Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolan

Arcanum

Polecane posty

przede wszystkim sugeruję nie strzelać do pzeciwnika, jeżeli towarzysz stoi Ci na drodze - przypadkowe postrzały wpływaja na ich morale negatywnie. Należy też uważać z zachowaniem - dobre postacie nie lubią, gdy atakujesz inne dobre postacie, albo neutralne. Mozna zacząć zachowywać się zgodnie z charakterem towrzyszy - moze pomóc. Można także podnosić urodę - ma minimalny wpływ. W momencie gdy towarzysz się odłaczy żeby go przyłaczyc ponownie zleca nam mini quest (Magnus np. chce dobrej tabaki :-) ) - mozna takze wpakować charyzmę na 20 i mistrzostwo perswazji - wtedy ma się pewna lojalność druzyny :-).

Inne sposoby nie przychodzą mi na myśl. A jeżeli grasz magiem to lej towarzyszy i ładuj w gaszenie życia i przyspieszenie - Arcanum przeszedłem podczas gry magiem tylko z Virgilem i mając 14 czarów (z czego 5-7 niepotrzebnych :-) ) - na siebie rzucamy przyspieszenie, a na wroga gaszenie życia/krzywda - ze zręcznościa na 20 mozna w ten sposób załatwić końcowego bossa w 2 tury :-)

Ja z kolei mam pytanie takie - da się jakos obejsc limkt doświadczena - bo 50 poziom można bez problemu osiągnąć w połowie rozgrywki, a specjalny program, co zdjąłem z netu co ma niwelować ten limit mi nie działa :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kijasS
Ja z kolei mam pytanie takie - da się jakos obejsc limkt doświadczena - bo 50 poziom można bez problemu osiągnąć w połowie rozgrywki, a specjalny program, co zdjąłem z netu co ma niwelować ten limit mi nie działa :-(

Co do Twojego pytania... mam kolejne. :) Jak dlugo grales aby osiagnac ten poziom? Jak jak tylko skoncze NWN zabieram sie ostro do tej gierki bo wydaje sie bardzo slodka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maverick undead za odpowiedź :lol: Mam teraz inne pytanko, bo nie zabardzo orientuje sie w tego typu grach :oops:

1 Od czego zależy ilosć kropek turowych w czasie walki i jak moge aby one doszły do końca, abym mógł wykonywać więcej czynności w turze.

2 Co to za czerwone kółka w onkie przeciwnika razem z zarówką i liczbą w %

3 Co znaczą takie paski które znajdują sie nad podręcznym ekwipunkiem(jest pomarańczowy pasek, a także czerwone prostąkąciki)

Sorki za takie głupie pytania, ale ta gierka jest zarąbista i chce do końca ją opanować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijasS - ciężko powiedzieć, bo to dawno było, ale można osiągnąć ten poziom zaskakujaco szybko - zalezy od umiejętności postaci (mag ma łatwiej) i stylu rozgrywki.

El Quatro:

1. Liczba punktów ruchu zależy od zręczności i obciążenia (można je także zwiększyć za pomocą historii hiperaktywność lub czarów ze szkoły czasu). Ogólnie każdy dodatkowy punkt zręcznosci to jeden punkt akcji więcej, ale każdy wiekszy stopień obciążenia jest równoznaczny z odjęciem 2 PA. Dodatkowo jeżeli wywindujemy zręczność na 20 to otrzymujemy bonusowe PA (przy braku obciażenia mamy ich wtedy bodaj 25) - przydatne, jeżeli chcemy wystrzelać przeciwników w jednej turze, mordercze w połaczeniu z czarami przyspieszenie i gaszenie życia (koncowy boss padł w 2 turze :-) )

2. Domyslam się, że chodzi Ci o szansę trafienia przeciwnika - na tle tej tarczy strzelniczej pojawiają się różne ikony określajace szansę trafienia (oprócz szansy procentowej, np. cel zasłonięty inną postacią, cel zasłonięty przeszkodą terenowa, cel poza zasięgiem, słabe oświetlenie itp.)

3. Te prostokąty to pasek doświadczenia. Kiedy zapełni się długi pomarańczowy pasek - na górnym zapala sie czerwony prostokącik, kiedy zapalą sie wszystkie i wypełni do tego pomarańczowy pasek zyskuje się kolejny poziom

Warto także poczytać instrukcję - wymieniono tam korzyści wynikajace z wywindowania którejś statystyki powyżej 20, a takze korzyści wynikajace z kolejnych etapów wyszkolenia w jakiejś umiejętnosci (uczeń, ekspert, mistrz) - pomocne przy planowaniu postaci.

A blizny leczą takze chyba większe czary uzdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. Kazałem Magnusowi aby poczekał przez chwilke, znikła jego twarz z ekranu. Gdy po chwili mówie mu aby przestał czekać i szedł za mną to on sie zgadza, ale nie chodzi za mną i jego ikonki wciąż nie ma. Z Virgilem takiego problemu nie mam on sie bez problemu dołącza. Magnus jest podejrzliwy wobec mnie, to może przez to? Ale nie moge mu nic innego powiedzieć jak tylko "Przestań czekać"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś sposobem sobie charyzme zmniejszyłeś?Ja takie coś miałem, wypiłme troche alkocholu i nie mogłem go przyłaczyć. Zobacz czy masz charyzme czy osobowośc na czerwono, jak tak to prześpij sie troche. Ja mam pytanie, w co wpakowac najlepiej postaci czysto technologicznej??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki- gdy wychodzę z Tsen-Ang Virgil zagaduje do mnie że musi wrócić do Kaladonu, by dokończyć coś, co powinien zrobić dawno temu. (Myśle, że chodzi o tego jego brata. Pewnie się do jego śmierci przyczynił). Mówi, że jeśli uda mu się, to spotkamy się w Kaladonie. Co muszę zrobić, by ponownie go przyłączyć? Virgil ma dwa schematy rozwoju- może ten drugi jest właśnie w tedy, gdy Virgil przyłącza się ponownie? A Joachima jak można spotkać i przyłączyć? (Dla niego też jest schemat- więc wnioskuje, że można go dołączyć). A według mnie najlepiej się gra wygadanym czarnoksiężnikiem. Po wizycie w Tsen-Ang łazi za mną duuużo osób (m.in.: Zan'alurian, Raven, Loghaire, Pies, Magnus, Perriman Smythe, Volinnger...i postaci ,,okazjonalne").

Next Question: ile można zobyć punktów losu? 1 za ubice grupy ,,Luskan&Friends from Universytety", drugi za odpowiednią gadkę z Scuyler'ami (masz Magnusa, zgadasz się na ich propozycje, i gdy Magnus przekonuje cię do jego stanowiska, mówisz mu, by się zastanowił, ale za 2 razem zgadzasz się z nim i ,,na pohybel Schuyler'om!"), 3 za nakłoninie Loghaire'a do powrotu na tron, i... coś jescze (gram od nowa, mam 4 :lol: ). Gdzie można zdobyć ich więcej?

Ah, grał kto pół-ogrzym magiem? Najlepszy jest wtedy pół-ogr cudownie operowany! Ah, i wiecie, że jak dobrze poprowadzicie z Virgilem 1 rozmowę, to przez pomyłkę nazwie was ,,Dzieckiem Przeznaczenia" (a powie ,,Chousen One")? (Kto grał w Fallouta 2, ten zrozumie...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Quatro - masz patch? W zwykłej wersji Magnus był BARDZO zabugowany. Zresztą granie w pre-patch to prawie jak rosyjska ruletka.

Nemezis - Jest w Caladonie, w podziemiach, bodajże, Sobbing Onion Inn. Kiedy wejdziesz zostanie zmasakrowany, więc pozostaje ci go tylko wskrzesić(Scroll jest w skrzyni obok, dla tech postaci Restore Life w sklepach). Pojawi się Joachim i poznasz całe story.

Co do dwóch schematów: W pre-patch wersji Virgil zmieniał się diametralnie, stawał się czystym magiem na poziomie bodajże 30. W patchu to usunięto i jest jak był. W sumie szkoda.

Co do Joachima: Wiele postaci ma swoje schematy, są nawet tak ogólne jak np. 'human shopkeeper'.

Co do grania magiem, to jest to najłatwiejsza postać do gry. Najtrudniej jest tech, a jeszcze trudniej tech-gunnerem.

Co do Fate Points: Patrz dół postu, ale o ile pamiętam to z 10 jak nic.

Delacroix - Podręczniki niczego nie uczą, tylko dodają Expertise(Tyle, ile wynosi wartość Int). Expertise z kolei pozwala robić rzeczy z Custom Schematicsów(Czyli NIE te które zgarniamy z Character Sheet przy Level upie, tylko te które kupujemy/znajdujemy i czytamy). Jeżeli zauważyłeś liczby(00-95) obok składników to to jest właśnie ta wartość którą musisz wyciągnąć... z danej dziedziny oczywiście.

Swoją drogą nie wiem czy to bug, ale mozna kupić więcej podręczników i ich efekt się kumuluje - Vivifier zrobi każdy... no, prawie każdy. I dobrze, bo kto normalny by pakował Herbology albo inne śmiechy-chichy.

Ok, teraz to od czego powinienem zacząć: Polecam walkthrough na www.gamebanshee.com. Macie tam wszystkie questy, mapki, bronie, bonusowe lokacje i followersów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze szukałem na poczontku! Tylko ja nie za bardzo po gospodach się szlajam. A gdzie jest to zejście? A co jeśli Virgil miał WIĘKSZY lvl. niż 30??? COFA GO???? A jaka jest według was najlepsza postać do przyłączenia?? IHMO to Pies(aka Kundel, raz mam tak, raz tak), Arronax, Zan'alurian (wg. mnie nie powinna być zła, bardziej mi na neutralną pasuje) i ten wojownik-nieumarły z Derian-Ka(Szkoda tylko,że staje ostatecznie po stronie Khergana).Aha-część zadań ma,hmm...... bardziej dochodowe zakończenie-nie mówie tu o byciu złym, tylko wykorzystywaniu wiedzy z poprzednich ukończeń gry do kończenia zadań. Przykład: zadanie z obrazem- wystarczy iść OD RAZU do pół-ogra, zgarnoć obraz, oddać właścicielce bez żądań zapłaty- i finito. Warunek: musi to być PIERWSZA rozmowa z tą panią. I nie może zostać poruszona kwestia kradieży- tylko od razu oddajemy obraz. WYNIK: nagroda x2!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak pisałem, to było w pre-patchu, z patchem zostaje jaki był.

Pies jest tak przepakowany że aż głupio się czyję mając go, bo walki są po prostu banalne.

Followersi... ja lubię tylko tych z głosami, mają więcej charakteru. A

Arronax ma co prawda 50lvl, ale ma chyba niezużyte 50 punktów! Mega ftopa. Swoja drogą,m niezły spoiler :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za pierwszym razem grałem technologiem - uczulonym na magię - gry nie przeszłem, bo nie mogłem założyć amuletu w Tulii, anie znałem innych sposobów odnalezienia Vendigroth. Za drugim razem więc stworzyłem maga - elf jedyne dziecko (minusy do liczby towarzyszy, perswazji i targowania, bonus do siły woli +6 bodajże), wyszkoliłem go na początek w demonologii (całkowicie niepotrzebnie jak się okazało), potem w Czarnej Nekromancji ( i w Tulii zdobyłem mistrzostwo - yeah), a potem odkryłem 4 czary ze szkoły kontroli nad czasem - w połączeniu z 20 pkt zrecznosci i mistrzostwem uników :-). Tak - jedna tura i przeciwnicy wyczyszczeni - klasyczny przykład gry bez kontaktowej, a że miałem błogosławięństwo najwyższego boga to nawet kondycji mi nie brakowało :-) Moim zdaniem mag - czarny nekromanta to najprostsza postać do gry :-)

A jeśli chodzi o Virgila - za pierwszym razem nie umiałem go odnaleźć w Kaladonie potem, wieć za drugim razem przed wejściem do miasta Mrocznych Elfów odłączyłem go od drużyny :-) - no i problem z głowy. Co do dwóch schematów AI Virgila - jest on postacią, której karma zalezy od naszej - ergo - przyłączajac się do tych złych mozemy go zdeprawować (biedaczyna wierzy w nas niezachwianie, ponoć zmienia mu się wtedy głos na bardziej meski) Na stronie poswięconej Arcanum pisało, że zdeprawowany Virgil sam wtedy masakruje tych gosci, za to spotyka się potem Joachima (z którym Virgil także się rozprawia tak nawiasem mówiąc - nie sprawdzałem, ponieważ mimo że często wybieram klasy w stylu Nekromanta, Czarny Rycerz itd. to gram postaciami na wskros dobrymi (do pewnego stopnia rzecz jasna - odpyskować przeciwnikowi zawsze lubię :-) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojler? E tam, pomyślą że to tylko dla ,,Ciemnej Strony Mocy" :P A tak wogule spotkanie z tą, hmm... zjawą, od razu mi śmierdziało- on miał ludziową ikonkę! . A Arronax ma tak słabą magie z (chyba) takiego powodu: władał on mocami nie dostępnymi w grze! A co do technologa: ja raz grałem technologiem, a i tak złamałem się i zaczołem studiować magie. (A byłem pirotechnikiem i magiem ognia- he he he). Ale gry nie przeszedłem :( . Zmarnowane punkty. Podstawowe dziedziny magii (takie, co każdy nie uczulony na magię znać powinien) :

-Białą Nekromancja (wskrzeszanie);

-Czarna Nekromancja/Mocy(zabójcze zaklęcia);

-Przemiesczania(teleportacja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za pierwszym razem grałem technologiem - uczulonym na magię - gry nie przeszłem, bo nie mogłem założyć amuletu w Tulii, anie znałem innych sposobów odnalezienia Vendigroth.

Hm..... można znaleźć Vendigroth bez wizyty w Tulii będąc sługom ME. A ten amulet do czego ci? (Nie pamiętam, czy trzeba było go zakładać by porozmawiać z duchem) Ja zaś nie wyobrażam sobie gry technofobem- no, może złej stronie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gry magiem, to z tego co mpamiętam jedyne co potrzeba to Force - masz czar obronny dający takie bonusy do Defense że to się w głowie nie mieści, no i Disintegrate. A Disintegrate z tego co wiem rozwala wszystko oprócz ostatniego bossa... a może bossa też?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. Kazałem Magnusowi aby poczekał przez chwilke, znikła jego twarz z ekranu. Gdy po chwili mówie mu aby przestał czekać i szedł za mną to on sie zgadza, ale nie chodzi za mną i jego ikonki wciąż nie ma. Z Virgilem takiego problemu nie mam on sie bez problemu dołącza. Magnus jest podejrzliwy wobec mnie, to może przez to? Ale nie moge mu nic innego powiedzieć jak tylko "Przestań czekać"

A nie zostawiłeś go u Schuyler'ów? Bo jak tak, to Magnus u mnie nie przyłączał się (złościł się, że z Schuyler'ami się układam). Ale tak było w najnowszej wersji. A przed patch'em mogło być różnie...

Następne pytanie co do Virgila: gdzie jest to zejśćie do podziemi w ,,Płaczącej Cebuli"? Otwiera mi je pan Razzia czy kto? Jak tam zejść?

Ciekawostka: przeczytałem, że Volinger też może się odłączyć. Ale myśle, że tylko w tedy gdy: a) nie masz Virgila, B) nie staniesz się przyjacielem Ręki Molochańskiej

A wiecie, ze można przyłączyć prawie wszystkich zesłanych w Otchłań?

Połączy was wspólny cel: ,,na pohybel Kherghanowi!".

(CENZURA)!!!!! O jakim patchu mówiłeś??? Ja mam 1.70 (czy jakoś tak)! Nie mam błędów z Magnusem, ale Virgil(po reinkarnacji w tych podziemiach) przechodzi do lvl nie 30 A 25!!!!!

(Idiotyzm-wersja z czasopisma jest w starej wersji patch'a, a PIRAT jest od razu patch'owany!!!)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się wreszcie. Znalazłeś Virgila w Sobbing Onion czy nie? Jest w podziemiach więc poszukaj Trapdoor, nie wiem jak to brzmi w polskawej wersji. Jak tam zejść... ano klikasz myszą :roll:

Cytat z Walkthrough:

"In early versions of the game, Virgil’s departure changed him. He lost his

equipment, dropped to level 25, and became a pure spellcaster. But in the

latest version, Virgil doesn’t change at all, and so there’s no reason to let

him leave unless you want to know more about his history and finally meet

Elder Joachim."

'Latest version' to 1.0.7.4 i taką wersję powinieneś mieć. A jak nie masz... to mogę tylko zgadywać, czy dali taką w Gamestarze, czy to łatka PL to zwaliła. Zresztą zgarnij sobie angielskiego pirata jak chcesz, przecież masz oryginał i tak, więc...

Co do Vollingera to nie widzę specjalnych warunków żeby go wziąść, oczywiście jeżeli nie przeszkadza ci że

zdradzi cię po T'sen Ang.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim problemem był jednak patch, mam gre w wersji 1070 znalazłem na stronie wydawcy gry Play it patch w wersji 1074. W tej łatce jest napisane co poprawia i pisze m.in problem z Magnusem, ale gdy zainstaluje nowy patch wyskakuje mi abym włożył płyte. Gre mam oryginalną tzn. z pewnego czasopisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już go w ,,Płaczącej Cebuli"- wskrzesiłem i ma on 25 lvl!!!

Gre mam z GameStar'a, tak jak ten kolo wyżej- też nie mogę wgrać path'a, ani ściągacza ograniczenia lvl! POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!

(Vollinger wcale nie musi mnie zdradzić- wystarczy że odpowiedni pogadam z mistrzem Ręki- Volinnger przyznaje się do swego zawodu i daje propozycje pomocy)

HMM............... A istnieje jakiś sposób na obniżenie sobie lvl??? Bo jak patrzę na to, czym Virgil się stał, to poprostu chcę GO MIEĆ!!! A sam sobie chce obniżyć poziom, po to by miał 50- teraz Virgil ma SW(WP) na 18, Białą Nekromancje na max, Czarną- 2 czary, żadnego głupiego ślusarstwa- AVE Virgil :) !!! No to jak tylko obniżyć sobie poziom????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jak dlugo grales aby osiagnac ten poziom? (...)

moze to wyda sie glupie ale ja 50 lvlw jedna nocke nabilem od bodajze 15 ciagle lazac po mapie swata i nabijajac expa tylko na spotkaniach losowych i lokacjach specjalnych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...