Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

politan

Wybór chłodzenia do Phenoma

Polecane posty

Ja polecam CoolerMaster Hyper TX3 i polecam...dobrze chłodzi 2 procki( oczywiście w różnych komputerach.Intel i5 i AMD Athlon 64 X2 6000+) przy tym kosztuje 70zł w komputroniku...a są nawet chłodzenia po 400zł jak widziałem...możesz za min. 300zł zrobić chłodzenie cieczą w www.cooling.pl.Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam CoolerMaster Hyper TX3 i polecam...

To nie ta kategoria cenowa :wink: .

Rzucacie chłodzeniami a mnie interesuje bardziej jak polecane przez Was ma się do tych podanych przeze mnie w pierwszym poście jak i polecanego tutaj Flexa.

Wszystko już zostało napisane, nie wiem, czego jeszcze oczekujesz...

Co do wyjmowania płyty - tylko w przypadku płyt Intela, pod AMD nic nie trzeba kombinować, co niestety jest wadą, bo jest słabszy docisk, przez co Zalmany CNPS10X mają troszkę gorsze wyniki na platformach AMD niż Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mój błąd... Byłem pewien, że mocowanie jest takie, jak w moim Zalmanie, a na tej stronie widzę, że je zmienili. W takim razie moje słowa o słabym docisku pod AMD najwyraźniej dotyczyły tylko Zalmana CNPS10X Extreme.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zostało napisane, nie wiem, czego jeszcze oczekujesz...

Nie tu nie chodzi o to :). Widzisz Wy tj. Sevard i Gi3r3k napisaliście, które chłodzenie jest dobre i dlaczego. To co napisałem odnosiło się do osób, które piszą "To jest fajne bo tak mówię" i nawet nie porównują go do oferowanego wcześniej chłodzenia. Tak więc mowa tu o nich. Więc najlepszy wybór to Zalman Flex. Do tego jaki wentylator polecicie ? Warto dopłacać do Fandera Selekty czy może Zephyr starczy. Może jakiś Noise Blocker ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tu nie chodzi o to :). Widzisz Wy tj. Sevard i Gi3r3k napisaliście, które chłodzenie jest dobre i dlaczego. To co napisałem odnosiło się do osób, które piszą "To jest fajne bo tak mówię" i nawet nie porównują go do oferowanego wcześniej chłodzenia.

OK, już rozumiem :wink: .

Więc najlepszy wybór to Zalman Flex. Do tego jaki wentylator polecicie ? Warto dopłacać do Fandera Selekty czy może Zephyr starczy. Może jakiś Noise Blocker ?

Fandery Selekta są bardzo ciche na niskich obrotach, ale mają wtedy taką sobie wydajność. Ponoć Fandery Roxo są tanie i dobre, lepsze od Zephyra. Jeśli chodzi o Noiseblockery - może być coś z serii Blacksilent (np. XL1), będzie ciszej niż Roxo/Zephyr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na czym Ci zależy. Jeśli wydajność nie jest aż tak ważna, ale istotna jest cisza, to Zephyr się sprawdzi, jeśli zaś zależy Ci zaś tylko na wydajności, to wtedy można poszukać coś, co ma duży przepływ powietrza, ale i robi spory szum (np. SilentiumPC Mistral). Jeśli zaś chodzi o to i o to, to warto zainwestować w coś lepszego (np. wspomnianą Selektę, która ma dobry stosunek cena/jakość). Noiseblockery są według różnych opinii lepsze, ale i droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest raczej podobna, główna różnica to poziom hałasu na tych samych obrotach. Jeśli nie jesteś jakoś szczególnie przewrażliwiony na punkcie hałasu - możesz dać szansę Fanderowi (polskiej firmie :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stać Cię na 2 Fandery to ja bym brał 1 wentyl ale lepszy... np. Scythe Slip Stream, który ma max przepływ powietrza 110CFM.

Hehe, no właśnie - max... ale jakim kosztem (dla uszu...). Miałem Slip Stream 140mm na Setsungenie i cichy nie był...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scythe raczej nie szukałem bo z tego co czytałem to właśnie jest całkiem głośno. Nie jestem maniakiem ciszy no ale jakiś poziom trzeba trzymać, bo iść zrobić kawę i po chwili padać na podłogę z zamysłem, czy to właśnie wentylator w kompie zaczyna otwierać hałasem obudowę czy Rosja rozpoczyna natarcie na Polskę to nie jest fajna rzecz ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;).

Naszedł dzień zakupu gdyż znalazłem Flexa na miejscu za 128 zł ;). Teraz ciągle nie wiem jaki wentylator. O Roxo się naczytałem i sam nie wiem. Możecie coś polecić z tego asortymentu http://www.otido.pl/chlodzenie-chlodzenie-...e=1&sort=2a ? Cicho i wydajnie to priorytet ;). Jestem skłonny też do Noiseblockerów tylko który model ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż patrząc na Maks. głośność: 31 dB troszkę odrzuca. A może XL1 ?

--update--

Poszukałem sobie testu http://verdisreviews.com/reviews/noisebloc...-fans-review/5/. Wychodzi na to, że najlepiej wypada wersja XL2 a z tego co widzę jest cichsza. Jakieś sugestie ?

--update2--

Tak BTW. to ten Flex zmieści się do Aerocool RS-9 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...