Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolan

Arcanum

Polecane posty

Uff, jak to muiło choć na chwilę wrócić do cywilizacji...

Pollock, jest szefem gangu z kotła, dokładnie to tego na dole, siedzi zamknięty w kanciapie, ale jest tam podobno jakieś inne wejście, ale nie mogę go znaleźć :(, mam też poważniejszy problem: Nie wiem jak przegonić tych mierników z Sokolej Polany, mam ich nie zabijać, a sami nie chcą się wynieść. Już w desperacji zacząłem pakować w perswazję, ale nic z tego. Wiem że ci goście są z Torrigate, ale nikt mi nie może wskazać gdzie to jest :(. Please help!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiedziałem, kto to Pollock, bo nie byłem wtedy jeszcze w Kotle. Teraz już jestem i wiem :) . Dostać się można do niego przez kanały (podobnie jak z Maugiem), które już oczywiście spenetrowałeś. Nie? To niedobrze. Wejście na południe od babki identyfikujacej przedmioty, koło Doków. Możesz, jak pewnie sam wiesz zostać członkiem jego gangu, to Cie sam wpuści. Możesz, korzystając z punktu losu, się do niego włamać. A w desperacji możesz wybrać tryb walki (tarcza po lewej), wcisnąć Alt i rozwalić drzwi (Jest to opcja zastępujaca umiejętności ślusarstwa i kradzieży :wink: ).

Łebków z Polany możesz przegonić wciskając kit, że przysłał Cię Gilbert Bates, na samym początku rozmowy. Na pewno nie mów, że przysłały Cię elfy. Ja miałem wtedy eksperta perswazji, ale nie wiem, czy to ma znaczenie. Jest też inna opcja, ale sam tego nie wypróbowałem, tylko czytałem w solucji. Odłącz wszystkich z drużyny, co by się nie wtrącali i sprowokuj łebków, by Cie zaatakowali. Sam daj się okładać, co najwyżej się lecząc. Powinna zadziałać na nich klątwa tej Sokolicy czy kogoś i wszyscy umrą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wlamać do tego sejfu z muzeum w Tarencie. Były w nim trzy bębny i mapa. Poszedłem do tej lokacji i uruchomiłem urządzenie za pomocą tych bębnów i powiedziało mi że mam znaleźć Księgę Durina. Wcześniej otrzymałem quest aby znaleźć kamień Durina. Wiem że to ma związek z Żelaznym klanem, ale nie wiem gdzie można go znaleźć. :(

Inna sprawa- kupiłem trzy magiczne fasolki za 1000; czy można z nimi coś zrobić?

Aha i jeszcze jedno- czy można się jakoś dostać do wioski mrocznych elfów bez amuletu ręki? Wiem że powinienem mieć ich całe kopy, ale niestety nie zachowałem ani jednego :oops:. Z gory dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie nieskromnie się pochwalę, że przedwczoraj skończyłem Arcanum :D .

Pierwsze primo żelazny klan. Cierpliwości. Jest to quest powiązany z innymi, późniejszymi questami. Książkę z mapą znajdziesz u wdowy po tym pisarzu, u którego szukałeś "Grozy wśród mrocznych elfów", w gablotce. A kluczyk jest w świątyni Panarii, dostaniesz go późno, pod koniec prawie.

Drugie primo, fasolki. Identyfikujesz je i okazuje się, że możesz nimi leczyc i wskrzeszać. Nic nad to, z tego co wiem.

I trzecie. Ano chyba nie można. Proponuję wrócić do kopalni klanu czarnej góry, było tam mnóstwo molohańskich rąk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy są przedmioty zwiększające na stałe siłe , zręczność , i szanse na krytyka? Najbardziej potrzebuję tego ostatniego , bo mimo że mam pierścień sczęścia , to jak walczę mieczem z żarnikiem , to nonstop mam pudła i blizny?

2Gdzie jest Stillwater i Kaladon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Coś tam jest, ale prawdę powiedziawszy, zauważyłem, że przedmioty w Arcanum pełnią rolę drugorzędną. Przede wszystkim ładuj punkty w zręczność i w walkę wręcz, to rozwiąże problem. Nie żałuj pieniążków na nauczycieli (może gadam oczywiste rzeczy, ale nie wiem, jak się orientujesz). O wiele pomocniejsze od przedmiotów będą błogosławieństwa. I znów pewnie gadam oczywiste banały, ale wiesz o kręgach błogosławieństw? Jak nie, to masz: Arcanum Gods Quest http://www.terra-arcanum.com/index.php?sec...k&id=quests

2. Stillwater dopiero po Klanie Koła, a Kaledon po Quintarrze (która po Stillwater).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, pamiętam, był tam chyba malutki, ale dezorientujący bug. Sprawdź, czy odwiedziłeś WSZYSTKIE miejsca zbrodni, bo pamiętam, że o napisie można było powiedzieć, zanim się go zobaczyło. Ja specjalnie zainwestowałem w rozmowę ze zmarłym, by pogadać z martwą prostytutką, ale to chyba nie jest niezbędne. Gdy będziesz gadał z komendantem policji, a on stwierdzi, że to robota demona, to już OK. Jedź do Tarantu, do Uniwersytetu; w pokoju z krasnoludem sprzedającym podręczniki jest naukowiec od demonów. On powie, co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem... Więc tak prubuję ściągnąć plik - "arcditor1_8" (save edytor) no ale niestety ze strony www.fileplanet.com, tylko że nie chce mi się czekć w kolejce ~30 min. i tak czas po kilku min. się czas czekania wydłu/óża :P Czy ktoś ma z was ten plik albo zna linka? Mój e-mail to macieq44@o2.pl z góry dzięki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szkoda.

A wiecie może gdzie znajdują się czaszki bliźniaków? Czy w dzielnicy magazynów? (nie mówcie dokładnie, sam znajdę :) )

Tak są w jednym z magazynów przy porcie, ale jak sam chciałeś nie powiem ci dokładnie gdzie. :) Jeśl miałbyś jeszcze inne problemy, z tą grą to skorzystaj z tego adresu http://arcanum.gry-online.pl, ale radziłbym tylko w ostatecznosći.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, kiedy posiadasz te ksiązki w ekwipunku, poziom danej technologii jest podwyższony.

Przydaje się przy wynalazkach ze schematów. Przykład (zmyślony): by zrobić bombe z trucizną (granat + trucizna) musisz mieć 80 punktów pirotechniki i 20 chemii. A Ty masz, dajmy na to, 50 punktów pierwszego i 0 drugiego. Kupujesz 3 pirotechniczne książki i 2 chemiczne, z których każda podwyższa Ci o 10 punktów to, co ma podwyższać. Robisz wynalazek ze schematu i na razie ksążki nie są Ci potrzebne. Ja je przechowywałem w hotelu w Tarancie, nikt nie ukradł :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zdobyć słowo, które trzeba wymówić, przy drzwiach do grobowca Nasrudila? Bo próbowałem już wszystkiego, gadałem ze wszystkimi, (a wsolucji pisze żeby pogadać z tym krasnoludem archeologiem, tyle że on mi nic nie przekazał na ten temat tylko prosił o czaszkę), nawet ignorowałem ostrzeżenie i walczyłem z wojownikami burzy :). Pomocy! Chciałbym wreszcie przejść tą grę. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Ale wstyd...! Nie pamiętam... :oops:

Nie przypominam sobie, bym miał z tym problem, po prostu poszedłem kanałami, ale przy samych drzwiach nie mówiłem chyba żadnych słów, by wejść...

Znalazłem jeszcze to. Jak tam Twój angielski?

You can get to the Nasrudin Crypt by :

Wearing priest’s robes and convincing the guards at the back you are visiting priests

Killing the guards at the back (lockpicking/unlocking cantrip/breaking down the door)

Travelling through the sewers. Look for a broken hole in the wall. There are two of them. They both lead to an antechamber (the one directly undernearth the Panarri entrance opens to the wrong side). In the antechamber, there is a magically locked door (if you are charismatic enough you can learn the password Crimstone from Hadrian). The other broken hole passage (with the three barrels in front of it) allows you to bypass this.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Podchodzę do Arcanum 3 raz. Dwa razy przerywały mi różne błędy. A to brak kapitana na statku do Caladonu, a to czarne ekrany po załadowaniu stanu. Ale nic to. Teraz problem jest większy bo nie mogę w ogóle zainstalować gry. Przy instalacji wywala mi błąd podczas kopiowania arcanum.dat. Mam wersję oryginalną, polską, sklepową. Nie wiecie może czy Ply-it jeszcze w ogóle istnieje? Ich strona jakaś taka zaniedbana jest. Nie ma nawet żadnego kontaktu podanego. Może wymieniliby wadliwą płytkę jeśli jednak dalej działają. Jak nie to pozostanie mi tylko szukanie pirata :( Ewentualnie może ktoś wie jak wymusić na instalatorze aby nie sprawdzał poprawności kopiowanych plików bo ten plik i tak jest nadpisywany przy wgrywaniu polonizacji (chyba :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze masz zjechana plytke po prostu. Uwazam, ze sciagniecie z internetu tej gry, o ile posiadasz kopie oryginalna, moze byc potraktowane jako sciagniecie kopii zapasowej. Oczywiscie, o ile nie ma mozliwosci dogadania sie z polskim dystrybutorem tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, już od tygodnia gram w tą ciekawa grę, na razie śmigam do lasu elfów i powoli zbliżam się do poziomu 50 postaci. Obecnie mam 44 a exp nabija mi się b.szybko bo rozwiązuję sporo questów i z 10 poziomów nabiłem w kanałach :)

Mam wersję z ś.p. Game Stara i podobno nie współpracuje ona z modem usuwającym blokadę poziomów ? Można to jakoś obejść ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...