Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Proszę, pomóżcie...

Otóż gdy gram w byle jaką gierke, to co 10-15 sek. lekko mi się przycina komp i dalej gra (płynnie). Moim zdaniem nie jest to problem mojej karty graficznej, procesora lub coś w tym stylu. Na windowsie wszystko gra, tylko gry.

Warto nadmienić, że pokazują mi się reklamy "searchmiracle.com". Nie wiem, moze to toolbar. Próbowałem spybota, nortona i adware se personal. I nic, dalej mi się pokazują, nawet gdy nie jestem podłączony do netu. Tak więc mam dwa problemy, byc moze tylko jeden...

GeForce 2

Pentium 4 1600

ram 256

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie gry naprzykład ci się przycinają?Bo jesli te nowsze, to wina może leżeć jednak po stronie karty graficznej, gdyż ona ma już swoje lata :wink: A co do tych okienek to przeskanuj sobie tym:mks.skaner.com.pl

Powinno pomóc.A jeżeli nie, to można skorzystać przez 30 dni ze Spy Sweeper'a.Jeden z lepszych programów, który pomógł mi już nie raz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie może być( ale nie musi!) karta graficzna, gdyż ta pierwszej świeżości już nie jest. Zacięcia najczęściej są spowodowane za mało ilością pamięci operacyjnej, więc trzebaby takową zwolnić. Najlepiej powyłanczać nie potrzebnie działające programy w tle. Napisałeś, że skanowałeś nortonem, więc może na czas gry wyłącz owe narzędzie, gdyż zanim norton wejdzie do każdego pliku to troche czasu mija, co wpływa na wydajnośc pracy komputera. Jeśli masz załączone przywracanie systemu, to go wyłącz. System nie będzie zmuszony do robienia kopii zapasowych plików, a co za tym idzie, skupi się na działani gry. Mam nadzieję, że to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne 'chrupniecia' zazwyczaj sa spowodowane zbyt mala iloscia ramu. radze dokupic co najmniej 256mb- w dzisiejszych czasach 256mb to dla gier zdecydowanie za malo.

za 80-90zl kupisz 256mb, a za jakies 170zl 512mb.

co do samego sprzetu. moze nie jest on najwyzszych lotow, ledwie wystarcza do minimalnych wymagan najnowszych gier... jesli masz troche sianka postaraj sie o upgrade kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie gry naprzykład ci się przycinają?Bo jesli te nowsze, to wina może leżeć jednak po stronie karty graficznej, gdyż ona ma już swoje lata

Wszystkie gry, te stare i te najnowsze przycinają mi się tak samo, czyli co 15 sek. tak, ze prawie tego nie czuc, choc w Fifie jest to wnerwiające, bo np. w takim karnym jak ci się nagle lekko przytnie to klapa. Nie powiedzialbym, ze to wina ramu czy karty graficznej, bo jak jeszcze nie bylo tych reklam, to i nie bylo problemu. A teraz to cholerne "searchmiracle.com" sie pojawilo i ciągle coś się pieprzy. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie z internetu damrowy program Spyware Blaster i tam dodaj tę strone żeby blokował.Jeżeli to nie pomoże, to jak mówisz próbowałeś już wszystkimi programami to zostanie format.Aha, nie wymieniłeś jeszcze Spy Sweepera, więc spróbuj jeszcze nim przeskanować sobie system.Jest to wersja 30 dniowa, ale akurat może coś znajdzie.Przed formatem spróbuj jeszcze tym:skaner.mks.com.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wiatrakiem w komputerze nawet nie wiem którym ale wydaje mi się że z tym w zasilaczu .Przy starcie komputera tak jakby zwalniał i bardzo buczy kiedy stukam w obudowe to cichnie.Wyczyściłem i naoliwiłem wiatrak na procku bo myślałem że to on, ale to nic nie dało . Mam jeszcze wiatrak na płycie głównej którą kupiłem miesiąc temu ale to chyba nie on. Proszę o pomoc jeśli to możliwe. :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz jakiejkolwiek pomocy, to przedewszystkim musisz namierzyć który to wiatrak "buczy".A jeżeli nawet by któryś buczał, to jak zlokalizujesz ten hałas, to sprawdź czy nie jest mocno zakużony.Jeżeli jest, to przeczyść.Lub może być też niedokręcony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety także mam kłopoty z kompem :/

Problem polega na tym, że mój sprzęt nie radzi sobie z większością wymagających aplikacji - a wcale nie powinien, np. rok temu grałem w załóżmy GTA:VC i było dobrze, a teraz nie jest. Owe 'nieradzenie sobie' nie przejawia się w małej ilości FPS. Komp po prostu przestaje dawać oznaki życia (albo na amen, albo czasem da się ctrl+alt+deletem uratować). Tak ostatnio jest z KAŻDĄ grą - jak odpalam, to wiem, że godz grania to maks

Robiłem formata i nie pomogło. Zmieniałem system operacyjny i nic (z win 2k na xp). Nie grzebałem w BIOSie, ale ostatnio przywróciłem w nim ustawienia domyślne na wszelki przypadek, ale to też nic nie dało. Nie mogę powiedzieć, od kiedy problem istnieje, gdyż narastał on stopniowo. Myślę, że to albo wina karty graficznej (raz czy dwa po awarii miałem 16 kolorów), albo płyty głównej (sterowniki do niej niedawno ściągałem). Oto moja konfiguracja:

Procesor: Intel Pentium 4 2,4 Ghz

Płyta główna: EPOX i865PE

Pamięć: 512 MB DDRAM (firmy dokładnie nie znam, ale do cholery to chyba nie jest ważne?)

Grafika: Nvidia GeForce FX 5600 256 DDR

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

System oper: Windows XP Pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem : Podczas np.grania w gry obraz zamazuja mi czerwone i zielone paski lub kropki i komp sie wiesza. To samo dzieje sie juz przy starcie systemu ekran zaczyna migac i piszczec a pozniej sie wiesza i znow restart czasami jest tez blad ze system nie mogl ukonczyc "operacji rysowania"

Moj komp to : athlon1.8,Plyta glowna Asus,256 DDram, XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave, zobacz czy masz dobrze włożoną karte graficzną, dociśnij kabel od niej, no i zobacz samą karte czy jest dobrze włożona.Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj zainstalować ponownie sterowniki.A nie masz przypadkiem jakiegoś programu do podkręcania karty, typu Riva Tuner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem : Podczas np.grania w gry obraz zamazuja mi czerwone i zielone paski lub kropki i komp sie wiesza.

Sprwadź jeszcze RAM na pycie i dobrze odkurz kompa. Winą może być też niedostateczne zasilanie lub jego niestabilność. Proponyje najpierw sprawdzić kartę gdzieś u kolegi, albo wsadzić do swojego inną. bo to wygląda na jakiś problemy z pamięcią na niej zainstalowaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jest taka sprawa jak komp postoi troche wylączony i go uruchomie to

mi sie w wielu programach wysypuje np. baza antywirusowa uszkodzona itp.

Po ponownym uruchomieniu wszystko chodzi jak w zegarku.Uzywam XP SP2.

To coś związanego ze sprzetem np.dysk,ram czy tylko sie system sypie,no bo to jednak dziwna sytuacja:(???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sheeep-> jedno pytanie czy komp pada po dłuzszym graniu? czy długosc działania uzależniona jest np od rodzaju gry (znaczy lepsza pod względem technicznym gra- komp szybciej pada?)? czy może zwiecha odrazu po paru minutach.

Aha i tak na wszelki wypadek wyciąg i włóż bateryjke od biosu a potem go jeszcze dla pewnosci zresetuj za pomoca zworki na płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze odkurz kompa. Winą może być też niedostateczne zasilanie lub jego niestabilność. Proponyje najpierw sprawdzić kartę gdzieś u kolegi, albo wsadzić do swojego inną. bo to wygląda na jakiś problemy z pamięcią na niej zainstalowaną.

Przyczyną niestabilności kompa może być kurz ponieważ jest on przewodnikiem prądu. I właśnie chciałem zadać pytanie: czy można odkurzać kompa, sam tak robię jednak słyszałem opinie, że odkurzanie powoduje ''jakieś zwarcia, przepięcia'', no nieważne, po prostu niszczy kompa. Czy to prawda czy mit, można wkońcu odkurzać tego kompa, czy nie?

PS Dla ciekawskich: na poprzedniej stronie pisałem o swoim problemi, okazało się, że trzeba było wymienic płytę główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawno mojemu ojcu "zepsuł sie obraz" w monitorku , próbowalem coś z tym zrobic ale nic nie dawały moje wysiłki- zepsucie obrazu poelga na tym że monitor wyświetla bardzo intensywnie kolor żółty, wszystkie inne kolory są jakby wymieszane z barwą żółtą , i bialły kolor to jzu totalnie żólty , dociskałem kable z monitora , przeczyscilem styki- myslice ze to wina kabla łaczącego monitor z jednostką centralną ??? aha ostatnio tez siadł w tym kompie wiatrak troche głośno buczy , ( nie iwem ktory to jest czy z zasilacza czy z proca a mzoe z RiVy TNT2 ':)) mzoe to ma wplyw na te kolory ???? POradźcie cos plis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawno mojemu ojcu "zepsuł sie obraz" w monitorku , próbowalem coś z tym zrobic ale nic nie dawały moje wysiłki- zepsucie obrazu poelga na tym że monitor wyświetla bardzo intensywnie kolor żółty, wszystkie inne kolory są jakby wymieszane z barwą żółtą , i bialły kolor to jzu totalnie żólty , dociskałem kable z monitora , przeczyscilem styki- myslice ze to wina kabla łaczącego monitor z jednostką centralną ??? aha ostatnio tez siadł w tym kompie wiatrak troche głośno buczy , ( nie iwem ktory to jest czy z zasilacza czy z proca a mzoe z RiVy TNT2 ':)) mzoe to ma wplyw na te kolory ???? POradźcie cos plis.

Po pierwsze wypróbuj monitor na innym kompie.

Po drugie upewnij się, że to nie jest karta grafiki (skoro wentylator mógł na niej siąść)

Po trzecie zainstaluj jeszcze raz steroniki karty graficznej i ew. monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celeron 1,7; radeon 9200; płyta asus; 256 ram; Feel 300w(zasilacz)

A nie podkręcałeś procesora? zmieniałes cos w biosie?

Miałem tak samo z sieciówką - rozwiązaniem okazało sie przywrócenie domyślnego taktowania FSB (a co za tym idzie u mnie na płycie też taktowania PCI/AGP)

I taka głupia rada - zmien port PCI ^^'' (cosik mi kiedys sprzedawca nadawał o jakichś przerywaniach - nie mykam za bardzo o co w tym chodzi, ale mowil mi zebym sprawdzil w innym porcie. U mnie nie pomogło ale moze .. :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pewien problem.. z uruchamianiem kompa.

nie za kazdym razem chce sie urchumowic, czesto jakw łaczam to albo wogole nie zaskakuje, albo zapala sie czerowna lampka (hdd) a zielona nie (power) i nie zaskakuje.

i teraz co robie zeby dziala, przęłaczam wsyzstkie wtyczki w przedluzaczy, wylaczam, wlaczam spowrotem kabel zasilajacy, przelaczam glowna wtyczke do innego gniazka, i za ktoryms tam razem w koncu zaskakuje.

myślałem ze to wina zailacza, ale chyba nie, bo wymienialem na mocniejszy (po tym jak mi poszła klawiatura - chyba sie spaliła :roll: ) i kupilem sobie specjalna listwe (chroni przed napieciem i takie tam ) ale to nic nie dało, tylko komp sie rzadziej uruchamia (na starym zwykłym przedlużaczu, przy przekładaniu wtyczki do innego gniazdka szły iskry, i wtedy komp zaskakiwal i sie uruchamiał, teraz zadnych iskier nie mam :roll: )

czy ktos wie w czym moze lezec problem, bo dla mnie to wyglada na zasialenie ale nie na problem z zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zepsucie obrazu poelga na tym że monitor wyświetla bardzo intensywnie kolor żółty, wszystkie inne kolory są jakby wymieszane z barwą żółtą , i bialły kolor to jzu totalnie żólty

Siadła elektronika w monitorze. Moża spróbować zawieść do dobrego elektrotechnika - może coś poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z kompem: gdy np. wracam ze szkoły i włączam swoją bestię* to po kilkunastu sekundach po zalogowaniu do windowsa mam zwieszkę. No więc robię restart i wtedy wydobywa się kilka krótkich pisków (chyba 7) i nie chce mi załadować windowsa. Musze ponownie restartować i dopiero wtedy komputer działa cały czas bez zarzutów. Mam windowsa XP Professional.

*256 mbram --- athlon 1.1 --- geforce2 mx :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...