Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolan

Arcanum

Polecane posty

A nie zostawiłeś go u Schuyler'ów? Bo jak tak, to Magnus u mnie nie przyłączał się (złościł się, że z Schuyler'ami się układam). Ale tak było w najnowszej wersji. A przed patch'em mogło być różnie...

Wtedy miałem najnowszego patch'a :? bo to był pirat. Polski pirat. Teraz mam orgyginał i muszę cierpieć... czemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy dobry uczynek musi zodtać ukarany :P

Nie działa wam obu... i obydwoje macie polską wersję. Czyli jak dla mnie sprawa jasna - łatka spolszczająca coś miesza w .exe. Brawo dla wydawcy. Pozostaje tylko reinstal, bez łatki, i patch z neta, powinno działać.

A swoją drogą... patch ładujecie PL czy angielski?

[Edit]ALBO zainstalujcie normalnie, na to patch i dopiero wtedy łata spolszczająca. Ale co z tego wyniknie nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina wersjii PL- to wina GameStar'a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kiedyś miałem pirata- wersje PL (patch- ten najnowszy)- i wszystko pięknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CDA nigdy jescze nie sprawiło mi takich problemów z łatami... bo oni dają od razu gry w wersji ,,latest version". A nie przestarzałe!!!! YRGHHH! (Patch jest do wersji PL i naprawia- o zgrozo- 40 błędów!!!!)

Mówisz reinstall i patch z sieci??? Spróbuje..... A savy będą działać????(Chodzi mi o ,,mistycznego" Virgila- bo to nie ten sam Virgil- ma inne odpowiedzi na pytania, inny schemat [właśnie ten drugi], no i wskrzesza mnie[wcześniej NIGDY tego nie robił- a umiał!]) :D

Odnośnie drugiej rady- łata spolszczająca i aktualizująca to to samo :( . Jest to jedyny kompatybilna łatka do wersji PL- inaczej albo

a) mamy wersje angielską;

b)wrong disc inserted....(a to mamy gdy zainstalujemy łatkę polonizującą z GameStar'a i zainstalujemy najnowszą!!!!!!!!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam wszystkich jako nowy uzytkownik forum CDA:)

Mam pytanko odnosnie tej gry:

Czy istnieje mozliwosc omijania wrogow podczas wedrowki po mapie swiata?? Bo gdy musze przejsc zalozmy 10 cm na mapie, co 1mm jest jakas walki i naprawde z********* sie mozna. Graj jest naprawde dobra, ale jezeli nie da sie tych nieszczesnych potyczek ominac to ja podziekuje i wywale gre przez okno:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zaczynamy planować... słusznie słusznie :D

A jakże, są mozliwości zdobycia punktów. Pamiętam że wszystko wziałem pod uwagę planując sobie postać... teraz oczywiście nie pamiętam tego.

64 punkty są z leveli. Vivifier daje "+1 do wszystkiego", czyli +1 do każdej cechy. Final Blessing daje +4 do Dex. Odpowiednio potraktowany quest Madam Toussede's Crystal Ball w Tarancie dodaje +1 Cha, ale po co komu Cha? Tyle pamiętam.

Warto też brać pod uwagę przedmioty. Np. dla techa 2x Charged Ring to +4 do Dex. Goggled Helmet to +3 do Pe. Powered Armour to +3 do Str(O ile zassamy łatkę naprawiającą, bo oczywiście zbroja jest zwalona i nie dodaje Str nawet w 1.0.7.4)

A dla maga... dla maga wystarczy wymaksowć Willpower(Polecam gnoma, ma bonus rasowy a bonusy rasowe[i TYLKO rasowe] wpływają na maxima cech, więc dostaniemy 22Wp) i Force i już możemy wydawać na co chcemy, bo i tak mamy uberpostać.

Uwaga: standardowo wszyscy mają cechy na 8 i maksimum na 20. Na to są nakładane modyfikatory rasowe, i w ten sposób postają maksima OSTATECZNE. NIE MOŻNA ich przekroczyć. Taki np. Krasnolud, który ma Dex -1, NIGDY nie zdobędzie 20 Dex, bo jego maksimum to 19. Jeżeli mając już 19 użyjemy np. Vivifiera, to po prostu zmarnujemy punkt. Nie da się i tyle. Tak samo nawet 10 Charged Ringów nie pomoże, cecha będzie na 19.

Bonusy z Bacgroundu z kolei nie mają mocy zwiększyć maksimum. po prostu dodają punkty do bazowej wartości. Tu uwaga: Nie warto absolutnie brać żadnych Bacgroundów dających przedmiot, forsę, albo aptitude, bo przedmioty znajdziemy lepsze, forsy nie braknie, a aptitude i tak wyciągniemy na 100. Zawsze też warto policzyć punkty(Czy np. dostajemy tyle ile tracimy). Ogólnie wartych polecenia Backgroundów jest niewiele(Np. Raised By Monks jest genialny, a taki np. Inheritance omijać z odległości 30 metrów).

Inna sprawa jest z umiejętnościami. Jeżeli pisze, że dostajemy +1, to jest to bardzo mylące, bo system gry działa tak, że jeden poziom to cztery punkty(W każdej umiejętności można mieć 5 poziomów, czyli 20 punktów. Zużycie 1 punktu z level upa zwiększa nam o 1 poziom, czyli o 4 punkty). Backgroundy i mod. rasowe operują z kolei punktami, czyli jeżeli pisze +1 to nie znaczy że dostaniemy cały poziom, tylko 1/4, co będzie widoczne, bo pasek będzie krótszy.

Ale. Jak wiadomo, treningi mozna mieć na poziomach 1/3/5. Tu jest kolejna zmyłka, bo powinno być raczej "Na poziomach 0+/2+/4+". To znaczy, że jeżeli grając krasnoludem dostaję +1 do Repair(Czyli 1/4 poziomu), to mogę z miejsca iść i załatwić sobie Apprentice, mimo że nie mam całego poziomu. Tak samo po włożeniu 2 punktów z level upa(Czyli mając praktycznie 2 1/4 poziomu) mogę iść po Experta. Jak widać, nie jest to takie bezużyteczne, bo można mieć Master po 4 punktach(4 1/4), nie 5 jak normalnie. Oczywiście można włożyć 5, jeżeli komuś zależy na poziomie umiejętności(Wtedy 5 1/4). A o wartości treningów nie muszę chyba mówić.

Aha, i jeżeli mamy minusy, to praktycznie nic to nie zmienia - bo po włozeniu 1 punktu z level upa będziemy mieli 3/4 itd. Czyli treningi tak jak normalnie. Oczywiście maksimum będzie nie 5, tylko 4 3/4.

Dobra, kończę bo bredzę jak podupcony.

garrett - dziwne, ja narzekałem wręcz na brak random encounters("EXP JEST ŚWIĘTY")... patch?

Spolszczająca i polonizująca to to samo? Heh, no to babol. W takim razie masz okazję zagrać w jedyną, słuszną i klimatyczną wersję angielską :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak- jest łatka 1.0.7.4, tak? No to POLSKA łatka różni się tym, że

zamienia tekst wszelaki w modzie ,,Arcanum" na wersje PL. ALE naprawia wszelkie błędy które naprawia patch do innych wersji językowych- ALE tak, by to to było kompatybilne z wersją PL.

Można omijać przypadkowe spotkania- na początku miałem ich DUŻŻŻŻOOOO, ale trwało to mniej-więcej 4 sekundy (jak się rzuca 4 chłopa [i pies! :) ] to poprostu rzeź. By omijać wystarczy znać czar ,,Teleportacja".

Powered Armour-tak się zwał jeden z pancerzy do Fallout'a :twisted: Ale.... nie pamiętam, bym miał (w Arcanum) go w ekwipunku :? . Zbroja to techniczna.

Jaka jest najlepsza szata magiczna???(Wiecie-mają taką kupcy magiczni, Virgil ma na początku nie magiczną itd.) Gdzie można znaleźć lub kupić???

Vivifer- was is das???? Co to jest???? Gdzie to można znaleźć??????????????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kheh, mój błąd, nie Power Armour tylko Mechanized Platemail... za dużo Fallouta za mało Arcanum.

Ok, siostra ma DVD z Arcanum więc obadałem co i jak - wygląda że winien jest 'DVD patch', bo pisze wyraźnie że upgraduje do "najnowszej" wersji 1.0.7.0. Wygląda mi to, szczerze mówiąc, na zwykły hack - bo podmienia execa.

Patch oczywiście też używa execa i niweluje działanie DVD patcha, i dlatego gra nie chodzi. Na to wygląda. Oj panowie z GameStara zwalili to nieprzeciętnie.

Co do magicznej zbroi, to szukaj u Gypsy'ch(Nie mam pojęcia jak to przetłumaczyli - chodzi o te kobiety zwykle na odludziu, identyfikujace przedmioty). Prefiks "Mistic's..." jest najlepszy. Ew. polecam kanały pod Tarant, kilka bardzo przyjemnych przedmiotów mozna tam znaleźć, a i exp nieprzeciętny. Wejście jest w budce na molo na zachód(Czyli lewo-dół na ekranie) od Gypsy.

A Vivifier to taki eliksir, składniki i schemat do niego są w ruinach Vendigroth. Można zrobić tylko jeden(Bo w grze znajdujemy tylko jeden 'Unknown Chemical Component', który jest składnikiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się nie dziwie- ja nie sprawdzam schematów. Gypsy przetłumaczyli jako cyganki(ciekawostka- odkąd gram moją postacią, to ANI RAZU nie miałem ,,interesa" z gypsy.) . A ja NIE MAM wersji DVD. Więc będe musiał reinstalować grę- (CENZURA)!!!!!!!!!!!!!!!!

Koki- spróbuj zagrać w wersje PL- zrób se zapasową kopie gry i ściągnij łatę ze stront playit- może się udać, a ty poznasz lepiej nasze problemy)

EDIT: Jestem genialny! Urucj=homiłem Arcanum na tym patch'u BEZ reinstallu (oczywiście przekopiowałem CAŁY folder i na kopii eksperymentowałem-he he he). I co? Wchodzę tryumfalnie do podziemi(tam gdzie miał być Virgil), a tam... ????? Virgil, gdzie jesteś??? No cóż, będe musiał grać od nowa by poprawki działały....

Jak to zrobiłem? Stary plik.exe skopiowałem i zmieniłem mu nazwę na arcanum_1074_orig.exe.exe, zainstalowałem patch, i.... no cóż- pierwszy objaw działania patch'a- OD RAZU MIAŁEM ROJAŚNIONY OBRAZ!!!! YUUUHUUU! Co było dalej- wiecie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam orginalna wersje ( nie z gazetki :) ) Czy udało wam sie zarejestrowac u nich na serwerze ?? Ile razy coś wpisze to tyle razy dostaje informacje ze taki Login już istnieje . I drugie pytanko słyszałem iż istnieja programiki omijajace zabezpiecznia max level :D :D :D nie wiecie moze gdzie mozan takie cośznaleśc ??

Pozdro Lamur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe odkrycie w mojej ,,spaczonej" wersjii- filmiki only in english.

Osobiście nawet nie próbowałem nawet na ich serwer wchodzić- za dużo ludzi skarży się na wersje from GameStar i pod tym względem.

Istnieje taki program- możesz osiągnąć 127 poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zadał pytanie, ile jest do zdobycia i gdzie w grze punktów przeznaczenia. Oto lista (wzięta z anglojęzycznej strony)

Bedokaan Village

Sell out the Bedokaan Villagers

Caladon

Cure the werewolf

Half-Ogre Island . . . (after smoking Gnome)

Kill King Farad of Caladon

Uncover the truth behind the Panarii and tell Alexander

Iron Clan

Help Magnus to find his lost clan

Isle of Despair

Help Cynthia Boggs in her escape

Qintarra

Clear Sharpe's name

Random

Kill the real Stillwater Giant

Shrouded Hills

Get rid of the thieves at the Shrouded Hills Bridge

Stillwater

Become the Butcher of Stillwater

Tarant

Betray Gilbert Bates to Appleby

Convince Donn Throgg to escape

Free Gar at H.T. Parnell's

Inspire the Orc Uprising in the factory

Kill Gilbert Bates

Kill Donn Throgg

Sneak into Bates Mansion through the tunnel

You and Magnus destroy the Schuylers

T'sen-Ang

Free the Ogres in T'sen-Ang

Void J

oin Kerghan

Vooriden

Fix the altar in Vooriden before Stringy Pete asks you to do so

Wheel Clan

Convince Loghaire to return and be King

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie, gdzie można zdobyć "Bone Dager" potrzebny na ofiarę dla jednego z bogów, zwiedziłem całe Arcanum i nigdzie nie udało mi się go spotkać

i czy w wersję z gamestara da się wcisnąć zniesienie limitu poziomów, bo jak do tej pory to tylko pojawiał mi się błąd pt. brak płyty w napędzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz.....on jest tylko niedaleko StillWater? Bo ja kiedyś nad morzem w spotkaniu losowym spotkałem 50lvl. ,,królika-zabójce"....tylko że go zabiłem i lipa :? (a może nie trzeba było od razu dezintegrować :D )

Ja bone dragger znajdowałem przy tych ,,łorkach" co moniaków żądają...

A ponoć jakiś krag-berserker na N od Czarnokorzeńa na 100% ma go (pisze-PONOĆ)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemezis=>królika trzeba złapać, nie zabijać :wink:

Mam własne pytanie. Jestem na Wyspie Rozpaczy. Dostałem zadanie zabicia magicznej bestii. Gdzie ona jest??? Łażę i łażę i nigdzie jej nie ma. I jeszcze jedno - półogr poprosił mnie o przyniesienie mu książki. Czy ona jest na wyspie czy na kontynencie? A jeśli na wyspie, to gdzie? (jak na kontynencie to sam poszukam)

I coś z innej beczki. Mam w drużynie Magnusa i on bez powodu się na mnie złości (spada reakcja - teraz jest na poziomie 38 czyli kiepsko). Najczęściej w czasie walki, mimo iż nie trafiam w niego itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wersję CD

Delacroix, książkę znajdziesz w Ashbury w beczce obok statku, tyle tylko, że jeżeli będziesz się włamywał to zaatakuje cię kapitan i kilku innych będących w pobliżu, ja kazałem kompanom poczekać daleko od beczki, a potem w nocy zniszczyłem ją ognistymi kulami (też z daleka)

magiczna bestia: zrób tak - idź w prawo, aż dojdziesz do rzeki, przejdź przez nią i podążaj jej brzegiem ciągle w lewą stronę (tak jakbyś obchodził osadę w prawą stonę patrząc stojąc przodem do bramy), po pary chwilach znajdziesz obok brzegu ślady, podążaj za nimi a znajdziesz bestię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...