Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

REGE

Pomoc przy zasilaczu

Polecane posty

Ok wcześniej pisałem posty o części i wszystko było załatwione ale wystąpił problem z zasilaczem i niestety byłem zmuszony szukać innego. Dlatego proszę o rade czy ten zasilacz wystarczy:

http://www.modecom.pl/specyfikacja.php?id=...y=6〈=pl

niestety reszta zasilaczy na stanie sklepów komputerowych w mojej okolicy jest wątpliwej jakości większość jest to Feel i jeden INCORE

a tu reszta kompa

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-p5kplepu.0.358406.html

grafika 5750

PDC 1.8 ghz (narazie nie podkręcony)

2gb ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic gdyby nie problemy w sklepie miałbym już tego Fortrona a tak jestem zmuszony na szukanie czegoś innego, a niestety wszystkie sklepy komputerowe w mojej okolicy jedynie co mają na stanie to Modecomy w różnych odmianach. Nic pojezdźe jeszcze i poszukam jak nie znajdę trzeba bedzie zamawiać przez neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uwaliłem dwa Modecomy Feel przy obciążeniu około 60%.

Wiesz jak sie ma Feel (jeszcze ktora seria) do Premium? Po za wypowiedziami forumowych hord, że to be, syf uaaa nie dotykać które sa nastawione do firmy Modecom bardzo negatywnie - MC, Carbon, Volcano - też syf, Premium ma o wiele gorszą opinie niż mieć powinien. Premium to solidny low-end. Zabezpieczenia jak w Carbonach, przy takim pc nie powinien robić problemów. I jak więszkośc pisze, Feel III = prawie Premium.

Poszukaj jeszcze Delty, ModeCom'a MC i ModeCom Carbon.

Sprowadzanie ModeComa premium do poziomu tracera, Akyga, Xilence, Newton, power, Mustang, Q-Tec, Sun Tek czy tez take me jest nierozważne.

Widze w dobrej cenie http://www.proline.pl/?p=AMX+WARRIOR+450W ;)

@down

No to jestes pierwsza osoba ktora widziala padajace jak muchy premiumki, rozumiem, ze po podlaczeniu bum i nie dziala?

Co do Carbona robi go FSP tyle w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie raz widziałem jak Premiumki padały jak muchy. Może i mają jako-takie zabezpieczenia, ale nie zawsze działają. Spróbuję sobie skołować jakiegoś i zobaczę jak się sprawa ma. Akurat MC, Carbon i Volcano są w miarę, ale Premium dla mnie nie. Chociaż Carbon stracił życie z mojej ręki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak sie ma Feel (jeszcze ktora seria) do Premium?

Premium to kolejna wersja Feel, tyle że ze zmienioną nazwą. Nie jest to totalny badziew (ryzyko pociągnięcia za sobą reszty komputera w razie spalenia jest mniejsze niż w przypadku typowych "czarnolistowych zasilaczy"), ale w zbliżonej cenie (lub za niewiele większą kwotę) można kupić zasilacz lepszej jakości, co czyni jego zakup mało opłacalnym. Modecom MC to fajny zasilacz (dziwne żeby posiadacz takiego pisał inaczej), jednak trudno go z racji swojego wieku dostać (choć ostatnio jednego takiego widziałem). Z Carbonem jest kłopot tego typu, że nie wiadomo kto go zrobił, mocą też specjalnie nie grzeszy, a poza tym jest ten sam problem co u Premium - są lepsze za podobną cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do kumpla i powiedział że obok niego w sklepie mają jeszcze kilka sztuk na stanie takich zasilaczy tylko ze za 170 zł

http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=72959

co sądzicie.

A co do modecome feel to mam tą markę zasilaczy od mojego 1 kompa czyli już jakieś 10 lat. 1 spalił się po 4 latach a w kolejnych 6 miałem 2 egzemplarze, i nie narzekałem dzielnie się trzymały fakt że nie miały dużych obciążeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M@TH3V:

A mógłbys to jakoś potwierdzić, bo ja jakoś nie mogę znaleźć rzetelnych informacji, aby ta nowa seria MC (Carbon) miała poza nazwą cokolwiek wspólnego ze starą (xx0ATX)? Nie wiesz też czasem jakiego Fortrona użyto tu jako podstawy (w oryginalnych MC byl to Fortron PNF)?

@REGE:

Bierz tego Fortrona, źle na nim nie wyjdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe tu dokładnie wnikał co i jak. FSP składa Carbony - kup uszkodzony na allegro i rozkreć :) Z dystansem podchodze do Volcano, które z tego co ja wiem składane są przez CWT, ale spotkałem się z informacją, że przez FSP : )

Czym ten Carbon na prawde jest? 80+ nie ma, więc Fortron GLN raczej nie, niestety nie znam nikogo kto dałby mi rozkręcić Carbon'a, Sevard może będzie wiedział. Trzeba sie będzie pobawic w porównanie lini: )

Takie znalazłem informacje o Carbonie:

Modecom Carbon

+3,3V 22A

+5V 22A

+12V1 17A

+12V2 17A

-12V 0,3A

+5VSB 2,5A

Dla przykładu nie najgorszy Modecom Feel III Illumination

+3,3V 22A

+5V 20A

+12V1 15A

+12V2 17A

-12V 0,3A

+5VSB 2,5A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to MC Carbon jest tak naprawdę wcześniejszym MC ze zmienioną nazwą, ale mogę się mylić, bo źródła nie są zbyt pewne, a nie widziałem tego zasilacza od środka. Nie wiadomo też, czy części są identyczne, czy tylko konstrukcja pozostała bez zmian. W każdym bądź razie PNF jest już starą i trochę przestarzałą konstrukcją. Rzeczywiście jest to natomiast twór FSP. Podobnie Volcano jest tworem CWT, ta sama konstrukcja co zdaje się Corsairy TX i Chiefteci C, lub CS (nie pamiętam), ale tu prawdopodobnie tylko podstawa jest identyczna, a MODECOM na czymś przyoszczędził, bo jednak Volcano w testach prezentują się gorzej.

Nie są to zasilacze złe, ale w ich cenie znajdzie się zdecydowanie lepsze zasilacze.

Jeśli chodzi o Feele III oraz Premium to prawda jest po środku. Nie sądzę, by nadawały się one na czarne listy bez żadnej dyskusji, bo są awaryjne, ale jednak raczej nie palą innych części. Ich zabezpieczenia czasem działają, no i można trafić na porządne egzemplarze, które nie sprawiają żadnych problemów, no ale znowu jest problem taki, że w tej cenie znajdzie się coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Feel III i Premium owszem nadają się na czarną listę. To że ich zabezpieczenia czasem dzialają nie stanowi żadnej wymówki. Można się przewrotnie zapytać a co będzie jeśli nie zadziałają? Jeżeli Warystor nie spełni należycie swojej funkcji to i bezpiecznik zastrajkuje i masz przysłowiową lipę. Zresztą tego typu konstrukcje słyną z oszczędności właśnie na układach filtrujących i prostowniczych. To że egzemplarz FIII nie jest równy innemu przedstawicielowi swojej rodziny to jet właśnie główna cecha słabszych konstrukcji z gatunku noname. Wykonanie tych konstrukcji jest na tyle zróżnicowane, iż występuje bardzo duży rozrzut jakościowy. W dobrych konstrukcjach na taką skalę tego nie uświadczysz. I tak też powinno być

Co do Carbona to nie wiadomo do dziś, kto go tak naprawdę zrobił? Są spekulacje ale sprzęt jest dosyć tajemniczy. Z pewnością nie jest to GLN ze względu na kiczowatą linię +12V.

Ogólnie zasilacze bardzo słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...