Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paladynluk

Post Mortem

Polecane posty

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Jeszcze nie jestem przed pokojem. Na razie nie wiem jak się dowiedzieć które to piętro. Barman i recepcjonista mi nic nie mówią. Skąd mam wiedzieć które piętro?? :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

zainstalowałem gre pierwszy raz:

wyskakuje do windowsa w filmiku, ale nic to mysle.

filmik wylaczam, ok działa, tyle ze dalej wiesza sie w pierwszej rozmowie po wybraniu czegos w stylu 'skad pani wie ze to nie byl wypadek'? i dalej stoja postacie i sie nie ruszaja i nic sie nie dzieje.

zasitalowalem gre po raz drugi, ale teraz juz sie wogole nie uruchamia.

tzn, od razu wyskakuje do windowsa zanim cokolwiek sie pokarze.

gre mam w wersji dvd, i podobne problemy mialem np. z space hack (nie uruchamial sie) i the partners (wieszal sie bardzo czesto)..

tym niemniej w post mortem chetnie bym sobie pogral :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Powiesz mi co to są za daty?

Jedna z tych:

24.01.1305

18.05.1314

14.01.1128

Mi zadziałało 18.05.1314 :).

Skąd mam wiedzieć które piętro??

Od barmana kup butelkę wina, potem idziesz na komisariat policji dajesz wino policjantowi, on Ci daje akta śledztwa. Tam wszystko pisze, więc wiadome będzie, że to pokój 507 :). Ja nie miałem takiego problemu jak Ty ;/,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując chyba większość osób ma tu problem z wersją DVD który objawia się zawieszaniem gry podczas wyciemnień ekranu, używania przedmiotów mi wyciemnia się np. przy wyborze szkicownika. Podawane były różne konfiguracje sprzętowe więc wine sprzętu można raczej odrzucić. Zostaje tylko jakiś błąd w samej grze i myślę że ekipa CDA powinna i zareaguje na wiadomość o tym jakimś oświadczeniem i radą dla nas w końcu to już nie są odosobnione przypadki a spora grupa ludzi którzy zapłacili niemałą kwote. Co do tego problemu to zauważyłem jeszcze coś, w opcjach jest takie coś jak ustawienia ekranu, po kliknięciu na tę opcję widać czarny ekran i informacja że trzeba najpierw wyciemnić ekran całkowicie a potem rozjaśnić aż napis "Post Mortem" będzie widoczny otóż u mnie tego napisu nie widać nawet jak rozjaśnie ekran na maksa (pokrętłami na monitorku). Sprawdziłem następnie rozjaśnienie sprzętowe we właściwościach pulpitu i karty dałem prawie na maksa jasność kontrast i gamme (prawie mi oczy wyrzerało :D ) i odpaliłem gre i ponownie sprawdziłem ww. opcje i napis był ledwo ledwo widoczny ale przy takich ustawieniach to monitor się sfajczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Kozłowski

Drodzy użytkownicy Post Mortem w wersji niezawieszającej się! :) (bez zaciemnień)

Proszę, sprawdźcie, jaka jest objętość waszego katalogu z grą? (savy nie mają i tak chyba znaczenia, bo na XP umieszczane są w Moich Dokumentach, a nie katalogu gry).

Zreinstalowałem dzisiaj grę z 5 razy i zbadałem tę wartość.

Minimalna instalacja (wiem, nie powinno się jej wybierać w wersji DVD, ale byłem ciekaw, co się stanie :) - efekt - gra zajmuje jakieś 660 MB i nie uruchamia się nawet menu.

No i dobrze, w końcu to błędna instalacja.

Średnia instalacja - efekt - jakieś 878 MB.

Pełna instalacja - to samo! 878 MB.

I średnia i pełna instalacja zachowują się identycznie (wieszanie przy ściemnieniach) i mają taką samą objętość. Katalog z wersją instalacyjną gry ma natomiast 900 MB z kawałkiem (chociaż trzeba odliczyć ponad 20 MB na Direct X, instrukcje, poradniki etc. wychodzi mniej więcej tyle samo. Ale przecież z reguły gry po rozpakowaniu zajmują więcej niż przed! Poza tym, wedle instalatora, gra powinna przy maksymalnej instalce zajmować 1100 MB.

Może coś jest nie tak z instalatorem (ale w takim razie dlaczego niektórym wersja DVD chodzi?) Nic już nie rozumiem.

Walczę dalej, samą grą się pewnie rozczaruję, ale teraz to juz sprawa honorowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tigikamil

U mnie też się wieszała. Ale spróbujcie tego: na pulpicie prawy>właściwości>ustawienia>zaawansowane>3D (ja mam karte ati i mam taką zakładkę nie wiem jak jest u nvidii). I tam są ustawienia 3D dla direct3d i openGL>> wybieramy to drugie. U mnie to zadziałało i gra przestała się wieszać przy ściemnianiu ekranu. Fakt że wieszła się 30 minut później przy wyboże szkicownika ale zawsze warto spróbować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarYanN
cytat z instrukcji

"aby przerwac odtwarzane filmy, lub rozmowe wciśnij przycisk ESC lub użyj prawego przycisku myszy. (nie wszystkie wstawki filmowe i dialogi mogą byc przerywane)"

to oznacza ze wiekszosc dialogow można (?)

piszcie czy u was sie da!

Toreno mamy chyba ten sam problem.Nikt nie chce nam odpowiadac na pytania :D . 3 dni temu napisalem i nic.hehehe

moze powtórze:

Mam problem z uruchomieniem gry. Nie moge w ogóle uruchomic nowej gry bo albo gra wykrzacza sie do sytemu albo trzeba zastosowac drastyczniejsze metody. Mój sprzęt: Celeron 366 Mhz, 192MB RAM, S3SAVAGE3D 8Mb

wina to jest sprzętu(zabytku)??

Aha jeszcze jedno : Patch w tym przypadku nie pomógł !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy Post Mortem w wersji niezawieszającej się! :) (bez zaciemnień)

Proszę, sprawdźcie, jaka jest objętość waszego katalogu z grą? (savy nie mają i tak chyba znaczenia, bo na XP umieszczane są w Moich Dokumentach, a nie katalogu gry).

Zreinstalowałem dzisiaj grę z 5 razy i zbadałem tę wartość.

Minimalna instalacja (wiem, nie powinno się jej wybierać w wersji DVD, ale byłem ciekaw, co się stanie :) - efekt - gra zajmuje jakieś 660 MB i nie uruchamia się nawet menu.

No i dobrze, w końcu to błędna instalacja.

Średnia instalacja - efekt - jakieś 878 MB.

Pełna instalacja - to samo! 878 MB.

I średnia i pełna instalacja zachowują się identycznie (wieszanie przy ściemnieniach) i mają taką samą objętość. Katalog z wersją instalacyjną gry ma natomiast 900 MB z kawałkiem (chociaż trzeba odliczyć ponad 20 MB na Direct X, instrukcje, poradniki etc. wychodzi mniej więcej tyle samo. Ale przecież z reguły gry po rozpakowaniu zajmują więcej niż przed! Poza tym, wedle instalatora, gra powinna przy maksymalnej instalce zajmować 1100 MB.

Może coś jest nie tak z instalatorem (ale w takim razie dlaczego niektórym wersja DVD chodzi?) Nic już nie rozumiem.

Walczę dalej, samą grą się pewnie rozczaruję, ale teraz to juz sprawa honorowa

mam tyle samo mega i mi gra działa idealnie a wersje cda mam z dvd :P jeden raz instalowalem a sama gra jest na bardzo dobrym poziomie tyle że trudna :*( i zmien sobie nicka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

An innstalation supported file 'C:Program FilesCommon FilesInstallShieldengine6Intel 32iuser.dll' could not be installed.

Katastrofalny błąd.

No i znowu dobry modek RIP musi wkroczyc do akcji ;)

Wiec tak zaczynamy od usuniecia calego folderu wraz z zawartoscia C:Program Files Common FilesInstallShieldengine ( tak ze po operacji w folerze C:Program FilesCommon FilesInstallShield zostaja tylko foldery Driver oraz IScript ). Nastepnie sciagamy ten pliczek i uruchamiamy go, czekamy chwilke az skonczy aktualizowac pliki i po skonczonym updacie uruchamiamy ponownie instalator.

Mam prosbe do ludzi majacych problemy z "wyciemnieniem ekranu" otoz zachowajcie swoje save'y a nastepnie odinstalujcie gre, zrobcie to co napisalem powyzej i zainstalujcie gre jeszcze raz i zobaczcie czy pomoglo. Wydaje mi sie ze to jest rozwiazanie problemu, jednak samemu nie moge sprawdzic gdyz u mnie blad ten nie wystepuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość revwilczek

Niestety sam mam problem z wyłączaniem dialogów przez ESC, albo prawy klawisz. Mam wersję DVD (tak żeby potwierdzić teorię spisku a propos teorii spisku popsutych DVD). Może ktoś zna radę. Poza tym wystąpił mi błąd podczas rozmowy z barmanem po pokazaniu mu szkicu. Dokładniej mówiąc nie mogłem wyjść z opcji dialogu. Jedynie restart. Sam posiadam wersję z łatką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Kozłowski

Hm, przeinstalowałem Windowsy i teraz mi wszystko jak na razie pięknie chodzi. (Mój laptop ma b.prosty system reinstalacji XP polegający na przekopiowaniu firmowo sporządzonego obrazu z ukrytej partycji dysku na partycję systemową, więc szybko poszło).

Czyli musiał być to jednak jakiś konflikt programowy.

Przypomina mi sie Silent Hill 3, który nie tolerował jakichkolwiek kodeków do filmów... Gdyby nie fakt, że o tym akurat było na googlu, to bym nie załapał...

Na razie gram sobie (i modle się, by już było ok), potem popróbuje poinstalować różne programy, które wcześniej miałem i zobaczymy, co powodowało problemy. Może Quick Time, albo Norton System Works? Pojęcia nie mam, ale wiem, że pomimo, że cofnąłem się do wersji systemu z Service Packiem 1, starymi Direct X i sterownikami ATI sprzed paru lat, to wszystko chodzi.

Więc wina chyba jednak nie leżała po stronie wydania DVD...

Inna sprawa, że dla nie dysponujących obrazem dysku, "odświeżanie" systemu tylko po to, by zagrać w przygodówkę to jednak za dużo... :)

A poza tym silnik gry i tak (ale to już chyba wina Microids) wydaje mi sie zabugowany. Jak czytam debug.log, to mi ręce opadają. Kilka tysięcy razy powtarzają się zwroty typu "[...] hard exiting from dialog" ble ble ble. Ktoś coś jednak tu popaćkał i to już na pewno nie jest wina sprzętu ani konfiguracji. Dobrze, że chociaż nie wpływa to już na samą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam z tą grął najdziwniejszy problem otuż mam w domu dwa komputery jeden ma brat jeden mam ja. I tylko ja mam napęd dvd wię zasze jak jest coś interesująego w CDA to muj brat instaluje to przez sieć lokalną. Tak samo było z Post Mortem. ale najdziwniejsze jest to ze muj brat zainstalowal to (przypominam przez sieć lokalną :!:) i nie ma żadnych zwisów (:!: :!:), a ja jak instaluje z dvd to mam zwisy bardzo czesto np. jak skońze rozmowe z tą pania w restauraji na samym początku... zreszta obojętne czy instaluje z dysku czy z dvd czy przez sieć lokalną w kturej mój brat udostepnil skopiowana na dysk instalką...

Patch (SP1) trohe pomugł teraz nie ma zwisu kiedy barman mnie prowadzi do tej pani w restauracji na pozątku gry...

Ale dalej mam zwisy :(, ja i mój brat jesteśmy wyprani z pomysłów próbowaliśmy wszystkiego opróz reistalki systemu...

So please HELP :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jestem przed pokojem. Na razie nie wiem jak się dowiedzieć które to piętro. Barman i recepcjonista mi nic nie mówią. Skąd mam wiedzieć które piętro??

Nie wiem czy myślimy o tym samym, ale powinieneś się skitrać do skrzynki, żeby hotelowy gościu zanióśł Cię na górę. Potem już bez problemów będziesz mógł chodzić na te piętra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się wieszała. Ale spróbujcie tego: na pulpicie prawy>właściwości>ustawienia>zaawansowane>3D (ja mam karte ati i mam taką zakładkę nie wiem jak jest u nvidii). I tam są ustawienia 3D dla direct3d i openGL>> wybieramy to drugie. U mnie to zadziałało i gra przestała się wieszać przy ściemnianiu ekranu. Fakt że wieszła się 30 minut później przy wyboże szkicownika ale zawsze warto spróbować ;)

Ale co ty tam ustawiłeś :?: :?:

bo powiedziałeś tylko o wchodzeniu do ustawień OpenGL, nie powiedziałeś co i jak trzeba tam ustawić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MATEUSZXL

Czy ktoś mógłby mi napisać jakich uzył wytrychów i w które miejsce zamka je włożył w pokoju 507? Bo próbuję i nie mogę otworzyć tych drzwi. Aha i jeszcze jedno. Jak nikt by nie wiedział, to czy te wytrychy muszą być nieruchome po kliknięciu na gałkę? mam 2 nieruchome i 2 mi latają na wszystkie strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Ja wiem e trzeba wejść do tej skryzni ale nie mogę. Gościu mówi mi że muszę poznać najpierw piętro a ja nie wiem kto ma mi to powiedzieć barman i portier nie chcą ze mną gadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszaty

Ja mam jeszcze inny problem, aczkolwiek rowniez 'techniczny'. W instrukcji ani w readme o nim mowy zadnej nie ma, to tak gwoli scislosci.

Odpalam instalke, obojetnie czy to z menu (DVD), czy bezposrednio z plytki, a mym oczom ukazuje sie okienko z zapytaniem: "Czy chcesz zupelnie usunac zaznaczona aplikacje i jej wszystkie skladniki?". Wpierw wzialem 'Anuluj' to mi sie instalacja zamknela. Pozniej wzialem 'Ok' bo stwierdzilem, ze pewnie jakis maly blad czy cos, ale ja ci patrze... a on mi faktycznie wywala... Syberie, ktora mam zainstalowana na jednym z dyskow. :| Odrazu mowie, ze zadnej aplikacji zaznaczonej nigdzie nie mam.

Mial ktos moze taki problem? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lupus
Ja wiem e trzeba wejść do tej skryzni ale nie mogę. Gościu mówi mi że muszę poznać najpierw piętro a ja nie wiem kto ma mi to powiedzieć barman i portier nie chcą ze mną gadać.

Wlasie mialem o tym napisac :) Mam ten sam problem.

Co do przewijania napisow to chyba ktos tu czegos nie zrozumial. Klawisz ESC kasuje wstawki filmowe i tyle. Nie kasuje wypowiedzi postaci bo to by troche bez sensu bylo, szczegolnie ze niektore wypowiedzi powiazane sa z gestykulacja itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam natomiast inny problem :

wytrychy żużyłem na pokój 107 w którym nic ciekawego nie ma a potrzebuje następnej pary barman gada że nie ma a nigdzie indziej nie moge ich znaleźć nawet zaczołem szukać jakiejś siekiery albo coś w tym stylu ale nic z tego :( HELP wie ktoś co zrobić????????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Jak nikt by nie wiedział, to czy te wytrychy muszą być nieruchome po kliknięciu na gałkę? mam 2 nieruchome i 2 mi latają na wszystkie strony

Jesteś blisko rozwiązania tej zagadki, musisz po prostu sprawić, by wszystkie wytrychy były nieruchome :). Skoro masz już 2 nieruchome, więc zostały Ci tylko trzy na trzy miejsca, dodatkowo trzy możliwe ustawienia. 27 kombinacji to mały wynik :). Musisz po prostu kombinować, pamiętaj, że klikając na wytrych zmieniasz jego położenie :wink:.

HELP wie ktoś co zrobić????????

Przy windzie w hotelu, leży młotek. Podchodzisz jak najbliższej windy i patrzysz się w dół i bodajże w prawo :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - ściemnienia.

Troszkę pomogło wyłączenie antyaliasingu. Dalej się cięło, ale rzadziej. Zauważyłem, że to wcale nie musi być przycięcie się gry. Spróbujcie zostawić komputer na jakiś czas, a zobaczycie, ze to co trzeba - w końcu się wgra. Tylko, że to nie rozwiązuje problemu, bo nie chce mi się czekac pięc minut jak chcę wejść do szkicownika czy gdziekolwiek.

Systemu reinstalować nie bedę :D, bo mi się nie chce 3 dni marnować :P.

Na razie grę wyrzuciłem, ale jak macie jakieś pomysły to piszcie - z chęcią się z nią przeproszę.

Aha - u mnie instalka też zajmowała jakieś 900mB a nie ponad 1 GB. Ale tak ma dużo instalacji, że źle podaje rozmiar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMan
Jak można zapisać stan gry, oraz wejść do windowsa?

Naciskasz prawy przycisk myszy i wybierasz pierwszy przedmiot z lewej (taki notatnik). Klikasz go i masz menu.

Ja mam takie pytanie - ktoś wie jak przerywać dialogi? Bo mnie czasem już coś bierze, jak ględzą i ględzą, a ja muszę słuchać, chociaż już przeczytałem sobie napisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...