Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolan

Arcanum

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie bogów i składania ofiar. Znalazłem w internecie w jakiej kolejności należy to robić, jakie są efekty błogosławieństw i klątw. Mam jednak parę wątpliwości. Schematy są tak ułożone, żeby wszystkie klątwy się znosiły z błogosławieństwami - ok. Ale opiszę taką sytucję:

Składam ofiarę dla Ter'ela i otrzymuję bonus do percepcji i łuków. Bolo, wróg Ter'ela, przeklina mnie i dostaję klątwę. Potem składam ofiarę dla Bolo, aby klątwę usunąć. Czy Ter'el wycofa błogosławieństwo? I czy możliwe jest noszenie bonusów od dwóch przeciwnych bogów naraz?

Pytanie jest na razie teoretyczne, gdyż na razie planuję postać i liczę punkty, a chciałbym wliczyć w plan bonusy ze składania ofiar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy kupili Arcanuma w G***** (wiadomej gazecie) jeżeli chcecie upatchować grę do najnowszej wersji 1.0.7.4 (w gazecie było 1.0.7.0 bodajże) to musicie po ściągnięciu i wgraniu patcha (np strona Play-It-u) ściągnąć sobie cracka Nocd do wersji 1.7.4.0 (może być angielski działa z wersja pl) tak samo jeżeli chcecie zdjąć limit to musicie znaleźć pliki które nie podmieniają exeka i grać przez tego cracka. Inaczej nie patchniecie tego wydania a wersja z gazety ma spoooro bugów. Macie orginał więc chyba użycie tego cracka jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie sie. Kupilem kolekcjonerska Temple of Elemental Evil z przedsprzedazy CDProjektu i bez crack'a nawet sie nie uruchamia. (Z oryginalna plyta w napedzie). Nie mowiac juz o tym ze gdy na zachodzie wydali Patch 3 u nas byl dopiero 2-gi. W ogole jak zerkniecie na forum CDP (oficjalne!!) to jest mnostwo tematow jak przegrac taka czy inna gre i jest to ignorowane przez moderatorow, jako ze uzytkownicy maja prawo do backupy. Paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy kupili Arcanuma w G***** (wiadomej gazecie) jeżeli chcecie upatchować grę do najnowszej wersji 1.0.7.4 (w gazecie było 1.0.7.0 bodajże) to musicie po ściągnięciu i wgraniu patcha (np strona Play-It-u) ściągnąć sobie cracka Nocd do wersji 1.7.4.0

Nie trzeba! Wystarczy skopiować plik startowy wersji niespatchowanej i zastąpić nim ten, który pojawia się po spatchowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba! Wystarczy skopiować plik startowy wersji niespatchowanej i zastąpić nim ten, który pojawia się po spatchowaniu.

Ale wtedy gra nie jest spatchowana i chodzi w wersji przed patchem :!: Niestety ale poprawny exek w odpowiedniej wersji jest tu status quo (znaczy najważniejszy :wink: ) Więc pozostaje tylko crack. A i czy ktoś wie jak podnieść limit poziomów bez podmieniania pliku exe :?: Prosze o info z góry thx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem pewien tak na 80% :? Podczas patchowania zmieniany jest także plik exe więc używanie innego (z innej wersji) nie jest wskazane no bo spójrz jeżeli to by nie robiło różnicy to po co byłyby cracki do kolejnych wersji patcha :?: Exek z poprzedniej wersji odwołuje się do plików z poprzedniej wersji i może robić problemy jeżeli będą one zmienione w jakis sposób. Pozatym ten plik (exek z niby patcha) z Gamestara to jest właśnie crack nocd :!: :twisted: do wersji 1.0.7.0 P.S Ponawiam prośbe o podanie sposobu podniesienia limitu poziomów nez zmieniania exeka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakies fatum, nie chodzi mi żadna gra z gazety, w którą chce grać...

chce zaintalować patch dvd - this program cannot uptade the instaled version of arcanum pl dvd edition patch 1070 because of the following reason:

d:gryarcanumarcanum.exe unknown version

no nic, instaluje patch spolszczający... :

na 98% - nakładka polonizacyjna arcanum nie została pomyślnie zaintalowana z powodu - błąd sumy kontrolnej zainstalowanie poniższego pliku jest niemożliwe - arcanum.dat

a jak chce uruchomić bez tych łatek to pisze ze nie ma płyty w napędzie...

no i jak ja mam sobie w gre pograć, to chyba znak żebym sie do sesji uczył :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% procent wsadzenie z powrotem starego exe jest bez sensu. Exe tez byl spatchowany, a pewne bledy gry byly wlasnie w exe. Przeciez tyle razy trabia ze piraci to jak cracki daja to do starych wersji, ze po spatchowaniu i tak masz wersje bez zmian. tak samo tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dopóki nie udowodnię swojej teorii (a na razie nie chce mi się znowu przechodzić gry) zakładam, że macie rację. W takim razie gdzie znajdę tego cholernego cracka NOCD 1.0.7.4?!!! Latam po forach o grze i różnych stronach i nic nie wiadomo (czeski film - wszyscy o nim wiedzą, a nikt nie mówi, jak znaleźć; piany można dostać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grę jakoś :!: :?: udało mi się uruchomić.

najpierw instalka, potem spolszczenie (to nic, że sie wiesza na 98 procentach, i tak działa ) , potem patch, ale nie ten z płyty dvd gamestara, tylko ściągnięty z neta, *chyba* Arcanum_patch_1.0.7.4_PL*

a na końcu crack no-cd, również z neta (crack do oryginalnej wersji zgrywać, paranoja :P ).

potem uruchomiłem kilka razy, zrestartowałem kompa i w końcu poszło, aczkolwiek nie wiem w jakim numerze wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na końcu crack no-cd, również z neta .

I o takiej sytuacji pisałem przed chwilą. Ciągle gadają o cracku, a jak ktoś się spyta, skąd go wziąć, to ignorują. Luuuudzieeee!!! To jakaś tajemnica, czy co?!!! :evil:

Zdecydowanie odradzam podawania tutaj linków do stron z crackami :!:

Co prawda nie znam sprawy z Arcanum bo nie mam tej gry i nigdy w nią nie grałem ale jeśli rzeczywiście jest ona skopana i nie ma innej możliwości by działała ona poprawnie jak tylko posłuzyć się crackiem to jest to żenujące i świadczy tylko o rzetelności wydawcy gry. Na pewno nie potępię nikogo kto użyje w takiej sytuacji cracka ale na wymienianie się tym crackiem za pośrednictwem naszego forum nie pozwolę. W tym przypadku, Delacroix, musisz sobie radzić sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie potępię nikogo kto użyje w takiej sytuacji cracka ale na wymienianie się tym crackiem za pośrednictwem naszego forum nie pozwolę. W tym przypadku, Delacroix, musisz sobie radzić sam.

Nikt nie musi publicznie podawać linka. Niech chociaż ktoś puści mi adres na privie czy e-mailem. Wtedy nie będą mogli tego złapać posiadacze wersji "legalnej inaczej". Mogę udowodnić, że moja wersja jest legalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam: Czy w grze można romansować (romansować, nie wchodzić w bliskie kontakty damsko-męskie) z kimś poza Raven?

Z tego co pamiętam(bo dawno grałem, dawno) to jeżeli jesteś zły to z tą elfką w wiosze mrocznych elfów też można było. A laską nie grałem więć nie wiem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie, gdzie można zdobyć "Bone Dager" potrzebny na ofiarę dla jednego z bogów, zwiedziłem całe Arcanum i nigdzie nie udało mi się go spotkać

i czy w wersję z gamestara da się wcisnąć zniesienie limitu poziomów, bo jak do tej pory to tylko pojawiał mi się błąd pt. brak płyty w napędzie

Ja znalazłem jeden przy orku, który zaatakował mnie w czasie podróży. Poza tym polecam stronę Terra Aranum http://www.terra-arcanum.com/index.php?sec...k&id=quests

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpływać na swoich kamratów żeby cię lubili mam ok 27 poziomu i non stop spada ich "morale" już się ode mnie odłączają :( co robić zeby zaplusować ????

Cztery miechy minęły i pewno dawno przeszedłeś, ale dla innych: Mam to samo z drużyną. Od czasu do czasu w trakcie walki kumple przestają mnie lubić, czego nire powodują przypadkowe trafienia, po prostu jeden potwór zabity więcej i i już jestem be. Zauważyłem, że wystarczy przez jakiś czas zająć się czym innym, popodróżować np., wrócić w to miejsce i jest OK. Ma na to może też (przede wszystkim???) wpływ ilość snu. Tego nie widać, ale chyba nie można kazać im napieprzać cały czas bez odpoczynku. Pomyślą, że za bardzo Ci się to podoba, czy jak... Taka moja teoria... Albo... to kolejny bug :-). Bo w życiu nie widziałem tak fajnej i tak zabugowanej gry.

I mam własne pytanko: Gdzie jeszcze oprócz wioski Bedokkan można znaleźć kamienne serca (na ofiarę dla ichniego boga (Makala czy siakoś tak). Przeszedłem całą wioskę i znalazłem dwa (jeden zużyłem na klucz do sejfu w muzeum, sierot jeden), a dwa są potrzebne do questu z bogami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze: Czy Wam też Raven po transformacji z żywiołaka wody czy czegoś zmienia sie w faceta? Muszę ją w niektórych walkach na chwilę odłączyć. Na to oczywiście nic nie da się poradzić, ale tak sobie narzekam. :roll: Wspominąlem już że to jedene wielki bug? Ale za to zaj...isty bug!

Z Raven można romansować?! A ja, sierot, gram babką. Zawsze gram babką. Pierwszą moją grą był Tombek i tak mi zostało.

Edytuj swoje posty i poczytaj zasady obowiązujące w tym wątku albo nie odpowiadam za siebie - Szaitis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy- pierwszy techniczny- nie umiem otwierać zamków, a mam wytrychy i umiejętność ślusarstwo 2 punkty, nie wiem co zrobić z wytrychami. Mam problem z Questem z warsztatem Limba, mam tą magiczną pułapkę, ale nie wiem co z nią zrobić, a z portalu co chwila coś wyłazi, jak go zniszczyć? Aha i jeszcze jedno, czy da się gdzieś naprawić zniszczone przedmnioty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy- pierwszy techniczny- nie umiem otwierać zamków, a mam wytrychy i umiejętność ślusarstwo 2 punkty, nie wiem co zrobić z wytrychami. Mam problem z Questem z warsztatem Limba, mam tą magiczną pułapkę, ale nie wiem co z nią zrobić, a z portalu co chwila coś wyłazi, jak go zniszczyć? Aha i jeszcze jedno, czy da się gdzieś naprawić zniszczone przedmnioty?

Oba problemy da się rozwiązać w ten sam sposób. Jeśli chcesz użyć jakiegoś przedmiotu, musisz w ekwipunku przenieść go na to pole z "rączką", a potem kliknąć tam, gdzie trzeba. Czyli np. pułapkę należy użyć na portalu. Można też przedmioty przenieść na pasek, dzięki czemu będą do wyboru w dowolnym momencie. Ale to wszystko jest w instrukcji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sir Rogera: Cos mi sie kojarzy, ze moze to zrobic mistrz naprawy, ale kim on jest i gdzie jest to nie wiem. Pozdrawiam fana Pink Floyd.

Do Szaitisa: Przeczytalem netykietę i postaram sie zastosować. Ale proszę o delikatność. To mój pierwszy raz. A tak, żart trzeba zaznaczać buźką. Proszę: :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, mam teraz poroblem z kilkoma questami:

Żeby się dostać do klanu koła, potrzebuję tych specjalnych okularów, wiem gdzie jest zakład który może mi je zrobić, ale nie wiem gdzie zdobyć kryształ?

Nie wiem też jak dostać się do chaty Polloka, drzwi są zamknięte, mam ślusarstwo na poziomie uczniowskim,ale nie mogę ich otworzyć, podobno jest jakaś inna droga.

Gdzie zdobyć amulet urod dla Madame Li?

Do Exebeche: Dzięki, nawzajem, ale jak chcesz pogadać o Floydach, to napisz do topika z muzyką, tutaj moderatorzy nie lubią jak się gada nie na temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryształ taki jest bardzo popularny, taki blado-zielony. Nie ma konkretnego miejsca, po prostu szukaj w skrzyniach. Np. w najbliższym zamku w Ashbury. Pewnie już przedtem kilka znalazłeś i sprzedałeś.

Medalion urody znajdziesz na szyi jednej z kobiet w barze w Dernholmie. Kradzież kieszonkową masz oczywiście opanowaną? Ja jeden znalazłem w skrzyni w którejś z ukrytych lokacji.

A co do tego Polloka to juz mi wyleciało z głowy, co on za jeden. Skleroza przywilejem wieku, jak ktoś tu na forum napisał. Poproszę o szczegóły.

(Tutaj, zauważyłem, to imperatorzy... chciałem powiedzieć moderatorzy w ogóle mało co lubią. Ale ciii..., bo usłyszą... :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...