie że coś robią, ale gra od premiery praktycznie stoi w miejscu, nie dzieje się nic prócz kosmetycznych i minimalnych zmian, więc skoro ANet zapowiada "największy update od premiery" to chyba można się było spodziewać czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KafarPL niech ci się podoba, twoje prawo. Wcale na ciebie nie naskakuję z tego powodu. Ba, ja w ogóle na ciebie nie naskakuję. Tylko dalej nie odpowiedziałeś co te farbki i szafa takiego dają, że nie są one zmianą czysto kosmetyczną. I masz rację. Nie widzę co to zmienia w grze. Wytłumacz mi bo może za głupi jestem na coś tak skomplikowanego, być może nie dostrzegam jakiejś ukrytej głębi w tym wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ale czy ja gdziekolwiek twierdziłem że coś to zmienia ? Co one dają już pisałem. Fajne bo fajne i przydatne. I tyle. Nie wiem o co się sadzisz. Pisałem też że brak contentu to sprawa osobna a drugi sezon LS jest w zasadzie ostatnią deską ratunku.

@b3rt - jakby nie patrzeć jest to największy patch od premiery. A mówiąc dokładniej - największy patch skoncentrowany czysto na mechanice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartpuk...wiesz co, jak nie widzisz co account wide unlocki i szada zmieniają w grze....nie, nie ważne, nie ma sensu z tobą rozmawiać.
A ja bym ciebie chętnie zapytał co według ciebie one zmieniają. Zabijanie pajonczkuf w różowym pancerzu, a zabijanie tych samych pajonczkuf w zielonym pancerzu to JEST właśnie zmiana KOSMETYCZNA, gdyż nie ma na grę ŻADNEGO wpływu poza WYGLĄDEM, czy tam usprawnieniem interfejsowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ale czy ja gdziekolwiek twierdziłem że coś to zmienia ? Co one dają już pisałem.

Tak, twierdziłeś. Nawet Padaka cie zacytował więc ja już tego samego nie będę robił. Nie pisałeś nigdzie co one dają, chyba że na innym forum.

Pisałem też że brak contentu to sprawa osobna

Tego się nie czepiałem, sam twierdzę że jest on potrzebny jak rybie woda.

a drugi sezon LS jest w zasadzie ostatnią deską ratunku.

Drugi sezon LS będzie raczej pierwszym gwoździem do trumny. Jeżeli dalej mają zamiar w ten sposób się bawić, to ja zabieram swoje zabawki i idę do innej piaskownicy. Wrócę jak wydadzą normalny dodatek.

nie, nie ważne, nie ma sensu z tobą rozmawiać.

Jak na razie to ty udowadniasz, że nie ma sensu z tobą rozmawiać bo wyrzekasz się swoich własnych słów sprzed 2-3 postów.

@b3rt - jakby nie patrzeć jest to największy patch od premiery. A mówiąc dokładniej - największy patch skoncentrowany czysto na mechanice

Co prawda nie do mnie, ale co tam. Dodali po jednym traitsie na klasę i twierdzisz to co twierdzisz ? W takim razie naprawdę wcale się nie dziwię, że oni nie mają ochoty zrobić niczego nowego, skoro i tak ludzie są zadowoleni z ochłapów. A może połączenie lvl z każdej postaci na wvw w jedno to wielka zmiana w mechanice gry ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie rozumiemy. Słowa mają różne znaczenia. Może i szafa i unlocki nie zmieniają nic bezpośrednio w gameplayu, ale na pewno zmieniają to że jest teraz łatwy dostęp do obu. I to jest fajne. Robiąc sobie alta można go nawet od razu ubrać żeby był badassem. I gitara. A czy gdzieś pisałem że zmienia to [beeep] rozgrywkę ? Że wywraca to do góry nogami grę ? Nie. Za to ty twierdzisz że totalnie one nic nie dają co jest bzdurą. Choćby to że nie trzeba farmić barwników na każdym charze już jest zmianą na +

I dalej się do mnie sapiesz. Czy odpowiadając b3rt'owi odnośnie "największy patch od premiery" stwierdzam że jest ok ? Nie, nigdzie nie pada takie słowo. Stwierdzam tylko że może i jest największy ale skupia się tylko na mechanice gry. A ty mi już wciskasz że jestem zadowolony z ochłapów. Fakt - podobają mi się zmiany. Ale czy przez to jestem zadowolony z sytuacji w grze ? No raczej nie, gdyby tak było to bym dalej w nią grał.

Weź sobie jakieś tabletki na uspokojenie czy coś. Masz sapy jakby od tego zależało twoje życie. Nic ci nie pasuje i nic ci się nie podoba. Ja tam się cieszę ze zmian w packu, wyłączając to że traity trzeba odblokowywać. Mimo że już nie gram w GW2 ze względu na brak contentu. Ale gdy jakimś cudem się on pojawi to wtedy z owych kwietniowych zmian będę się cieszył jeszcze bardziej. Proste

I dalej też nie rozumiem tego waszego "zapowiadali mega patcha a co dali ? nic". Chyba po to macie głowy i umysły żeby z nich korzystać. Przeglądaliście zapowiedzi to dobrze wiedzieliście co będzie. A jak Anet miało to niby reklamować ? "Hej, dajemy wam ujowego patcha ot tam trochę ficzerów i cieszcie mordę ok ?". No proszę was. Jeszcze się nie zdarzyło żeby firma sama sobie celowo robiła antyreklamę. Munich Bus Simulator reklamuje się jako da best symulator na rynku, tip top i w ogóle diament. A jest to crap totalny. Ale przecież nie napiszą w opisie "zrobiliśmy ujową grę za 32 euro, kupta bo tak". Logiczne, ne ?

Jedyne co to twórcy symulatora kozy sobie sami zrobili reklamę...ale oni już wiedzieli że ten towar się będzie rozchodzić jak ciepłe bułeczki

EDIT: Aha, jutro max pojutrze temat padnie i wróci do chwilowego życia jak wyjdzie nowe LS. Powiadam wam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...