Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Czy tylko w tych wymienionych przypadkach zachowuje sie niestabilnie? Raczej nie jest to temperatura proca czy płyty - te masz OK. Dla pewniości zapuść sobie Super PI albo Prime - jak już może grafa CI sie przegrzewa. Sprawdź czy ma odpowiednie chłodzenine.

Drugi trop to DirectX - i gry i Smarki używają go dośc mocno. Proponowałbym odinstalowanie sereów do karty i DX i ponowne ich zainstalowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem to nie jest problem Directa ani sterów bo to było już sprawdzane wielokrotnie :( A tan program rozumiem ze jest darmowy??? Ogólnie to wszystko zaczęło sie kisic jak zacząłem upgradeowac kompa :( i trwa juz prawie 2 lata :( Doradzcie coś jeszcze!!! Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno coś zrąbało mi się z płytą główną i komputer w ogóle nie obsługuje mi OpenGL i Direct3D. Próbowałem już chyba wszystkiego, jednak ostatnio zauważyłem coś dziwnego. Gdy sprawdzę właściwości karty graficznej i sterownika AGP okazuje się że ich lokalizacja to magistrala PCI. Czy to normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno coś zrąbało mi się z płytą główną i komputer w ogóle nie obsługuje mi OpenGL i Direct3D. Próbowałem już chyba wszystkiego, jednak ostatnio zauważyłem coś dziwnego. Gdy sprawdzę właściwości karty graficznej i sterownika AGP okazuje się że ich lokalizacja to magistrala PCI. Czy to normalne?

Tak - to normalne...

Ale to, ze Ci OpenGL i Dx nie dziala to juz nie normalne...

Wyprobuj karte u jakiegos kumpla - okaze sie czy cos jest zle z mobo czy z grafa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mryous: Próbowałem ją sprawdzać u kumpla i działała normalnie.

Pożyczyłem nawet od kumpla inną kartę graficzną wprawdzie pod PCI, ale działała normalnie. Moja karta graficzna to GF 4 4200 Ti, płyta główna Gigabyte K7 Triton 7VAXP-A Ultra. Próbowałem ściągać ze strony gigabyte inne sterowniki Via 4in1, ale to nic nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleniec - wejdź do biosu i przywróc default [albo fail-safe] ustawienia powinno pomóc, bo to jakiś problem z mobo musi być, a spróbuj wsadzić do tej płyty inną karte AGP jak pokaże ją też jakoś niepewnie to już na 100% mobo lub jej bios.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, że zrobiłem formata dysku. Potem znowu zainstalowałem sterowniki do Radeona 9200 i gdy chciałem zmienić rozdzielczość, albo uruchomić jakąś grę, komputer resetował się. Help me , co mam zrobić??

Help me!!! Zainstalowałem Direct X najnowszego(9.0c) a dalej jak chcę uruchomić jakąś gierkę to mi się komp resetuje!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nie wiem pod co to podczepić czy pod problemy z softem czy ze sprzętem( teraz juz wiem :) ). Fakt faktem że problem wygląda następująco: Przy uruchamianiu jakiegokolwiek gry (nie licząc pasjansa), Antywirusa (Norton 2004), Anty Spaywarea (Microsoft AntiSpyware) czy pożadkowaniu dysku komputer po pewnym czasie przestaje odpowiadać (nawet muszka nie chodzi o kombinacji Ctrl+alt+delete nie wspominając). Przy grach trwa to około 10 sekund przy Nortonie i AntySpyware zawsze mniej więcej w czasie skanowania tych samych plików.

Zainstalowałam najnowsze sterowniki, ściągnęłam dostępne aktualizacje, przeskanowalam partycje (C i D) w poszukiwaniu błędów, zdefragmentowałam dysk, usunęłam nowe oprogramowanie wreszcie zainstalowałam nowego DirectX (9.0c) i wszystko z marnym skutkiem (pozostaje mi tylko format mojego XP- czego bym naprawdę nie chciała!). Mój sprzęt to : Pentium IV 2.4 Ghz, 768 mb Ram, GF FX 5200 128 mb. Komp ma jakieś 2 lata i nigdy nie było problemów nawet przy wymagających aplikacjach (choćby DOOM3)

New: Właśnie przeczyściłam kompa ( głównie wentylatorek i żeberka przy procesorze). Chodzi ciut lepiej (Np. Ostatnio wieszał się przy wczytywaniu zapisanej gry- teraz mogę pograć 2-3 minutki)

Poza tym zaważyłam ze wiesza Sie także w BIOSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną sprawdzałem u kumpla, ale działała normalnie. U siebie sprawdziłem inną kartę graficzną tylko że pod PCI, więc wina leży pewnie w Biosie, lub gnieździe AGP. Znajomy informatyk mówił, że zmiana sterowników Via 4in1 może pomóc, ale to nic nie dało. Co konkretnie trzeba zmienić w Biosie, żeby zaczeło działać? W Biosie nic specjalnie nie mieszałem więc nie jestem pewien, czy to jego wina. Żaden wirus też raczej Biosa nie popsuł, bo mam Dual Biosa od Gigabyte'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAD - wejdź do bioska i w menu [po prawej stronie] będzie opcja "load fail-safe..." daj enter, potem "Y" znów enter i komp zalicza reboota :D wchodzi do winzgrozy i powinno być dobrze

a co do dualbiosu - miałem przez parę lat i jest to najlepszy wynalazek w biosach wszechczasów :D - zero stracha o prąd przy flashowaniu :D, można nieźle nabruździć w systemie a i tak biosa nie zepsujesz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer po pewnym czasie przestaje odpowiadać (nawet muszka nie chodzi o kombinacji Ctrl+alt+delete nie wspominając).

>>>Nooo fajnego freeza zaliczasz:? Dzieje sie to tylko w przypadkach które wymieniłaś czy jeszcze w jakiś innych. Czy poza tymi wymienionymi można normalnie pracować?

. Mój sprzęt to : Pentium IV 2.4 Ghz, 768 mb Ram, GF FX 5200 128 mb. Komp ma jakieś 2 lata i nigdy nie było problemów nawet przy wymagających aplikacjach (choćby DOOM3).

Mnie to nie wygląda jak na razie na problem z softem. Zarówno gry jak i spomniane aplikacje mocno używają RAM'u i HDD i od tych elementów zacząłbym poszukiwania. Najpierw dobrze sprawdzic wszystkie podłączenia. Masz 2 lub 3 kości RAM - uruchomuić i sprawdzić kompa na każdej z osobna i podpiętej pod każdy slot pamięci - jak potrafisz użyć Memtesta albo Gold Memory do przetestowania. Co do HDD to co najwyżej skana nożna srobić i włączyć S.M.A.R.T. w BIOS'e - może coś pokaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P4 1,5 (ten z pierwszej serii raczej, mało cache'u, rzadki Socket) 512 SDRAM, Gainward GeForce Ti4200 64 MB Golden Sample AGP 4x

Problem nietypowy, i bardzo uciążliwy.

Na ekranie pojawiają się pionowe pasy, kolorowe, coś jak "ekran testowy" w tv. Różnokolorowe, najczęściej w dwóch kolorach, np. różowy z żółtym. Kolory z palety tak na oko 256 kol. albo i 16. Same pasy są w kratkę tzn. prześwituje przez nie obraz "normalny". W momencie "cudu" komp staje, dźwięk, grafa i wogle swis. trzeba reste, potem z listwy zasilającej i dopiero normalnie pochodzi, bo po samym resecoe to sie włączy z babolami na ekranie.

Działo się to najpierw (jak już wogóle zaczęlo się dziać) tak baaardzo rzadko, bez okazji i powodu. Potem przy dużych obciążeniach, np. uruchomiłem dużo programów czy odpaliłem jakąś potężna gierę. WAŻNE: przypadek z grami miał miejsce tylko wtedy, gdy włączyłem grę zaraz po uruchomiwniu kompa i to w max 30 sek po odpaleniu gry, czyli trzeba było najpierw porobic coś innego prze powiedzmy 10 min., żeby się nie wysypało, i potem odpalić grę.

Potem zaczęło się to robic bez okazji, od kiedy zacząłem grac w q3a po sieci - czasami przy sporej zadymie, czasami tak po prostu, bez powodu. I to mimo użycia środków wyżej wymienionych.

Potem zacząłem wnerwiony grać w Project:Snowblind i Jedi Academy (single) i problem zniknął na jakiś czas. Ale później zaczęło się wysypywać równo, przy każdej okazji - tylko na razie w Jedi. Po jakimś czasie oganęło to wszystkie gry 3d. Teraz co bym nie odpalił, po max 2 min. gry BANG! i tragedia normalnie.

Żadnie upgrade'y ni ebyły wykonywane tuż przed występowaniem problemu, tylko karta 3-4 mies. przed chyba. Formatowałem przez ten czas kompa ze 4 razy. Sterowniki, DirectX tez nie jest przyczyną. Spróbuję jeszcze przetestować karteż na innym kompie i mojego kompa z inną kartą. Mam nadzieję, że wskażecie mi chociaż, czy to karta, czy coś innego, bo upgrade proc+płytka i tak muszę zrobić. Aha- zasilacz to to też nie jest - wymieniłem z 300 na 350W Codegen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silownia

a ja mam taki problem ze cche podnies sobie juz wydajnosc kompa ale mam do dyspozycji tylko 200 zl to nei wiem ..

moj komp

:

PIV 2,6 ghz

GeForce 5200 .. 128 mb ..

256 ram

co byscie z tym zrobili ?

+256 RAM - to wszystko co możesz zrobić - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze cche podnies sobie juz wydajnosc kompa ale mam do dyspozycji tylko 200 zl to nei wiem ..

moj komp

:

PIV 2,6 ghz

GeForce 5200 .. 128 mb ..

256 ram

co byscie z tym zrobili ?

Za 200pln to mozesz dokupic drugie 256MB RAMu. Ale nie spodziewaj sie, ze bedziesz mial plynniejsza animacje w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nietypowy, i bardzo uciążliwy.

Na ekranie pojawiają się pionowe pasy, kolorowe, coś jak "ekran testowy" w tv. Różnokolorowe, najczęściej w dwóch kolorach, np. różowy z żółtym. Kolory z palety tak na oko 256 kol. albo i 16. Same pasy są w kratkę tzn. prześwituje przez nie obraz "normalny". W momencie "cudu" komp staje, dźwięk, grafa i wogle swis. trzeba reste, potem z listwy zasilającej i dopiero normalnie pochodzi, bo po samym resecoe to sie włączy z babolami na ekranie.

Aha- zasilacz to to też nie jest - wymieniłem z 300 na 350W Codegen.

Przykro mówić ale zdecydowania coś Ci się zwaliło w kompie. Nie jest to na pewno problem ze sterownikami więc wszelkie formaty, czy reinstalki raczej nie pomogą.

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to uszkodzenie pamięci na karcie graficznej. Jak dostaje w kość i grzeje się to zaczyna sypać błędami. Tak jak piszesz zamień się z kumplem kartami i zobacz co się będzie działo.

Jak karata okaże się OK to dalej w ten sam sposób trzeba testować RAM, CPU, MoBo.

BTW zaraz po karcie graficznej sprawdź zasiłkę. Może sprzęt jest OK tylko ten Codeshit zaczyna niedomagać i daje np napięcia niustabilizowane co owocuje takimi błędami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja mam CPU przetestować ??? Poza tym czy to możliwe, że zasilacz kupiony 3 mies. temu (i mocniejszy) pogorszył sprawę? A to chyba też dziwne, że z miesiąca na miesiąc pamięci na karcie przegrzewają się coraz bardziej... A ten przypadek, gdzie po poczekaniu 10 min. wszystko chodziło sprawnie? Nie wiem, spróbuję oddać kartę do serwisu (gwarancja)... Czy jeżeli okaże się, że mój komp z inną kartą chodzi dobrze, to czy będe mogł ubiegać się o wymianę karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU i MoBo przetestować możesz znajdując kumpla z prockim (niekoniecznie takim samym) pasującym do Twojej MoBo. Zamieniasz się z nim na CPU i testujecie.

Zasiłka jeścki chodzi o Codeshita to jak najbardziej możliwe. Czy problemy zaczęły sie po zmanie zasiłk? Jak tak to wróć do starej jak jeszcze masz i sprawdź. Wystarczy że na w nowym zwalony jest jakiś układ stabilizujący napięcie - to że nowy i mocniejszy nie ma tu nic do rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurak - widzisz sprawa jest taka że ten codegen "350W"* w życiu ci 350 Watt nie wyciągnie bo jest to jedna ze słabszych zasiłek jakie można wsadzić do kompa

*- ta informacja to tylko chwyt marketingowy, jak 300 uciągnie spokojnie to można sie cieszyć

a cpu można przetestować choćby prime95 [znajdziesz na FTPach konkurencji {chip, idg.pl} bez problemu]

tak jeśli po zmianie karty błędu nie będzie to jest to wystarczający powód do ubiegania się o naprawę/wymianę karty w ramach gwarancji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że problem był też przed zmianą zasilacza, ale niestety to też Codeshit. Spróbuję pożyczyć zasilacz od kogoś.. Właśnie, a może jest jakieś narzędzie (sprzęt) do sprawdzania zasilacza?

Co do mocy rzeczywistej - sam chciałem kupić np. Modecoma, ale mój ukochany tatuś chciał się wykazać. Ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Włożyłem sobie GF4MX zamiast mojej, chodzi gładko (no chyba że komp ma dobry dzień, tak jak to do niedawna bywało). Teraz jeszcze sprawdzę swoją kartę na innym kompie. Czy jest możliwość, żeby działała tam sprawnie? Poza tym to co może być z tą moją kartą nie tak, bo chyba nie przegrzewa się ledwo po włączeniu kompa. (sorry - wysłało mi się 2 razy, to forum działa tak powoli, że myślałem że się zatkało :/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...