Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paladynluk

Post Mortem

Polecane posty

Gość ShadowNeo333

A jak mam taki problem:

Instaluje grę i zaraz na samym początku pojawia sie komunikat/błąd (na początku instalacji) że brakuje jakiegoś pliku w C:Program FilesComon FilesInstal Sheld6... itd. Dokładnej ścieżki nie pamiętam, ale nie wiem co jest :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość setroC

Może ktoś z szanownej Redakcji CDA w końcu odpowiedziałby na pytania graczy. Nie pierwszy raz dajecie wadliwą wersję gry na cd/dvd i nie pierwszy raz są z nią problemy.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

Z technicznymi nie problemami nie pomogę, natomiast przy rozwiązywaniu zagadek mogę co nieco (bez solucji grałem, ha! pochwalę się :D)

Ściąłem się dopiero w rezydencji tego Alepęna przy tym małym układzie słonecznym. Domyślam się że trzeba wstukać daty spod witraży. Jeden kłopot: są nieczytelne. Francuski znam na tyle aby odgadnąć co to za miesiące, natomiast moja bystrość legnie przy rozszyfrowaniu dni oraz roku przy ostatnim witrażu. Ktoś pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z szanownej Redakcji CDA w końcu odpowiedziałby na pytania graczy. Nie pierwszy raz dajecie wadliwą wersję gry na cd/dvd i nie pierwszy raz są z nią problemy.....

Cóz... tutaj się zgodzić nie mogę. Co według Ciebie oznacza "wadliwa wersja gry"??? Bądź łaskaw mi odpowiedzieć? Nie chodzi na Twoim komputerze, tak? A jakoś tak się składa, że na moim sprzęcie nie ma żadnych problemów z żadną pełną wersją z CDA. Czy to oznacza, że dostałem jakieś inne płytki? Nie wydaje mi się. Poza tym, diamenty przeciw orzechom, że np. ta wersja Post Mortem, która jest w bieżącym numerze jest identyczna z tą, którą rozprowadza Cenega w serii SuperSeller. A gdybyś kupił wersję z Cenegi to ciekawe, czy też byś krzyczał, że dają wadliwą wersję gry (kilkaset tysięcy nakładu złych płyt, prawda?). Wydaje mi się, że w takim przypadku należy dokładnie poszperać w konfiguracji komputera, a nie psioczyć, że CDA daje "wadliwą wersję gry". Śmieszą mnie takie posty, będące jedynie pozbywaniem się frustracji. Powtarzam: od wielu numerów nie mam problemów z ŻADNĄ pełną wersją dołączoną na coverze. Zapewne dostaję inne wersje, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leonz

...co nie zmienia faktu, że niektóre gry działają wadliwie na niektórych :P kompach

I owszem, ale nie zmienia też również faktu, że nie jest to winą CDA, ani "wadliwej wersji gry". Colidor.

Zgadza się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany mam problem z zagadkami - nie jestem maniakiem przygodowek i pewnie dlatego ;)

Otoz sporzadzilem juz portret pamieciowy tego domniemanego zabojcy ale nie wiem jak go pokazac recepcjoniscie czy temu na policji...

Ja do nich podchodze to oni mowiac ze "to znowu pan" czy jakos tak i nie bardzo chca ze mna gadac.

Jak pokazac portret pamieciowy swiadkom??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Toreno

human- będą gadac tylko jak stworzysz portret pamięciowy IDENTYCZNY z tym który wymagają twórcy gry. ja np zrobilem inne uszy i barman powiedzial, że w ogóle "go" nie przypomina. zmienilem same uszy (sic) a on powiedział "tak, to on"

ja powtarzam swoje pytanie i ciagle głeboko wierze ze ktos mi odpowie

CZY DA SIE PRZEWIJAC DIALOGI??

pytanie 2

wy tez tak macie, że jak wcisniecie klawisz , przez który sie wyłazi do windowsam, to wam sie gra wyłacza?/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gra sie wyłancza jak chce na chwile wyjść do systemu za pomocą klawisza z logo Windows, więc chyba ta gra tak ma. :?

Z portretem też sie namęczyłem, narysowałem nie ten podbródek i Male nie mógł rozpoznać podejrzanego :lol:

Ale ogólnie gra działa bardzo dobrze, żadnych zawieszeń ani innych niespodzianek. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

Ta, to gra tak ma, że są schizy jak wyjdziesz do systemu.

Zdziwiło mnie jedno, mówicie że barman i ten z policji wielokrotnie oglądali wasze potrety pamięciowe. Ja tak tylko mogłem z Male, natomaist barman mnie przeganiał.

Zdziwiła mnie jeszcze jedna rzecz. Wysłałem dwa telegramy do Wellsa, raz aby dał info o Sophi a za drugim razem o tamtej rodzince. Żadnej odpowiedzi nie dostałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Co trzeba zrobić żeby wejść do pokoju 507. Kiedy próbuje wejść do skrzyni mówi mi że muszę najpierw poznać piętro. Ale nikt nie chce mi go podać. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiTER48

Powiedzcie mi jedno, jak skłonić laske w barze by zrobiła kopie dokumentu, który pomoże mi wejść do Krzyżowców? Wydaje mi się że uraziłem jej uczucia ;) To jest ten moment gry w którym ona siedzi przy barze i płacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

aby zapisać stan gry: prawy klawisz, notatnik po lewej i opcja zapisz

Nie musisz koniecznie łazić do skrzyni, poznaj piętro, wejdź to pokoju 506 i pogadaj z kobitą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Zdziwiła mnie jeszcze jedna rzecz. Wysłałem dwa telegramy do Wellsa, raz aby dał info o Sophi a za drugim razem o tamtej rodzince. Żadnej odpowiedzi nie dostałem...

Po jakimś czasie powinny przyjść. Idziesz do swojego domu i patrzysz sie na wycieraczkę, powinien tam leżeć mały list, w nim jest telegram :).

Co trzeba zrobić żeby wejść do pokoju 507. Kiedy próbuje wejść do skrzyni mówi mi że muszę najpierw poznać piętro.

Zaraz zaraz... jesteś już przed pokojem 507? Czy dopiero wiesz, że to jest ten pokój? Jakby co to ruszasz do barmana, on sporo opowie o rodzinie Waytów.

Uwaga ludziska, gra ma różne sposoby prowadzenia dialogów i to co powiecie wpłynie na wasze dalsze losy. Dlatego nie zdziwicie się gdy nikt wam nie odpowie, po prostu zagrał inaczej :). Przykładowo PiTER48 sprawił, że Bebe się rozpłakała, ja poprowadziłem rozmowę innymi torami i nie było problemów z zdobyciem listu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

S@dohi, a ja się zaciąłem przy tym układzie słonecznym. Na bank jestem pewiem że to są daty spod witraży (jedyne daty w całej grze jakie spotkałem...). Powiesz mi co to są za daty? Bo ja ni diabła ich rozczytać nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Kozłowski

Problem: wieszanie się gry przy ściemnieniach.

Nawiązuję do postu Teda Undeada, mam ten sam problem i podobnie absurdalne wpisy w debug.logu

(typu: Assert: Error: missing (or too many) character in font data file for font 'Font_Paris1'. Found 93 chars, but 92 are defined. itd)

Zainstalowałem już dawno patcha do gry.

Siedziałem dzisiaj cały dzień szukając rozwiązań po sieci i kicha. Chciałbym spytać się, jak wiele osób nie jest w stanie grać w Post Mortem z powodu zwisów?

Czy kupiliście CDA z CD czy z DVD?

Zastanawiałem się, czy to jednak nie jest kwestia wersji DVD - chyba jest inna od Cenegowskiej, bo nie wymaga obecności płyty w napędzie, zapewne ze względu na specyfikę wydań gier na takiej DVD-składance (wiem na pewno, że wersja USA wymaga CD, bo w Sieci jest no-cd patch). Nie wiem czy płyty w napędzie żądała sklepowa wersja Cenegi.

Co usiłowałem zrobić, żeby poprawić działanie gry:

1. Patch - mam Pentium 4 z HT, więc oczywiście przyspieszyło to grę, ale wieszała mi się, jak usiłowałem wejść do baru w Hotelu.

2. Reinstalacja. Znowu wybrałem maksymalną, a nuż wcześniej tego nie zrobiłem przez pomyłkę? - Nic to nie dało.

3. Aktualizacja driverów. Mam laptopa z Radeonem Mobile 9700 (nie śmiejcie się :), więc ze sterownikami jest trudno (zwykłe Catalysty odpadają) ale zainstalowałem najnowsze drivery Omegi 2.6.05a) + aktualizację do Realtek Audio (ale to nie jest wina karty dźwiękowej).

Po aktualizacji Omegi zdołałem obejrzeć kilkusekundowy kawałek animacji na engine gry, jak nasz heros wchodzi do baru w hotelu, a potem ekran znowu ściemniał... i zwis stuprocentowy --> twardy restart.

4. Instalacja Servis Packa 2 (do tej pory nie chciało mi się tego robić, laptopa nie mam obecnie podłączonego do Netu, a jak wcześniej miałem, to firewall mi wystarczał). Ten krok nic nie dał...

5. Na wszelki wypadek, po instalacji SP2 odinstalowałem, wyczyściłem specjalnym programem i jeszcze raz zainstalowałem sterowniki Omegi.

Proponowałbym innym osobom, które się męczą jak ja, o połączenie sił, to może razem ustalimy, co powoduje problem. Dziwi mnie, że nie zdołałem znaleźć w Google praktycznie nic na temat takich zwisów w tej grze (np w wersji USA), paru użytkowników miało różne problemy typu: kiepski dźwięk etc, ale zwisów nie było.

Nie każdy ma idealnie dobrany+skonfigurowany komputer, jakby takie problemy były wczesnij w innych krajach, to chyba ludziska by o tym pisali. Na sklepowe wydanie też nikt nie narzekał (najwyżej na problemy z Pentium 4)

Ja mam laptopa Acer 1660 z Pentium 4 3.0 ghz, 512 RAM, Mobile Radeon 9700 64 MB (niestety, o połowę mniej niż w wersji desktopowej :( ), drivery Omegi, Direct X 9.0c, Windows XP Pro, najpierw z SP1, teraz SP2.

Żeby uprzedzić ewentualne posty w stylu: Ty @#%, twój laptopik jest do !#$$#, Radeony to !%$#@$%, na Radeonach nie da się nawet grać w Jumpin' Jacka... etc, to zaznaczam, że chociaż mój sprzęt do high-endowych to nie należał nigdy, ale np. w Painkillerze przez większość plansz na 1024x768 wszystko ładnie chodziło (pod koniec musiałem zmniejszyć trochę efekty i rozdzielczość, bo trochę już tego dobrego było za dużo), podobnie było z ogromną większością innych gier, nawet tych, które "nie lubią" kart ATI (KOTOR i Baldur 2 chodziły dobrze). Informatykiem nie jestem, ale staram się utrzymywać kompa w dobrym stanie i z Win XP zoptymalizowanym wedle fachowych porad (ale bez zmieniania wszystkiego na siłę).

Mam nadzieję, że wejdę wreszcie do elitarnego grona osób którym Post Mortem się nie wiesza :)

Pozdrawiam grupowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

Ja gram w PM z wersji DVD, nie mam zainstalowanego patcha a na nic nie narzekam.

Ustawienia kompa: GF 5200 FX; Pentium 4 2,5 GHz; 512 Ramu; Windows XP.

To tak jakby kto się pytał, aha, i directX 9.0c (gryzł się z większością gier na windows 98, może to jego sprawka, natomiast na XP wszystko działa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xsento

Post Mortem tak jak większości ścina się przy ściemnieniach, na końcu animacji... Mam CD-Action w wersji DVD i zainstalowanego patcha do gry.

Mój sprzęt to:

Duron 1200 MHz

Radeon 9550 128 MB 128 bit ze sterami 4.6

256 MB SDR

Win. XP Prof.

DirectX 9.0c

Aha, wybrałem maksymalną instalkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Toreno

to może ja powtórze pytanie

CZY DA SIE PRZEWIJAC DIALOGI ?? w instrukcji jest napisane ze tak, ale u mnie to nied dziala

CZY WY WIECIE JAK PRZEWIJAC DIALOGI??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

ja mam wyłączoną opcję pokazywania txtu i jedynie słyszę rozmowy bohaterów (jakby kto pytał "jak?" to pojęcia nie mam, miałem w domyślnym)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsento :

ja mam CDA w wersji CD .. mam kompa podobnego tyle ze GF3tit 200 no i wybgrałem minimalna instalke :-)

i mi gra sie nigdzie nie wiesza i wszystko glanc chodzi :D

a co do dialogow to w trakcie ich wyswietlania probowalem wszystkeigo i nie umiem ich ominac (chyba wogole nie ma takiej mozliwosci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Toreno

cytat z instrukcji

"aby przerwac odtwarzane filmy, lub rozmowe wciśnij przycisk ESC lub użyj prawego przycisku myszy. (nie wszystkie wstawki filmowe i dialogi mogą byc przerywane)"

to oznacza ze wiekszosc dialogow można (?)

piszcie czy u was sie da!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Josie

Witam, mam problem przy zagadce z szyfrem na księdze w posiadłości tego bankiera. Ustawiłam wszystko tak jak trzeba (hehe, nie ma to jak solucja :wink: ) Ale zamiast "but he could not stop me from joining the templars" mam "the templars but he could not stop me from joining" i nic się nie dzieje :( HELP!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam OGROMNY problem z uruchoieniem tej gry. Kupiłem wersje CDA z DVD. Wrzucam płytke, uruchamiam instalację i tuż po kliknięciu ikonki wyświetla mi sie taki komunikat :

An innstalation supported file 'C:Program FilesCommon FilesInstallShieldengine6Intel 32iuser.dll' could not be installed.

Katastrofalny błąd.

I mogiła... nic sie nie da ruszyć :/

No to jak... POMOŻECIE ?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...